Zasebnost

Strani: 1

anon-182066 sporočil: 11.068
[#2277583] 25.11.13 12:07
Odgovori   +    5
Jaz sem prepričan,da Čer nima pojma. Prvič, mi ne potrebujemo nobene vetrnice (pobijajo ptiče, brez ptičev nam živeti ni), ne potrebujemo fotovoltaike (več energije je uporabljene z njihovo izdelavo kot jo v življenski dobi ta proizvede), ne potrebujemo hidroelektrarn (na rekah so mnogo bolj uporabne jedrske elektrarne, ki so zares čiste in v primeru eksplozije zares dokončno počistijo z okolico). Mi ne rabimo alternativnih virov, mi hočemo TEŠ-6, pa TEŠ-7, TEŠ-8 in tako v nedogled, pa NEK-2, pa NEK-3.... Mi hočemo vdihovati izpušne pline, ker so ti najbolj prijazni plini do zelenja, ki bi brez emisij enostavno izumrlo. Zato naj bo vesel vsak,ki ima bajto ali stanovaje do 100 metrov do najbolj prometnih cest. Njihov vpliv na zdravje je brezmejen.
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2278406] 26.11.13 10:05 · odgovor na: (#2277876)
Odgovori   +    2
[alek14]
>O eni sem že govoril - v ozadju je vizionar, ki razume nove tehnologije, kako delujejo trgi in kapitalizem, razume potrebe kupcev in možnosti širjenja informacij v današnjem času. Druga je, da imamo zdaj v primerjavi s preteklostjo zelo močno informacijsko infrastrukturo, ki prinaša resnico v vsak dom.

Žal pa na svetu nimamo elektroenergetske infrastrukture, ki bi lahko požrla kaj več kot 10-15% baterijskih EV.
Kako da ne? EV se bodo polnila ponoči, ko je odjem elektrike najnižji, zatem lahko vsak kupi PV modul alivetrnico in avtonomno polni svoje EV, sicer je pa izkoristek EV nekajkrat boljši kot pri motorjih z notranjim izgorevanjem. Zato je vožnja z EV tudi mnogo cenejša kot s klasičnimi avtomobili. Tesla pa v svojem modelu predvideva lastne polnilne postaje s PV moduli,tako da dodatnega pritiska na obstoječ sistem oskrbe z EE naj ne bi bilo.
anon-256706 sporočil: 2.499
[#2278439] 26.11.13 10:38
Odgovori   +    3
Električni avtomobili bodo zadali smrtni udarec muslimanskim bratom. Takrat se bodo morda zavedli, da so kasirali tisoče milijard in jih pognali v zrak. Takrat bo na bližnjem vzhodu mir.
Za naftni lobi me ne skrbi, ker je prilagodljiv. Postal bo električni lobi.
anon-293545 sporočil: 1.093
[#2278470] 26.11.13 11:18
Odgovori   +    3
"Govorim o tem, kam gre svet, naša odločitev pa je, ali želimo biti med prvimi ali pa med posnemovalci."

Mi bi bili posnemovalci, ampak tako da vsi v nas vidijo vodilne in nas občudujejo. Nikoli ne bi tvegali, hočemo pa biti občudovani, ker dobro posnemamo druge. Celo pri postavljanju državnih struktur vedno govorimo o skandinavskem modelu, irskem modelu, nemškem modelu ... kaj je pa slovenski model? Tega nihče ne ve, zato ničesar ne dosežemo. Mešamo malo skandinavkega, malo ruskega, malo afganistanskega in pričakujemo, da bo to delovalo ... seveda ne deluje.
hostamox sporočil: 8.460
[#2279331] 27.11.13 11:47 · odgovor na: (#2278543)
Odgovori   +    1
Čakam na kak short Tesle in občasno pogledam na njihovo stran.

Če se ne motim imajo proizvodnjo ranga nekaj 1000 avtomobilov.
Če bi šel to primerjat z eno resno tovarno ala Revoz je to bolj obrtniška delavnica.

Pa primerjat proizvodnja avta in telefona je že iz logističega vidika, št. sestavnih delov preveč razlik.

No sem šel na njihovo stran pa vidim da sem že zajebal short- delnica je v zadnjem mesecu padla skoraj za 50% iz 190 na 120.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2279341] 27.11.13 11:54
Odgovori   +    0
zakaj pa je pomembno, ali ima avtor intervjuja tesline delnice ali ne?

ali je to implicitno priznanje, da je tale intervju kar malo prevec prijateljski?

Strani: 1