Strani: 1

spiderman sporočil: 1.741
[#2760787] 27.02.19 22:10
Odgovori   +    9
Avto bo zasnovan na podlagi CMA, ki jo je Volvo razvil s sestrsko znamko Geely...
Da tukaj mogoče vseeno ne gre za MATIČNO firmo - lastnika?
:-)
Ja, nam očitno še vedno kar ne gre od tipkovnice, da "nas kupujejo" Kitajske "no-name" firme.
.
.
Videl sem Kitajca,
strašen Kitajc.
(T. Šalamun)
premza sporočil: 4.276
[#2760825] 28.02.19 08:33
Odgovori   +    38
Počasi se bodo začela vprašanja...

Kupil sem elektrilčni avto, živim v bloku, kje naj ga polnim?

Kupil sem električni avto, ko ga polnim mi meče ven glavno varovalko, kaj naj storim?

Imam električni avto. zdaj ga je kupil še sosed. Ko sva ju prvič oba priklopila, je vsa ulica ostla brez elektrike. Kaj delava narobe?

Šel sem na morje, po 300km se mi je izpraznila baterija, polnilnice so zasedene do naslednjega torka, takrat se že vračam domov. Kaj lahko storim. Nekdo z istim problemom, je šel v železnino, kupil prikolico in dizelski agregat. Zdaj lahko baterijo polni kar med vožnjo. Je to dobra rešitev?
anon-299030 sporočil: 1.227
[#2760836] 28.02.19 09:32
Odgovori   +    10
poleg polnjenja slutim še celo vrsto drugih težav ali kolateralnih posledic:
- s takšno močjo in pospeški bistveno bolj trpi cela karoserija, mar ne?
- ob takšnih pospeških, kljub ESP-jem in elektronskim pomagalom, se najbrž gume bistveno hitreje "znucajo"
- vozniška kultura ne dohaja sprememb v tehnologiji, večina se vozi le tako, da drži volan v rokah, pa gre dokler gre.. Tudi sam sodim med starejše, ampak voznike osredotočene na vožnjo in užitek v vožnji. Na cesti pa srečam marsikaj!! Kako bodo starejši obvladovali te hitre pospeške? Pa v zimskih razmerah?
- zaradi pomanjkanja polnilnic bo prihajalo do sporov, kdo je prej bil tam itd...
- ne razumem, zakaj tlačijo v avte vso to elektroniko c TV, internetom itd... če pa hkrati oblasti prepovedujejo to gledati in uporabljati. Navigacija že, je super, ne pa "fejstbukov" link, pa chat, pa pm itd...

Strani: 1