Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Prodaja nepremičnin v ZDA navzgor

Strani: 1 2

MF-302701 sporočil: 449
[#641868] 27.11.09 08:53
Odgovori   +    1
Zato ker smo nekako "psihološko" povezani z ameriškim nepremičninskim trgom, zdaj se bo začelo tudi pri nas. Pri nas se je začelo z večjim povpraševanjem že pred meseci, tako da smo tukaj pred ZDA. Očitno je da so Slovenci bolj odločni ko se gre za nakup nepremičnin, še tukaj smo pokazali da smo čisto drugačni kot američani. Na vsak način si želimo imeti in zagotoviti streho nad glavo, kar je edino prav, nisem zagovornik najemništva, zato ker je to, vsaj moje mnenje, metanje denarja čez okno. Imeti lastno streho nad glavo je privilegij, nekaj veljaš, si več vreden, sposoben. Opravičujem se vsem tistim najemnikom ki "resnično" si ne morejo privoščiti nakup nepremičnine, ampak za vse tiste, ki se vozijo z avtomobili vredni pol stanovanja, kadijo 2-3 škatle cigarete, porabijo denar za neumnosti, lahko rečem da so nesposobneži, nerazgledani in so taki zelo, zelo pametni in prepričujejo ljudi okoli da se ne splača nakup nepremičnine, da se bolj splača najem. Kako se lahko bolj splača najem, da te mečejo ven svako leto in ko se sprdne lastniku in da se ne splača imeti lastno nepremičnino? Ali veste da, ko se odločite za nakup prve nepremičnine ( kar je najbolj težka odločitev), nakup druge, tretje... pa je dosti lažje, zato ker banke z veseljem posojajo denar tistim ki imajo v lasti nepremičnino. Drugo, tretjo... nepremičnino pa odplačujete z denarjem od najemnika, tako da se zna zgoditi da čez 5 ali 10 let ste lastnik 4-5 nepremičnin, kredita pa imate kot za en avtomobil. Neverjetno, ampak resnično. Ali veste da banke vam "legalno"najemnino štejejo kot trikratni dohodek ( če oddajate stanovanje za 400 Eur, vam štejejo kot da imate neto osebni dohodek 1.200 Eur ), tako da najemnik vam lahko v celoti odplačuje kredit. Zakaj ne bi pustili svojim otrokom nekaj za kar vam bojo bili zahvalni celo življenje, zakaj si na ta način ne bi zagotovili "doživljensko rento" in sigurno starost. Mnenja sem da je nepremičnina ena od najbolj sigurnih in donosnih naložb.Tudi ta recesija je to mojo trditev potrdila.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#641880] 27.11.09 08:58 · odgovor na: MF-302701 (#641868)
Odgovori   +    0
Čaki stenat, pred pol leta si prodajal, da nismo povezani z ZDA, a zej ker ti paše pa smo?? Kakorkoli je super, ker se bliža rugi rukar v ZDA in bo cenam spet oneslo lep del. Očitno pa pri nas ne bo nič drugače, ker ti je dolgčas
anon-34928 sporočil: 972
[#641899] 27.11.09 09:14 · odgovor na: MF-302701 (#641868)
Odgovori   +    0

zelo lepo zapisano, predvsem pa s precej manj slovničnimi napakami :)
JanezNovak131 sporočil: 1.102
[#641918] 27.11.09 09:29 · odgovor na: anon-34928 (#641899)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: JanezNovak131 27.11.2009 09:35

zois1 je napisal(a):

zelo lepo zapisano, predvsem pa s precej manj slovničnimi napakami :)
 :)

Novi slog pisanja pravljic: "Domišljiske pravljice sa trdimi L-ji". Toporišič bi ob branju zgornje mojstrovine sigurno potočil kakšno solzico. S trdim L-jem.
anon-182910 sporočil: 1.666
[#641961] 27.11.09 10:00 · odgovor na: MF-302701 (#641868)
Odgovori   +    0

Eto ... prepričan sem da boš v roku enega leta pristal na zavodu za zaposlovanje. 
anon-106499 sporočil: 3.507
[#642033] 27.11.09 10:35 · odgovor na: MF-302701 (#641868)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-106499 27.11.2009 10:39

MF-302701 je napisal(a):
Zato ker smo nekako "psihološko" povezani z ameriškim nepremičninskim trgom, zdaj se bo začelo tudi pri nas. Pri nas se je začelo z večjim povpraševanjem že pred meseci, tako da smo tukaj pred ZDA . Očitno je da so Slovenci bolj odločni ko se gre za nakup nepremičnin, še tukaj smo pokazali da smo čisto drugačni kot američani. Na vsak način si želimo imeti in zagotoviti streho nad glavo, kar je edino prav, nisem zagovornik najemništva, zato ker je to, vsaj moje mnenje, metanje denarja čez okno. Imeti lastno streho nad glavo je privilegij, nekaj veljaš, si več vreden, sposoben. Opravičujem se vsem tistim najemnikom ki "resnično" si ne morejo privoščiti nakup nepremičnine, ampak za vse tiste, ki se vozijo z avtomobili vredni pol stanovanja, kadijo 2-3 škatle cigarete, porabijo denar za neumnosti, lahko rečem da so nesposobneži, nerazgledani in so taki zelo, zelo pametni in prepričujejo ljudi okoli da se ne splača nakup nepremičnine, da se bolj splača najem. Kako se lahko bolj splača najem, da te mečejo ven svako leto in ko se sprdne lastniku in da se ne splača imeti lastno nepremičnino? Ali veste da, ko se odločite za nakup prve nepremičnine ( kar je najbolj težka odločitev), nakup druge, tretje... pa je dosti lažje, zato ker banke z veseljem posojajo denar tistim ki imajo v lasti nepremičnino. Drugo, tretjo... nepremičnino pa odplačujete z denarjem od najemnika, tako da se zna zgoditi da čez 5 ali 10 let ste lastnik 4-5 nepremičnin, kredita pa imate kot za en avtomobil. Neverjetno, ampak resnično. Ali veste da banke vam "legalno"najemnino štejejo kot trikratni dohodek ( če oddajate stanovanje za 400 Eur, vam štejejo kot da imate neto osebni dohodek 1.200 Eur ), tako da najemnik vam lahko v celoti odplačuje kredit. Zakaj ne bi pustili svojim otrokom nekaj za kar vam bojo bili zahvalni celo življenje, zakaj si na ta način ne bi zagotovili "doživljensko rento" in sigurno starost. Mnenja sem da je nepremičnina ena od najbolj sigurnih in donosnih naložb.Tudi ta recesija je to mojo trditev potrdila.
 
Ja, pri nas se že dobesedno tepejo za nakup ceglov   http://www.nepremicn...910342.jpg< /a>    :))))
anon-171567 sporočil: 620
[#642049] 27.11.09 10:39 · odgovor na: anon-106499 (#642033)
Odgovori   +    0
Zakaj pa nam neumnežem podarjaš znanje? Raje teci do banke, pa si kupi še kakšen blok za vnuke.
anon-106499 sporočil: 3.507
[#642050] 27.11.09 10:40 · odgovor na: anon-171567 (#642049)
Odgovori   +    0

42195 je napisal(a):
Zakaj pa nam neumnežem podarjaš znanje? Raje teci do banke, pa si kupi še kakšen blok za vnuke.
 
Hmmm, pa si ti prepričan da si pismen in veš, kaj recimo pomeni tole - :)))
anon-105255 sporočil: 3.738
[#642055] 27.11.09 10:43 · odgovor na: anon-171567 (#642049)
Odgovori   +    0
Ne razumeš tip je napisal domišlijski spis za domačo nalogo v večerni šoli za predmet slovenščina in ker je dobil dobro oceno, ga deli še z nami.
anon-171567 sporočil: 620
[#642118] 27.11.09 11:28 · odgovor na: anon-106499 (#642050)
Odgovori   +    0
Kesam se in priznam, res. MF-302701 je bil deležen moje pozornosti, njemu je bil namenjen moj odgovor. Ta čas, ko sva midva zapravljala čas za dopisovanje, je on verjetno kupil še kakšno nepremičnino in že kasira najemnino.
MF-302701 sporočil: 449
[#642119] 27.11.09 11:29 · odgovor na: anon-182910 (#641961)
Odgovori   +    0

Dthor je napisal(a):

Eto ... prepričan sem da boš v roku enega leta pristal na zavodu za zaposlovanje. 
 
Ja, če si res želiš resnico o meni,ti bom povedal, pri 43 letih sem že upokojen, tako da na zavodu za zaposlovanje mi sploh ni potrebno se prijaviti. Lepo  pobiram najemnino od lastnih stanovanj ki jih oddajam v najem in mi ni potrebno skrbeti ali bom "preživel" mesec ali ne. To je posledica vsega tistega ki sem napisal prej, če delaš z glavo se ti obrestuje, pa še na pošten način. Niti v ZDA ni tako kot pri nas. Pametni kupujejo nepremičnine, jih oddajajo ( 99% brez davka ) in lepo služijo. Jaz spadam v teh 1% ki na legalen način oddajam zato ker sem "prisiljen" oddajati legalno, banka ki mi je odobrila kredit zahteva tako. Ne pritožujem se, če sem sposoben na leto "pokasirati"od najemnin par deset tisoč eurov od najemnin, lahko tudi državi plačam teh 2.000 Eur davka na leto, pošteno, zadovoljni vsi. Seveda, potrebujem tudi najemnike za svoja stanovanja, dobim vse take neke pametnjakoviče ki so prepričani da se bolj splača najem kot nakup. Ga ne prepričujem v nasprotno,vsaj na začetku, nima smisla, čez par let ko se sam prepriča da je bil mona da mi je plačeval najemnino, ko za ta denar bi si lahko privoščil lastno streho nad glavo, je že mimo, par let "zgubljenih". Potem se odloči za nakup istega stanovanja ki ga mu oddajam ( izgleda da se je tako navadil da noče drugega ), in z denarjem od tega stanovanja, kupim še 2-3 stanovanja ki jih naprej oddajam in bodoči najemniki mi spet odplačujejo kredit, itn. To je eden od receptov kako, na lahek in pošten način ( seveda, moraš imeti vsaj malo jajca ) obogatiš in poskrbiš da predčasno greš v pokoj, slovenski Donald Trump. Pokojnina je na ta način dovolj visoka da lahko začneš razmišljati o drugih stvareh v življenju ki si jih nisi privoščil, napr. potovanja. V primeru da sem odsoten s tega foruma en mesec, potem sem sigurno nekje v Avstraliji. Moj nasvet: kupujte nepremičnine, zato ker je to eden od najbolj poštenih načinov da dosežete nekaj v življenju in da si na ta način zagotoviš ( ne samo sebi, tudi otrokom ) finančno varnost in sigurno starost. V nasprotno me nihče ne bo prepričal, niti mediji, ki mlatijo prazno slamo.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#642204] 27.11.09 12:21 · odgovor na: MF-302701 (#642119)
Odgovori   +    0
Sigurno je le to, da lažeš kljukec, da se kar kadi.
MF-302701 sporočil: 449
[#642238] 27.11.09 12:41 · odgovor na: anon-105255 (#642204)
Odgovori   +    0

sjeraj je napisal(a):
Sigurno je le to, da lažeš kljukec, da se kar kadi.
 
Ja, to so moje izkušnje, če pa si ti mnenja da lažem, o.k., ne bom se spuščal v debato s takšnimi ki na tem forumu ga samo "serjejo", saj tudi tvoj vzdevek veliko pove: "sjeraj". Dragi moj "seronja", kar naprej ga serji in polni žepe lastnikom stanovanj, za par let najema potrebujemo takšne, potem jih na lahek način prepričamo ( sploh jih ni potrebno prepričevati, zato ker že sami ugotovijo da je nakup boljša odločitev ) naj kupijo nepremičnino, še posebej tisto v katerem stanujejo.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#642329] 27.11.09 13:41 · odgovor na: MF-302701 (#642238)
Odgovori   +    0
Stenat, jest mam nepremičnine, ne vem o čem bluziš:P
anon-169928 sporočil: 296
[#642400] 27.11.09 14:41 · odgovor na: MF-302701 (#642119)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):

 
Ja, če si res želiš resnico o meni,ti bom povedal, pri 43 letih sem že upokojen, tako da na zavodu za zaposlovanje mi sploh ni potrebno se prijaviti. Lepo  pobiram najemnino od lastnih stanovanj ki jih oddajam v najem in mi ni potrebno skrbeti ali bom "preživel" mesec ali ne. To je posledica vsega tistega ki sem napisal prej, če delaš z glavo se ti obrestuje, pa še na pošten način. Niti v ZDA ni tako kot pri nas. Pametni kupujejo nepremičnine, jih oddajajo ( 99% brez davka ) in lepo služijo. Jaz spadam v teh 1% ki na legalen način oddajam zato ker sem "prisiljen" oddajati legalno, banka ki mi je odobrila kredit zahteva tako . Ne pritožujem se, če sem sposoben na leto "pokasirati"od najemnin par deset tisoč eurov od najemnin, lahko tudi državi plačam teh 2.000 Eur davka na leto, pošteno, zadovoljni vsi. Seveda, potrebujem tudi najemnike za svoja stanovanja, dobim vse take neke pametnjakoviče ki so prepričani da se bolj splača najem kot nakup. Ga ne prepričujem v nasprotno,vsaj na začetku, nima smisla, čez par let ko se sam prepriča da je bil mona da mi je plačeval najemnino, ko za ta denar bi si lahko privoščil lastno streho nad glavo, je že mimo, par let "zgubljenih". Potem se odloči za nakup istega stanovanja ki ga mu oddajam ( izgleda da se je tako navadil da noče drugega ), in z denarjem od tega stanovanja, kupim še 2-3 stanovanja ki jih naprej oddajam in bodoči najemniki mi spet odplačujejo kredit, itn. To je eden od receptov kako, na lahek in pošten način ( seveda, moraš imeti vsaj malo jajca ) obogatiš in poskrbiš da predčasno greš v pokoj, slovenski Donald Trump . Pokojnina je na ta način dovolj visoka da lahko začneš razmišljati o drugih stvareh v življenju ki si jih nisi privoščil, napr. potovanja. V primeru da sem odsoten s tega foruma en mesec, potem sem sigurno nekje v Avstraliji . Moj nasvet: kupujte nepremičnine, zato ker je to eden od najbolj poštenih načinov da dosežete nekaj v življenju in da si na ta način zagotoviš ( ne samo sebi, tudi otrokom ) finančno varnost in sigurno starost. V nasprotno me nihče ne bo prepričal, niti mediji, ki mlatijo prazno slamo.
 
Stari dragi stenat pa ti so kralj :) Jao, pa ti si totalno falil poklic, če sem v kaj prepričan je to dejstvo da bi bil Numero Uno Stand Up Komik :) Kapo dol, ker nasmejat pa res znaš :)))
anon-106499 sporočil: 3.507
[#642411] 27.11.09 14:49 · odgovor na: anon-169928 (#642400)
Odgovori   +    0

VilfanG je napisal(a):

 
Stari dragi stenat pa ti so kralj :) Jao, pa ti si totalno falil poklic, če sem v kaj prepričan je to dejstvo da bi bil Numero Uno Stand Up Komik :) Kapo dol, ker nasmejat pa res znaš :)))
 
Ja zadnje čase ni zgleda nič Avstralije, ker nonstop neke klamfe serje po forumih :)))))
dani14 sporočil: 6.657
[#642437] 27.11.09 15:15 · odgovor na: anon-106499 (#642411)
Odgovori   +    0

fastriff je napisal(a):

Ja zadnje čase ni zgleda nič Avstralije, ker nonstop neke klamfe serje po forumih :)))))
 Njegov mrk bi edinole pomenil, da so mu zaradi neplačevanja računov odklopili internet ali zarubili računalnik.

Domišljiski spis spada v kategorijo Forex FX in podobnih piramid, katera se poruši, ko zmanjka novih nategnjencev, kar se sedaj dogaja.
anon-182910 sporočil: 1.666
[#642545] 27.11.09 17:25 · odgovor na: MF-302701 (#642119)
Odgovori   +    0

 Hmmm .... grem stavit, da si letos vsaj enkrat štrajkal pred svojo firmo in zahteval višjo plačo.
0703Boski sporočil: 2.154
[#642570] 27.11.09 18:12 · odgovor na: MF-302701 (#641868)
Odgovori   +    0
Za ta trend, 20% dvig cen nepremičnin na Obali stojim.Če mi ne verjameš, lahko staviš z mano.Recimo nepremičnina danes vredna 100.000,00 Eur bo čez 10 let vredna 400.000,00 Eur ( čez pet let 200.000,00 Eur in čez nadaljnih pet let še dodatnih 100%-vsako leto po 20% to pa je 400.000,00 eur ).Staviš z mano, nagrada za tistega ki dobi stavo je dvosobno stanovanje na Obali.Ker pa se tiče plač pa je tako: nepremičnine ne kupuje vsak, še najmanj pa tisti ki ima normalno plačo, ampak tisti ki je malo nad povprečjem, še posebej tisti ki imajo denar pretopljen v delnice, vezan na banki ( ki jih ni malo ) in tisti ki ga imajo v nogavicah.Že 10 let so govorice da bojo padale cen nepremičnin.Kaj se je zgodilo? Še vedno rastejo.To nima veze s plačami, vsi dobro vemo da z našimi plačami ( ki jim jaz pravim - žepnina ) ne moreš si kaj dosti privoščiti.Si pozabil na črni trg.Če si priden, lahko zraven plače zaslužiš še enkrat toliko ali pa celo več, dvakrat,trikrat...
Še vedno sem mnenja, pa tudi prepričan, da če želiš da so tvoji otroci poskrbljeni, varno starost, potem KUPUJ NEPREMIČNINE!!!
25.09.08 10:44

kaj je zdaj s to 20% letno rastjo. Leto je okrog, le te pa ni od nikjer.

g. nepremičninski posrednik, le kdo vas pa rabi. To, da me ocarinite za 2-3% za storitev, za katero porabite suma sumarum par ur, hvala lepa, lepo pojdite nazaj na vase tihomorske otoke ;)

in prosim, ne pišite takih bedarij po forumih, ker vam res ni v čast izdelek, ki ni primerljiv z izdelkom četrtošolčka. Še manj pa prikrita reklama za vaše podjetje.
lp



anon-169928 sporočil: 296
[#642581] 27.11.09 18:29 · odgovor na: 0703Boski (#642570)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-169928 27.11.2009 18:30
326973   25.09.08 11:31  
[ Re: #326938 matjazfinance]
Odgovori   Citiraj   Neprimerno
Odgovor MATJAZFINANCE-u: Moje trditve za 20% dvig cen nepremičnin v Sloveniji držijo. Vse si lepo ( po svoje ) demantiral, ampak si ne upaš staviti za nagrado dvosobno stanovanje na Obali.To kar govorim, so dejstva, razlaga jih vsak lahko po svoje.Ta dejstva temeljijo na podlagi mojih zadnjih 15 let izkušenj z nepremičninami.Namreč v tem obdobju ( se lahko pohvalim ) sem si s poštenim delom - z nakupom nepremičnin z bančnim posojilom ostvaril toliko da mi ni več potrebno delati, svoje otroke imam poskrbljeno, varno in udobno starost kljub temu da sem star samo 43 let .Začel sem iz 0 ( zero ). Imam preverjene informacije kaj se dogaja na drugih nepremičn.trgih, kot
napr:Nemčija,Španija,Avstrija,Italija,Kanada,A vstralija.Pri nas je še vedno določena rezerva v korist dvig cen nepremičnin.Ne bom ti razlagal v podrobnosti ker itak jih ne boš ali nočeš razumeti ampak še enkrat te bom vprašal: STAVIŠ ali NE STAVIŠ!!!


Hehe, pa ti si sploh vsestranski fenomen. Tole zgoraj je napisano 25.9.2008, danes pa je 27.11.2009. Pa si se kar 43 let star. Tudi staraš se ne :)
anon-105255 sporočil: 3.738
[#642591] 27.11.09 18:42 · odgovor na: anon-169928 (#642581)
Odgovori   +    0
Sej pravim, laže kot nepremičninski posrednik...jest z izjemo tistih, ki jih poznam osebno že izpred časov, ko so se začeli pečati s ciglom,ne zaupam nobenemu ceglarju več. Stenat pa dela tudi sebi in svojim stanovskim kolegom kaj slabo rekljamo. Financam se opravičujem, da mu delamo neke vrste reklamo, samo sej bo kmalu zaprl svoj sp, tko da se ne rabite preveč sekirat. 
anon-34928 sporočil: 972
[#642649] 27.11.09 19:43 · odgovor na: MF-302701 (#642119)
Odgovori   +    1

MF-302701 je napisal(a):

 
Ja, če si res želiš resnico o meni,ti bom povedal, pri 43 letih sem že upokojen, tako da na zavodu za zaposlovanje mi sploh ni potrebno se prijaviti. Lepo  pobiram najemnino od lastnih stanovanj ki jih oddajam v najem in mi ni potrebno skrbeti ali bom "preživel" mesec ali ne. To je posledica vsega tistega ki sem napisal prej, če delaš z glavo se ti obrestuje, pa še na pošten način. Niti v ZDA ni tako kot pri nas. Pametni kupujejo nepremičnine, jih oddajajo ( 99% brez davka ) in lepo služijo. Jaz spadam v teh 1% ki na legalen način oddajam zato ker sem "prisiljen" oddajati legalno, banka ki mi je odobrila kredit zahteva tako. Ne pritožujem se, če sem sposoben na leto "pokasirati"od najemnin par deset tisoč eurov od najemnin, lahko tudi državi plačam teh 2.000 Eur davka na leto, pošteno, zadovoljni vsi. Seveda, potrebujem tudi najemnike za svoja stanovanja, dobim vse take neke pametnjakoviče ki so prepričani da se bolj splača najem kot nakup. Ga ne prepričujem v nasprotno,vsaj na začetku, nima smisla, čez par let ko se sam prepriča da je bil mona da mi je plačeval najemnino, ko za ta denar bi si lahko privoščil lastno streho nad glavo, je že mimo, par let "zgubljenih". Potem se odloči za nakup istega stanovanja ki ga mu oddajam ( izgleda da se je tako navadil da noče drugega ), in z denarjem od tega stanovanja, kupim še 2-3 stanovanja ki jih naprej oddajam in bodoči najemniki mi spet odplačujejo kredit, itn. To je eden od receptov kako, na lahek in pošten način ( seveda, moraš imeti vsaj malo jajca ) obogatiš in poskrbiš da predčasno greš v pokoj, slovenski Donald Trump. Pokojnina je na ta način dovolj visoka da lahko začneš razmišljati o drugih stvareh v življenju ki si jih nisi privoščil, napr. potovanja. V primeru da sem odsoten s tega foruma en mesec, potem sem sigurno nekje v Avstraliji. Moj nasvet: kupujte nepremičnine, zato ker je to eden od najbolj poštenih načinov da dosežete nekaj v življenju in da si na ta način zagotoviš ( ne samo sebi, tudi otrokom ) finančno varnost in sigurno starost. V nasprotno me nihče ne bo prepričal, niti mediji, ki mlatijo prazno slamo.
 
slovnica še vedno šepa, čeprav je stilsko prispevek nenadkriljiv in prava zakladnica smeha :)

PS mogoče veš, je kolega tycoon2 aka jz321 pravtako kje na avstralski celini, če sklepamo po daljši odsotnosti? pogrešam njegove dovtipe na temo nepremičnin :)
JanezNovak131 sporočil: 1.102
[#642713] 27.11.09 21:27 · odgovor na: anon-34928 (#642649)
Odgovori   +    1

zois1 je napisal(a):

 
slovnica še vedno šepa, čeprav je stilsko prispevek nenadkriljiv in prava zakladnica smeha :)

PS mogoče veš, je kolega tycoon2 aka jz321 pravtako kje na avstralski celini, če sklepamo po daljši odsotnosti? pogrešam njegove dovtipe na temo nepremičnin :)
Ma slovnica je super! Dodaja dramatičnost.


Prosim, da niste preveč nesramni do maestra, ker si vsi gotovo še želimo njegovih mojstrovin! Osebno se že dolgo nisem tako od srca nasmejal.
anon-9013 sporočil: 5.146
[#642746] 27.11.09 22:58 · odgovor na: MF-302701 (#641868)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):
Zato ker smo nekako "psihološko" povezani z ameriškim nepremičninskim trgom, zdaj se bo začelo tudi pri nas. Pri nas se je začelo z večjim povpraševanjem že pred meseci, tako da smo tukaj pred ZDA. Očitno je da so Slovenci bolj odločni ko se gre za nakup nepremičnin, še tukaj smo pokazali da smo čisto drugačni kot američani. Na vsak način si želimo imeti in zagotoviti streho nad glavo, kar je edino prav, nisem zagovornik najemništva, zato ker je to, vsaj moje mnenje, metanje denarja čez okno. Imeti lastno streho nad glavo je privilegij, nekaj veljaš, si več vreden, sposoben. Opravičujem se vsem tistim najemnikom ki "resnično" si ne morejo privoščiti nakup nepremičnine, ampak za vse tiste, ki se vozijo z avtomobili vredni pol stanovanja, kadijo 2-3 škatle cigarete, porabijo denar za neumnosti, lahko rečem da so nesposobneži, nerazgledani in so taki zelo, zelo pametni in prepričujejo ljudi okoli da se ne splača nakup nepremičnine, da se bolj splača najem. Kako se lahko bolj splača najem, da te mečejo ven svako leto in ko se sprdne lastniku in da se ne splača imeti lastno nepremičnino? Ali veste da, ko se odločite za nakup prve nepremičnine ( kar je najbolj težka odločitev), nakup druge, tretje... pa je dosti lažje, zato ker banke z veseljem posojajo denar tistim ki imajo v lasti nepremičnino. Drugo, tretjo... nepremičnino pa odplačujete z denarjem od najemnika, tako da se zna zgoditi da čez 5 ali 10 let ste lastnik 4-5 nepremičnin, kredita pa imate kot za en avtomobil. Neverjetno, ampak resnično. Ali veste da banke vam "legalno"najemnino štejejo kot trikratni dohodek ( če oddajate stanovanje za 400 Eur, vam štejejo kot da imate neto osebni dohodek 1.200 Eur ), tako da najemnik vam lahko v celoti odplačuje kredit. Zakaj ne bi pustili svojim otrokom nekaj za kar vam bojo bili zahvalni celo življenje, zakaj si na ta način ne bi zagotovili "doživljensko rento" in sigurno starost. Mnenja sem da je nepremičnina ena od najbolj sigurnih in donosnih naložb.Tudi ta recesija je to mojo trditev potrdila.
 
A je to kakšno nigerijsko pismo nepremičninskega posrednika, ki že celo leto ni ničesar prodal, pa še vedno vztraja pri lanskih cenah? Seveda Slovenci nismo Američani. Oni prodajo takoj, ko zaslutijo, da bi kaj lahko šlo slabo, tu pa stradajo, da bi lahko kupili po maksimumu. Mi nikoli nismo bili v nobeni stvari pred Ameriko in tudi v nepremičninski krizi nismo. V bistvu se nepremičniska kriza v Sloveniji sploh še ni začela in bo v polnem mahu čez kaka tri ali štiri leta. Takrat se bo kvadratni meter novega stanovanja zelo na hitro sesul na kakih 500 eur in popušenje raznih privatnih igralcev, gradbenih podjetij in predvsem bank, bo enormno. Kakšen konec (nepremičninske) krize? Saj se še začela ni v redu! To, kar so dosedaj komunistični osli delali, je bil samo uvod, oziroma, krst krize. Njene prave lepote šele pridejo. /b>Če imaš spisek lepih sosed, katerim še nisi videl pizde, boš ob povprečnih dohodkih v prihodnjih nekaj letih brez vsakega truda videl večino pizd s tega spiska. Kot je razvidno cena ne bo padla samo nepremičninam, ampak tudi premičninam, s tem da pizda šteje kot superpremičnina.

Enfrice.
crt sporočil: 27.235
[#642825] 28.11.09 08:49 · odgovor na: MF-302701 (#641868)
Odgovori   +    0
Poso je dobar, a para laka
Burazera je munto Sefket Ramadani
anon-180535 sporočil: 1.169
[#642891] 28.11.09 10:58 · odgovor na: anon-9013 (#642746)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-180535 28.11.2009 11:21
b>Če imaš spisek lepih sosed, katerim še nisi videl pizde, boš ob povprečnih dohodkih v prihodnjih nekaj letih brez vsakega truda videl večino pizd s tega spiska. Kot je razvidno cena ne bo padla samo nepremičninam, ampak tudi premičninam, s tem da pizda šteje kot superpremičnina. Enfrice.

Superpremičnine z nepremičnino niso vredne niti 1/2 "P", medtem, ko so v času rasti, superpremičnine brez nepremičnine, ob nakupih dosegale tudi 10 % popusta, na nastavljeno ceno.
anon-180535 sporočil: 1.169
[#643051] 28.11.09 13:37 · odgovor na: crt (#642825)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):  Poso je dobar, a para laka
 E, u stara vremena bio poso lak, a težka para,
sad je poso 'FAK' a ja uboga para ...
MF-302701 sporočil: 449
[#646657] 02.12.09 13:07 · odgovor na: crt (#642825)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):
Poso je dobar, a para laka
Burazera je munto Sefket Ramadani
 
Ne razumem! Ddddddddddddddddddddddddddd....
MF-302701 sporočil: 449
[#646659] 02.12.09 13:10 · odgovor na: anon-105255 (#642591)
Odgovori   +    0

sjeraj je napisal(a):
Sej pravim, laže kot nepremičninski posrednik...jest z izjemo tistih, ki jih poznam osebno že izpred časov, ko so se začeli pečati s ciglom,ne zaupam nobenemu ceglarju več. Stenat pa dela tudi sebi in svojim stanovskim kolegom kaj slabo rekljamo. Financam se opravičujem, da mu delamo neke vrste reklamo, samo sej bo kmalu zaprl svoj sp, tko da se ne rabite preveč sekirat. 
 
Ja, bo zaprl svoj "s.p." in bo odprl d.o.o., v to sem prepričan ker mu gre odlično.
MF-302701 sporočil: 449
[#646663] 02.12.09 13:14 · odgovor na: 0703Boski (#642570)
Odgovori   +    0

0703Boski je napisal(a):
Za ta trend, 20% dvig cen nepremičnin na Obali stojim.Če mi ne verjameš, lahko staviš z mano.Recimo nepremičnina danes vredna 100.000,00 Eur bo čez 10 let vredna 400.000,00 Eur ( čez pet let 200.000,00 Eur in čez nadaljnih pet let še dodatnih 100%-vsako leto po 20% to pa je 400.000,00 eur ).Staviš z mano, nagrada za tistega ki dobi stavo je dvosobno stanovanje na Obali.Ker pa se tiče plač pa je tako: nepremičnine ne kupuje vsak, še najmanj pa tisti ki ima normalno plačo, ampak tisti ki je malo nad povprečjem, še posebej tisti ki imajo denar pretopljen v delnice, vezan na banki ( ki jih ni malo ) in tisti ki ga imajo v nogavicah.Že 10 let so govorice da bojo padale cen nepremičnin.Kaj se je zgodilo? Še vedno rastejo.To nima veze s plačami, vsi dobro vemo da z našimi plačami ( ki jim jaz pravim - žepnina ) ne moreš si kaj dosti privoščiti.Si pozabil na črni trg.Če si priden, lahko zraven plače zaslužiš še enkrat toliko ali pa celo več, dvakrat,trikrat...
Še vedno sem mnenja, pa tudi prepričan, da če želiš da so tvoji otroci poskrbljeni, varno starost, potem KUPUJ NEPREMIČNINE!!!
25.09.08 10:44

kaj je zdaj s to 20% letno rastjo. Leto je okrog, le te pa ni od nikjer.

g. nepremičninski posrednik, le kdo vas pa rabi. To, da me ocarinite za 2-3% za storitev, za katero porabite suma sumarum par ur, hvala lepa, lepo pojdite nazaj na vase tihomorske otoke ;)

in prosim, ne pišite takih bedarij po forumih, ker vam res ni v čast izdelek, ki ni primerljiv z izdelkom četrtošolčka. Še manj pa prikrita reklama za vaše podjetje.
lp



 
Glede na to da še nobeden se ni "upal" staviti, menim da bo čez 10 let moja zgornja trditev uresničena. Ali pa noben nima "jajc".

Strani: 1 2