Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: sprememba namembnosti zemljišča

Strani: 1

anon-2062 sporočil: 99
[#73248] 29.04.07 12:23
Odgovori   +    0
Pozdravljeni!

Obračam se na vas, ker imam vsaj zame velik problem. Danes mi je namreč sosed iz konca ulice omenil, da je občina na njegovo prošnjo odobrila izgradnjo parkirišča na občinski zelenici, katere edini neposredni sosed sem jaz. Na drugih treh stranicah zelenica meji na ulico, trata velikosti 15X3 metre pa je bila nekoč potok, ki je sedaj speljan v ceveh pod zelenico. Ta trata je od mojega vrta ločena z leseno prepustno ograjo, ob večini meje imam zelenjavni vrt, od moje hiše pa je v odseku 10m oddaljena med 2-3 metre. Ker mi javno parkiriče neposredno ob moji hiši in zelenjavnem vrtu res ne veseli, me zanima, ali je možno, da lahko občina brez da bi me obvestila sprejme takšen odlok in če je to možno, ali je še kakšen način, da se to prepreči, preden bi se začela dejanska gradnja.

Hvala za vaše odgovore in lep pozdrav,
Miha
bc123a sporočil: 48.253
[#73264] 29.04.07 18:13 · odgovor na: anon-2062 (#73248)
Odgovori   +    0

Adamovc je napisal(a):
Pozdravljeni!

Obračam se na vas, ker imam vsaj zame velik problem. Danes mi je namreč sosed iz konca ulice omenil, da je občina na njegovo prošnjo odobrila izgradnjo parkirišča na občinski zelenici, katere edini neposredni sosed sem jaz. Na drugih treh stranicah zelenica meji na ulico, trata velikosti 15X3 metre pa je bila nekoč potok, ki je sedaj speljan v ceveh pod zelenico. Ta trata je od mojega vrta ločena z leseno prepustno ograjo, ob večini meje imam zelenjavni vrt, od moje hiše pa je v odseku 10m oddaljena med 2-3 metre. Ker mi javno parkiriče neposredno ob moji hiši in zelenjavnem vrtu res ne veseli, me zanima, ali je možno, da lahko občina brez da bi me obvestila sprejme takšen odlok in če je to možno, ali je še kakšen način, da se to prepreči, preden bi se začela dejanska gradnja.
Verjetno je,

a da bog dal da taksni kot ti nikoli vec ne bi imeli vpliva na to, kaj pocne sosed s svojim zemljiscem.
anon-2062 sporočil: 99
[#73266] 29.04.07 18:50 · odgovor na: bc123a (#73264)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Verjetno je,

a da bog dal da taksni kot ti nikoli vec ne bi imeli vpliva na to, kaj pocne sosed s svojim zemljiscem.
Sosed s svojim zemljiščem? Zemlja je občinska, sam sem skupaj z drugimi sosedi dal predlog, da se tam uredi otroško igrišče, ker je to edina javna zelenica v naselju, eden od sosedov je celo posadil jablano, pa so jo izkopali, ker ni predhodno dobil dovoljenja občine. Sedaj pa nekdo, ki je že nekaj časa kljub opozorilom tam nelegalno parkiral, uspe spremeniti namembnost, ne da bi bil kdo o tem obveščen. Pri tem realno parkiranje sploh ni problem, saj je možnost za parkiranje 10+ avtomobilov le 20m stran na 3m široki peščeni bankini ob cesti v gozd, ki 50m za tem preide v kolovoz (tam parkirajo tudi moji obiskovalci, prostora vedno dovolj, na nobeni strani te ceste ni hiš ampak le grmičevje&gozd).
anon-9939 sporočil: 17.846
[#73268] 29.04.07 19:11 · odgovor na: anon-2062 (#73266)
Odgovori   +    0

Adamovc je napisal(a):

Sosed s svojim zemljiščem? Zemlja je občinska, sam sem skupaj z drugimi sosedi dal predlog, da se tam uredi otroško igrišče, ker je to edina javna zelenica v naselju, eden od sosedov je celo posadil jablano, pa so jo izkopali, ker ni predhodno dobil dovoljenja občine. Sedaj pa nekdo, ki je že nekaj časa kljub opozorilom tam nelegalno parkiral, uspe spremeniti namembnost, ne da bi bil kdo o tem obveščen. Pri tem realno parkiranje sploh ni problem, saj je možnost za parkiranje 10+ avtomobilov le 20m stran na 3m široki peščeni bankini ob cesti v gozd, ki 50m za tem preide v kolovoz (tam parkirajo tudi moji obiskovalci, prostora vedno dovolj, na nobeni strani te ceste ni hiš ampak le grmičevje&gozd).
Hočeš reči, da si nad cevmi zasadil drevo?! In, ko bi se korenine drevesa prebile v cevi in se razvile v ceveh in cev predvidoma tudi toliko zamašile, da bi bila potrebna rekonstrukcija, to nima veze? Enako, če bi bilo gor igrišče, če bi slučajo bilo potrebno kopanje bi kaj, porušili igrišče? Le parkirišče ali pločnik sta dovolj enostavna, da se jih lahko postavi nad cevmi.
bc123a sporočil: 48.253
[#73276] 29.04.07 19:51 · odgovor na: anon-2062 (#73266)
Odgovori   +    0

Adamovc je napisal(a):

Sosed s svojim zemljiščem? Zemlja je občinska, sam sem skupaj z drugimi sosedi dal predlog, da se tam uredi otroško igrišče, ker je to edina javna zelenica v naselju, eden od sosedov je celo posadil jablano, pa so jo izkopali, ker ni predhodno dobil dovoljenja občine. Sedaj pa nekdo, ki je že nekaj časa kljub opozorilom tam nelegalno parkiral, uspe spremeniti namembnost, ne da bi bil kdo o tem obveščen. Pri tem realno parkiranje sploh ni problem, saj je možnost za parkiranje 10+ avtomobilov le 20m stran na 3m široki peščeni bankini ob cesti v gozd, ki 50m za tem preide v kolovoz (tam parkirajo tudi moji obiskovalci, prostora vedno dovolj, na nobeni strani te ceste ni hiš ampak le grmičevje&gozd).

Eno je vpliv, ki ga imas kot obcan (=prebivalec obcine). Ce je zemljisce obcinsko, in je vecinsko mnenje v obcini, da bolj rabite otrosko igrisce (ali zelenico) kot parkirisce, je eno. In ena pot. Upam, da ti bo kdo odgovoril, kaj tocno je treba storiti.

Ampak jaz sem tvoj post razumel kot 'nocem, da na parceli poleg moje zidajo parkirisce', ker imam na svoji parceli vrt. V tem primeru si ti lastnik svojega vrta, obcina pa je tvoj sosed. Zajebavanje obcine, sploh ce vecina prebivalcev v obcini misli da res rabijo parkirisce, je obsojanja vredno, tako kot zajebavanje vsakega drugega soseda.

Ce hoces ekskluzivno komandirati, kaj se na parceli sme graditi, si jo kupi. As simple as that. Cena parcele bo verjetno ocenjena na vsoto bodocih zasluzkov iz parkirnine, zato ne bo nizka, ampak, hej, saj gre za tvoj vrt?!
Vinci sporočil: 5.933
[#73281] 29.04.07 20:14 · odgovor na: bc123a (#73276)
Odgovori   +    0
Kaj, če bi namesto pametovanja, raje odgovorila človeku? A si ne zasluži odgovora? Če ne znata odgovoriti, pa ne odgovarjajta, in tudi ne pametujta. Hvala!
anon-89 sporočil: 10.178
[#73285] 29.04.07 21:02 · odgovor na: anon-2062 (#73248)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-89 29.04.2007 21:03
parkirišče se lahko gradi samo z pravnomočnim gradbenim dovoljenjem, kar pomeni, če ti uspe dokazati da si stranka v postopku, zadetek na lotu, ker se bodo morali investitorji pogoditi s tabo. priporočam obisk pravnika.
anon-2062 sporočil: 99
[#73288] 29.04.07 21:31 · odgovor na: anon-89 (#73285)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):
parkirišče se lahko gradi samo z pravnomočnim gradbenim dovoljenjem, kar pomeni, če ti uspe dokazati da si stranka v postopku, zadetek na lotu, ker se bodo morali investitorji pogoditi s tabo. priporočam obisk pravnika.
 
ma kakšni investitorji, občina načrtuje, da bo izkopala humos, vrgla dva kamiona peska in dovolila parkiranje - saj sem napisal, da gre le za 15X5m, se pravi za kakšnih 6 avtov, očitno pa bi to naredili kar po domače, saj sem bil obveščen čisto neuradno, ker naj bi z deli že kmalu začeli.

Drugače je to atrij ob večstanovanjski hiši in se ne morem nikamor "umakniti", ampak bi bilo potem vse moje stanovanje in vrt ob parkirišču - pa naj bom zoprn sosed, če se s tem ne strinjam, a dvomim, da bi bil kdo ravno navdušen nad tem.

Glede nakupa zemljišča, poskušal že pred časom, a bil zavrnjem, ker da se zaradi "potoka" kao ne da prodati.
anon-89 sporočil: 10.178
[#73290] 29.04.07 21:42 · odgovor na: anon-2062 (#73288)
Odgovori   +    0
glede na to, da tudi pasje ute ne moreš več narediti po domače, ti svetujem, da greš na občino. ti pa svetujem, da prej preveriš, če imaš sam vse narejeno po predpisih.(razne škarpice, ograje, shrambe, nadstreške,...)
anon-2062 sporočil: 99
[#73296] 29.04.07 22:26 · odgovor na: anon-89 (#73290)
Odgovori   +    0
to itak, jutri zjutraj ob 7h bom tam, pa se me ne znebijo, dokler ne izvem kaj konkretnega. Ravno zato sem hotel kakšno pametni info&nasvet, ker tile prazniki so zelo slabi za dobit kakšno "ta zaresno" pravno pomoč.

Drugače pa z moje strani ne bi smelo biti problemov, ker doslej še nisem nič spreminjal, kupil sem namreč na ključ pred 4 leti.

Strani: 1