Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slovenski Divji zahod

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Servis (13)

Strani: 1 2

anon-105119 sporočil: 3.426
[#171094] 05.12.07 00:46
Odgovori   +    0
Kot vedno odlično Stanislav. Veseli me, da najdeš tuje strokovne ankete, ki realno prikazujejo stanje v Sloveniji pa naj si bo na področju ekonomije, ali sodstva oziroma prava in tako odpiraš oči še zadnjim zaslepljencem.
Na Siolovem spletu sem malo prej prebral da so Civilna združenja včeraj organizirala tiskovno konferenco v podporo Šturmu v primeru Zalar z naslovom: Sodišča hujša od UDBE.
"Na novinarski konferenci so tudi izpostavili, da bi Ministrstvo za pravosodje moralo po besedah Hribarja na podlagi pritožb oziroma tam, kjer ugotovi kršitve sodnikov, uvesti zahtevo po disciplinskem postopku. Sicer pa bi kazalo v našo zakonodajo znova uvesti "kaznivo dejanje sodnika, ki ga je novonastala država oziroma demokracija črtala", so si bili enotni sogovorniki.
Da so "sodišča hujša od udbe" je prepričan Boris Kurent iz CNZI, ki je povedal, da se ob vstopu v sodno palačo moraš legitimirati, povedati svoje ime in priimek, kar je po njegovem kršenje osebne svobode. "Če sodijo v imenu ljudstva, ti pa kot predstavnik tega ljudstva ne moreš na obravnavo v sodno dvorano, je to hujše od zloglasne udbe," je sklenil Kurent".
Naš sodni sistem je hudo zastarel in nikomur se za nič ne odgovarja in ne mudi. Sodni spisi iz enega do drugega sodišča v razdalji sto metrov potujejo po en teden dni, potem čakajo še vsaj kak teden na razvrstitev in potem na milost in nemilost sodnikovih odločitev.
Mogoče bodo v naslednjem stoletju že prešli na elektronsko prenašanje spisov iz enega na drugo sodišče, mogoče pa tudi ne.
Naj sodniki že končno začnejo soditi po svoji vesti in zakonu, ne pa po partijski dolžnosti.
Stojan Svet na katedrala.si
anon-132668 sporočil: 11
[#171105] 05.12.07 04:43
Odgovori   +    0
Ha..ha..če nam že drugje ne uspeva, smo vsaj v tej tabeli prvi. Kar pa se tiče sodnih zaostankov, tu menjava ministra ne reši nič. Za eno evropsko državo sem slišal, kako je opravila z zaostanki, vsem sodnikom odpoved, pa novo pogodbo, znižat plačo na pol, ostalo plačilo pa po učinkovitosti in kakovosti(zudi strokovnosti) opravljenega dela, kot zahtevajo pravila tržnega gospodarstva...
anon-73486 sporočil: 135
[#171121] 05.12.07 07:17
Odgovori   +    0
Tudi slovenska rimsko katoliška cerkev je tranzicijski oligarh z vsemi segmenti in pridevniki tajkunstva
anon-824 sporočil: 428
[#171149] 05.12.07 08:16
Odgovori   +    0
realnem strahu nosilcev politične moči, da si bo velik monopolni kapital podredil celotno družbo in s tem povzročil tudi konec tradicionalne demokracije.

Kot kažejo izkušnje zadnjih 15 let, jim je to uspelo zgolj prestaviti za 100 let, saj se prav to danes dogaja (v ZDA in globalno).
anon-43872 sporočil: 876
[#171161] 05.12.07 08:29
Odgovori   +    0
"Tranzicijska Slovenija bo postala normalna kapitalistična družba, ko bodo političnim strankam vladali volivci, in ne velik (oligarhični) kapital."

Se pravi ob svetem nikoli. Politiki, ki ne upravljajo s kapitalom (družbena ali državna lastnina - politika ven iz gospodarsta etc.), ne morejo biti drugega kot lutke lutkovnega gledališča kapital, ki je za občinstvo odprto le poredkoma (nebodijihtreba volitve, da se pokaže "demokratičnost" sistema).

Vse ostalo je zavajanje beeeee ovčic.
purinoli sporočil: 8.690
[#171195] 05.12.07 09:07
Odgovori   +    0
Včasih izgleda, kot da je biti bogat nekaj grdega. To je sprevrženo. Kar se zdi narobe pri oligarhih, tajkunih ali kar po domače tatovih na debelo, je po mojem tole :

1. Politično podprta kraja državnega premoženja. Rešitev : takoj razprodati vse državno premoženje razen infrastrukture

2. Dajanje lombardnih kreditov z zastavo virtualnega ali bodočega premoženja ( Mečkator, BTC.....), ker na ta način lahko tudi nekdo, ki ima 500 EUR na računu zbere dovolj, da odkupi BMW....To je še posebej nehigijenično v primeru, ko je NLB (državna banka, sanirana od davkoplačevalcev) dala tak "kredit" nekomu za nakup Mečkatorja....

3. Okoriščanje z notranjimi informacijami

4. "Inventivno" računovodstvo...

Morda je še kaj, vendar tisti, ki so obogateli mimo uporabe teh receptov, so po mojem pametni in relativno pošteno prišli do bogastva. Sodišča bi morala popravljati take anomalije iz tč.1-4 izjemoma ZA NAZAJ. Ne bi škodilo.
anon-43949 sporočil: 4.362
[#171208] 05.12.07 09:17
Odgovori   +    0
Ravno nasprotno: potrebovali bi še dva Šturma!
Pa dobro bi morali podpret vse tri, ne pa da edinega še spotikamo.
anon-824 sporočil: 428
[#171210] 05.12.07 09:18 · odgovor na: purinoli (#171195)
Odgovori   +    0

1. Politično podprta kraja državnega premoženja. Rešitev : takoj razprodati vse državno premoženje razen infrastrukture
...
Morda je še kaj, vendar tisti, ki so obogateli mimo uporabe teh receptov, so po mojem pametni in relativno pošteno prišli do bogastva. Sodišča bi morala popravljati take anomalije iz tč.1-4 izjemoma ZA NAZAJ. Ne bi škodilo.

Denimo da bi vsem oškodovancem, ki smo vložili certifikate v PIDe in računali, da se bodo ti brez dvoma pretvorili v vzajemne sklade, pa se to niti pod razno ni zgodilo in smo "ostali brez vsega", iz sedaj še neprivatiziranega premoženja razdelili lastniške deleže sorazmerno glede na vrednost v PID vloženega certifikata v letu 199x (torej revalorizirano na današnjo vednost in dodan nek povprečni donos takega nesojenega vzajemnega sklada)...
anon-47330 sporočil: 699
[#171220] 05.12.07 09:25 · odgovor na: anon-132668 (#171105)
Odgovori   +    0

dipinto je napisal(a):
Ha..ha..če nam že drugje ne uspeva, smo vsaj v tej tabeli prvi. Kar pa se tiče sodnih zaostankov, tu menjava ministra ne reši nič. Za eno evropsko državo sem slišal, kako je opravila z zaostanki, vsem sodnikom odpoved, pa novo pogodbo, znižat plačo na pol, ostalo plačilo pa po učinkovitosti in kakovosti(zudi strokovnosti) opravljenega dela, kot zahtevajo pravila tržnega gospodarstva...
 
***** :D
anon-47330 sporočil: 699
[#171223] 05.12.07 09:29 · odgovor na: anon-824 (#171149)
Odgovori   +    0

1009TrisX je napisal(a):
realnem strahu nosilcev politične moči, da si bo velik monopolni kapital podredil celotno družbo in s tem povzročil tudi konec tradicionalne demokracije.
Kot kažejo izkušnje zadnjih 15 let, jim je to uspelo zgolj prestaviti za 100 let, saj se prav to danes dogaja (v ZDA in globalno).
 
Prav to idejo sem tudi jaz dobil, ko sem bral gornji članek. Saj ni nikjer po svetu danes kaj bistveno drugače, še najmanj pa v ZDA, se mi zdi... :S
anon-47330 sporočil: 699
[#171240] 05.12.07 09:48 · odgovor na: purinoli (#171195)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):
Včasih izgleda, kot da je biti bogat nekaj grdega. To je sprevrženo. Kar se zdi narobe pri oligarhih, tajkunih ali kar po domače tatovih na debelo, je po mojem tole :

1. Politično podprta kraja državnega premoženja. Rešitev : takoj razprodati vse državno premoženje razen infrastrukture

2. Dajanje lombardnih kreditov z zastavo virtualnega ali bodočega premoženja ( Mečkator, BTC.....), ker na ta način lahko tudi nekdo, ki ima 500 EUR na računu zbere dovolj, da odkupi BMW....To je še posebej nehigijenično v primeru, ko je NLB (državna banka, sanirana od davkoplačevalcev) dala tak "kredit" nekomu za nakup Mečkatorja....

3. Okoriščanje z notranjimi informacijami

4. "Inventivno" računovodstvo...

Morda je še kaj, vendar tisti, ki so obogateli mimo uporabe teh receptov, so po mojem pametni in relativno pošteno prišli do bogastva. Sodišča bi morala popravljati take anomalije iz tč.1-4 izjemoma ZA NAZAJ. Ne bi škodilo.
 tudi mene čudi, kaj je to za ena butasta fora, da se ne da stvari urejat za nazaj?

Stvar je vendarle jasna: človek mora delovati pošteno in pravično. Ne glede na to, kaj zakon izrecno prepoveduje in sankcionira. Ker danes vsi mislijo "kar ni prepovedano, je dovoljeno". Pa ni tako. Torej, če predpisi izrecno ne prepovedujejo nečesa, to še ne pomeni, da se to lahko počne. Izhajat bi morali iz predpostavke, da je pomembna edinole vsebina: "pravično in pošteno" in ne forma: "zakoni in predpisi". To pa dejansko pomeni, da če je nekdo v preteklosti ravnal v nasprotju z VSEBINO (ki se s časom ne spreminja), se ga lahko ZA NAZAJ kaznuje in se torej POPRAVI FORMA (ta se s časom spreminja), ker je ta očitno potrebna.... Saj človek vendarle ne potrebuje zakonov, da bi vedel, kaj je prav in kaj ne.. To, da zakoni ne smejo delovati za nazaj, so si izmislili zviti kriminalci!
0513Goris sporočil: 603
[#171244] 05.12.07 09:51
Odgovori   +    0
Zelo poučen članek! Kdor se resno zamisli, je (realna) primerjava z Ameriko s konca 19. stol. strašljiva. Kajti pri nas ni niti v sanjah možno pričakovati, da bi se pojavil kakšen Roosevelt! Premier je samo omenil nekakšen pravičniški boj proti tajkunom - in kaj dela "zblojena" opozicija!!? Sodstvo bi bilo potrebno "iz fundamenta" prevetriti, toda kdo bo to storil?! Za take stvari je potreben konsenz. In potrebna je strokovnost, ne pa "naši" - "nenaši"! Itd., itd.
anon-102514 sporočil: 6.114
[#171249] 05.12.07 09:57 · odgovor na: anon-824 (#171210)
Odgovori   +    0

1009TrisX je napisal(a):


Denimo da bi vsem oškodovancem, ki smo vložili certifikate v PIDe in računali, da se bodo ti brez dvoma pretvorili v vzajemne sklade, pa se to niti pod razno ni zgodilo in smo "ostali brez vsega", iz sedaj še neprivatiziranega premoženja razdelili lastniške deleže sorazmerno glede na vrednost v PID vloženega certifikata v letu 199x (torej revalorizirano na današnjo vednost in dodan nek povprečni donos takega nesojenega vzajemnega sklada)...

pa še pohano piško in en mrzel pir...
purinoli sporočil: 8.690
[#171264] 05.12.07 10:15 · odgovor na: anon-47330 (#171240)
Odgovori   +    0
Ne ne, take rabote za nazaj so lahko tvegane. Pa tudi vrednote pravičnosti so relativen pojem. Mislim, da bi morali uporabiti zakone "za nazaj" v takih primerih, ko je zaradi nenormalnih zakonov ogrožena varnost države, velik del premoženja....V primeru tatov na veliko bi to lahko uporabili. Na rešetu bi ostalo kar lepo število "maharjev", ki niso ne inovatorji, niti niso obogateli s transparentnimi transakcijami na borzi ipd.

Najbolj motijo politične naveze pri privatizaciji in lombardni krediti, ki to niso. Ostalo bi moralo biti bolj ali manj prepuščeno znanju in iznajdljivosti. Npr, če bi imel N.Tesla dobrega upravnika njegovih pravic iz patentov, bi bil bogatejši od Rockefelerja, Gatesa......
purinoli sporočil: 8.690
[#171267] 05.12.07 10:18 · odgovor na: 0513Goris (#171244)
Odgovori   +    0

0513Goris je napisal(a):
Zelo poučen članek! Kdor se resno zamisli, je (realna) primerjava z Ameriko s konca 19. stol. strašljiva. Kajti pri nas ni niti v sanjah možno pričakovati, da bi se pojavil kakšen Roosevelt! Premier je samo omenil nekakšen pravičniški boj proti tajkunom - in kaj dela "zblojena" opozicija!!? Sodstvo bi bilo potrebno "iz fundamenta" prevetriti, toda kdo bo to storil?! Za take stvari je potreben konsenz. In potrebna je strokovnost, ne pa "naši" - "nenaši"! Itd., itd.

Sodstvo je 3. veja oblasti, kar je prav. Kar ni prav je pa, da ni voljeno, kot prvi dve veji. Da o 4. (novinarji) sploh ne govorimo...
kzupanc sporočil: 10.523
[#171311] 05.12.07 11:04
Odgovori   +    0
Ja. Če se prav spomnim sem tudi v tem primeru imel prav. Vsi so (ste) pisali o strašni naveznaosti vlad (Janše) in PILR, ITBG, KD itd. Jaz sem se samo nasmihal, češ, ta ljubezen ne bo dolgo trajala. Bolj prav je najbrž, da ljubezni med Janšo, Šrotom in Gantarjem sploh nikdar ni bilo. Janša je pač popuščal njihovim pritiskom do neke (mislil je, da še sprejemljive) mere, da bi "uravnotežil" medije in odrezal najbolj nevarne direktorje prejšnjega režima. Kdo je koga izdal niti ni jasno. Danes vsi kvakajo, da se ej Janša skregal s PILR in ASK, ko so mu vzeli Delo, ampak mislim, da je drugače. Vlada je hotel bolj transparentno privatizacijo, zato so bili razočarani in so pobrali šila in kopita. Janša jih je torej zavestno (moral zaradi pritiska iz njegove stranke in koalicije?) odstrigel. Sledilo pa je, kar imamo. In to je v bistvu zelo pozitivno.
kzupanc sporočil: 10.523
[#171317] 05.12.07 11:08 · odgovor na: anon-105119 (#171094)
Odgovori   +    0

glasniksrc je napisal(a):
Kot vedno odlično Stanislav. Veseli me, da najdeš tuje strokovne ankete, ki realno prikazujejo stanje v Sloveniji pa naj si bo na področju ekonomije, ali sodstva oziroma prava in tako odpiraš oči še zadnjim zaslepljencem. Na Siolovem spletu sem malo prej prebral da so Civilna združenja včeraj organizirala tiskovno konferenco v podporo Šturmu v primeru Zalar z naslovom: Sodišča hujša od UDBE. "Na novinarski konferenci so tudi izpostavili, da bi Ministrstvo za pravosodje moralo po besedah Hribarja na podlagi pritožb oziroma tam, kjer ugotovi kršitve sodnikov, uvesti zahtevo po disciplinskem postopku. Sicer pa bi kazalo v našo zakonodajo znova uvesti "kaznivo dejanje sodnika, ki ga je novonastala država oziroma demokracija črtala", so si bili enotni sogovorniki. Da so "sodišča hujša od udbe" je prepričan Boris Kurent iz CNZI, ki je povedal, da se ob vstopu v sodno palačo moraš legitimirati, povedati svoje ime in priimek, kar je po njegovem kršenje osebne svobode. "Če sodijo v imenu ljudstva, ti pa kot predstavnik tega ljudstva ne moreš na obravnavo v sodno dvorano, je to hujše od zloglasne udbe," je sklenil Kurent". Naš sodni sistem je hudo zastarel in nikomur se za nič ne odgovarja in ne mudi. Sodni spisi iz enega do drugega sodišča v razdalji sto metrov potujejo po en teden dni, potem čakajo še vsaj kak teden na razvrstitev in potem na milost in nemilost sodnikovih odločitev. Mogoče bodo v naslednjem stoletju že prešli na elektronsko prenašanje spisov iz enega na drugo sodišče, mogoče pa tudi ne. Naj sodniki že končno začnejo soditi po svoji vesti in zakonu, ne pa po partijski dolžnosti. Stojan Svet na katedrala.si
 
Za tole pa bravo in *****
To je res jedro problema. Sicer so zadeve enako kriminalne na policiji, tožilstvu in še kje, ampak sodstvo je četrta veja oblasti in najpomembnejši branik pravne države. Bodo pa zadeve počasi posvečenim vseeno ušle iz rok. Vedno bolj neobvladljivo postaja in včasih je to dobro.
anon-129959 sporočil: 13.643
[#171338] 05.12.07 11:25 · odgovor na: anon-132668 (#171105)
Odgovori   +    0
variopinto !...in pa še kakšnega za kakšnih 5 min. za noge obesit na glavnem trgu,da bo slika bolj "izostrena" !... :-)
dipinto je napisal(a):
Ha..ha..če nam že drugje ne uspeva, smo vsaj v tej tabeli prvi. Kar pa se tiče sodnih zaostankov, tu menjava ministra ne reši nič. Za eno evropsko državo sem slišal, kako je opravila z zaostanki, vsem sodnikom odpoved, pa novo pogodbo, znižat plačo na pol, ostalo plačilo pa po učinkovitosti in kakovosti(zudi strokovnosti) opravljenega dela, kot zahtevajo pravila tržnega gospodarstva...
anon-129959 sporočil: 13.643
[#171346] 05.12.07 11:31
Odgovori   +    0
TEXAS s.t.s. : pravosodni,zdravniški,birokratski,itd.,ipd.
anon-72895 sporočil: 1.580
[#171362] 05.12.07 11:58
Odgovori   +    0
Kučan s krvavimi rdečimi kmeri je zadnja instanca z ustavnim sodiščem!
tuma sporočil: 439
[#171366] 05.12.07 12:00
Odgovori   +    0
Mega pozitivno, da se ponovno opozori na problem slovenskega sodstva, saj je to mati skoraj vseh trenutnih slovenskih problemov. In veliko, če ne celo glavno vlogo pri razgaljanju tega problema, ima prej civilna družba z neodvisnimi novinarji na čelu, kot pa nek slovenski Roosevelt. Če bi recimo v Financah problematiko sodstva obdelovali podobno permanentno in celostno, kot obdeluje vaš kolega Samo Kranjec vprašanje logistike verjamem, da bi se kaj odrazilo tudi pri politiki. Konec koncev nekaj vpliva na politiko pa kot časopis menda še imate. Zato osebno za tale članek lahko avtorju le čestitam čeprav se mi zaključek v smislu..." ko bodo političnim strankam vladali volivci, in ne velik (oligarhični) kapital, in ko bodo politiki zaščitili tržno ekonomijo in volivce (potrošnike) pred interesi monopolistov ."...ne zdi ravno umesten saj je prav Amerika, ki je navajana kot primer zgodovinsko uspešnega razbijanja monopolnih sistemov in osamosvajanja politike od njihove ekonomske moči, danes tipični primer prav tega. Kako danes ameriški kapital usmerja Busha v vseh njegovih dejanjih že dolgo ni bilo videti v ameriški politiki, še v času njegovega ata ne. Volilcem pa je le dano misliti, da "vladajo strankam".
anon-105119 sporočil: 3.426
[#171404] 05.12.07 12:52
Odgovori   +    0
Kar se mene tiče, sodstvo ni četrta veja oblasti, ampak prva.

Pri pravu sodstva se demokracija začne in pri nepravu partijskkega sodstva se demokracija konča.
V slovenaski državi partijsko neprimerni kandidati niso nikoli mogli postati sodniki.

Zaradi političnega klientelizma partijskega sodstva ali zaradi gospodarske korupcije partijskega sodstva je zaradi namernega, ali nenamernega, ali nemarnega zavlačevanja postopkov že veliko ljudi izgubilo svoje premoženje pa "nikome ništa."

V vsakem dosedanjem letnem poročilu varuha človekovih pravic od Iva Bizjaka naprej je v parlamentu bilo vsakokrat še posebej naglašeno kršenje človekovih pravic s strani sodstva zaradi zavlačevanja postopkov pa "nikome ništa"

Pred kratkim je pravosodni minister Lovro Šturm še posebej naglasil nerazumno zavlačevanje sodnih postopkov pa spet " nikome ništa."

Vsi poznamo primer Lukenda. Pred evropskim sodiščem za človekove pravice je sproženo že več kot tisoč zadev proti državi Sloveniji zaradi nerazumnega zavlačevanja sodnih postopkov pa spet "nikome ništa" (ne bi se čudil. če je tudi v tem primeru Slovenija na prvem mestu v Evropi)

Seveda bo v večini od teh primerov država izgubila in morala plačati oškodovancem ogromne odškodnine, ki bodo seveda šle spet iz davkoplačevalskega denarja pa spet "nikome ništa."

Takšna je naša nedotakljiva četrta veja tovariško-partijske oblasti.

Doklej bo ostala nedotakljiva?

Stojan Svet na katedrala.si
anon-9013 sporočil: 5.146
[#171406] 05.12.07 12:54 · odgovor na: kzupanc (#171311)
Odgovori   +    0

kzupanc je napisal(a):
Ja. Če se prav spomnim sem tudi v tem primeru imel prav. Vsi so (ste) pisali o strašni naveznaosti vlad (Janše) in PILR, ITBG, KD itd. Jaz sem se samo nasmihal, češ, ta ljubezen ne bo dolgo trajala. Bolj prav je najbrž, da ljubezni med Janšo, Šrotom in Gantarjem sploh nikdar ni bilo. Janša je pač popuščal njihovim pritiskom do neke (mislil je, da še sprejemljive) mere, da bi "uravnotežil" medije in odrezal najbolj nevarne direktorje prejšnjega režima. Kdo je koga izdal niti ni jasno. Danes vsi kvakajo, da se ej Janša skregal s PILR in ASK, ko so mu vzeli Delo, ampak mislim, da je drugače. Vlada je hotel bolj transparentno privatizacijo, zato so bili razočarani in so pobrali šila in kopita. Janša jih je torej zavestno (moral zaradi pritiska iz njegove stranke in koalicije?) odstrigel. Sledilo pa je, kar imamo. In to je v bistvu zelo pozitivno.
 
Mislim, da je Kovač tokrat v neki neznani vnemi šel povsem mimo realnosti. Veliko preveč se tudi nekateri pri nas ukvarjajo z Rusijo, glede na to, da je doma dovolj 'domaćega materijala'.

V Sloveniji namreč ni problem osamosvojitev politike od gospodarstva (tajkunov), ampak še vedno osvoboditev gospodarstva od politike.

Slovenija ima tako gospodarstvo kot ga ima, samo zato, ker si je bila Kučanova politika v zaćetku '90 let reševala svojo rit tako, da je gospodarstvo popolnoma, tudi lastninsko, prepustila gospodarstvenikom, ki so res velikokrat bili politični prijatelji, kdaj pa tudi ne.

Vendar to niti ni (bilo) bistveno. Bistveno pa je bilo to, da Kučanova politika ni hotela odpreti političnega prostora tako, da bi gospodarstvo samostojno, brez tutorjev, zaživelo.

Način reševanja riti, ki ga je bil Kučan uporabil pa seveda ni bil v največji meri odvisen od dreka, ki je (bil) shranjen v njegovi riti, ampak od dreka, ki je bil in je še vedno shranjen v njegovi 'pameti'.

Zavoženost slovenskega gospodarstva, to je popoln tehnološki nerazvoj, ob zelo hudi tajkunizaciji in družbeni segregaciji, ki duši vsakšen, na novi domači tehnologiji zastavljen razvoj, je najbolj direktna posledica dreka v Kučanovih možganih.

Možakar, kot vsi levičarji, ni bil nikoli sposoben dojeti, da razvoj ne rabi njegovih družbenih popravkov, s katerimi skuša svojo rit obdržati pri zažiranju v korito, ampak, da edini realno možni družbeni razvoj Slovenije rabi predvsem odsotnost 'Kučana' in Kučana. Namreč, šele, ko bo Kučan v arestu, z obsodbo 30 let aresta uokvirejno v svoji celici, bo Slovenija normalna država. Prej zagotovo ne.


V Sloveniji je torej najprej potrebno razbiti monopol politike, ki je sedanje, posecesijske monopole v gospodarstvu ustvarila. Slovenski gospodarski monopoli se namreč, nasprotno kot trdi avtor, hranijo s politiko in živijo zaradi nje in ne zaradi sebe. Avtor tudi ne pozna dovolj dobro zgodovine ameriške ekonomije, ko enači ameriške in slovenske monopole. Monopoli, proti katerim se je boril Roosevelt, so namreč bili, glede na splošni razvoj v Ameriki in tedanja nova znanja, že podjetniški in kapitalski fosili, ki so ta znanja kupovali in skladiščili z namenom ohranitve tržnega deleža, ki bi ga z uporabo inovacije lahko ogrozili. Lastnina je torej kupovala novo znanje zato, da ga ne bi uporabili drugi in zato, da ga njej sami ne bi bilo treba uporabiti.

Te situacije pa pri nas seveda ni (bilo). Pri nas so se monopoli ustvarjali tako, da je (politična) nelastnina 'kupovala' obstoječo 'polprivatno' samoupravno lastnino in si jo kriminalno-kučanovsko prisvajala.

In sedaj smo na koncu te kučanovske ne-razvojne poti. Bolj ali manj je vse pokradeno in bolj ali manj nihče ne ve, kako naprej, ker ne ve niti tega, kako bi začel. Toliko v tej državi manjka znanja. Polega tega pa je zaradi vztrajanja pri socialistični delitvi celoten sistem plač popolnoma defekten. Kdo bo pa preganjal organizirani kriminal za 2k€ na mesec ali z veseljem zdravil ljudi, katerih sploh ne pozna, za še manj cvenka. Če pa recimo vzpostavimo za silo normalen režim, v katerem bi bilo znanje plačano tako kot je na zahodu, potem pri družbenih ali privatnih računih zazeva gromozanska luknja, ki je/bi nastala kot posledica odklanjanja ekonomskega liberalizma in privatne iniciative.

Škarje se torej zapirajo in rast inflacije v prihodnje je neizbežna. Tukaj ne nastaja portugalski scenarij, ampak se zaradi vplivov kučanizma ponavlja Jugoslavija.

Zato je slovenska inflacija drugačna od inflacij v drugih državah EU in je jugo-kučanovske sistemske narave.


Tako kot nekdanja jugoslovanska inflacija, je tudi sedanja slovenska eurska inflacija posledica dejanske kučanovske nepripravljenosti Slovenije na soočenje z ekonomsko realnostjo, ki v svetu vlada.

Slovenija mora zato nujno še bolj zmanjšati davek na kapitalski dobiček in z dodatnimi olajšavami in posebnimi režimi po sistemu kdor pride, pride, povsem sprostiti tuja vlaganja, sicer bo infalcija pričela galopirati.

Se pravi, v primerjavi z nekdanjo Vzhodno Evropo smo v Sloveniji doživeli 15 letni 'razvoj' okoli riti v žep in prišli tja, kjer je ta Vzhod organizacijsko že zdavnaj bil, seveda s to razliko, da ta nekdanji Vzhod sedaj ima vse nastavke bodočega hitrega razvoja, še vedno kučanovska Slovenija jih pa nima. In sedaj Slovenijo čaka, da naredi to, kar je Češka zaradi sposobnega predsednika Havla naredila pred 15 leti. Poleg delujočega organiziranega gospodarskega kriminala je to edini 15 letni 'dosežek' Milana Kučana in njegove bebave ciganske politike.

Enfrice.
anon-43872 sporočil: 876
[#171416] 05.12.07 13:02 · odgovor na: anon-105119 (#171404)
Odgovori   +    0

glasniksrc je napisal(a):

...Takšna je naša nedotakljiva četrta veja tovariško-partijske oblasti. Doklej bo ostala nedotakljiva?

Stojan Svet na katedrala.si
 
Dokler bo ščitila kapitalsko-politično tajkunske interese. Saj je bila zakonodaja na tem področju njim na kožo pisana, mar ne?

Ko bo dejansko vse sprivatizirano (beri večinoma pokradeno), se bo vzpostavila pravna država. Ta pravna država (v obliki sodstva, policije in vojske) bo učinkovito ščitila pozicijo in interese novodobnih patricijev pred neuko in primitivno rajo.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#171421] 05.12.07 13:10
Odgovori   +    0
"Slovenija bo postala normalna kapitalistična družba šele takrat, ko bodo političnim strankam vladali volivci, in ne velik (oligarhični) kapital, in ko bodo politiki zaščitili tržno ekonomijo in volivce (potrošnike) pred interesi monopolistov"

Stanislav, samo popoln slepec ne vidi, da se da to elegantno in neboleče storiti s sprejetjem zakona o delnici države.
jeanmark sporočil: 2.903
[#171422] 05.12.07 13:10 · odgovor na: anon-105119 (#171404)
Odgovori   +    0

glasniksrc je napisal(a):
Kar se mene tiče, sodstvo ni četrta veja oblasti, ampak prva.

Good point!
bc123a sporočil: 48.253
[#171425] 05.12.07 13:12 · odgovor na: anon-43872 (#171416)
Odgovori   +    0

samog je napisal(a):


Dokler bo ščitila kapitalsko-politično tajkunske interese. Saj je bila zakonodaja na tem področju njim na kožo pisana, mar ne?


To ne gre skupaj s kritiko sodstva.

Ce priznas da je zakonodaja pisana na kozo tajkunov, potem je tudi jasno da sodstvo (ki mora soditi predvsem po zakonih) nima druge izbire kot razsojati v prid tajkunom.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#171429] 05.12.07 13:13 · odgovor na: anon-105119 (#171404)
Odgovori   +    0

glasniksrc je napisal(a):
Takšna je naša nedotakljiva četrta veja tovariško-partijske oblasti. Doklej bo ostala nedotakljiva?
 Stojči, vse do sprejema DD.
anon-43872 sporočil: 876
[#171433] 05.12.07 13:18 · odgovor na: bc123a (#171425)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

To ne gre skupaj s kritiko sodstva.

Ce priznas da je zakonodaja pisana na kozo tajkunov, potem je tudi jasno da sodstvo (ki mora soditi predvsem po zakonih) nima druge izbire kot razsojati v prid tajkunom.


Ja, tako nekako. Sem morda kje zgrešil?
anon-9013 sporočil: 5.146
[#171437] 05.12.07 13:22 · odgovor na: anon-105119 (#171404)
Odgovori   +    0

glasniksrc je napisal(a):
Kar se mene tiče, sodstvo ni četrta veja oblasti, ampak prva. Pri pravu sodstva se demokracija začne in pri nepravu partijskkega sodstva se demokracija konča. V slovenaski državi partijsko neprimerni kandidati niso nikoli mogli postati sodniki. Zaradi političnega klientelizma partijskega sodstva ali zaradi gospodarske korupcije partijskega sodstva je zaradi namernega, ali nenamernega, ali nemarnega zavlačevanja postopkov že veliko ljudi izgubilo svoje premoženje pa "nikome ništa." V vsakem dosedanjem letnem poročilu varuha človekovih pravic od Iva Bizjaka naprej je v parlamentu bilo vsakokrat še posebej naglašeno kršenje človekovih pravic s strani sodstva zaradi zavlačevanja postopkov pa "nikome ništa" Pred kratkim je pravosodni minister Lovro Šturm še posebej naglasil nerazumno zavlačevanje sodnih postopkov pa spet " nikome ništa." Vsi poznamo primer Lukenda. Pred evropskim sodiščem za človekove pravice je sproženo že več kot tisoč zadev proti državi Sloveniji zaradi nerazumnega zavlačevanja sodnih postopkov pa spet "nikome ništa" (ne bi se čudil. če je tudi v tem primeru Slovenija na prvem mestu v Evropi) Seveda bo v večini od teh primerov država izgubila in morala plačati oškodovancem ogromne odškodnine, ki bodo seveda šle spet iz davkoplačevalskega denarja pa spet "nikome ništa." Takšna je naša nedotakljiva četrta veja tovariško-partijske oblasti. Doklej bo ostala nedotakljiva? Stojan Svet na katedrala.si
 
Erste: moje mnenje je, da bo ciljna 12-mesečna cena za delnico KRKG (139,5 EUR) dosežena že v prvi polovici leta 2008. Ugoden vplih na ceno delnice bodo še pred tem imeli objavljeni letni rezultati družbe, a le-ti, ne bodo dvignili cene na omenjeno ciljno 12-mesečno vrednost.


Nedotakljiva bo, dokler se Kučan vsako jutro ne bo v arestu priklonil svoji sliki.

Enfrice.

Strani: 1 2