Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Pri večjih stanovanjih veliki padci najnižjih cen

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (1)

Strani: 1 2 3 4 5 6

Nantl sporočil: 1.160
[#560524] 09.08.09 00:32 · odgovor na: 0227Lu1 (#560445)
Odgovori   +    0

0227Lu1 je napisal(a):

 
Zdaj je že konec krize, le v nakupe, tako kot je rekel GURU iz Omahe, sicer Vam bo odpeljal vlak
 
Nič bat, kupci bodo takoj, ko bodo cene primerne. Trenutno so še njamanj 50% previsoke.
anon-102514 sporočil: 6.114
[#560538] 09.08.09 08:31 · odgovor na: anon-180418 (#560510)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
... tistim, ki bi kaj še radi kupili in imajo keš...

To je živa resnica. To se še posebno dogaja pri stanovanjih za starostnike, ki ne morejo ravno povsod živet  pa v domu ne bi radi bili.. 

Torej, če si trenutno nepremičninar je edino smiselno gradit varovana stanovanja, ker je starejših itak več kot mladih, ker takih stanovanj ni veliko in ker jih kupujejo zato ker jih RABIJO in ne ker se izplača.

Nikakor mi ni jasno da tega že lani niso pogruntal bučmani nepremičninarski.

Evo, to je trenutno priložnost za nepremičninarje. Ne pa neki bloki za mlade družine. Sej mladih družin ni, ki bi upale kakorkoli kupiti stanovanje, pa še malo jih je.  
Starejši imajo stalen vir denarja (penzijo) , imajo nek kapital v stanovanju v katerem živijo, morda celo nekaj prihrankov ipd.

Meni se tisti, ki imajo neprodana stanovanja res ne smilijo in ne vem zakaj se vsi sploh trudimo dokazovat kako globoko mislimo da so zabredli. So se pač zaj....., no, NEKATERI.

Verjetno ne vsi.  
 Evo, če kdo - potem si ti nekako najbolj neprimerna drugim pamet solit glede nepremičninskega trga :)
anon-182910 sporočil: 1.666
[#560726] 09.08.09 19:07 · odgovor na: anon-180418 (#560410)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
ja, res je. Ko so kovali dobiček ni nikogar skrbelo da bi preveč zaslužil...

Pomembno vprašanje pa je kaj je NEUMNOST v teh časih.

Vsi pričakujemo hudo krizo, obenem pa verjetno so taki modeli, ki so vede in verjetno posamezni tudi nevede zelo prav postavljeni in bodo iz krize izplavali brez vode v grlu.

Kaj pa bi vi v tem trenutku, če bi vam kapnilo n.pr. 300 000 EUR-čkov... Bi se zakadili pogajat o nakupu neke nepremičnine h kakšnemu obubožanemu gradbincu?  Bi raje pajcali denar pri bankirjih, ki bi vam skoraj s strahom ponujali letno 3,5%? Bi raje kupili kakšno firmico, da boste kaj ustvarjali?


Brez veze debatirat kaj bo s cenami. Itak vsi (razen nekateriih ) verjamemo da bodo v splošnem zelo padle, ker denarja ni. Tako kot smo verjeli da nepremičnine lahko samo rastejo, ker denar je in ker zanj ni treba kaj prida delat. 

No in kaj zdaj? Boste sedeli in čakali ? Pa ponavljali mantro "O, kriza, kriza prihaja!"?
  :)) Jaz jih imam vsaj 300 K premalo tako da .... če te preveč žulijo $$$ v denarnici sem jaz pravi naslov.
anon-180418 sporočil: 301
[#560751] 09.08.09 20:28 · odgovor na: Nantl (#560523)
Odgovori   +    0
popravek:

kupiti vrstno hišo v Škofji Loki za 178 000 EUR...

Vprašanje pa je ali ni še večja neumnost zgraditi zelo lepo novo samostojno hišo za 350 000 EUR in jo potem biti prisiljen prodati za 150 000 EUR, ker morda nimaš denarja da bi odplačal dolgove ali ker ni posla zaradi krize?
anon-180418 sporočil: 301
[#560759] 09.08.09 20:45 · odgovor na: anon-182910 (#560726)
Odgovori   +    0
no, Dthor:

v tem je razlika med nama... in verjetno večino tukaj prisotnih praznodenarničarjev z velikimi skoraj solznimi očmi ob pogledu na statistične podatke o prodaji nepremičnin...


Jaz govorim o INVESTIRANJU v nepremičnine oz. kdaj je zadeva smiselna in zanima me karkoli kar prinaša DOBIČEK, večina tukaj pa samo trobezlja o tem kako si bo kupila prvo garsonjero "ko bo imela dovolj denarja" in bere statistične podatke kot bi bile te informacije suho zlato.

Zanima me je tukaj sploh kdo ki kaj investira v nepremičnine in je sposoben kakršnegakoli razmisleka o tej vrsti investicije v teh časih?

A, ja DTHOR.. še zadnjič ti povem en izrek, ki ga je nekdo bolj južno zelo slikovito napisal kot komentar na podobno ponudbo kot je tvoja. Gre pa nekako takole:

U tudjim rukama može samo k...c da poraste!
anon-105255 sporočil: 3.738
[#560765] 09.08.09 21:11 · odgovor na: anon-180418 (#560759)
Odgovori   +    0
Ja ti pa tajkun pa maricko. Trije tezki investitorji s tega foruma. Me zanima, kaj boš brenčala tle okol, ko bo cena čez 1 leto ali dve pol nižja. Me pa presneto zanima, o kakšnem investiranju govoriš, če veš da so cene previsoke (to sama drobiš tu), na drugi strani pa je očitno tudi, da se bodo davki na nepremičnine dvignili, da se stroški komunale in vode in podobno dvigajo, da so plače pa vse manjše (no govorim o celotni masi plač, da me ne bo kdo vlekel za kakšen organ). Ob tem, da je donos iz najemnin že zdaj precej klavrn.

Očitno se bo moral pošteno strest, da bojo ljudje dojeli, da tko, da si 30 let suženj za par ceglov pač ne pelje nikamor.
anon-102514 sporočil: 6.114
[#560778] 09.08.09 21:43 · odgovor na: anon-180418 (#560759)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
no, Dthor:

v tem je razlika med nama... in verjetno večino tukaj prisotnih praznodenarničarjev z velikimi skoraj solznimi očmi ob pogledu na statistične podatke o prodaji nepremičnin...


Jaz govorim o INVESTIRANJU v nepremičnine oz. kdaj je zadeva smiselna in zanima me karkoli kar prinaša DOBIČEK, večina tukaj pa samo trobezlja o tem kako si bo kupila prvo garsonjero "ko bo imela dovolj denarja" in bere statistične podatke kot bi bile te informacije suho zlato.

Zanima me je tukaj sploh kdo ki kaj investira v nepremičnine in je sposoben kakršnegakoli razmisleka o tej vrsti investicije v teh časih?

A, ja DTHOR.. še zadnjič ti povem en izrek, ki ga je nekdo bolj južno zelo slikovito napisal kot komentar na podobno ponudbo kot je tvoja. Gre pa nekako takole:

U tudjim rukama može samo k...c da poraste!
 ej, bilo bi imenitno če bi za začetek vedela, da v SRS zakonodaja ne omogoča investiranje v nepremičnine, ki bi prinašale ustrezen dobiček...
anon-180418 sporočil: 301
[#560786] 09.08.09 22:01 · odgovor na: anon-102514 (#560778)
Odgovori   +    0
Kako to misliš?


Kaj pa je n.pr. Kranjska investicijska družba? Družba ustanovljena za igranje šaha al kaj?
anon-180418 sporočil: 301
[#560799] 09.08.09 22:40 · odgovor na: anon-105255 (#560765)
Odgovori   +    0
torej, sjeraj...


tajkun in maricko ŽIVITA od nepremičnin kar je nekaj povsem drugega.Jaz NE ŽIVIM od nepremičnin. Jih imam, a to ni najpomembnejše in od tega nisem odvisna. In to je pomembna razlika.  Morda se komu zdi to vse isto, pa ni.

VEM da so cene previsoke za tiste ki POTREBUJEJO bivališča, a tako je bilo vedno. Le razlika med tistim kar je folk lahko plačal in kar se je ponujalo je bila manjša zaradi raznoraznih razlogov (socializem, zakonodaja, ki je omogočala cenejši nakup ipd.).

Želim pa sodelovati v debati o nepremičninah na strani časnika FINANCE. Tu se, vsaj morali bi se pogovarjati o FINANCAH, INVESTIRANJU, pametnem obračanju nekih sredstev.... Ali gre za stran kjer se zbirajo samo taki ki nimajo in so jezni ker nimajo in bi radi da bi imeli, a kljub temu nimajo, če pa bi imeli, no, potem pa ne bi tistim ta "žleht", ki trenutno imajo nič dali ... Če bi pa slučajno tisti milo prosili, bi morda za 10 % današnje cene le kupili tisto bedo od hiše  z bazenom...

No in tako ne bo šlo. Tajkun in maricko se mi zdita b.z. iz drugega razloga kot n.pr. tebi. Mene pri njima moti zaverovanost v teorijo o ohranjanju vrednosti investicije če je ta seveda v nepremičnino. To je bedasto, tako kot je bedasto razmišljat, da je denar v banki na varnem in da z obrstmi ohranjamo realno vrednost tega denarja.. 

Verjetno je smiselno preračunat za vsako posamezno akcijo kako in kaj. Če bi želela investirat v nepremičnino bi si verjetno kupila 3-4 enosobna stanovanja in jih oddala- verjetno n.pr. v Berlinu, ker se to tam izplača.  
 

Ko sem odprla temo o nakupu hiše je nekdo napisal da je ene 15% previsoka cena. To se mi zdi smešno. Zadeva je vsaj 40% predraga (če bi preračunali povprečne cene, kvadrature, amortizacijske faktorje zaradi starosti in načina izdelave ipd.) če bi jo kupovala kot investicijo. A ni šlo za investicijo. Šlo je za dom z obvladljivimi stroški vzdrževanja in zadovoljivim udobjem za družino. 
Nantl sporočil: 1.160
[#560821] 09.08.09 23:59 · odgovor na: anon-180418 (#560751)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
popravek:

kupiti vrstno hišo v Škofji Loki za 178 000 EUR...

Vprašanje pa je ali ni še večja neumnost zgraditi zelo lepo novo samostojno hišo za 350 000 EUR in jo potem biti prisiljen prodati za 150 000 EUR, ker morda nimaš denarja da bi odplačal dolgove ali ker ni posla zaradi krize?
 Sure. Eto zelo cool.
Nisem se zajebala za 190 000 EUR ampak samo za 178 000 EUR. Lahko bi se pa celo za 350 000 EUR ampak sem se rajš po premisleku za 178 000.
Smart.

Sory ... you are patetic.
Nantl sporočil: 1.160
[#560822] 10.08.09 00:03 · odgovor na: anon-180418 (#560799)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
torej, sjeraj...


tajkun in maricko ŽIVITA od nepremičnin kar je nekaj povsem drugega.Jaz NE ŽIVIM od nepremičnin. Jih imam, a to ni najpomembnejše in od tega nisem odvisna. In to je pomembna razlika.  Morda se komu zdi to vse isto, pa ni.

VEM da so cene previsoke za tiste ki POTREBUJEJO bivališča, a tako je bilo vedno. Le razlika med tistim kar je folk lahko plačal in kar se je ponujalo je bila manjša zaradi raznoraznih razlogov (socializem, zakonodaja, ki je omogočala cenejši nakup ipd.).

Želim pa sodelovati v debati o nepremičninah na strani časnika FINANCE. Tu se, vsaj morali bi se pogovarjati o FINANCAH, INVESTIRANJU, pametnem obračanju nekih sredstev.... Ali gre za stran kjer se zbirajo samo taki ki nimajo in so jezni ker nimajo in bi radi da bi imeli, a kljub temu nimajo, če pa bi imeli, no, potem pa ne bi tistim ta "žleht", ki trenutno imajo nič dali ... Če bi pa slučajno tisti milo prosili, bi morda za 10 % današnje cene le kupili tisto bedo od hiše  z bazenom...

No in tako ne bo šlo. Tajkun in maricko se mi zdita b.z. iz drugega razloga kot n.pr. tebi. Mene pri njima moti zaverovanost v teorijo o ohranjanju vrednosti investicije če je ta seveda v nepremičnino. To je bedasto, tako kot je bedasto razmišljat, da je denar v banki na varnem in da z obrstmi ohranjamo realno vrednost tega denarja.. 

Verjetno je smiselno preračunat za vsako posamezno akcijo kako in kaj. Če bi želela investirat v nepremičnino bi si verjetno kupila 3-4 enosobna stanovanja in jih oddala- verjetno n.pr. v Berlinu, ker se to tam izplača.  
 

Ko sem odprla temo o nakupu hiše je nekdo napisal da je ene 15% previsoka cena. To se mi zdi smešno. Zadeva je vsaj 40% predraga (če bi preračunali povprečne cene, kvadrature, amortizacijske faktorje zaradi starosti in načina izdelave ipd.) če bi jo kupovala kot investicijo. A ni šlo za investicijo. Šlo je za dom z obvladljivimi stroški vzdrževanja in zadovoljivim udobjem za družino. 
 That is realy patetic.  
 
anon-102514 sporočil: 6.114
[#560846] 10.08.09 07:06 · odgovor na: anon-180418 (#560786)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
Kako to misliš?


Kaj pa je n.pr. Kranjska investicijska družba? Družba ustanovljena za igranje šaha al kaj?
 
no, vidiš, saj znaš, če hočeš:
"...Verjetno je smiselno preračunat za vsako posamezno akcijo kako in kaj. Če bi želela investirat v nepremičnino bi si verjetno kupila 3-4 enosobna stanovanja in jih oddala- verjetno n.pr. v Berlinu, ker se to tam izplača ." 
 
anon-182910 sporočil: 1.666
[#560875] 10.08.09 08:10 · odgovor na: anon-180418 (#560759)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
no, Dthor:

v tem je razlika med nama... in verjetno večino tukaj prisotnih praznodenarničarjev z velikimi skoraj solznimi očmi ob pogledu na statistične podatke o prodaji nepremičnin...


Jaz govorim o INVESTIRANJU v nepremičnine oz. kdaj je zadeva smiselna in zanima me karkoli kar prinaša DOBIČEK, večina tukaj pa samo trobezlja o tem kako si bo kupila prvo garsonjero "ko bo imela dovolj denarja" in bere statistične podatke kot bi bile te informacije suho zlato.

Zanima me je tukaj sploh kdo ki kaj investira v nepremičnine in je sposoben kakršnegakoli razmisleka o tej vrsti investicije v teh časih?

A, ja DTHOR.. še zadnjič ti povem en izrek, ki ga je nekdo bolj južno zelo slikovito napisal kot komentar na podobno ponudbo kot je tvoja. Gre pa nekako takole:

U tudjim rukama može samo k...c da poraste!
 He... ne vem ne vem. Razlik med nama je več.
Najbolj očitna je da še nisem ugledal nepremičninskega dna in se mi zato zdijo investicije v nepremičnine metanje denarja skozi okno. In meni se ne zmeša ko pogledam svoj bančni račun in ne čutim potrebe, da zdaj pa rabim hitro nekaj narediti - investirati. No še ena je ... jaz ljudi brez denarja ali premoženja ne gledam vzvišeno. Je pa res da gledam vzvišeno ljudi, ki mislijo da so z 300 jurčki bogati.  Kar se pa k... u tujih rokah tiče .... če si dobra bejba se tudi to lahko zmenima. Pošlji sliko. 
anon-105255 sporočil: 3.738
[#560956] 10.08.09 09:49 · odgovor na: anon-180418 (#560799)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):

Ko sem odprla temo o nakupu hiše je nekdo napisal da je ene 15% previsoka cena. To se mi zdi smešno. Zadeva je vsaj 40% predraga (če bi preračunali povprečne cene, kvadrature, amortizacijske faktorje zaradi starosti in načina izdelave ipd.) če bi jo kupovala kot investicijo. A ni šlo za investicijo. Šlo je za dom z obvladljivimi stroški vzdrževanja in zadovoljivim udobjem za družino. 
 Smešna si ti:) Kolk si že scenkala ceno? 3%? Kaj pa, če bi postavla unmu tipu ceno 40% nižje in mu dala rok da se odloči do 1.12. 2009? Ziher bi se takrat našla druga bajta za manj dnarja in boljšo situacijo. Teh par mescov bi že počakala, dio mio, tle pa je treba samo čestitat prodajalcu, ki je napravil krasen posel.
Torej, če povzamem, teb se zdi blazno cool popušit ne vem 50, 60, 70 k evrov, spotoma rečt da ne gre za investicijo ampak za dom (mislim, da je čas da začnem razmišljat o albanskem državljanstvu, ker ste moji sodržavljani očitno bebci n vas ceglarji še premal stiskajo). Približno tok blesavo kot če bi rekla: uu nisem kupila porša in sem prišparala 70k, nisem kupila pelcmontla in sm pršparala 10k in tako naprej.
Mislim, da potrebuješ strokovno pomoč...
Vinci sporočil: 5.933
[#560999] 10.08.09 10:35 · odgovor na: anon-180418 (#560799)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
Ko sem odprla temo o nakupu hiše je nekdo napisal da je ene 15% previsoka cena. To se mi zdi smešno. Zadeva je vsaj 40% predraga (če bi preračunali povprečne cene, kvadrature, amortizacijske faktorje zaradi starosti in načina izdelave ipd.)
Jaz sem napisal, da bi lahko bila vredna 160k evrov (15% manj od 190k), seveda ob določenih pogojih; da ni direkt ob prometni cesti, da je v redu vzdrževana itn. Brez ogleda je pa res težko postaviti realno ceno. Sicer si pa tudi ne domišljam, da sem strokovnjak za ocenjevanje vrednosti nepremičnin, čeprav sem jih v preteklosti ocenjeval.
anon-180418 sporočil: 301
[#561201] 10.08.09 13:41 · odgovor na: anon-182910 (#560875)
Odgovori   +    0
Vzvišeno ne gledam nikogar. Posebno ne ljudi, ki so brez denarja.  
Lahko pa rečem, da se da počutit s 300 jurčki na računu kar premožno v povprečnem slo okolju. Misliš da je to premalo, a boš morda nekoč imel na računu toliko in takrat boš povsem drugače čutil.  Verjemi da občutek ni slab kljub (po tvoje ) taki bedi.

Bolj zanimiv si ti, ki gledaš tiste, ki ne želijo dati več kot 300 jučkov za prebivališče vzvišeno. Kaj je potem to? Hohštapleraj po nepremičninarsko?

Motiš se, ker misliš da bo vsem VIDNO kdaj bo prišlo do nepremičninskega dna. Ne bo. In to je tudi zanimivo. Lahko je tuliti v luno, da je nepremičninarjem odklenkalo, ker za vsakim vogalom vidiš oglase za prodajo, a to še ne pomeni da zadeva velja povsod in v konkretnih situacijah.

Mene prav malo gane ali je hiša v kateri stanujem izgubila 40% na vrednosti. Bom pač nižji davek plačevala (ki itak ne bo nek strošek). Dejstvo je da bo pri nas MALO ljudi ostalo brez strehe nad glavo, ker imamo večinoma lastnike prevelikih nepremičnin. Nekateri bodo skušali prodat, cene se bodo spustile, a to še ne pomeni, da tako kot n.pr. v ZDA.
Zadnjič sem bila v Franciji in cene so seveda šle dol  glede na leto 2008, a ker sem bila pred tem tam leta 2004 in sem takrat ravno tako ogledovala podobne lokacije lahko rečem, da so še vedno vsaj 20% višje od takratnih nič kaj katastrofalno nizkih cen.

Torej, zadeva se je znižala a ne tako kot v ZDA. In njihovi nepremičninarji pravijo, da zaznavajo zadnje mesece oživitev trga (gre za turistično zanimiv kraj) kljub krizi, kar jih preseneča, ker so bili tudi oni pripravljeni na ZDA scenarij in hujši padec cen. Pri njih se dobre, kakovostne nepremičnine na zanimivih lokacijah še vedno lepo prodajajo. V promet jim ne gredo "kokošnjaki" (apartmaji predvideni za vikend stanovanja) in nova, apartmajska naselja v podobnem smislu. Mislim da bo pri nas podobno.

Ne pričakujte ZDA variant, ker jih ne bo. Slovenija nikoli ni bila država v kateri bi deloval zaresen trg česarkoli.



Občutek je da ti gledaš ljudi ki imajo malce več denarja kot ti. To je smešno. In to je samo stvar perspektive. Tistim, ki ne vedo o čem govorijo,ker nimajo izkušenj, pa to kljub temu počnejo nadvse samozavestno, svojega denarja iz principa ne bi zaupala.

In tak se mi dozdevaš ti.
anon-182910 sporočil: 1.666
[#561543] 10.08.09 21:46 · odgovor na: anon-180418 (#561201)
Odgovori   +    0
 Ok..ko se igraš kapitalista ... potem je 300 k mala malca. Moja druga firmica ima 600 k ustanovnega kapitala, moj račun je pa videl ze tudi precej večje zneske in se ne počutim niš posebno premožnega. V bistvu se počutim precej revnega kar ti pač nikoli ne boš razumela. Kar se nepremičnin tiče s tabo ne bom debatiral sa j si prepričana v svoj prav. Tu res ni smisla, saj ne vidim potenciala na tvoji strani za  za razgovor. In ker si me prav lapo opisala kak se ti dozdevam ... ti bom odgovoril kako vidim tebe :Ko bogi hudič na konja pride, ga jaha dokler ne crkne.Kljub dobronamernim namigom (ki pač ostajajo nerazumlljeni). 
hostamox sporočil: 8.460
[#561563] 10.08.09 22:45 · odgovor na: anon-182910 (#561543)
Odgovori   +    0

Dthor je napisal(a):
 Ok..ko se igraš kapitalista ... potem je 300 k mala malca. Moja druga firmica ima 600 k ustanovnega kapitala, moj račun je pa videl ze tudi precej večje zneske in se ne počutim niš posebno premožnega. V bistvu se počutim precej revnega kar ti pač nikoli ne boš razumela.
 No jest bi se - počutil premožnega. Če se počutiš revnega hendlaš pa z miljoni
-si precej zapufan
-ti denar spolzi iz rok na tak ali drugačen način (propadle investicije, hazard ...)
-imaš previsoke cilje
-you don't know how to enjoy life (trošiš več kot zaslužiš)
- in halo živiš v SLo kjer je povprečna letna plača nekje okoli 20.ooo bruto (z ubijalsko obdavčitvijo dela)
-imaš bagatelne marže (manj kot 3%)
anon-105255 sporočil: 3.738
[#561565] 10.08.09 22:58 · odgovor na: anon-182910 (#561543)
Odgovori   +    0

Dthor je napisal(a):
 Ok..ko se igraš kapitalista ... potem je 300 k mala malca.
 Ti ziher nisi u ceglarskem poslu, zato pa šimfaš čez poštene gradbince z maržo 450%.
anon-182910 sporočil: 1.666
[#561603] 11.08.09 06:58 · odgovor na: hostamox (#561563)
Odgovori   +    0
 Lahko se samo odločiš da boš začel novo firmo. Pa te pride ena mašina več kot miljon. Pa lahko imaš grantiran posel za par let in narejeno recepturo za produkt in bi zaposlil takoj 40-50 ljudi, pa ti banka ne da kredita,in v takih trenutkih se tudi z miljončkom ne počutiš ravno bogatega. Sicer je pa v mojem razmišljanju tako :če nekdo zna delati denar, in ga tudi ima še ni bogat. Denar je končni produkt ideje, dela, organizacije in potreb okolja. Če rabiš delati in producirati nove odeje prodkte .... za to da se ti veča premoženje potem pač rabiš delati. Bogat si takrat, ko ne rabiš delati in začenjati novih poslov, ampak to delajo drugi ljudje za tvoj interes. Takrat je tvoje premoženje  neodvisno od tvojega dela in takrat si dejansko bogat. Dokler rabiš delati zato da ohranjaš ali da ti raste vrednost premoženmja nisi bogat. Pa ni važno ali imač na banki miljon ali dva ali pa 300 k. Vseskupaj je eno in isto sranje, ker denar se slej ko prej porabi ... lahko sicer za to porabič več kot eno generacijo, pa vendarle. 
anon-182910 sporočil: 1.666
[#561604] 11.08.09 07:00 · odgovor na: anon-105255 (#561565)
Odgovori   +    0

sjeraj je napisal(a):

 Ti ziher nisi u ceglarskem poslu, zato pa šimfaš čez poštene gradbince z maržo 450%.
  :) Rajši si koleno odgriznem kot da bi se šel ceglarsko sranje. 
hostamox sporočil: 8.460
[#561639] 11.08.09 08:27 · odgovor na: anon-182910 (#561603)
Odgovori   +    0
Bogastvo to res ni- prej sva govorila o premožnosti. (Kakor je enkrat odgovoril Gantar , če se počuti bogatega, da se bogastvo začne pri 100 mil., do takrat si pa le premožen :)  )
 
Sem upal, da boš napisal kej bolj konkretnega; pa te lahko kar popredalčkam med alineje v prejšnem postu; vsake po malu- . Stari dedi so včasih govorili, da se ne  pokrivaj s predolgo odejo  (ali pa nekaj podobnega).
Si bom pa zapomnil tole

Dthor je napisal(a):
 Bogat si takrat, ko ne rabiš delati in začenjati novih poslov, ampak to delajo drugi ljudje za tvoj interes.
dober rek.


Ja tole s krediti je pa jeba, sem ravno včeraj na NLB spraševal nekaj za dolgoročni kredit, pa so rekli no-go kljub solidni boniteti in zavarovanju ( delno-dvoletni depozit); vse kar lahko dobiš je kratkoročni (2 meseca) na podlagi mesečnega prometa.
anon-192861 sporočil: 1.350
[#561648] 11.08.09 08:51 · odgovor na: anon-182910 (#561603)
Odgovori   +    0

Dthor je napisal(a):
 Lahko se samo odločiš da boš začel novo firmo. Pa te pride ena mašina več kot miljon. Pa lahko imaš grantiran posel za par let in narejeno recepturo za produkt in bi zaposlil takoj 40-50 ljudi, pa ti banka ne da kredita,in v takih trenutkih se tudi z miljončkom ne počutiš ravno bogatega. Sicer je pa v mojem razmišljanju tako :če nekdo zna delati denar, in ga tudi ima še ni bogat. Denar je končni produkt ideje, dela, organizacije in potreb okolja. Če rabiš delati in producirati nove odeje prodkte .... za to da se ti veča premoženje potem pač rabiš delati. Bogat si takrat, ko ne rabiš delati in začenjati novih poslov, ampak to delajo drugi ljudje za tvoj interes. Takrat je tvoje premoženje  neodvisno od tvojega dela in takrat si dejansko bogat. Dokler rabiš delati zato da ohranjaš ali da ti raste vrednost premoženmja nisi bogat. Pa ni važno ali imač na banki miljon ali dva ali pa 300 k. Vseskupaj je eno in isto sranje, ker denar se slej ko prej porabi ... lahko sicer za to porabič več kot eno generacijo, pa vendarle. 
 Bravo stari! Resno mislim... ponavadi se v marsičem ne strinjam s tabo, ampak tukaj imaš kar prav ;)
anon-180418 sporočil: 301
[#561739] 11.08.09 11:30 · odgovor na: anon-182910 (#561603)
Odgovori   +    0
ma dej no dej...

prej si jamral da nimaš 300 000 eurčkov na računu, zdej klobasaš o milijonih... verjetno sposojenih.

Bistvo premožnosti je da nimaš dolgov in želja večjih od dohodkov.

Ti očitno ne boš premožen prav kmalu, sploh glede na to kar klobasaš in dokler ne boš imel 40-50 zaposlenih in ene 5 milj dolgov...

Za razliko od tebe sem jaz premožna s svojim zelo skromnim premoženjem in si ne domišljam da rabim milijone za to.

Tale mi je prav všeč:

 " Bogat si takrat, ko ne rabiš delati in začenjati novih poslov, ampak to delajo drugi ljudje za tvoj interes. Takrat je tvoje premoženje  neodvisno od tvojega dela in takrat si dejansko bogat. Dokler rabiš delati zato da ohranjaš ali da ti raste vrednost premoženmja nisi bogat."

..
potem so pa vsi klošarji, socialci, totalni bogatuni..

No, sej to je pravzaprav res, če si uspešno zaključil študij na filo faksu, smer filozofija....
anon-192861 sporočil: 1.350
[#561747] 11.08.09 11:39 · odgovor na: anon-180418 (#561739)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):

Za razliko od tebe sem jaz premožna s svojim zelo skromnim premoženjem in si ne domišljam da rabim milijone za to.
Odvisno od perspektive... kakšnemu revnemu Indijcu bi se zdelo tvoje premoženje vse prej, kot skromno ;)
bigl sporočil: 18.363
[#561760] 11.08.09 12:02 · odgovor na: anon-180418 (#561739)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bigl 11.08.2009 12:05

Maks2Melisa je napisal(a):
ma dej no dej...

prej si jamral da nimaš 300 000 eurčkov na računu, zdej klobasaš o milijonih... verjetno sposojenih.

Bistvo premožnosti je da nimaš dolgov in želja večjih od dohodkov.

Ti očitno ne boš premožen prav kmalu, sploh glede na to kar klobasaš in dokler ne boš imel 40-50 zaposlenih in ene 5 milj dolgov...

Za razliko od tebe sem jaz premožna s svojim zelo skromnim premoženjem in si ne domišljam da rabim milijone za to.

Tale mi je prav všeč:

 " Bogat si takrat, ko ne rabiš delati in začenjati novih poslov, ampak to delajo drugi ljudje za tvoj interes. Takrat je tvoje premoženje  neodvisno od tvojega dela in takrat si dejansko bogat. Dokler rabiš delati zato da ohranjaš ali da ti raste vrednost premoženmja nisi bogat."

..
potem so pa vsi klošarji, socialci, totalni bogatuni..

No, sej to je pravzaprav res, če si uspešno zaključil študij na filo faksu, smer filozofija....
 
:-)). Bogat je človek takrat, ko svoje bogastva razdaja.  Lep dan.
P.S. Kdo pri nas to počne???
anon-192861 sporočil: 1.350
[#561766] 11.08.09 12:15 · odgovor na: bigl (#561760)
Odgovori   +    0

bigl je napisal(a):

 
:-)). Bogat je človek takrat, ko svoje bogastva razdaja.  Lep dan.
P.S. Kdo pri nas to počne???
 
Saj ne, da bi se hvalil ;)
anon-119197 sporočil: 9.214
[#561768] 11.08.09 12:19 · odgovor na: anon-192861 (#561766)
Odgovori   +    0
Ce si taksna dobricina, pa se meni nakazi katerekoli pozitivno vsoto (povsem po tvoji presoji); poslji zasebno sporocilo, da ti posljem stevilko TRR...
anon-192861 sporočil: 1.350
[#561771] 11.08.09 12:27 · odgovor na: anon-119197 (#561768)
Odgovori   +    0

dalex je napisal(a):
Ce si taksna dobricina, pa se meni nakazi katerekoli pozitivno vsoto (povsem po tvoji presoji); poslji zasebno sporocilo, da ti posljem stevilko TRR...
 Sorry stari, ampak jaz darujem takšnim, ki so res potrebni pomoči, ne pa prisklednikom...
anon-119197 sporočil: 9.214
[#561777] 11.08.09 12:33 · odgovor na: anon-192861 (#561771)
Odgovori   +    0
Ti imas mene za prisklednika in ne za pomoci potrebnega? Ce ze kaj, prisklednik zagotovo nisem, kvecjemu odsklednik (taksen, ki za burek nima)... Sem pa se naucil do sedaj, da kdor jezika spara, bureka strada. :)

Kako pa ocenis, kdo je potreben pomoci? A kar na RK ali Karitas nakazes ali kaj? So bolj ucinkovite metode tudi...

Strani: 1 2 3 4 5 6