Izbrani forum: Glavni forum
Izbrana tema: članek Public enemy: Vrnitev\'\'brezzobega tigra\'\' Nevena Boraka
Teme v drugih forumih o teh vsebini: Nepremičnine (1)
Strani: 1
kučanov človek
babi2 je napisal(a):In kaj bi naj bil cilj te nove revolucije?
mogoče pa res potrebujemo novo revolucijo
sstanislav je napisal(a):
In kaj bi naj bil cilj te nove revolucije?
mogoče zamenjava svinj pri koritu
XFILB je napisal(a):Le kdo bi si z govnom roke mazal?
Pohvala za članek. Zakaj Boraka nihče ne udari na gobec?
To je že perverzno, se pa vidi vsakodnevno iz njihovih kadrovskih dejanj.Pa šele eno leto so na oblasti, kaj nas še čaka.
sstanislav je napisal(a):
In kaj bi naj bil cilj te nove revolucije?
novi časopis Pavliha za sol ali DD ?
TAKO PRI GULIČU KOT PRI BORAKU, GRE ZA DVA TIPIČNA "LUZERJA BREZ ZNANJA" IN ZATO TO ZVENI KOT VELIKA PROVOKACIJA TE VLADE.
Kot vidimo, da tega stare stranke ne dovolijo, ker hočejo vzdrževati zraven še socializem. Oba sistema ne bomo mogli vzdrževati v nedogled, ker bo zmanjkalo denarja v blagajni.
Zakaj se nam to že dogaja? Ker je zakon napisan za kapitalizem, a tam naj bi vladala denosredinska vlada. Tega pa na levosredinski vladi niti v mislih ne bodo dovolili.
Eni in drugi bodo mogli najti KOMPROMIS za dolgotrajno ureditev SISTEMA, sicer bo sesutje v blagajni privedlo do tega, da bo srednji in spodnji sloj na tleh. Nujno ustavo v roke in predelati začetno poglavje "Demokratična in socialna". Ali eno ali drugo.
Po "krahu" cca 60% ljudi v sistemu bo vladala masa, ki je sedaj nezaželena, če še prištejemo zadnje dogodke v Rimu.
Morda nam pa nekdo od "Čikaških fantov" šari po stopnjevanju socialnih problemov, če smo prebrali knjigo "DOKTRINA ŠOKA. Ti kot vidimo tam, sesuvajo tudi velike sisteme, a mali gredo za malico, a ne?
Že pesnik Oton Župančič, ki je leta 1907 obiskal Kamno Gorico, je pretresen spoznal, v kako težkih razmerah živijo in delajo tamkajšnji žebljarji. A takrat je njihova dejavnost, ki je bila razvita predvsem na Gorenjskem, v Železnikih, Tržiču, Kamni Gorici in Kropi, že počasi, a vztrajno propadala. Število delavcev se je manjšalo, odhajali so v druge poklice in se selili drugam. Delovni dan žebljarjev je bil resnično naporen, zato so bili njihovi obrazi izmučeni, »upali od mnogega dela in slabega življenja«, kot se je izrazil pesnik.
V muzeju vam povedo da je bilo najhuje delavcem v Kropi zato ker so bili v vsem odvisni od lastnikov in delodajalcev. Ker so od njih kupovali tudi hrano in druge potrebščine. Skratka bili so moderni sužnji.
In kaj je razlike danes ? Ko so zopet eni in isti ljudje lastniki (kapitalisti) , meneđerji in nadzorniki obenem ? In nikogar , ki bi jih v resnici nadziral ni.
In idejni zagovorniki , ki so za temi cilji so isti ljudje - intelektualci , razni svetovalci in ministri, ki živijo od svojih privatnih svetovanj državi pridobljenih na razpisih - naprimer gospod Mencinger.
Za koga je torej ta neobstoj konkurence na trgu dober ? Za delavce pač ne. Ti delajo in s trošenjem podpirajo ta sistem .
Za tiste , ki to zagovarjajo (Mencinger) , za tiste , ki so lastniki in nadzorniki obenem , saj nimajo konkurence.
Na trgu gospodarstva ali državne uprave (zdravniki). Monopolisti skratka.
Delavci so jim prepuščeni na milost in nemilost.
Tu se pokaže vsa sprevrženost slovenske države danes.
To bi morali sindikati povedati delavcem in vladi.
ketika je napisal(a):Motiš se.
Od štirih do ene, od štirih do ene, vodà nam kolesa, mehove nam žene, od osmih od treh žareči žebljì, žebljì v očeh … (Oton Župančič, Žebljarska) Že pesnik Oton Župančič, ki je leta 1907 obiskal Kamno Gorico, je pretresen spoznal, v kako težkih razmerah živijo in delajo tamkajšnji žebljarji. A takrat je njihova dejavnost, ki je bila razvita predvsem na Gorenjskem, v Železnikih, Tržiču, Kamni Gorici in Kropi, že počasi, a vztrajno propadala. Število delavcev se je manjšalo, odhajali so v druge poklice in se selili drugam. Delovni dan žebljarjev je bil resnično naporen, zato so bili njihovi obrazi izmučeni, »upali od mnogega dela in slabega življenja«, kot se je izrazil pesnik. V muzeju vam povedo da je bilo najhuje delavcem v Kropi zato ker so bili v vsem odvisni od lastnikov in delodajalcev. Ker so od njih kupovali tudi hrano in druge potrebščine. Skratka bili so moderni sužnji. In kaj je razlike danes ? Ko so zopet eni in isti ljudje lastniki (kapitalisti) , meneđerji in nadzorniki obenem ? In nikogar , ki bi jih v resnici nadziral ni. In idejni zagovorniki , ki so za temi cilji so isti ljudje - intelektualci , razni svetovalci in ministri, ki živijo od svojih privatnih svetovanj državi pridobljenih na razpisih - naprimer gospod Mencinger. Za koga je torej ta neobstoj konkurence na trgu dober ? Za delavce pač ne. Ti delajo in s trošenjem podpirajo ta sistem . Za tiste , ki to zagovarjajo (Mencinger) , za tiste , ki so lastniki in nadzorniki obenem , saj nimajo konkurence. Na trgu gospodarstva ali državne uprave (zdravniki). Monopolisti skratka. Delavci so jim prepuščeni na milost in nemilost. Tu se pokaže vsa sprevrženost slovenske države danes. To bi morali sindikati povedati delavcem in vladi.
Sindikati zagotovo ne, oni so del sprevrženega sistema od samega začetka.
Celo pomembnejši del tega sprevrženega sistema.
Strani: 1