Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Kupuješ novogradnjo - pridruži se

Strani: 1 2 3

Gustl sporočil: 13.632
[#1777981] 03.08.12 13:19 · odgovor na: anon-15715 (#1777306)
Odgovori   +    1
[Dudek]
> [tmatej]
> > [bondy]
> > dvomim, da bos s povecanjem povprasevanja znizal cene. Po moje je ravno obratno. Pojdi raje v najem, dokler konkretno ne pade.
>
> Jaz sem te nasvete upsteval ze 2008 (tstih, gustl, bc....). Prodal sem nepremicnino in sel v najem, da si bom ob padcu cen lahko omislil vecjo. Pa sem do zdaj za najemnino zapravil ze 20% kupnine in si se starega stanovanja ne morem vec kupiti nazaj.
>
> What i do? :(

Ena varianta je, da ustrezno opremljen obiščeš svetovalce (tstih, gustl, bc.. )

Še pred tem naj si kupi ogledalo in se še enkrat pogovori sam s sabo, kaj se je šel in zakaj.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#1778081] 03.08.12 14:10 · odgovor na: Gustl (#1777939)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-54454 03.08.2012 14:16
[Gustl]
Jaz sem ti svetoval, da prodaj stanovanje in pojdi v najem? In to brez, da bi poznal tebe in tvojo situacijo? Si prepričan, da me nisi s kom zamenjal?
mislim, da ne:

www.finance.si/22713...j-prodajte

pa se tstih:

forum.finance.si/?m=...191&single


Pa saj vasih nasvetov nisem uposteval, ne skrbi prevec. Lahko pa priznas, da so bile vase suverene napovedi vseeno malce prevec drzne in jih je lahko kdo vzel tudi zares (crt se vsaj ni tako direktno izpostavil..glas razuma med vpijocimi, bi se lahko reklo).

P.S.
Dudek, ***** in cestitke pri izbiri nove nalozbe :)
Gustl sporočil: 13.632
[#1778213] 03.08.12 15:26 · odgovor na: anon-54454 (#1778081)
Odgovori   +    0
[tmatej]
> [Gustl]

> Jaz sem ti svetoval, da prodaj stanovanje in pojdi v najem? In to brez, da bi poznal tebe in tvojo situacijo? Si prepričan, da me nisi s kom zamenjal?

mislim, da ne:

www.finance.si/22713...j-prodajte

pa se tstih:

forum.finance.si/?m=...191&single


Pa saj vasih nasvetov nisem uposteval, ne skrbi prevec. Lahko pa priznas, da so bile vase suverene napovedi vseeno malce prevec drzne in jih je lahko kdo vzel tudi zares (crt se vsaj ni tako direktno izpostavil..glas razuma med vpijocimi, bi se lahko reklo).

Torej, kje v tem tekstu najdeš moj nasvet glede nepremičnin? Še več. Kje najdeš, da jaz sploh omenjam nepremičnine?

Si prepričan, da nisi pobrkal?
bc123a sporočil: 48.253
[#1778219] 03.08.12 15:28 · odgovor na: Gustl (#1778213)
Odgovori   +    2
[Gustl]
> [tmatej]
> > [Gustl]
>
> > Jaz sem ti svetoval, da prodaj stanovanje in pojdi v najem? In to brez, da bi poznal tebe in tvojo situacijo? Si prepričan, da me nisi s kom zamenjal?
>
> mislim, da ne:
>
> www.finance.si/22713...j-prodajte
>
> pa se tstih:
>
> forum.finance.si/?m=...191&single
>
>
> Pa saj vasih nasvetov nisem uposteval, ne skrbi prevec. Lahko pa priznas, da so bile vase suverene napovedi vseeno malce prevec drzne in jih je lahko kdo vzel tudi zares (crt se vsaj ni tako direktno izpostavil..glas razuma med vpijocimi, bi se lahko reklo).


Torej, kje v tem tekstu najdeš moj nasvet glede nepremičnin? Še več. Kje najdeš, da jaz sploh omenjam nepremičnine?

Si prepričan, da nisi pobrkal?
Ocitno mu pojem "stanovanje kot nalozba" ni bil povsem jasen.

Crt se pa nazaj drzi verjetno ravno zato, ker ima izkusnje s taksnimi :)))
Gustl sporočil: 13.632
[#1778231] 03.08.12 15:37 · odgovor na: bc123a (#1778219)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [Gustl]
> > [tmatej]
> > > [Gustl]
> >
> > > Jaz sem ti svetoval, da prodaj stanovanje in pojdi v najem? In to brez, da bi poznal tebe in tvojo situacijo? Si prepričan, da me nisi s kom zamenjal?
> >
> > mislim, da ne:
> >
> > www.finance.si/22713...j-prodajte
> >
> > pa se tstih:
> >
> > forum.finance.si/?m=...191&single
> >
> >
> > Pa saj vasih nasvetov nisem uposteval, ne skrbi prevec. Lahko pa priznas, da so bile vase suverene napovedi vseeno malce prevec drzne in jih je lahko kdo vzel tudi zares (crt se vsaj ni tako direktno izpostavil..glas razuma med vpijocimi, bi se lahko reklo).
>
>
> Torej, kje v tem tekstu najdeš moj nasvet glede nepremičnin? Še več. Kje najdeš, da jaz sploh omenjam nepremičnine?
>
> Si prepričan, da nisi pobrkal?

Ocitno mu pojem "stanovanje kot nalozba" ni bil povsem jasen.

Crt se pa nazaj drzi verjetno ravno zato, ker ima izkusnje s taksnimi :)))

Ja, pa res.

Torej iz prvotne trditve, da je prodal svoje stanovanje in šel v najem na podlagi nasvetov Gustla, tstiha,.. smo prisli do:

1) Gustl sploh ni odgovarjal na vprašanja o stanovanjih
2) v članku so bila omenjena stanovanja kot naložba
3) tstih je jasno napisal, da je njegov nasvet "za pogumne" (taki pogosto delajo bedarije)

Torej...takole nekako se išče krivce za faljene osebne odločitve, ko si ljudje ne upajo priznat, da so zajebali.
bc123a sporočil: 48.253
[#1778237] 03.08.12 15:41 · odgovor na: Gustl (#1778231)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: bc123a 03.08.2012 15:42
[Gustl]
Ja, pa res.

Torej iz prvotne trditve, da je prodal svoje stanovanje in šel v najem na podlagi nasvetov Gustla, tstiha,.. smo prisli do:

1) Gustl sploh ni odgovarjal na vprašanja o stanovanjih
2) v članku so bila omenjena stanovanja kot naložba
3) tstih je jasno napisal, da je njegov nasvet "za pogumne" (taki pogosto delajo bedarije)

Torej...takole nekako se išče krivce za faljene osebne odločitve, ko si ljudje ne upajo priznat, da so zajebali.
Pri teh debatah ne mores zmagati. Ker ce nekaj napovedujes vnaprej si Cassandra, ko se pa uresnici, si kriv za to, da se je uresnicilo ;)

Meni je recimo malo zal da od punce starsi niso prodali ene ful shitty parcelice za 300.000 EUR. So imeli ponudbo od enega obrtnika. Ne glede na to, kaj dela, bi verjetno bankrotiral, ce bi tisto kupil, pa bi lahko poceni verjetno dobili nazaj iz stecajne mase ;)

Ce pa kdo misli, da cene ne padajo, se ne morem kregati z njim, ker je verjetno iz lune. Ker ce moras prodati, vidis, da so padle. Krvavo.
anon-72566 sporočil: 3.465
[#1778264] 03.08.12 15:56 · odgovor na: Gustl (#1777939)
Odgovori   +    2
me pa cudi kako Bobovnik vabi v studijo taksne strokovnjake. Naj ze enkrat povabi Pezdirja...
anon-154083 sporočil: 6.570
[#1778277] 03.08.12 16:05 · odgovor na: anon-54454 (#1777110)
Odgovori   +    0
[tmatej]
> [bondy]
> dvomim, da bos s povecanjem povprasevanja znizal cene. Po moje je ravno obratno. Pojdi raje v najem, dokler konkretno ne pade.

Jaz sem te nasvete upsteval ze 2008 (tstih, gustl, bc....). Prodal sem nepremicnino in sel v najem, da si bom ob padcu cen lahko omislil vecjo. Pa sem do zdaj za najemnino zapravil ze 20% kupnine in si se starega stanovanja ne morem vec kupiti nazaj.

What i do? :(
Meni pa je ravno nasprotno - žal, da nisem imel jajc in prodal hiše. Je pa tveganje seveda precejšnje. S tem da ne toliko, kot padec cen (mislim, da je moja hiša že padla iz recimo 150-160 jurčkov najmanj na 120-130), mene skrbijo raznorazne finte z zemljiškimi knjigami, izpodbijanji pogodb in podobnimi sranji...
Mislim, da je na tem forumu enkrat ena gospa pisala o tem, da je za sina kupila že dve stanovanji, pa še zmeraj v nobenem ne stanuje...
crt sporočil: 27.408
[#1778326] 03.08.12 16:49 · odgovor na: anon-54454 (#1778081)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: crt 03.08.2012 16:53
[tmatej]
www.finance.si/22713...j-prodajte
Pa saj vasih nasvetov nisem uposteval, ne skrbi prevec. Lahko pa priznas, da so bile vase suverene napovedi vseeno malce prevec drzne in jih je lahko kdo vzel tudi zares (crt se vsaj ni tako direktno izpostavil
oprosti, a ti razumes, kateri del citiranega clanka je izjava katerega od sogovornikov?

moj del je ta (kar naj bi bilo sicer ocitno) in danes bi napisal v bistvu enako. in se danes obupujem nad tem, da bi kdo razumel zadnji del glede deflacije.

(ce menis, da se v tem tekstu nisem direktno izpostavil z nasvetom o nepremicninah, je to sicer pravilno, vendar v veliki meri povezano s tem, da sploh nisem govoril o nepremicninah.)

Kaj lahko za borzo naredi nova vlada?

Največ lahko naredi s tem, da jo pusti pri miru.

Ali so moje vloge na banki povsem varne?

Povsem varnih stvari ni. Še več, zanesljivosti je toliko manj, kolikor več je povpraševanja po njej, ker masa povpraševanja odseva nestabilnost razmer. Vseeno menim, da so vloge v bankah v tem trenutku na vrhu lestvice varnosti.

Ima država dovolj denarja za jamstvo, če se vse banke sesujejo?

Če se vse banke sesujejo, vas bo skrbelo kaj drugega kot to, koliko denarja ima država. Mislim pa, da bi se takšna zadeva reševala na ravni EU, kjer bi Slovenija nastopala kot zelo majhen problem.

Kakšna je nevarnost hiperinflacije?

Ljudje so navajeni spraševati o inflaciji, ker jo poznajo. Glavni proces sedanjega časa pa ni inflacija, temveč deflacija. Več o tem najdete v tekstu Mali hudič odhaja, prihaja veliki . Razkroj balona posojil je ogromna deflatorna sila, ki daje oblastem precej manevrskega prostora za poteze, ki bi v normalnih razmerah pripeljale do močne inflacije. Če kdo meni, da točno ve, kam, kdaj in kako se bo ta tehtnica prevesila, ima predvsem zelo dobro mnenje o sebi.
anon-1513 sporočil: 92
[#1778376] 03.08.12 18:06 · odgovor na: anon-54454 (#1778081)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-1513 03.08.2012 18:06
[tmatej]
> [Gustl]

> Jaz sem ti svetoval, da prodaj stanovanje in pojdi v najem? In to brez, da bi poznal tebe in tvojo situacijo? Si prepričan, da me nisi s kom zamenjal?

mislim, da ne:

www.finance.si/22713...j-prodajte

pa se tstih:

forum.finance.si/?m=...191&single


Pa saj vasih nasvetov nisem uposteval, ne skrbi prevec. Lahko pa priznas, da so bile vase suverene napovedi vseeno malce prevec drzne in jih je lahko kdo vzel tudi zares (crt se vsaj ni tako direktno izpostavil..glas razuma med vpijocimi, bi se lahko reklo).

P.S.
Dudek, ***** in cestitke pri izbiri nove nalozbe :)
Hehe, saj sem takoj vedel, da nisi prodal in s tem namisljenim scenarijem samo vleces na trnek bisija in ostale.

Moja izkusnja:
V 2011 sva prodala 2-sobno v Mariboru za 1100 EUR/m2 in 1-sobno v Kranju za 1600 EUR/m2, zivela eno leto v najemu v 2-sobnem v LJ. Z obrestmi od kupnin pokrila vec kot 100% najemnine. Sredi 2012 kupila 3,5-sobno v LJ (novogradnja) za 1700 EUR/m2 s tem da sva dobila "gratis" 2 lastniski parkirni mesti v kleti. Omenjeno stanovanje se je pred 1 letom prodajalo cca. 50.000 EUR drazje. S tem da gradbincu oz. investitorju niti ne gre tako slabo, po moje je preventivno znizal, ker se boji se vecjega padca v prihodnje. Zdaj je v bloku samo se eno neprodano stanovanje.

Vse zgornje cene so v EUR na bruto m2 (torej v kvadraturi je upostevan se balkon/terasa in kletna shramba, parkirisca pa so seveda izvzeta).

Tolazim se da sva z nenakupom v 2011 in 1-letnim cakanjem prihranila veliko vec kot sva potrosila za najem v 1 letu (cca. 5500 EUR).
0901Simam sporočil: 153
[#1778383] 03.08.12 18:12 · odgovor na: anon-54454 (#1777110)
Odgovori   +    0
Jaz sem te nasvete upsteval ze 2008 (tstih, gustl, bc....). Prodal sem nepremicnino in sel v najem, da si bom ob padcu cen lahko omislil vecjo. Pa sem do zdaj za najemnino zapravil ze 20% kupnine in si se starega stanovanja ne morem vec kupiti nazaj.

What i do? :(
Kaj pa obresti od kupnine nisi nič dobil?
anon-15715 sporočil: 6.084
[#1778433] 03.08.12 19:57 · odgovor na: Gustl (#1777981)
Odgovori   +    2
[Gustl]

Še pred tem naj si kupi ogledalo in se še enkrat pogovori sam s sabo, kaj se je šel in zakaj.
Hm, enkrat si že bil omenjen, kot (slab) svetovalec. Ne kliči hudiča :)
mattx sporočil: 164
[#1778829] 04.08.12 17:40 · odgovor na: anon-1513 (#1778376)
Odgovori   +    0
Katera pa je to novogradnja/investitor v lj za 1700 EUR/m2 ?
mattx sporočil: 164
[#1778833] 04.08.12 17:41 · odgovor na: anon-1513 (#1778376)
Odgovori   +    0
Katera pa je to novogradnja/investitor v lj za 1700 EUR/m2 ?
bc123a sporočil: 48.253
[#1778866] 04.08.12 18:09 · odgovor na: anon-1513 (#1778376)
Odgovori   +    5
[perom]
Hehe, saj sem takoj vedel, da nisi prodal in s tem namisljenim scenarijem samo vleces na trnek bisija in ostale.
No, pri meni ima ignore status z razlogom, ocitno. Skoda le, da forum ne pozna moznosti se posrednega ignoriranja (ignoriraj odgovore ignoriranemu uporabniku), pa prek citatov vseeno vidim, kaj pise.

Jaz sem napisal ene par scenarijev, ki jih poznam osebno, in lahko mi ljudje verjamejo, ali pa ne. Verjamem pa, da ce si dovolj velik debil, da se ti komot zgodi to, kar si je oni izmislil za zivljenjsko zgodbo.

Saj najemodajalcev ki zahtevajo fantazijske najemnine je polno, in prodajalcev, ki visajo cene "ker vsi vemo da gredo cene samo gor" je verjetno tudi nekaj.
anon-1513 sporočil: 92
[#1778928] 04.08.12 19:29 · odgovor na: mattx (#1778833)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-1513 04.08.2012 19:30
[mattx]
Katera pa je to novogradnja/investitor v lj za 1700 EUR/m2 ?
www.nepremicnine.net...946143.jpg
to je se ostalo v prodaji - najvecje stanovanje (in najcenejse na m2 v izhodiscni ceni). Malo se je pa treba tudi pogajati.
lp
anon-1513 sporočil: 92
[#1778951] 04.08.12 19:54 · odgovor na: bc123a (#1778866)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [perom]
> Hehe, saj sem takoj vedel, da nisi prodal in s tem namisljenim scenarijem samo vleces na trnek bisija in ostale.

No, pri meni ima ignore status z razlogom, ocitno. Skoda le, da forum ne pozna moznosti se posrednega ignoriranja (ignoriraj odgovore ignoriranemu uporabniku), pa prek citatov vseeno vidim, kaj pise.

Jaz sem napisal ene par scenarijev, ki jih poznam osebno, in lahko mi ljudje verjamejo, ali pa ne. Verjamem pa, da ce si dovolj velik debil, da se ti komot zgodi to, kar si je oni izmislil za zivljenjsko zgodbo.

Saj najemodajalcev ki zahtevajo fantazijske najemnine je polno, in prodajalcev, ki visajo cene "ker vsi vemo da gredo cene samo gor" je verjetno tudi nekaj.
Tmatej-eve druge objave pijejo kar nekaj vode oz. se mi je to kar je napisal glede prodaje in najema (ter s tem narejene izgube) zdelo dokaj neverjetno v povezavi s tem kar drugace prispeva na forumu.

V bistvu oba, tmatej in ti, forumu dodata kar nekaj (vsaj zame) pametnih informacij. Sam sem dodal se svojo izkusnjo in menim, da bi se vecini z ustrezno mero zdrave pameti (in vztrajnosti v pravem trenutku) podobna racunica izsla. Stanovanje za nakup sem z manjso intenzivnostjo iskal vec kot 1 leto in sem dozivel marsikaj: od bleferjev, obupancev, naivnezev do cisto normalnih prodajalcev s katerimi se pac nisem sporazumel.

Res pa je, da tega ne gre generalizirati in je vsak svoje (ne)srece kovac. Nekaterim od tistih za katere sem menil, da so izstekani iz realnosti je celo uspelo prodati stanovanje (sicer ne vem za kaksno ceno). Lahko pa mirno zatrdim, da jih veliko se vedno prodaja svoje nepremicnine in od teh vecina zdaj z nizjimi cenami kot pred 6 ali 12 meseci.

kot bi rekli... DYOR
hostamox sporočil: 8.460
[#1779009] 04.08.12 21:22 · odgovor na: anon-1513 (#1778376)
Odgovori   +    1
[perom]
> [tmatej]
> > [Gustl]
>
> > Jaz sem ti svetoval, da prodaj stanovanje in pojdi v najem? In to brez, da bi poznal tebe in tvojo situacijo? Si prepričan, da me nisi s kom zamenjal?
>
> mislim, da ne:
>
> www.finance.si/22713...j-prodajte
>
> pa se tstih:
>
> forum.finance.si/?m=...191&single
>
>
> Pa saj vasih nasvetov nisem uposteval, ne skrbi prevec. Lahko pa priznas, da so bile vase suverene napovedi vseeno malce prevec drzne in jih je lahko kdo vzel tudi zares (crt se vsaj ni tako direktno izpostavil..glas razuma med vpijocimi, bi se lahko reklo).
>
> P.S.
> Dudek, ***** in cestitke pri izbiri nove nalozbe :)

Hehe, saj sem takoj vedel, da nisi prodal in s tem namisljenim scenarijem samo vleces na trnek bisija in ostale.

Moja izkusnja:
V 2011 sva prodala 2-sobno v Mariboru za 1100 EUR/m2 in 1-sobno v Kranju za 1600 EUR/m2, zivela eno leto v najemu v 2-sobnem v LJ. Z obrestmi od kupnin pokrila vec kot 100% najemnine. Sredi 2012 kupila 3,5-sobno v LJ (novogradnja) za 1700 EUR/m2 s tem da sva dobila "gratis" 2 lastniski parkirni mesti v kleti. Omenjeno stanovanje se je pred 1 letom prodajalo cca. 50.000 EUR drazje. S tem da gradbincu oz. investitorju niti ne gre tako slabo, po moje je preventivno znizal, ker se boji se vecjega padca v prihodnje. Zdaj je v bloku samo se eno neprodano stanovanje.

Vse zgornje cene so v EUR na bruto m2 (torej v kvadraturi je upostevan se balkon/terasa in kletna shramba, parkirisca pa so seveda izvzeta).

Tolazim se da sva z nenakupom v 2011 in 1-letnim cakanjem prihranila veliko vec kot sva potrosila za najem v 1 letu (cca. 5500 EUR).
Se pravi da sta le preložila iz levega v desen žep.
moj pesimističen scenarij je še tolikaj bolj verjeten. Sem namreč mnenja (čisto tehnično gledano) da bomo sprobali cene stanovaj kot so bile po Jazbinšku, seveda ne novih.
Ker če gledam zgornje pisanje na trgu ni novih kupcev, so le preprodajalci. Kreditov ni oz. so težje dostopni.Value investitorji pa še stojijo ob strani.
anon-155563 sporočil: 158
[#1779921] 06.08.12 09:10 · odgovor na: hostamox (#1779009)
Odgovori   +    4
Da bodo cene blizu lasniranja Jazbinškovega zakona? Kaj kadiš?

To se ne bo zgodilo. Slovenija nima normalnega trga najemnih stanovanj kar dviguje cene. Obenem bi vse samooklicane znalce vprašal, koliko je komunalc v LJ? Stresate napovedi iz rokava in potem nekateri celo trpijo posledice ker verjamejo nebulozam. Cene so padle konkretno, edino na 2 krajih niso padle konkretno to je LJ in obala, tukaj bo zagotovo še padec samo ne pričakujte padca v rangu 50%+. Zaloga praznih stanovanj je v bistvu za eno Ljubljano majhna.

Vsem ki kupujejo nepremičnino pa ne vem zakaj ne pogledajo okolico LJ. Sam sem kupil novogradnjo 10km iz LJ, za dvojča sem dal 167k€, 118 kvadratov neto na ključ. Obrestno mero sem še ujel dobro, pribitek 1.6% (konec 2010). Lahko bi pa vmes bil 2 leti še v najemu, kupil bi mogoče še malo ceneje, obrestno meri bi imel slabšo, pa še za najemnino bi dal 7K na leto.

Nekateri od vas si pa očitno želite bankrota države.....samo da boste dokazali vaše napovedi.
anon-72566 sporočil: 3.465
[#1779932] 06.08.12 09:17 · odgovor na: anon-155563 (#1779921)
Odgovori   +    0
[ironmaiden]

Vsem ki kupujejo nepremičnino pa ne vem zakaj ne pogledajo okolico LJ. Sam sem kupil novogradnjo 10km iz LJ, za dvojča sem dal 167k€, 118 kvadratov neto na ključ. Obrestno mero sem še ujel dobro, pribitek 1.6% (konec 2010). Lahko bi pa vmes bil 2 leti še v najemu, kupil bi mogoče še malo ceneje, obrestno meri bi imel slabšo, pa še za najemnino bi dal 7K na leto.

Vprasanje je, koliko bo EURIBOR cez cas...
anon-8705 sporočil: 746
[#1779937] 06.08.12 09:19 · odgovor na: hostamox (#1779009)
Odgovori   +    0
Obstaja pa način, kako kupca nategneš za aro in ti ničesar ne more. Najdeš kupca za nepremičnino. Kupec mora biti tak, da bo zagotovo vzel kredit v višini vsaj 70%. Spustiš mu ceno in zahtevaš aro npr 10% ali še bolje 20%. Nato skleneš pogodbo in jo daš v varstvo k notarju, kjer se zapiše, da kupec lahko pride do pogodbe ko je kupnina plačana v celoti. Zdaj pa haklc. V pogodbo daš člen da če do nekega datuma kupnina ni plačana, se ara zadrži, kar je itak normalno. Potem se kupcu malo izogibaš in se zmeniš za plačilo tik pred rokom plačila. Kupec pride do banke po kredit, kjer pa kredita ne dobi, dokler banka nima v rokah originalne pogodbe. Ti greš takrat na dopust in kupec do pogodbe pri notarju ne more, ker kupnina ni bila plačana v celoti. Tako obstaja velika možnost, da kupec kredita ne dobi in ara ostane tebi. Tole je prizkušeno bilo in le moji poštenosti se uima kupec zahvaliti, da ni popušil are.
milos6 sporočil: 196
[#1779940] 06.08.12 09:20 · odgovor na: anon-155563 (#1779921)
Odgovori   +    2
[ironmaiden]
Da bodo cene blizu lasniranja Jazbinškovega zakona? Kaj kadiš?

To se ne bo zgodilo. Slovenija nima normalnega trga najemnih stanovanj kar dviguje cene. Obenem bi vse samooklicane znalce vprašal, koliko je komunalc v LJ? Stresate napovedi iz rokava in potem nekateri celo trpijo posledice ker verjamejo nebulozam. Cene so padle konkretno, edino na 2 krajih niso padle konkretno to je LJ in obala, tukaj bo zagotovo še padec samo ne pričakujte padca v rangu 50%+. Zaloga praznih stanovanj je v bistvu za eno Ljubljano majhna.

Vsem ki kupujejo nepremičnino pa ne vem zakaj ne pogledajo okolico LJ. Sam sem kupil novogradnjo 10km iz LJ, za dvojča sem dal 167k€, 118 kvadratov neto na ključ. Obrestno mero sem še ujel dobro, pribitek 1.6% (konec 2010). Lahko bi pa vmes bil 2 leti še v najemu, kupil bi mogoče še malo ceneje, obrestno meri bi imel slabšo, pa še za najemnino bi dal 7K na leto.

Nekateri od vas si pa očitno želite bankrota države.....samo da boste dokazali vaše napovedi.
No, na Obali se taki dvojčki prodajajo od 280 do 350 k€ (najdeš tudi za več, ampak tisto so norci). Zakaj misliš, da je 50% padec od zgornje meje nerealen?
Tudi jaz mislim, da bodo nepremičnine v SLO nekega dne res poceni, vprašanje pa je, ali si bomo takrat življenje v SLo sploh želeli.
anon-72566 sporočil: 3.465
[#1779958] 06.08.12 09:31 · odgovor na: anon-8705 (#1779937)
Odgovori   +    2
no tole cisto ne drzi. Imam primer ko kupec v roku ni placal kupnine in v skladu s pogodbo sem zadrzal aro. Kupec me je tozil in najnovejsa sodba je, da je aro celo dobil nazaj!
anon-8705 sporočil: 746
[#1780037] 06.08.12 10:23 · odgovor na: anon-72566 (#1779958)
Odgovori   +    0
Možno. Ampak če bi denar prej porabil prodal, bi se kupec lahko obrisal pod nosom...
anon-72566 sporočil: 3.465
[#1780039] 06.08.12 10:24 · odgovor na: anon-8705 (#1780037)
Odgovori   +    0
izvrsba ti ne uide...
anon-24762 sporočil: 776
[#1781047] 07.08.12 09:38 · odgovor na: anon-8705 (#1779937)
Odgovori   +    6
[0111Mo2]
Obstaja pa način, kako kupca nategneš za aro in ti ničesar ne more. Najdeš kupca za nepremičnino. Kupec mora biti tak, da bo zagotovo vzel kredit v višini vsaj 70%. Spustiš mu ceno in zahtevaš aro npr 10% ali še bolje 20%. Nato skleneš pogodbo in jo daš v varstvo k notarju, kjer se zapiše, da kupec lahko pride do pogodbe ko je kupnina plačana v celoti. Zdaj pa haklc. V pogodbo daš člen da če do nekega datuma kupnina ni plačana, se ara zadrži, kar je itak normalno. Potem se kupcu malo izogibaš in se zmeniš za plačilo tik pred rokom plačila. Kupec pride do banke po kredit, kjer pa kredita ne dobi, dokler banka nima v rokah originalne pogodbe. Ti greš takrat na dopust in kupec do pogodbe pri notarju ne more, ker kupnina ni bila plačana v celoti. Tako obstaja velika možnost, da kupec kredita ne dobi in ara ostane tebi. Tole je prizkušeno bilo in le moji poštenosti se uima kupec zahvaliti, da ni popušil are.
Predvidevam, da nimate pravne izobrazbe. V vašem primeru upoštevajte, da bi z lastnim ravnanjem (npr. izogibanje drugi pogodbeni stranki, na dopustu) ravnali nepošteno in povzročili premoženjsko škodo. Noben resen sodnik vam ne bi dopustil, da ste nagrajeni za takšno ravnanje.
anon-8705 sporočil: 746
[#1781234] 07.08.12 11:46 · odgovor na: anon-24762 (#1781047)
Odgovori   +    0
Ne nimam pravne izobrazbe. Verjamem sicer, da bi na sodišču kupec dobil denar nazaj, vendar do takrat, bi lahko prodajlec jo že pobrisal z denarjem. Npr. če je prodajalec tujec... Bolj sem hotel opozoriti, kako se da kupca nategniti, pol se mora po sodiščih jajcat. Poznam primer pri nas, ko je neka oseba pobrala nekaj ar za stanovanje, potem pa jo je pobrisala v Srbijo...
anon-155563 sporočil: 158
[#1783625] 09.08.12 10:19 · odgovor na: Gustl (#1777939)
Odgovori   +    1
Da se vrnemo na samo temo.

Meni osebno se zdi cenovni maximum danes da kupiš parcelo v bližnji okolici LJ in greš v španovijo z izgradnjo dvojčka še z nekom (priporočljivo z kakim prijateljem). Cena kvadratnega metra neto bivalne površine je tako konkretno nižja kot če delaš samostojno hišo. Jaz sme imel tako idejo že pred časom pa nisem našel soinvestitorja, z neznanci pa nisem hotel iti v projekt.

Parcele so se kar pocenile, pazit je pa treba da se kupi parcelo v občini ki ima nizko ceno komunalnega prispevka (razlike med občinami so tudi do 500%)
anon-231623 sporočil: 7
[#1784925] 10.08.12 11:53 · odgovor na: anon-71751 (#1766845)
Odgovori   +    0
Nimam namena delati celo življenje zato, da bom kupil tistih nekaj kvadratov!

Katera stvar bi te pa motivirala, da bi zanjo delal celo življenje?
anon-1264 sporočil: 181
[#1795260] 24.08.12 14:09 · odgovor na: anon-204390 (#1777281)
Odgovori   +    1
Jaz bi lahko svoje dvosobno stanovanje prodal v letu 2008 za 130.000 EUR, vmesnem času sem ga obnovil in sedaj za njega ne morem dobiti več kot 100.000 EUR tako da cene so lepo padle,...

Strani: 1 2 3