Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Cene nepremicnin

Strani: 1 2 3 4

anon-24781 sporočil: 3.126
[#638604] 23.11.09 19:59 · odgovor na: anon-10003 (#638430)
Odgovori   +    0

0219Ju1 je napisal(a):
Se popolnoma strinjam,ampak je vedno razlika,kdo kupuje npr. avto,zlato ,delnice ,stanovanja na keš,kdo pa na puf.Katerih je v današnjem sistemu več?Kateri je trenutno v večji nevarnosti,da v bodoče ostane brez gat?
Mislim,čeprav ga nimam,da bodoči in sedanji zlatarji ne kupujejo zlata zaradi tega,da kao bo večno raslo,ampak zaradi tega,ker imajo pač realni višek denarja in ga ne zaupajo v upravljanje svetovnim inštitucijam.Saj vemo,da če človek kupi zlato in ga da v trezor,da potem država od tega nima nič,skratka za državo je to vsaj kratkoročno izgubljen denar.
 
če ugibam se trenutno nagibam k temu, da ima ZDAJ več možnosti za konkretno (recimo temu več kot 50% padec) pušiono na KRATEK ROK lastnik delnic ali stanovanja, kot pa zlata.

vprašanje je, zakaj bi človek sploh kupoval zlato? zlato ne prinaša dividend, ne moreš ga oddajati, še na kruh ga ne moreš namazati (dobro, slišal sem za neke sladice z zlatom, ampak to je res ena večjih abotnosti za katere sem slišal).

odgovor je, da pač zato, ker zlato ohranja realno vrednost. ja, seveda, v nekih povprečnih okoliščinah jo že ohranja. ampak če kupiš zlato po taki rasti, kot smo ji priča, pa je zelo vprašljivo, če jo bo ohranjal v naslednjih letih.
kot je že nekdo napisal tule ljudje zlata ne rabijo in ko bo cena začela upadati, bodo prodajali. ne glede na to kaj pravijo sedaj. preprosto, ker se jim ob padajoči ceni ne bo več zdelo, da ohranja realno vrednost. ;-)

tista, da država nima nič od tega, pa je tudi bolj tako. če nekdo kupi zlato, ga nekdo na drugi strani proda in torej dobi denar. ta denar spet zakroži in svojo dlan pristavi tudi država.
JanezNovak131 sporočil: 1.102
[#638644] 23.11.09 20:59 · odgovor na: blink (#638558)
Odgovori   +    0

blink je napisal(a):

 
Če bi to držalo bi sedanje nepremičninske cikle merili v nanosekundah in ne desetletjih.
 Brezvezen spin mojega posta. Nisem rekel, da se bodo nepremičnine prodajale kot delnice, se bodo pa spremembe na nepremičninskem trgu zaradi večje informiranosti vpletenih subjektov verjetno dogajale hitreje. Po domače, kupcem/prodajalcem je prej jasno, da nekaj pada / raste, ker imajo na voljo več informacij o tem. Kupec stanovanja v Tokiu je leta 1984 bolj težko s tako nizkimi stroški kot danes pregledal ponudbo in pridobil druge relevantne informacije. Danes pa jo lahko in če vidi, da obstaja velika verjetnost precejšnjih padcev cen, počaka (podobnost s situacijo v Sloveniji je zgolj naključna).

Če hočeš bolj akademsko:
http://www.bus.wisc....Estate.pdf< /a>
http://www.brown.edu...Lepine.pdf< /a>
anon-105255 sporočil: 3.738
[#638660] 23.11.09 21:14 · odgovor na: anon-10003 (#638572)
Odgovori   +    0

0219Ju1 je napisal(a):

 
Samo nepremičnine in delnice je folk po svetu kupoval s krediti takšnimi ali drugačnimi,zlato pa verjetno kupujejo iz viška denarja.Da se nekaj spreminja,pove že podatek,da v Nemčiji prodajajo zlato po nekakšnih bankomatih in v Angliji po supermarketih.Mislim,da delnice in nepremičnine,niso nikoli tržili na takšen način.
 Ravno to je dokaz, da so ljudje ovce in kupujejo ker pač raste, tako kot so cigle, tako kot Balkan itd. Zlato ima ta problem, da ga v modernem svetu razen za predelavo v zobe ali nakit niti ne rabiš, pa še predelavo bo potrebno plačati. A ga kupiš z gotovino ali ne je irelevantno. Vsak pri sebi naj se vpraša, kdo bo od zlata imel največ - kar se mene tiče Moro in ostali ker bodo pobrali provizijo in država, ki bo pokasirala nekaj davkov zaradi prometa. Če cena poraste še par deset procentov, grem prodat večino svoje zlatnine, tiste ki mi nič ne pomeni.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#638679] 23.11.09 21:59 · odgovor na: anon-24781 (#638604)
Odgovori   +    0

Wytloff je napisal(a):
vprašanje je, zakaj bi človek sploh kupoval zlato?
Nakup srebra je pravzaprav bolj interesanten. Čeprav je v zadnjih nekaj mesecih porastla tudi cena srebra, je srebro v primerjavi z zlatom še vedno zelo podcenjen. Poleg tega je srebro za industrijo mnogo bolj uporaben kot zlato.

Na premozenje.com so zapisali, da je zgodovinsko razmerje srebro/zlato 20 enot srebra za 1 enoto zlata, danes je to razmerje 62 enot srebra za 1 enoto zlata. Cena srebra se je v zadnjih 30 letih zelo dolgo gibala okrog 5$ za unčo, leta 1980 je dosegla 49$, danes je 18,59$.
anon-72566 sporočil: 3.465
[#638693] 23.11.09 22:16 · odgovor na: anon-187668 (#638679)
Odgovori   +    0
dajte prosim o zlatu in srebru pisat kje drugje. Ta del pa je namenjen nepremicninam. Tole se je res cist izrodilo.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#638694] 23.11.09 22:18 · odgovor na: anon-187668 (#638679)
Odgovori   +    0
Srebro je še bolj neuporabno navadnemu človeku kot zlato... pa še stranski produkt pridobivanja bakra je, in slednji je za industrijo mnogo bolj nenadomestljiv trenutno kot brezvezno srebro.
anon-106499 sporočil: 3.507
[#638800] 24.11.09 07:40 · odgovor na: premza (#638511)
Odgovori   +    0

premza je napisal(a):

 Jaz ne vem kdo in s čigavim denarjem kupuje zlato. Sem pa prepričan, da ga večina ne kupujejo zato ker ga rabi, ampak zato ker verjame, da je dobra naložba. Ceno zlata tako trenutno poganja vera, kot je vera od neke točke naprej poganjala ceno delnic in ceno nepremičnin.
 
Pravijo da za dobičkonosno naložbo vedno rabiš 2 tepca. Enega da ti poceni proda in drugega, da ti v pravem trenutku še dražje odkupi. Samo v tem primeru cena ni važna :))

Strani: 1 2 3 4