Zasebnost

Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Poti nazaj ni več, pa smo pripravljeni?

Strani: 1

anon-293306 sporočil: 184
[#2869992] 27.09.20 21:51
Odgovori   +    4
O.K. , naj takoj vsi nehajo prodajati bencinske in dieselske avtomobile - potem pa naj pametujejo.
tasilo sporočil: 9.830
[#2869994] 27.09.20 22:03
Odgovori   +    12
Ehh, kurc ... Ni vse v mobilnosti.

Veliko je tudi Freude am Fahren!

In mojih 6 cilindrov v vrsti je še vedno zakon, no.
anon-93129 sporočil: 2.117
[#2870027] 28.09.20 09:36
Odgovori   +    2
Saj je prav, da se svet premika naprej in mi z njim. To je neizogibno. A navijanje s pesniško zagnanostjo ni po mojem okusu. Električni avto ne bo zamenjal bencinskega in dizelskega, bo prej nastala kombinacija obojega, tudi še kakega drugega energenta, tudi čisti električni avto ima omejitve kot ostali pogoni, se pa bo njihova pojavnost povečevala do kakih deset ali nekaj čez procentov avtoparka. In ta del je domena Tesle, ostali jih samo sledijo. Vsaj zaenkrat. To o elektromobilnosti. Drugo in širše pa je mobilnost na splošno. Javni promet je samo manjši del rešitve. Dejstvo je, da se tudi tranzitni promet konstantno povečuje, mednarodni in domači, oboje skladno z napredkom celotne družbe. In za to bomo neizogibno potrebovali večjo pretočnost in kapaciteto infrastrukture, ta je temelj za ostale ukrepe. Pri elektromobilnosti s postavitvijo elektro omrežja in elektro plonilnic, pri ostalem prometu s povečanjem obsega cest in njihove pretočnosti. Kdor nam pravi, da bodo problem rešili zavedni delodajalci z alokacijo podjetij in javni prevoz, se skriva in ne opravlja dela za katerega je postavljen in namenoma ali ne, ne vidi celotnega problema in nas pelje v samo še večjo zadrego. Vse kar predlaga, je samo kaj morajo narediti drugi. Recimo lahko bi ob dograditvi tretjega voznega pasu avtocest (ali gradnji novih oziroma posodobitvi obstoječih vzporednih cest) hkrati polagali omrežje povečane kapacitete električnega omrežja za distribucijo energije z novega bloka JE, komunikacij in še česa.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2870074] 28.09.20 12:18 · odgovor na: anon-93129 (#2870027)
Odgovori   +    2
[Mleben]
Jaz se bojim, da se bomo v prihodnosti v vsakem primeru morali manj prevažati naokoli.
In manj prevažati tudi izdelke.
Ker kot nam stvari laufajo trenutno, je zadeva popolnoma nevzdržna.
Froc sporočil: 2.033
[#2870122] 28.09.20 14:56 · odgovor na: anon-154083 (#2870074)
Odgovori   +    0
Nevzdržna je zato, ker nihče od tistih ki so za to, nič ne ukrene, samo prevaljujejo na druge. In iz istega razloga bo samo še slabše. Birokratsko temeljno načelo je, da se sprejemajo samo taki ukrepi, kjer birokrat ni za nič odgovoren in ničesar kriv. To je vedno nekdo drug in nikoli ne pove kdo.
PKZ08 sporočil: 66
[#2870656] 01.10.20 09:54
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: PKZ08 01.10.2020 09:56
Pred 10 leti sem še padal na te fore: javni prevoz, zmanjšanje voženj z avtomobili s samo 1 osebo itd. Bla-bla-bla. Danes je vse skupaj smešno.
Mislim: od takrat javni prevoz samo nazaduje. Misel na podzemno in tramvaj so medtem pokopali. V železnice niso vložili centa. Takrat so se vozniki »sami« vozili v Cliotih in Golfih, danes se v ogromnih mestnih pošastih, ki so za nameček še bencinarji.
Odkar se torej o teh vprašanjih govori, smo na realizaciji dejansko nazadovali za enih 50 procentov.
Zato so tovrstni uvodniški eko komentarji, umeščeni med 9 testov 3 tonskih »mestnih« pošasti – ne samo smešni, ampak celo po malem žaljivi.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2870664] 01.10.20 10:27 · odgovor na: PKZ08 (#2870656)
Odgovori   +    1
Pred 10 leti sem še padal na te fore: javni prevoz, zmanjšanje voženj z avtomobili s samo 1 osebo itd. Bla-bla-bla. Danes je vse skupaj smešno.
a ti si resno kdaj to verjel? jaz sem v te fore verjel, ko sem imel 8 ali 9 let. sem pa nekaj res realiziral: v sluzbo grem brez avtomobila. je pa res, da imam pes pol ure
Mislim: od takrat javni prevoz samo nazaduje. Misel na podzemno in tramvaj so medtem pokopali. V železnice niso vložili centa. Takrat so se vozniki »sami« vozili v Cliotih in Golfih, danes se v ogromnih mestnih pošastih, ki so za nameček še bencinarji.
javni prevoz nazaduje, ker smo ljudje prevec komot. tudi sam grem raje pes kot z javnim prevozom, jebiga.
Zato so tovrstni uvodniški eko komentarji, umeščeni med 9 testov 3 tonskih »mestnih« pošasti – ne samo smešni, ampak celo po malem žaljivi.
vsi ti komentarji so namenjeni pranju mozganov, tule jih perejo tudi veckrat dnevno. vse za to, da ti stalno dajejo neke ideje, kako bi zapravljali denar, ki ga nimamo.
PKZ08 sporočil: 66
[#2870667] 01.10.20 10:39 · odgovor na: shevchenko (#2870664)
Odgovori   +    0
[shevchenko]
> Pred 10 leti sem še padal na te fore: javni prevoz, zmanjšanje voženj z avtomobili s samo 1 osebo itd. Bla-bla-bla. Danes je vse skupaj smešno.

a ti si resno kdaj to verjel? jaz sem v te fore verjel, ko sem imel 8 ali 9 let. sem pa nekaj res realiziral: v sluzbo grem brez avtomobila. je pa res, da imam pes pol ure

> Mislim: od takrat javni prevoz samo nazaduje. Misel na podzemno in tramvaj so medtem pokopali. V železnice niso vložili centa. Takrat so se vozniki »sami« vozili v Cliotih in Golfih, danes se v ogromnih mestnih pošastih, ki so za nameček še bencinarji.

javni prevoz nazaduje, ker smo ljudje prevec komot. tudi sam grem raje pes kot z javnim prevozom, jebiga.

> Zato so tovrstni uvodniški eko komentarji, umeščeni med 9 testov 3 tonskih »mestnih« pošasti – ne samo smešni, ampak celo po malem žaljivi.

vsi ti komentarji so namenjeni pranju mozganov, tule jih perejo tudi veckrat dnevno. vse za to, da ti stalno dajejo neke ideje, kako bi zapravljali denar, ki ga nimamo.
Ja, točno tako. Si me 100% dopolni:))

Strani: 1