Zasebnost

Strani: 1 2

anon-570978 sporočil: 29
[#2883084] 16.11.20 12:54 · odgovor na: sonce1313 (#2882256)
Odgovori   +    4
čas vnosa: 16.11.20 09:34
[sonce1313]
Vsak, ki je kdaj vlekel veliko kamp prikolico, ve da to ni čisto hec, pri BEV, tudi M3 se to pri vožnji ne pozna nič, poraba x2 je super, na SC na kavico in gasa dalje, prehitevali s prikolico...
Tvoja Mazda je ok, samo v 10 letih še 2x, 3x toliko za servise in gorivo, odvisno od letnih km, proti bilo katerem BEV je to, oprosti, traktor, malo boljšega sem imel pred slabimi tremi leti tudi sam, za to ceno že dobiš leaf2, kono z manjšo baterijo, ioniq..., osnovni ID3 bo v kratkem za to ceno
To je res, sam tile mi ne pokrijejo trenutnih potreb po transportu. Sicer ko takole gledam dejansko uporabo avta (koliko in zakaj) se resno sprašujem a se to sploh splača nabavit čez X let, kot bo trenutni avto pač za zamenjat. Nimam nič proti elektriki, sam zaenkrat v rangu, ki sem ga pripravljen odšteti za avto ni ničesar uporabnega. Verjetno bo kaka pogodba za občasni najem, al nekaj podobnega.

Pa tudi pri izračunu stroškov bo potrebno biti pazljiv. Zaenkrat imamo lastniki ICE vozil pač znane izdatke z rednimi servisi. V prihodnosti pa se bo za EV plačevalo naročnine na softverske fičre in nenujne nadgradnje.... se že dogaja in se bo vedno bolj. Pa tudi elektrika ne bo vedno po šuko štekar cenah. Tako da pod krinko trenutne ugodnosti se skriva kup načinov dodatnega obračunavanja storitev in dodatnih obdavčitev, ki se bodo zgodile takoj, ko bo potrebno malo offsetati izgubo zaradi davčnega izpada ob manjši prodaji ICE vozil.
APetrovcic sporočil: 54
[#2883594] 17.11.20 15:56 · odgovor na: sonce1313 (#2882688)
Odgovori   +    5
Na grških otokih polnilnic ni, šuko vtičnice pa so. Ampak ne bom tam gnjavil s tem lastnika nastanitve, bom ostal na jakodimiču raje. Kot je iz vašega linka razvidno, so vse polnilnice (Lamia, Atene, Patra) v izgradnji. Poleg tega se nikoli ne vozim čez Lamio, niti čez Atene do omenjenih grških otokov. Edina zanimiva polnilnica je Patra, ko bo seveda operabilna. Sem hedonist in uživam v vožnji, tako da mi ni problem "požret" v dveh dneh 1600 km, ampak tako, da grem tankat, ko je za to nuja, ne pa tako, da konstantno celo pot živčno gledam na zaslon, kdaj bo zmanjkalo štroma. Misli imam raje skoncentrirane na opazovanje narave in seveda na promet, ne pa na to, kje bom lahko polnil na štrom. Pa tut, če je ta skor zastonj. Ko bo pa infrastruktura taka kot mora bit (gostota uporabnih polnilnic), bom pa prešaltal tut jaz na E-avto. Pa prej se bo moral še mal pocenit, ker za zdaj je absolutno predrag. V danem trenutku ne mislim metat tolk denarja v E-pleh, da bom na koncu ob vožnji z njem trpel pri tem. Bolj uživam v jakodimiču ta hip.
sonce1313 sporočil: 376
[#2883728] 18.11.20 09:19
Odgovori   +    1
BEV vernik da, Tesla manj, kupeja ne bi imel nikoli, tudi M3 ne, Y bi imel, samo je 2x predrag, čeprav je cel plačan s prihranki pri gorivu in servisih. Glede kvalitete je tako, da vsako napako zelo hitro odpravijo, pri servisu in popravilih se lahko vsi skrijejo, tudi če je najbližji v A, pravkar tudi v LJ, vsaka posamezna napaka tesel se potencira do neba, če bi se tako za fosilce bi bilo x10, če se samo spomnim mojih 30 let koliko živcev in koliko denarja je šlo, enako je s požari na BEV ali kdo vidi celo pri tesli težave s polnjenjem
drugmirko sporočil: 1.301
[#2884062] 18.11.20 18:25 · odgovor na: sonce1313 (#2883728)
Odgovori   +    2
[sonce1313]

meni se pa zdi, da je ravno obratno. prav tesli se večletne zamude, napake in predvsem dolgoletni šlamperaj pri kvaliteti izdelave in barvanja, skoraj brezpogojno odpuščajo. to kvečjemu razjezi kakšnega lastnika, ki pol kej objavi, al pa kak tester med testom benevolentno pokaže na kak flek na oblogi kabine ali pa "pomarančasto" barvo karoserije... na splošni ugled in javno mnenje pa ni videt, da vpliva.
globoko pa dvomim, da bi se katerikoli evropski mainstream znamki odpuščalo podobne in dolgoletne malomarnosti, kaj šele če bi se jim dogajale stvari iz zgornjih linkov. sploh pa ne, za take denarje, kolikor stanejo teslini modeli!
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2884402] 19.11.20 15:04 · odgovor na: (#2884384)
Odgovori   +    1
[dasdas]
Z veliko načrtovanja je znanec s Teslo naredil 3 tedenski krog: Slo, Srbija, Romunija, Moskva, St. Petersburg, Norveška, De, Slo.

Se da, samo je to avantura.
Gledajoč ruske dashcame na youtubu to ni avantura, ampak ruleta.
APetrovcic sporočil: 54
[#2884409] 19.11.20 15:43 · odgovor na: (#2884384)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: APetrovcic 19.11.2020 15:45
Me ne zanima to veliko načrtovanje, ker me živcira. Mam dost drugih stvari za razmišljat na 1600 km poti, ne pa da se bom še s tem ukvarjal med potjo (a bo odprta polnilnica, ali bo delovala ipd.). Tko da raj na pumpo, na kateri nafutram lačnega jakodimiča, in dalje gasa.

Strani: 1 2