Zasebnost

Strani: 1

1212virtu sporočil: 10
[#3041344] 17.05.24 07:15
Odgovori   +    8
Ti bloki so čudni. Smiselno bi bilo ločit popolnoma ceno elektrike, ki bi bila vezana na borzo z nekim dodatkom in ceno transporta, ki bi se moral racunat dinamično, glede na stanje v lokalnem omrežju. Če sosed proizvaja viške, vi jih pa kurite za polnjenje avta, ta energija niti čez transformator ne gre in v ničimer ne obremenjuje omrežja. To lokalno porabo bi bilo potrebno nagrajevati, ampak kaj ko potem ne bi bilo treba graditi novega omrežja.
0730ULtra3 sporočil: 1.488
[#3041350] 17.05.24 08:37
Odgovori   +    10
Zato bom porabo prilagodil tudi sam, pišem v 24. delu bloga, na pomoč pa mi bo priskočila digitalizacija, ki bo rezala konice v najdražjih časovnih blokih in jih sprostila v času, ko bo omrežje manj obremenjeno.

Ali pa raje enostavno kupite dizelski agregat, in se izognete konstantnemu stresu nadziranja porabe elektrike.
0430ABAKU sporočil: 1.822
[#3041391] 17.05.24 13:59
Odgovori   +    4
Sem tudi preklopil vse na elektriko (avto, TČ, bicikel, celo vsa orodja, kosilnico, motorko, ...)
Se sprašujem, če sem naredilprav. Čez zimo imam mesečni račun krepko prek 300€.
Koliko bo potem to po novem?
trocki sporočil: 1.317
[#3041395] 17.05.24 15:05 · odgovor na: 0430ABAKU (#3041391)
Odgovori   +    9
Vsaj glede bicikla nisi naredil prav, če si star manj kot 70 ;)
FIN-544124 sporočil: 3.064
[#3041405] 17.05.24 18:09
Odgovori   +    3
Marsikje je omrežje tako kot je bilo davno v prejšnjem stoletju.

Sami električarji so tako hoteli !

Imeti hočejo določeno količino omrežja v kablih nad zemljo in tudi v golih žicah nad zemljo.

In nekaj je potem kablovja pod zemljo.

Električarji sami nočejo modernizacije, ker potem je po normativih določeno število ljudi odveč.
Verita sporočil: 22
[#3041441] 18.05.24 10:22
Odgovori   +    6
Ob upoštevanju izpustov pri proizvodnji elektrike električni avtomobili onesnažujejo bolj kot tisti z motorji z notranjim izgorevanjem. Mislim, da je zato je prav, da se tiste , ki nam to počnejo( četudi samo zato ker so domnevno neumni) nekako kaznuje. Vsaj meni se tako zdi...
Endimion sporočil: 10.450
[#3041446] 18.05.24 11:38 · odgovor na: 0430ABAKU (#3041391)
Odgovori   +    5
Veliko. Tisti, ki ne bodo prilagodili porabe, bodo najebali. Ampak v najbolj obremenjenih koncih dneva, se pravi zjutraj in zvečer, boš težko nekaj kao šparal, ker te zebsti pač ne sme. Toplo vodo moraš imeti. Razen če si komot v puloverju sredi zime. Jaz nisem.

Ampak je nek poetic justice v tem. Pri meni smo montirali plinsko peč in zalogovnik tople vode. kakih 10 let nazaj. Takrat je bila splošna štimunga pač plin. In dve leti nazaj, ko so šle položnice za plin pod plafon, se mi je marsikdo smejal. Ha ha ha, mi pa toplotno, pa nas boli kurac.

Zdaj pa študirajo, kdaj se bodo greli.kaj šele filali svoje e-avtomobile. Meni je pa vseeno. Cena kubika plina je enaka, a ga kurim podnevi al ponoči. Največji potrošnik el. energije pri meni je moj računalniški hardware, ki pa res laufa 24 ur na dan. A sem to nadomestil z balkonsko solarno. 800W, in 2.5kWh baterija. Vrh glave dovolj za te potrebe. V bistvu je predimenzionirana. Bi blo dovolj 400W. A jebiga. Imam pa ta del čisto ločen. Ni na hišno omrežje.

Ko sem žarnice menjal za led sem pa imel težavo. Ledice nikakor ne dajejo te enake svetlobe. Tople. Tu so klasične žarnice na žarilno nitko bile najboljše. A potratne. Halogen je drek ker rade crkavajo. Ledice so pa neuničljive in porabijo jako malo.no recimo, da so se izboljšale toliko, da so znosne.

Od vsega na štrom je danes najbrž najbolj potraten pralni in sušilni stroj. In pečica. Tam pa tako nimam kaj narest. Bomo ko v socializmu... pere in suši se ob tej pa tej uri ;) potico pa se peče ponoči. Na tapocen štrom ;)
0531Zavar sporočil: 1.383
[#3041448] 18.05.24 12:47 · odgovor na: 1212virtu (#3041344)
Odgovori   +    2
[1212virtu]
Ti bloki so čudni. Smiselno bi bilo ločit popolnoma ceno elektrike, ki bi bila vezana na borzo z nekim dodatkom in ceno transporta, ki bi se moral racunat dinamično, glede na stanje v lokalnem omrežju. Če sosed proizvaja viške, vi jih pa kurite za polnjenje avta, ta energija niti čez transformator ne gre in v ničimer ne obremenjuje omrežja. To lokalno porabo bi bilo potrebno nagrajevati, ampak kaj ko potem ne bi bilo treba graditi novega omrežja.
V življenju je pač tako, da tehnično gledano najboljša rešitev ni nujno tudi politično (volilno) najboljša :)
0126Bacis sporočil: 3.074
[#3041665] 23.05.24 08:37 · odgovor na: 0531Zavar (#3041448)
Odgovori   +    0
[0531Zavar]>
V življenju je pač tako, da tehnično gledano najboljša rešitev ni nujno tudi politično (volilno) najboljša :)
Predsednika sveta agencije Franca Žlahtiča je 15. aprila, torej nekaj kaj dni pred pobudo agenciji, "poklicala državna sekretarka Tina Seršen, ki mu je razložila, da bi bilo primerno, da svet agencije premakne začetek uvedbe akta o omrežnini. Ko jo je vprašal, ali imajo razloge za to, mu je rekla, da jih nima, ampak je razlog, da uvedba nove metodologije ni primerna zaradi evropskih volitev. Pojasnila je, da je nova metodologija dobra in koristna, vendar ministrstvo sestavlja pismo, ki ga bodo poslali agenciji in svetu, da pa to ne bo vsebovalo strokovnih argumentov".


www.zurnal24.si/pod-...nca-424152

Strani: 1