Zasebnost

Strani: 1 2

rename sporočil: 1.321
[#2983820] 31.12.21 20:01 · odgovor na: milos9 (#2983819)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: rename 31.12.2021 20:02
[milos9]
> [rename]
> > []
> > Avto je osnovno sredstvo, kot kak stroj. A za razliko od stroja se ne na vsak avto prizna investicijska olajšava. Na ene se, na ene pa ne.
>
> Za EV sedaj lahko uveljavljas ddv ;-)
>
> >
> > Avto ni naložba. Saj sem rekel, vidva z Milošom sta fanta za vse cajte in sisteme. :)
>
> Saj ravno to jaz dopovedujem Milosu; ne ti men podtikat Milosove grehe.

Za električarje (še) ne moreš uveljavljat DDV, vprašanje če bo to sploh kdaj mogoče... lepo praznujte fantje!
Ali ni to v noveli zakona o ddv, ki je bila sprejeta?

Re: praznovanje - kontra na zdravje :-)
milos9 sporočil: 1.046
[#2983824] 01.01.22 00:36 · odgovor na: rename (#2983820)
Odgovori   +    1
[rename]
> [milos9]
> > [rename]
> > > []
> > > Avto je osnovno sredstvo, kot kak stroj. A za razliko od stroja se ne na vsak avto prizna investicijska olajšava. Na ene se, na ene pa ne.
> >
> > Za EV sedaj lahko uveljavljas ddv ;-)
> >
> > >
> > > Avto ni naložba. Saj sem rekel, vidva z Milošom sta fanta za vse cajte in sisteme. :)
> >
> > Saj ravno to jaz dopovedujem Milosu; ne ti men podtikat Milosove grehe.
>
> Za električarje (še) ne moreš uveljavljat DDV, vprašanje če bo to sploh kdaj mogoče... lepo praznujte fantje!

Ali ni to v noveli zakona o ddv, ki je bila sprejeta?

Re: praznovanje - kontra na zdravje
Ni, hvala enako
1127DXSXU sporočil: 833
[#2984007] 03.01.22 08:12 · odgovor na: (#2983736)
Odgovori   +    1
To sporočilo je izbrisal avtor (03.01.2022 09:55)
rename sporočil: 1.321
[#2984069] 03.01.22 15:01 · odgovor na: milos9 (#2983824)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: rename 03.01.2022 15:01
[milos9]
> [rename]
> > [milos9]
> > > [rename]
> > > > []
> > > > Avto je osnovno sredstvo, kot kak stroj. A za razliko od stroja se ne na vsak avto prizna investicijska olajšava. Na ene se, na ene pa ne.
> > >
> > > Za EV sedaj lahko uveljavljas ddv ;-)
> > >
> > > >
> > > > Avto ni naložba. Saj sem rekel, vidva z Milošom sta fanta za vse cajte in sisteme. :)
> > >
> > > Saj ravno to jaz dopovedujem Milosu; ne ti men podtikat Milosove grehe.
> >
> > Za električarje (še) ne moreš uveljavljat DDV, vprašanje če bo to sploh kdaj mogoče... lepo praznujte fantje!
>
> Ali ni to v noveli zakona o ddv, ki je bila sprejeta?
>
> Re: praznovanje - kontra na zdravje

Ni, hvala enako
Miloš, tale članek te demantira - novela zakona o DDV vsebuje, da se DDV az električna vozila lahko odbija, če gre za opravljanje dejavnosti (pa avto ne sme biti dražji od 80k).

siol.net/avtomoto/no...dit-569379
milos9 sporočil: 1.046
[#2984083] 03.01.22 16:38 · odgovor na: rename (#2984069)
Odgovori   +    0
[rename]
> [milos9]
> > [rename]
> > > [milos9]
> > > > [rename]
> > > > > []
> > > > > Avto je osnovno sredstvo, kot kak stroj. A za razliko od stroja se ne na vsak avto prizna investicijska olajšava. Na ene se, na ene pa ne.
> > > >
> > > > Za EV sedaj lahko uveljavljas ddv ;-)
> > > >
> > > > >
> > > > > Avto ni naložba. Saj sem rekel, vidva z Milošom sta fanta za vse cajte in sisteme. :)
> > > >
> > > > Saj ravno to jaz dopovedujem Milosu; ne ti men podtikat Milosove grehe.
> > >
> > > Za električarje (še) ne moreš uveljavljat DDV, vprašanje če bo to sploh kdaj mogoče... lepo praznujte fantje!
> >
> > Ali ni to v noveli zakona o ddv, ki je bila sprejeta?
> >
> > Re: praznovanje - kontra na zdravje
>
> Ni, hvala enako

Miloš, tale članek te demantira - novela zakona o DDV vsebuje, da se DDV az električna vozila lahko odbija, če gre za opravljanje dejavnosti (pa avto ne sme biti dražji od 80k).

siol.net/avtomoto/no...dit-569379
Res je, hvala za opozorilo. Sem ugotovil takoj po dopustu. Zakon so sprejeli na izredni seji, lahko ga sicer doleti veto, a možnosti za to je malo. V četrtek že podroben izračun prihrankov, ki ga prinaša nova zakonodaja na osnovi primerjave elektrik/dizel avta.

Strani: 1 2