Zasebnost
2 min
Ineos Automotive ustavil proizvodnjo zaradi težav dobavitelja
20 min
Krčevo podjetje za nevarne odpadke na prvo dražbo
49 min
Surs: Cene stanovanj še vedno navzgor, število poslov pa navzdol
1 ura
Volkswagnovo varčevanje bi lahko v Nemčiji zbrisalo 30 tisoč delovnih mest 2
1 ura
Sodišče upnikom Sportine podaljšalo rok za vložitev načrta finančnega prestrukturiranja
1 ura
Necenzurirano: primorska univerza preplačala prostore, posrednik bo zaslužil tri milijone 2
1 ura
PMI: nemško gospodarstvo vztrajno tone, upad tudi na celotnem evroobmočju
2 uri
Na evropskem prodajnem prestolu letos dacia sandero, tesla model Y šele na osmem mestu 3
2 uri
Predsedniku Stellantisa in Ferrarija zasegli premoženje zaradi domnevne utaje davka
3 ure
Sistem SPOT, pametno mesto za vaš posel (Oglas)
3 ure
Northvolt kljub težavam dela s polno paro
3 ure
V petek začnemo z Borzno igro! Premagajte Maksa
4 ure
Kolumna o vinu: Konec trgatve
4 ure
Slovenski distributerji avtomobilov pozivajo k uporabi javnega prevoza in elektrifikaciji
4 ure
Audijeva tovarna v Bruslju morda v roke kitajskemu Niu
5 ur
Volkswagnov polo se je po 40 letih poslovil od evropske proizvodnje 1
5 ur
Peugeot 3008 HIBRID: Po mestu brez hrupa in polovico poti na elektriko (Oglas)
6 ur
Z volvom FH16 aero na dizel in elektriko po grški obali
6 ur
Skupina HSE: s trajnostnimi energetskimi projekti in rešitvami za končne odjemalce poganjamo zeleni prehod (Oglas)
9 ur
Kdo vse bo jutri na največji izvozni konferenci Slovenije

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: rabljene nepremičnine - koncept AMORTIZACIJE je prodajalcem neznan

Strani: 1

anon-292131 sporočil: 2
[#1763973] 20.07.12 12:20
Odgovori   +    12
ogledujemo si mnogo nepremičnin in vedno bolj ugotavljam, da prodajalci rabljenih hiš in stanovanj sploh ne poznajo koncepta amortizacije - ki sicer velja za vse, kar je rabljeno.

v okolici, ki jo mi gledamo, se rabljene hiše iz 80-ih prodajajo po ceni 250k evrov in navzgor, tudi po 400k. pa ne mi zdaj z lokacijo - gre za primerljive lokacije, pa tudi za neprimerljive. Ampak za ta denar nihče pri zdravi pameti ne bo kupil bajte, ki rabi še najmanj 50k investicije v izolacijo, streho in vse ostalo - ne glede na kvadrate. kaj mi pomaga 300 kvadratov bajte, če jih rabim samo 150, ki bodo energetsko vzdržni, ne pa da bomo za kurjavo dajali po 3k evrov letno?

ampak spustijo pa cene ne. po njihovem je bajta iz 80-ih na povprečno veliki parceli 500 kvadratov na obrobju mesta vredna med 250 in 300k, ker ima 300 kvadratov.

Besede amortizacija ti lastniki sploh ne poznajo. Lastniki "novogradenj", zgrajenih po letu 2005 in še ne prodanih, pa tudi ne. Tudi tam so cene nerazumne.


Da hiš iz leta 1950, neobnovljenih, sploh ne omenjam. Taka hiša je samo za rušenje. A ne, lastrnik zaračuna parcelo, npr. 150k, ker je velika, pa še 50k za hišo. Da bi moral kvečjem še kaj sam dodati za rušenje in odvoz take nepremičnine, ga sploh ne zanima. Kdo pri zdravi pameti pa bi obnavljal bajto letnik 1950, od katere vse odpada? za 200k si postaviš odlično novo pasivko, tak vložek v skoraj ruševino se pa še pozna ne.


vedno bolj ugotavljam, da je naš nepremičninski trg poln ugank. V uteho mi je, da se skoraj nič tako ocenjenega ne proda in bodo take zadeve čez par let vredne še pol manj kot so realno danes. Vsaj mislim, da gremo šproti temu. Kaj pa vi menite? Tudi take izkušnje?
anon-252843 sporočil: 3
[#1766495] 23.07.12 15:00 · odgovor na: anon-292131 (#1763973)
Odgovori   +    0
A pa ni to tako kot bi rekel da mora biti cena delnice enaka njeni knjigovodski vrednosti? :)
sijasab sporočil: 208
[#1766887] 23.07.12 23:25 · odgovor na: anon-292131 (#1763973)
Odgovori   +    0
[blont]
Kaj pa vi menite? Tudi take izkušnje?
Lepo napisano, ni veliko za dodat. Mogoče le to, da prodajalci 40 let starih hiš ponavadi objavijo samo par slik notranjosti in zraven napišejo, da oprema ostane. Mi kar solze pridejo v oči.

Strani: 1