Zasebnost

Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Starejšim kupcem nove tehnologije v avtih ne dišijo

Strani: 1

anon-248322 sporočil: 1.501
[#2250776] 22.10.13 12:11
Odgovori   +    23
Kaj je to internet v avtu? Na podlagi katere tehnologije pa se avto povezuje v internet? LTE, HSPA in potem po avtu šprica WIFI? Zakaj bi sploh kdorkoli želel avto z dodatnim internet featurjem, če ima vsak telefon vgrajen HSPA in LTE? Morda za hostanje povezave in zniževanje stroškov. To je možno reševati na način oblikovanja paketov pri vsakmu uporabniku ali že danes za nekaj 10 EUR kupiti WIFI/UMTS hotspot.

Vse to samo kaže, da je avto industrija v veliki krizi, ker uporabnikom ne more ponuditi nič uporabno novega, kar bi le-ti v resnici potrebovali.

Že zadnjih 10 let morajo avtomobili imeti na OBDju podatek o trenutni porabi goriva. Pred nekaj leti so prikaz tega podatka še vedno mastno zaračunavali. V resnici so osnovne izvedenke avtov okleščeni modeli, kjer potem doplačila za featurje nikakor ne odražajo stroškov z vgradnjo opreme.

Dodatna težava pa je tudi v tem, ker se stroški goriva čedalje bolj zažirajo v skupni strošek lastništva vozila. Manj kot je sitemov, manj stvari gre lahko narobe in jih je potrebno menjati.
najobj sporočil: 32.051
[#2250791] 22.10.13 12:25
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: najobj 22.10.2013 12:27
... Internet v avtu zanima le polovico mladih ...

... čuj, Matej... ja, pa kaj ni dosti, da vsak drugi za volanom telefonira, namesto da bi vozil ? ... pizda, kaj zdaj bodo še surfali med vožnjo ? ...

P.S.: neprostoročno telefoniranje med vožnjo definitivno povzroči več nesreč od alkohola, ampak tega pač noben ne meri ... ja, in ker nesreč zaradi telefoniranja med vožnjo noben ne meri, za naše prometne genije takšne nesreče pač ne obstajajo ...
najobj sporočil: 32.051
[#2250817] 22.10.13 12:56 · odgovor na: (#2250803)
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: najobj 22.10.2013 12:58
[denac]
Zdej me sam zanima, če policija pregleduje telefone voznikov vpletenih v nesrečo. Če so vozniki huje poškodovani, najbrž ni težko priti do njihovih telefonov in ugotoviti, če so telefonirali.
... eh, pri manjših nesrečah - takšnih je največ - telefoniranja v času nesreče ziher ne preverjajo, ker je to preveč zahtevno ... khmm, pa še ona naša mlada, vitka in lepa - upam, da bo Gustl zadovoljen - informacijska pooblaščenka ziher ne bi dovolila posega v tajnost osebnih podatkov ...

P.S.: to www.jutarnji.hr/temp...?id=229785 nesrečo so Hrvati zaradi grozljivih posledic preverjali in so ugotovili, da je voznik šleperja v času nesreče po telefonu pisal SMS ...
anon-214372 sporočil: 3.048
[#2250832] 22.10.13 13:16
Odgovori   +    21
Zadnja sprememba: anon-214372 22.10.2013 13:21
Hja, bistre glave v prodaji dokaj uspešno prodajajo muda za bubrege. Konkretno, v A4 ti prodajo navigacijski sistem za 2000 do 3800 EUR.

8 col ekranček, navigacijski hw and sw. V normalnem, neavto svetu za 3800 EUR dobiš funkcionalno boljšega garmina za 300-400 eur in EISA TV leta 2013 SONY s 55 palčnim zaslonom za 2400 EUR pa še iphone in ipad za zraven. Zlata jama, sploh pri švabih na dodatni opremi lahko dosežeš ceno osnovne različice.

Ali pa bluetooth predpriprava za mobilca recimo, v A4 do 825 EUR. Dobra cifra glede na to, da je najboljši parrot (enake funkcionalnosti) 260 EUR z montažo.

Jasno, da ljudi mine, če jih imajo pa za norca s cenami dodatne opreme. Kot da se kupuje profesionalna zdravstvena oprema, že v štartu je isti izdelek trikrat dražji.
anon-157995 sporočil: 481
[#2250913] 22.10.13 14:14
Odgovori   +    9
naj se ne ukvarjajo toliko z izumljanjem tople vode in naj samo omogočijo uporabo tehnologije, ki jo že imamo!
Ne rabim radia z miljon funkcijami in 500GB diskom, ampak line in oz. bluetooth a2dp.
Ne rabim navigacije, ker jo imam na telefonu in je boljša kot katerakoli v avtu.
Ne rabim interneta, ker ga imam na telefonu, ki ga v 5sekundah lahko delim z drugimi napravami..
Fanj bi bilo, da serijsko vgradijo 220/110V50/60Hz vtičnico (spredaj in zadaj) in nekaj usb polnilcev.
najobj sporočil: 32.051
[#2250952] 22.10.13 15:01 · odgovor na: anon-157995 (#2250913)
Odgovori   +    3
[99999me]
naj se ne ukvarjajo toliko z izumljanjem tople vode in naj samo omogočijo uporabo tehnologije, ki jo že imamo!
Ne rabim radia z miljon funkcijami in 500GB diskom, ampak line in oz. bluetooth a2dp.
Ne rabim navigacije, ker jo imam na telefonu in je boljša kot katerakoli v avtu.
Ne rabim interneta, ker ga imam na telefonu, ki ga v 5sekundah lahko delim z drugimi napravami..
Fanj bi bilo, da serijsko vgradijo 220/110V50/60Hz vtičnico (spredaj in zadaj) in nekaj usb polnilcev.
... čuj, majster ... evo, zdaj pa jaz samo upam, da ti vso toto tvojo tehnologijo ne uporabljaš med vožnjo v takšnem www.youtube.com/watc...VEYsl0D368 avtomobilu, ampak da imaš vse skupaj namontirano v kakšnem manjšem in za vse ostale udeležence v prometu manj nevarnem avtomobilu ... khmm, čeprav bi ti jaz tudi tisti manjši avtomobil zaplenil, tebi pa vzel vozniško do konca življenja, če bi te slučajno videl, da med vožnjo uporabljaš tisti svoj internet, ki ga imaš na telefonu in ki ga v 5sekundah deliš z drugimi napravami ...
notomi sporočil: 768
[#2251360] 22.10.13 22:06
Odgovori   +    2
Dejanski stroški te opreme so cca 500 EUR, v avtu pa zaračunajo 5 in več tisoč EUR... NPR zadnji BMW Moraš imeti denar za odmet in biti malo šibkejšega uma???. Vsi imamo internet na telefonu, zakaj še v avtu!? Parkiral bom že sam, še to ugašanje na križišču je čista bedarija in modna muha. Da tempomat, poraba goriva, elektronski pripomočki za varno vožnjo in zaviranje, nikoli pa ne bi kupil avta, ki nima mekanskega stika med volanom in kolesi ali kar avtomatično vodenega, saj vem kako vodi GPS in sateliti po cesti, pri teku, itd!!
anon-157995 sporočil: 481
[#2251390] 22.10.13 22:57 · odgovor na: (#2251331)
Odgovori   +    1
evo, zdaj pa jaz samo upam, da ti vso toto tvojo tehnologijo ne uporabljaš med vožnjo
seveda, da uporabljam internet med vožnjo..(internet ni samo tisto kar je v brskalniku ...) obstaja internet radio, oddaje na zahtevo...
tvoja navigacija rabi nekaj minut, da poišče satelite - neuporabno,
ja je bilo res pred kakimi 5 leti.. Ampak danes vsi spodobni telefoni zalo hitro dobijo "lock".
Velikost ekrana se mi ne zdi tako pomembna, ker dobivaš glasovna navodila.. in vsi programi imajo nastavitev velikosti izrisa..
anon-237381 sporočil: 924
[#2251432] 23.10.13 04:17 · odgovor na: (#2251424)
Odgovori   +    1
Obstaja dinamo za polnjenje telefona na biciklu.

www.amazon.com/Human...B008KET1V2
anon-309274 sporočil: 6
[#2251437] 23.10.13 05:24 · odgovor na: (#2251424)
Odgovori   +    3
čas vnosa: 23.10.13 05:23
Pa kje ti živiš? Mi kar slabo pride, ko berem te nebuloze.
Sredinec sporočil: 204
[#2251516] 23.10.13 08:37
Odgovori   +    7
Jaz pa menim, da so zasloni občutljivi na dotik v avtomobilih popolnoma neuporabni in tudi nevarni, saj moraš za upravljanje vanj usmeriti pogled, kar med vožnjo ni ravno varno. Če imaš gumbe za upravljanje na volanu ali armaturni plošči, jih brez preusmerjanja pogleda otipaš in narediš kar želiš.
Še manj pa so ti zasloni uporabni za starejše ljudi, na kar sam niti pomislil nisem, dokler me na to ni opozoril oče, ki za vožnjo uporablja očala, s katerimi podrobnosti zaslona enostavno ne vidi. Naj si med vožnjo očala "za na dolgo" menja z očali "za na kratko", da bo lahko nekaj spremenil?!?
Skratka, moje mnenje je: Upravljanje z zasloni na dotik - zmanjšanje varnosti v prometu.
PS:
Ja ja....saj vem ,da obstajajo tudi očala z dvojno dioptrijo...
najobj sporočil: 32.051
[#2251570] 23.10.13 09:25 · odgovor na: anon-157995 (#2251390)
Odgovori   +    1
[99999me]
> evo, zdaj pa jaz samo upam, da ti vso toto tvojo tehnologijo ne uporabljaš med vožnjo
seveda, da uporabljam internet med vožnjo..(internet ni samo tisto kar je v brskalniku ...) obstaja internet radio, oddaje na zahtevo...
... eh, jaz pa sem do zdaj mislil, da je avto namenjen hitremu, varnemu in udobnemu premikanju iz točke A v točko B in da so temu namenjene tudi vse izboljšave ... khmm, zdaj pa vidim, da po novem v avtu s pomočjo interneta kar med vožnjo lahko furaš tudi svoj biznis ... evo, toti www.youtube.com/watc...VEYsl0D368 majster ga je dobro fural, ni kaj ...
primor sporočil: 201
[#2251621] 23.10.13 10:04 · odgovor na: Sredinec (#2251516)
Odgovori   +    0
Dobra pripomba glede očal. Pa ne rabiš biti starejši, dovolj je da imaš sončna očala s polarizacijo, pa te že hebe, ker ne vidiš vsega.
P
pobalin sporočil: 14.456
[#2251733] 23.10.13 11:44
Odgovori   +    5
Avtonomna vožnja je eden izmed večjih hitov med avtomobilskimi proizvajalci in še bolj med zaposlenimi v avtomobilskem marketingu. Slednji so utrpeli manjši šok, ko je raziskava po analizi vprašanj razkrila, da bi se za nakup avtonomno delujočega avtomobila v tem trenutku odločilo samo 18 odstotkov vseh vprašanih
Ves ta silen možganski potencial, vsa svetovna marketinška učenost, vsi milijoni ur globoke meditacije jim niso pomagali dojeti preprostega in samoumevnega dejstva. Človeku, ki si ga 50+ let pital z vozno dinamiko, lego na cesti, natančnostjo volana, odzivnostjo motorja, uživanjem v vožnji, moči, pospeških, odvzemanjem volana, drsenjem skozi ovinke, nepopisno svobodo in zabavo... zdaj pač ne moreš čez noč prodati ene bedne samohodke, v kateri bo sedel kot v avtobusu, gledal TV ali pisaril po forumih.
Bedakostrokovnjaki naj se malo pozanimajo, koliko enot pranja možganov je potrebnega, da izbrišeš učinke X enot prejšnjega pranja možganov.

Strani: 1