Zasebnost

Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Slovenci za volanom - nestrpni in nesamokritični

Strani: 1 2

anon-182066 sporočil: 11.068
[#2280279] 28.11.13 12:44
Odgovori   +    0
Res je, tudi jaz se strinjam, drugi vozniki so sami butli, ki pojma o vožnji nimajo, sam sem pa idealen voznik. To so opazil že policaji in me redno nagrajujejo za prehitro vožnjo. Kako ne bi anketiranci imeli prav, lepo vas prosim...
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2280284] 28.11.13 12:51 · odgovor na: najobj (#2280115)
Odgovori   +    1
[najobj]
P.S.: meni je najbolj hecno, ko kakšno Delo na osnovi vzorca kakšnih 100 ljudi svečano objavi, kaj misli slovenski narod ... khmm, in potem tukaj na Financah celi forum takoj skoči v luft, češ da oni komunajzarji spet nekaj prirerajo in ponarejajo ... evo, zdaj pa mene zanima vzorec za toto silno "raziskavo pameti" za kakšno Ekvatorialno Gvinejo ali Čad, če že glih vseh Korejcev nista mogla "raziskati" ...
Glej,tale vzorec 699 ali koliko anketirancev niti ni tako majhen kot ti misliš. Če so vzeli še pravilno strukturo anketiranih po spolu, starosti, lokaciji, izobrazbi in materialnem statusu je točnost rezultatov ankete zelo velika,manj kot 10% razlike do idealne točnosti.
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2280285] 28.11.13 12:54 · odgovor na: tasilo (#2279954)
Odgovori   +    0
Ne bi mogel bolj točno zapisati. Samo kaj ko tisti ki odločajo tri čiste nimajo.
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2280298] 28.11.13 13:14 · odgovor na: (#2279157)
Odgovori   +    0
Žal je vse res, razen vožnje v krožišču.Sam nimam občutka,da bi voznikom ta delala probleme.
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2280301] 28.11.13 13:17
Odgovori   +    3
Anketiranci so pretekli teden pogosto opažali voznike, ki vozijo prepočasi, ne vklapljajo smernikov in se vedejo neumno.
Samo eno od teh dejstev je stvar objektivne presoje - ali vklopiš smernike ali ne. Kaj je prepočasi ali pametno/neumno, je stvar subjektive in je brezvezno vprašanje/odgovor.
Sami zase pravijo, da vozijo po pravilih in skoraj nikoli ne izsilijo prednosti, redno vklapljajo smernike, pravilno parkirajo in drugim voznikom ne nagajajo.
Kaj naj rečem - vozim 95% po pravilih, 99% ne izsiljujem, 99% vklapljam smernike, 99% pravilno parkiram, kaj pa je nagajanje, je pa spet subjektivno. :) Kretenom, ki vozijo 1 meter za menoj na voznem (!) pasu, vklapljam vse štiri smerne kazalce ali počasi upočasnim vožnjo (psihopati, ki ogrožajo mene, ne pa sebe, naj se spokajo mimo). Občasno pa tudi krilim z rokami in tulim na bebce. :)))

Ali sem strpen voznik? Jah, recimo, kaj pa vem. :) Glede na kriterije sodržavljanov zagotovo sem.
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2280307] 28.11.13 13:22 · odgovor na: (#2279170)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-182066 28.11.2013 13:24
Mi Slovenci smo še preveč pametni, tako zelo, da se nam še trdo delati ne ljubi več. Navaden Slovencelj se po IQ ne razlikuje popolnoma nič od enega Švaba ali Čeha, To je en navaden larifari. Zakaj pa Slovenec recimo uspeva tudi v najbolj kompetitivnih okoljih, recimo v Nasi, Cambridgeu, Oxfordu in drugje? Problem je na žalost sistem in prevladujoča miselnost, ki ni inovativna in ne ljubi življenja. Zato.
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2280313] 28.11.13 13:29 · odgovor na: (#2279085)
Odgovori   +    0
[alek14]
>Sami zase pravijo, da vozijo po pravilih in skoraj nikoli ne izsilijo prednosti, redno vklapljajo smernike, pravilno parkirajo in drugim voznikom ne nagajajo.

Diskrepanca v oceni in samooceni voznikov ima 2 vira:

1. Overconfidence kot splošen pojav pri človeku. Več o tem vedo finančni psihologi (behavioral finance).
2. Splošno nepoznavanje predpisov. Naši zakoni se spreminjajo tako hitro, da skoraj nihče več ne ve kaj je prav. Ker ima v glavi vsak zase izdelano oceno, da je tako kot on ravna prav in ker večina drugih ravna drugače, pride do napačnega zaključka, da drugi ne znajo. Po drugi strani pa Slovenci nismo prav posebno bistri ljudje (mednarodne študije kažejo, da je povprečni IQ v SLO 90).

Moram povedati, da sam skrbno pregledam vsako novelo "Zakona o pravilih cestnega prometa" in da se zavedam kaj so naši oblastniki notri konfuzno zapisali. Moja opazovanja ravnanja drugih na cesti me vodijo v zaključek, da večina ne pozna trenutno veljavnih predpisov. Na cesti vidim celo veliko ljudi, ki ne zna upravljati niti z lastnim avtom (primeri: ima moderen avto z avtomatskimi dnevnimi lučmi, pa vozi z ročno prižganimi kratkimi; malce rosi dež, brisalci pa na max; drag avto ima serijski bluetooth telefon, a voznik ima mobilni telefon na rami...);
Kolega Alek. Včasih moraš za varnost v prometu vklopiti zdravo pamet, ne informacije iz zadnjega zakona. Avtomatske dnevne luči so največji kretenizem, ki sem jih doživel v avtomobilizmu. Na AC vozila, ki imajo vklopljene samo te luči, niso prav nič dobro vidna ne v mraku, ne v megli in ne v tunelu (veliko vozil NIMA samodejne zaznave teme in NE preklopi iz avto. dnevnimi (LED) lučmi na običajne dnevne!).

Tako da, ja, tudi če bi jaz imel takšno vozilo, bi zaradi lastne varnosti vklapljal običajne dnevne luči, spank you very much.
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2280315] 28.11.13 13:30 · odgovor na: anon-157995 (#2279113)
Odgovori   +    0
[99999me]
Mogoče ne vozim po istih cestah ampak meni se zdijo slovenski vozniki zelo prijazni..
Nikoli ni problema, da se mi kdo nebi odstopil prednosti če je gost promet in se je težje vključiti v promet.....
Res, da srečaš kakega "kretena" ampak je to ZELO redko..
Morda slovenski voznici, vendar pa to ne velja za slovenske voznice. V celem življenju sta mi morda 2 voznici odstopili prednost, ostalo so bili izključno moški.
najobj sporočil: 32.039
[#2280375] 28.11.13 14:35 · odgovor na: anon-182066 (#2280284)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 28.11.2013 14:36
[vrac]
> [najobj]

> P.S.: meni je najbolj hecno, ko kakšno Delo na osnovi vzorca kakšnih 100 ljudi svečano objavi, kaj misli slovenski narod ... khmm, in potem tukaj na Financah celi forum takoj skoči v luft, češ da oni komunajzarji spet nekaj prirerajo in ponarejajo ... evo, zdaj pa mene zanima vzorec za toto silno "raziskavo pameti" za kakšno Ekvatorialno Gvinejo ali Čad, če že glih vseh Korejcev nista mogla "raziskati" ...
Glej,tale vzorec 699 ali koliko anketirancev niti ni tako majhen kot ti misliš. Če so vzeli še pravilno strukturo anketiranih po spolu, starosti, lokaciji, izobrazbi in materialnem statusu je točnost rezultatov ankete zelo velika,manj kot 10% razlike do idealne točnosti.
... ja, in rezultat "raziskave pameti" je, da "pamet" oziroma intelektualni dosežki onih mongoloidov ali kako se že imenujejo prebivalci Mongolije, poleg Kitajcev, Japoncev in NE-severnih Korejcev presega "pamet" oziroma intelektualne dosežke celega sveta, da o Severni Ameriki niti ne govorim ...

P.S.: "raziskava" je navadni rasistični bulšit, ker me ne more noben "znanstvenik" prepričat, da je takorekoč celotna črna rasa ( glej en.wikipedia.org/wik...uality.png ) na nivoju malo bolj pametnih imbecilov z IQ nižjim od 65 oziroma 70 ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2280426] 28.11.13 15:36 · odgovor na: anon-191845 (#2279183)
Odgovori   +    1
[FIN-353404]
destinacijo.vmes se je zgodilo še veliko drugih reči. danes bi naprimer potrebovali v Sloveniji daljinca s katerim bi vsem cepcem izklopili meglenke spredaj in zadaj ko jih ne rabimo,
Meglenke odzadaj slepijo. Prednje meglenke ne smejo biti problem, ce so ti problem, rabis zdravniski pregled (svetijo se nize od zarometov in na stran).
če je na semaforju RDEČA luč bi se morali avti na voznem pasu avtomatsko ustavljat, ko stojimo pred rdečo lučjo bi morali potegniti ročno ne pa da nas cepci slepijo v nočnem času z krvavo rdečo svetlobo, da smo potem razkurjeni kot biki v areni
Evo, ziv primer nestrpnega soferja.
anon-169378 sporočil: 945
[#2280593] 28.11.13 18:50
Odgovori   +    0
Kako spoznaš ali je voznik avtomobila Slovenec?
Pravi Slovenec ne ve zakaj ima avtomobil smerne kazalce!

Sicer so ga v šoferski šoli naučili, da mora pri spremembi smeri vključiti smerne kazalce, ki jih pravi Slovenec vedno vklopi ko začne obračati volan.
In to 90% voznikov na naših cestah!

Kar pomeni, da 90% voznikov ne ve zakaj je potrebno vklučiti nakazovanje smeri. Beda od bede naših vozniških inštruktorjev v avtošolah!

Strani: 1 2