Zasebnost
45 min
Prek razpisa po tri tisoč evrov za podjetnice na začetku poslovne poti
46 min
Kako bodo podnebne spremembe podražile vaše zavarovanje
1 ura
Kakšno startup okolje načrtujejo na gospodarskem ministrstvu do leta 2030
1 ura
Pri Oplu še vedno odločeni za električni prehod 1
1 ura
Tovarna olja Gea: lani z izgubo, kaj pa letos?
2 uri
V LTH Castings so bili v minulih dneh tarča kibernetskega napada
2 uri
Omejitve pri Airbnbju: ljubljanski župan Janković trenutno ne vidi razlogov za njihovo omilitev
2 uri
Kako visoko je šla na dražbi cena apartmaja v Ankaranu
4 ure
Marcel Fratzscher, DIW: Nemčija naložbeno podhranjena, ECB zamuja z rezi v obrestne mere 1
4 ure
Rzentarzewska, Erste Group: Do konca leta lahko pričakujemo tri reze obrestnih mer
5 ur
Biden močno zvišal carine na "strateške" kitajske izdelke in surovine
5 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
5 ur
Nastaja priročnik tehnologij za precizno kmetijstvo
5 ur
Bayer v prvem četrtletju odpustil 1.500 ljudi 1
5 ur
Kitajski Shein je uspešen pri prodaji poceni oblačil, borznega pristana pa kar ne najde
6 ur
Cene bencina in dizla naj bi se po novem določale na štiri tedne
6 ur
Podjetja lahko pridobijo vavčer za področje intelektualne lastnine
8 ur
Rezultati Telekoma v prvem četrtletju: višji prihodki in krepka rast dobička po lanskem upadu
8 ur
V Portorožu ena največjih evropskih konferenc o Microsoftovih poslovnih aplikacijah (Oglas)
9 ur
Na jubilejnem 20. gourmet večeru na Bledu bomo gostili Aleša Kristančiča in Danila Steyerja

Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek (video) Kitajci z avtom, narejenim s 3D tiskalnikom

Strani: 1

tasilo sporočil: 9.830
[#2511234] 30.03.15 12:04
Odgovori   +    0
Kateri Američani (oz. katero ameriško podjetje) so "nabrizgali" ta avto? Stratasys, Proto Labs, 3D Systems, ExOne ...?
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2511265] 30.03.15 12:50 · odgovor na: tasilo (#2511234)
Odgovori   +    2
Karoserija avtomobila se da narediti tudi iz lesa in usnja.
Ni problem "narediti", problem je narediti dovolj dobro.
tasilo sporočil: 9.830
[#2511273] 30.03.15 12:57 · odgovor na: anon-154083 (#2511265)
Odgovori   +    1
Ja, to je vse res ... Ampak mene zanima, katero podjetje, ki izdeluje 3D printerje (zgoraj sem jih naštel nekaj), je ta avto natisnilo in s katero tehnologijo oz. materialom, kajti teh tehnologij materialov je več vrst.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2511288] 30.03.15 13:16 · odgovor na: tasilo (#2511273)
Odgovori   +    1
Tehnologija je običajni FDM, material je že malce manj običajen ABS+karbon, printer pa so očitno fantje sestavili sami:

What’s the difference between BAAM and 3D printing?
BAAM (big area additive manufacturing) is 3D printing, just much bigger. We use a similar process to most desktop 3D printers that use plastic filament. That process and ours is referred to as FDM (fused deposition modeling). FDM relies on a part sliced into layers from which we generate tool paths for each layer. That process is identical to what most people think of when you say 3D printing. The difference (aside from the size) is the feed system. We use a pellet feed as opposed to filament-fed extruders. That means our feedstock is significantly cheaper than filament and we can experiment with more material combinations. We're printing with a carbon fiber composite ABS that is difficult to find in filament form.
tasilo sporočil: 9.830
[#2511314] 30.03.15 14:26 · odgovor na: anon-154083 (#2511288)
Odgovori   +    0
Tnx.

Sicer sem spraševal za tistega "kitajčka" Sanya hinai, ki je (domnevam) na sliki k članku, in ni enak/isti avto kot tale Strati localmotors.com/3d-p...inted-car/
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2511375] 30.03.15 16:41 · odgovor na: tasilo (#2511314)
Odgovori   +    1
Spraševal si po ameriškem podjetju.
Se mi nekako ni zdelo, da bi bilo par Kitajčkov novica za v Finance, če bi si samo kupili ameriški printer in natisnili plastično karoserijo. To zna pa res vsak...
tasilo sporočil: 9.830
[#2511382] 30.03.15 17:04 · odgovor na: anon-154083 (#2511375)
Odgovori   +    0
Ampak še vedno ne vem, na kateri printer je sprintan bodisi kitajček bodisi strati. So eni in/ali drugi razvijali svoj printer? Zanima me, ali za tem stoji kakšna večja "3D printing tech" firma (in če ja, katera) ali so pač "zgolj" nadebudni garažni mojstri, ki razvijajo svoj(e) printer(je).
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2511428] 30.03.15 19:46 · odgovor na: tasilo (#2511382)
Odgovori   +    0
Moram vse jaz pogooglati namesto tebe? :-)

Oboji so razvili in uporabili lastne printerje. Princip delovanja pa sicer očitno isti.
tasilo sporočil: 9.830
[#2511450] 30.03.15 21:08 · odgovor na: anon-154083 (#2511428)
Odgovori   +    0
[jani1974]
Moram vse jaz pogooglati namesto tebe? :-)
Priznam, mea culpa, da sem včasih malo bolj komot :), še posebno če moram razfecljavati, kaj je novinar pravzaprav hotel napisati, kaj bi pravzaprav moral napisati in kako se je šlampasto zmotil pri tipkanju; google namreč pod "Sanya hinai" ne najde ničesar smiselnega ali relevantnega.
Oboji so razvili in uporabili lastne printerje. Princip delovanja pa sicer očitno isti.
Za stratija je mogoče nekaj teh podatkov najti, za kitajčka pa ne. -- Zanimalo me je tudi zato, ker mi tisto ime "strati" hudo deluje kot ljubkovalnica od Stratasys, ki je pač en od največjih igralcev na področju 3-D printerjev.


Off topic: ali je tebe tudi nazabavala 'logična' sintagma iz članka "Material /.../ je DO OSEMKRAT LAŽJI od običajnih"? :)
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2511495] 31.03.15 07:55 · odgovor na: tasilo (#2511450)
Odgovori   +    1
[tasilo]
> [jani1974]
> Moram vse jaz pogooglati namesto tebe? :-)

Priznam, mea culpa, da sem včasih malo bolj komot :), še posebno če moram razfecljavati, kaj je novinar pravzaprav hotel napisati, kaj bi pravzaprav moral napisati in kako se je šlampasto zmotil pri tipkanju; google namreč pod "Sanya hinai" ne najde ničesar smiselnega ali relevantnega.
Potem pač moraš uporabiti sive celice, tako kot sem jaz. Pravilno črkovana je čisto resna firma in njihov tiskalnik lepo prikazan in opisan.
Za stratija je mogoče nekaj teh podatkov najti, za kitajčka pa ne. -- Zanimalo me je tudi zato, ker mi tisto ime "strati" hudo deluje kot ljubkovalnica od Stratasys, ki je pač en od največjih igralcev na področju 3-D printerjev.
Mene pa je že pri Stratasysu zanimalo, kaj ima "strata" s printanjem in sedaj je striček google pojasnil tudi to: dictionary.reference...wse/strata
Se pravi je lahko Strati Strati brez Stratasysa :-)

Drugače pa je tvoj Stratasys naredil StreetScooter C-16, tako da imajo tudi oni "svoj" avto.
Off topic: ali je tebe tudi nazabavala 'logična' sintagma iz članka "Material /.../ je DO OSEMKRAT LAŽJI od običajnih"? :)
Mogoče so primerjali z jekleno pločevino. Ampak v glavnem sem jaz že toliko streniran, da znam iz člankov na Financah že med prvim branjem izluščiti uporabne informacije in preskočiti stavke, ki izvirajo iz površnega prevajanja in odsotnosti razmišljanja njihovih novinarjev.
ogo sporočil: 3.087
[#2511715] 31.03.15 21:04 · odgovor na: tasilo (#2511234)
Odgovori   +    0
[tasilo]
Kateri Američani (oz. katero ameriško podjetje) so "nabrizgali" ta avto? Stratasys, Proto Labs, 3D Systems, ExOne ...?
Čing Čong 3D Print Co. To je podjetje, katerim so prej navedeni "zaupali" proizvodnjo svojih 3D printerjev. :)
Aja, pa pri Čing Čong dobiš šleper slednjih za ceno enega od prvo navedenih. :)

Strani: 1