Zasebnost

Strani: 1

anon-33936 sporočil: 368
[#166312] 27.11.07 08:13
Odgovori   +    0
Zanimiva nepreminčnina je tudi tale Jahalni center:
www.turizemnakmetiji...enum=&J=SI

"Prečudovita, v starem stilu, opremljena hiša, z dvema dodatnima popolnoma opremljenima sobama v starem stilu za goste in z lastno konjušnico za 7 konjev ter pomožnim objektom"
0703Boski sporočil: 2.154
[#166319] 27.11.07 08:32 · odgovor na: anon-33936 (#166312)
Odgovori   +    0
EPP
bc123a sporočil: 48.253
[#166405] 27.11.07 10:27
Odgovori   +    0
Najprimernejsi nasvet za prodajo nepremicnine, ki se tezko prodaja:

ZNIZAJ CENO

To da se pojavljajo nasveti o tem kako urejati stanovanje pred prodajo je prvi znak da se trg obcutno ohlaja.

Dokler je masinerija tekla, niso nobenega zanimali piskotki ali notranja oprema, saj so cene teh stvari zanemarljive v primerjavi s stenami.

Namig za prodajalce: tudi sedaj nobenega ne zanima.
anon-17140 sporočil: 836
[#166414] 27.11.07 10:38
Odgovori   +    0
Bojim se, da kmalu tudi cimetovi piškoti ne bodo dovolj. Bo treba uporabiti kakšne malo bolj 'aktivne' primesi ;)
anon-86509 sporočil: 2.820
[#166420] 27.11.07 10:49
Odgovori   +    0
Kupci stanovanj - "sprehajalci" so nekaj najbolj antipatičnega na tem svetu.
Upam da ne bom nikoli več prodajal stanovanja, ampak da jih bom lahko le še kupoval.
Da bom lahko še sam ta antipatičen, zaigrano namrgoden ksiht, ki z nenavdušenostjo hoče že apriori nižati ceno.
Nekajkrat sem mislil, da bom določene arogantne kmetavzarje(ke) lastnoročno zabrisal ven, skozi vrata.
Zdi se, da nekateri "kupci" sploh ne pridejo z resnim namenom nakupa stanovanja, ampak pridejo samo pametovat in šimfat.
Cimetovi piškoti? Ja, ko upali aro na mizo, prej pa kvečjemu kozarec vode, če presodiš, da je res že dolgo na ogledu in ga res zanima...
Večina pa ne zasluži drugega kot šus v rit.
Otac
anon-17372 sporočil: 6.680
[#166422] 27.11.07 10:58 · odgovor na: anon-86509 (#166420)
Odgovori   +    0

otac je napisal(a):
Kupci stanovanj - "sprehajalci" so nekaj najbolj antipatičnega na tem svetu. Upam da ne bom nikoli več prodajal stanovanja, ampak da jih bom lahko le še kupoval. Da bom lahko še sam ta antipatičen, zaigrano namrgoden ksiht, ki z nenavdušenostjo hoče že apriori nižati ceno. Nekajkrat sem mislil, da bom določene arogantne kmetavzarje(ke) lastnoročno zabrisal ven, skozi vrata. Zdi se, da nekateri "kupci" sploh ne pridejo z resnim namenom nakupa stanovanja, ampak pridejo samo pametovat in šimfat. Cimetovi piškoti? Ja, ko upali aro na mizo, prej pa kvečjemu kozarec vode, če presodiš, da je res že dolgo na ogledu in ga res zanima... Večina pa ne zasluži drugega kot šus v rit. Otac

ljudomrznezi vsekakor niso za delo s strankami :)

hint: obstajajo nepremicninski posredniki
anon-86509 sporočil: 2.820
[#166426] 27.11.07 11:01 · odgovor na: anon-17372 (#166422)
Odgovori   +    0

gregor666 je napisal(a):


ljudomrznezi vsekakor niso za delo s strankami :)

hint: obstajajo nepremicninski posredniki
 
Sem ga imel, pa v dveh mesecih ni naredil popolnoma nič. Dobil je nogo, potem sem naprej prodajal sam in prodal čez 3 tedne. Ko se začne mudit, znam ceno spuščat tudi sam... :)
Otac

PS: V bistvu nisem ljudomrznež, samo naphancev s koli v riti ne prebavljam.
anon-17372 sporočil: 6.680
[#166428] 27.11.07 11:09 · odgovor na: anon-86509 (#166426)
Odgovori   +    0

otac je napisal(a):

PS: V bistvu nisem ljudomrznež, samo naphancev s koli v riti ne prebavljam.

i rest my case :)
bc123a sporočil: 48.253
[#166487] 27.11.07 12:19 · odgovor na: anon-17372 (#166422)
Odgovori   +    0

gregor666 je napisal(a):


ljudomrznezi vsekakor niso za delo s strankami :)

hint: obstajajo nepremicninski posredniki

Slovenski nepremicninski posredniki niso to, kar so ameriski (tisto, ko vidis v filmih, ko uredijo stanovanje pred razkazovanjem, ga poslikajo, sprejmejo kupce in ONI specejo piskote ;)

V sloveniji je ponavadi tako, da prodajalca poklice "ej, imam eno stranko, a lahko pridemo", nato prodajalec odbrzi do nepremicnine, posrednik se nekje sreca s stranko, mu da podpisati pogodbo o ekskluzivnem zastopanju na havbi od avta, nakar se prikaze z njim v nepremicnini, stranka si ogleda, vprasa "a bi kaj spustili ceno?" in gre.

In naslednji dan jovo na novo.

Sem bil v vlogah prodajalca in kupca, in sucks. S tem da sem bil zelo fer kupec. Videl, vprasal, se naslednji dan odlocil za. Tam, kjer sem rekel ne, sem to povedal ze pred ogledom - na sreco je posrednik izdavil dovolj informacij, da sem vedel da me ne zanima.
anon-521 sporočil: 5.625
[#166491] 27.11.07 12:22 · odgovor na: bc123a (#166487)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Slovenski nepremicninski posredniki niso to, kar so ameriski (tisto, ko vidis v filmih, ko uredijo stanovanje pred razkazovanjem, ga poslikajo, sprejmejo kupce in ONI specejo piskote ;)

V sloveniji je ponavadi tako, da prodajalca poklice "ej, imam eno stranko, a lahko pridemo", nato prodajalec odbrzi do nepremicnine, posrednik se nekje sreca s stranko, mu da podpisati pogodbo o ekskluzivnem zastopanju na havbi od avta, nakar se prikaze z njim v nepremicnini, stranka si ogleda, vprasa "a bi kaj spustili ceno?" in gre.

In naslednji dan jovo na novo.

Sem bil v vlogah prodajalca in kupca, in sucks. S tem da sem bil zelo fer kupec. Videl, vprasal, se naslednji dan odlocil za. Tam, kjer sem rekel ne, sem to povedal ze pred ogledom - na sreco je posrednik izdavil dovolj informacij, da sem vedel da me ne zanima.
 
slovenski nepremičninski posredniki so izguba časa in denarja... če nisi ravno retardiran, njihovo delo z lahkoto bolje opraviš in tako prihraniš 2% (minus stroški notarja, potencialno odvetnika, ki pa jih v 2% zlahka vkalkuliraš)
anon-17372 sporočil: 6.680
[#166505] 27.11.07 12:30 · odgovor na: bc123a (#166487)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Slovenski nepremicninski posredniki niso to, kar so ameriski (tisto, ko vidis v filmih, ko uredijo stanovanje pred razkazovanjem, ga poslikajo, sprejmejo kupce in ONI specejo piskote ;)

V sloveniji je ponavadi tako, da prodajalca poklice "ej, imam eno stranko, a lahko pridemo", nato prodajalec odbrzi do nepremicnine, posrednik se nekje sreca s stranko, mu da podpisati pogodbo o ekskluzivnem zastopanju na havbi od avta, nakar se prikaze z njim v nepremicnini, stranka si ogleda, vprasa "a bi kaj spustili ceno?" in gre.

In naslednji dan jovo na novo.

Sem bil v vlogah prodajalca in kupca, in sucks. S tem da sem bil zelo fer kupec. Videl, vprasal, se naslednji dan odlocil za. Tam, kjer sem rekel ne, sem to povedal ze pred ogledom - na sreco je posrednik izdavil dovolj informacij, da sem vedel da me ne zanima.

kakrsne stranke, taksni izvajalci.
blink sporočil: 3.523
[#166517] 27.11.07 12:43 · odgovor na: anon-86509 (#166420)
Odgovori   +    0

otac je napisal(a):
Kupci stanovanj - "sprehajalci" so nekaj najbolj antipatičnega na tem svetu. Upam da ne bom nikoli več prodajal stanovanja, ampak da jih bom lahko le še kupoval. Da bom lahko še sam ta antipatičen, zaigrano namrgoden ksiht, ki z nenavdušenostjo hoče že apriori nižati ceno. Nekajkrat sem mislil, da bom določene arogantne kmetavzarje(ke) lastnoročno zabrisal ven, skozi vrata. Zdi se, da nekateri "kupci" sploh ne pridejo z resnim namenom nakupa stanovanja, ampak pridejo samo pametovat in šimfat. Cimetovi piškoti? Ja, ko upali aro na mizo, prej pa kvečjemu kozarec vode, če presodiš, da je res že dolgo na ogledu in ga res zanima... Večina pa ne zasluži drugega kot šus v rit. Otac
Hint: naslednjič v oglas za prodajo, dodaj še pripis "strošek ogleda stanovanja 10 EUR".
anon-86509 sporočil: 2.820
[#166557] 27.11.07 13:24 · odgovor na: blink (#166517)
Odgovori   +    0

blink je napisal(a):

Hint: naslednjič v oglas za prodajo, dodaj še pripis "strošek ogleda stanovanja 10 EUR".
 
To ne, bi pa res pripisal: pametovalci in zoprni ksihti, ne kličite. :)
(Obleče ata s Sp. Dupleka tahmašen gvant, pa žena pa sin, ki bo, -madona, ne - študiral v Ljubljani, pa pridejo vsi skupaj, uboge pare, pa se nosijo in držijo kot baroni, pa nimajo za pol tvojega fleta, potem pa fotr zapametuje in razlaga, kaj vse je v kurcu in misli, da ti bo zdampal ceno na polovico. Taki šetači so tratenje tvojega časa in jih je treba takoj, ko jih zavohaš, samo šutirat skozi vrata!)
Otac
anon-86509 sporočil: 2.820
[#166560] 27.11.07 13:27 · odgovor na: anon-521 (#166491)
Odgovori   +    0

lukav je napisal(a):

 
slovenski nepremičninski posredniki so izguba časa in denarja... če nisi ravno retardiran, njihovo delo z lahkoto bolje opraviš in tako prihraniš 2% (minus stroški notarja, potencialno odvetnika, ki pa jih v 2% zlahka vkalkuliraš)
 
Točno tako, hinavci priliznjeni, leni, bi za 2 telefonska klica in malo vozakanja z avtom, radi pokasirali skupaj kar 4%. Banda zanikrna. Najprej obljubljajo in razlagajo in se hvalijo, potem pa NIČ od njih. Za kasirat so pa vedno budni.
Otac
anon-86509 sporočil: 2.820
[#166561] 27.11.07 13:30 · odgovor na: bc123a (#166487)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Slovenski nepremicninski posredniki niso to, kar so ameriski (tisto, ko vidis v filmih, ko uredijo stanovanje pred razkazovanjem, ga poslikajo, sprejmejo kupce in ONI specejo piskote ;)

V sloveniji je ponavadi tako, da prodajalca poklice "ej, imam eno stranko, a lahko pridemo", nato prodajalec odbrzi do nepremicnine, posrednik se nekje sreca s stranko, mu da podpisati pogodbo o ekskluzivnem zastopanju na havbi od avta, nakar se prikaze z njim v nepremicnini, stranka si ogleda, vprasa "a bi kaj spustili ceno?" in gre.

In naslednji dan jovo na novo.
Tako, agent pa kot tele stoji zraven in čaka. Če se kaj zmenta, pa rokco obema nastavi. V času prodaje in inskanja novega doma sem jih spoznal nebroj, vse same podlasice slinaste. Mogoče sta bila 2 od 30ih, ki ju ne bi degažiral prema druga polovina igrišta...
Otac
anon-52858 sporočil: 678
[#166854] 27.11.07 18:49
Odgovori   +    0
Beda!!!!!!!!!!!!! Dobro PREPISAN članek. Točno to sem že brala nekje na enem tujem websitu ali pa v reviji. DAjte že no pokazat malo izvirnosti.

Strani: 1