Zasebnost
1 ura
Med prvo deseterico najboljših plač večina podjetij v lasti tujcev
1 ura
Umetna inteligenca bo postala pomemben deležnik v poslovnem okolju
1 ura
Fantje igrajo monopoli 1
2 uri
Štiri milijone evrov izgube v UKC Maribor v prvih treh mesecih zdravniške stavke 2
2 uri
Digitalne tehnologije pocenijo kmetovanje in preprečijo prepire na kmetiji
2 uri
Enostavna in prilagodljiva mobilnost brez lastniških obveznosti (PRO)
2 uri
Dunajska Addiko Bank sporoča, da srbska Alta Pay krši prevzemno zakonodajo
3 ure
V petek vendarle objava razpisa za naložbe podjetij iz premogovnih regij
3 ure
Neuradno o davčnih spremembah: višjih neto plač za vse ne bo, nekaj bo popravkov pri nagrajevanju delavcev 2
3 ure
ECB: Finančna stabilnost je boljša, šibki člen so poslovne nepremičnine
4 ure
ASML in TSMC bi v primeru napada Kitajske na Tajvan lahko onesposobila stroje za čipe 1
4 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
4 ure
Tako so člani sveta agencije za energijo na seji zagovarjali zaračunavanje omrežnin po novem
5 ur
Kako izbrati tehnološki trend, ki mu je vredno slediti (Oglas)
5 ur
Vlada na dopisni seji o tretji medicinski fakulteti, za projekt za zdaj predvidenih 18 milijonov evrov 1
5 ur
Delo: Javna najemna stanovanja naj bi gradil tudi državni DSU
6 ur
JEK 2: nova nuklearka bo stala od 9,3 do 15,4 milijarde evrov, odvisno od moči. Kakšna bo cena elektrike? 6
6 ur
NLB najavlja novo refinanciranje obveznic 1
6 ur
Kako do dobre ponudbe za nakup montažne hiše?
6 ur
Zavarovalnica Triglav: Letos bomo dosegli načrte

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Cene so samo za vas spuščene za 30%

Strani: 1

anon-180535 sporočil: 1.169
[#641593] 26.11.09 20:05 · odgovor na: JanezNovak131 (#641124)
Odgovori   +    0
....   samo za vas spuščene za 30% . Sicer pa so cene po dogovoru .
 S tem bi najbrž radi povedali, da nižje ne bodo spuščali cen, me zanima koliko bi bili pripravljeni spustit po dogovarjanju ? Še kakšnih 5 % ali pa še manj ? Če bi hotel 10 % popusta pa bi potem najbrž poslušal očitke, da kaj bi še rad ? - itak piše, da je na voljo samo še nekaj enot ! Nad 2500€/m2 hočejo,nisem gledal kaj vse spada v kvadraturo. Mogoče je cenejše glede na konkurenco ?

Podobno svinjski trik je rezervacija, seveda v primeru, da bi rad kupil po nižji ceni, prodajalec pa blefira z nekimi kupci.

... dajo popust...in potem to ljudje z veseljem kupujejo superge, ker so "ful znižane". Skoraj pa ne morem verjeti, da bi pri tako velikih zneskih kot so nakupi nepremičnin, tudi palile takšne fore.
 Če razmišljaš logično, je pri večjih zneskih tudi "prihranek" toliko večji , večina pa kupuje 1-2x v življenju.
JanezNovak131 sporočil: 1.102
[#641648] 26.11.09 21:54 · odgovor na: anon-180535 (#641593)
Odgovori   +    0

postrizenaribica je napisal(a):
....   samo za vas spuščene za 30% . Sicer pa so cene po dogovoru .
 S tem bi najbrž radi povedali, da nižje ne bodo spuščali cen, me zanima koliko bi bili pripravljeni spustit po dogovarjanju ? Še kakšnih 5 % ali pa še manj ? Če bi hotel 10 % popusta pa bi potem najbrž poslušal očitke, da kaj bi še rad ? - itak piše, da je na voljo samo še nekaj enot ! Nad 2500€/m2 hočejo,nisem gledal kaj vse spada v kvadraturo. Mogoče je cenejše glede na konkurenco ?

Podobno svinjski trik je rezervacija, seveda v primeru, da bi rad kupil po nižji ceni, prodajalec pa blefira z nekimi kupci.

 Če razmišljaš logično, je pri večjih zneskih tudi "prihranek" toliko večji , večina pa kupuje 1-2x v življenju.
 Ne razumem te čisto glede rezervacije.


Je pa res fascinantno, da se (se je) pri nakupu nepremičnin v precej primerih razmišljalo kot, da se kupuje čevlje. Čeprav lahko 5 % boljša cena pomeni soliden avto.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#641674] 26.11.09 22:51 · odgovor na: anon-180535 (#641653)
Odgovori   +    0
Sicer nima direkt zveze ampak: a ste opazli, da oglaševane najemnine v Lj. pa vztrajno padajo in u bistvu pričakujem zanimive podatke, ko bodo objavili naslednjo analizo (če so se že prodajne cene po GURSu ustavile).
crt sporočil: 27.262
[#642826] 28.11.09 08:51 · odgovor na: anon-180535 (#641593)
Odgovori   +    2

postrizenaribica je napisal(a):
....   samo za vas spuščene za 30% . Sicer pa so cene po dogovoru .
 S tem bi najbrž radi povedali, da
 ... se lahko drugi zmenijo tudi za vec :)
crt sporočil: 27.262
[#642827] 28.11.09 08:53 · odgovor na: anon-105255 (#641674)
Odgovori   +    0

sjeraj je napisal(a):
Sicer nima direkt zveze ampak: a ste opazli, da oglaševane najemnine v Lj. pa vztrajno padajo in u bistvu pričakujem zanimive podatke, ko bodo objavili naslednjo analizo (če so se že prodajne cene po GURSu ustavile).
 
ima zvezo, pac v teh razmerah je toliko bolj nujno tisto, kar po vrednosti ne raste oziroma cesar se ne da brez ran prodati, vsaj kako drugace strziti in tekma med takimi je pritisk navzdol. saj to ni nobena slovenska posebnost.
JanezNovak131 sporočil: 1.102
[#642840] 28.11.09 09:31 · odgovor na: crt (#642826)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):

 ... se lahko drugi zmenijo tudi za vec :)
 :)


Pritisk na zniževanje cen pa postaja iz dneva v dan bolj jasen.

Sem videl primer, ki mogoče pojasnjuje zakaj cene ne padajo prav hitro:
Zadnjič sem v trgovini gledal enega tipa, ki je dolgo tehtal in preračunaval ali si lahko privošči še konzervo z mletim mesom ali ne. No, na koncu je vrnil čokolado in si kupil tisto konzervo.  Naključje je  hotelo, da je imel avto parkiran blizu mojega - novi audi A4. 
Mogoče tista, da si slovenec kupi boljši avto od soseda, potem pa umre od lahkote, ni tako zelo neresnična.

Ista trma pa verjetno velja pri nepremičninah. Traja, preden ugotovijo, da so se zainvestirali.
anon-180535 sporočil: 1.169
[#642863] 28.11.09 10:13 · odgovor na: JanezNovak131 (#642840)
Odgovori   +    0

JanezNovak131 je napisal(a) : ........... kupi boljši avto od soseda, potem pa umre od lahkote
 ............................................ ............  .najprej kravca   pol  , pa "štalca"...
anon-154849 sporočil: 38
[#642911] 28.11.09 11:41 · odgovor na: anon-180535 (#642863)
Odgovori   +    0
a ni to tista nepremičnina kjer so že pred slabim letom poleg nakupa obljubljali nov avto kot darilo?
JanezNovak131 sporočil: 1.102
[#642953] 28.11.09 12:18 · odgovor na: anon-154849 (#642911)
Odgovori   +    0
Mislim, da je. 

Me pa res zanima ali so že prodali toliko kot trdijo v oglasu (in če so za koliko) ali je to še en od marketinških trikov.
anon-17087 sporočil: 1.583
[#642977] 28.11.09 12:34 · odgovor na: JanezNovak131 (#642840)
Odgovori   +    0
¨Pritisk na zniževanje cen pa postaja iz dneva v dan bolj jasen.¨

Glede na demografsko strukturo prebivalstva zahodnih držav je možna le ena sama smer gibanja cen in to na nivoju splošnega trenda.
Babica gre na jug!
Se morda spomnite stare ženice z naglavno ruto,ko v trgovini petkrat preveri ali je tisto kar je naložila v voziček identično z tistim,kar si je napisala na listič.Vedno bolj ostarelo prebivalstvo bi imelo vse manjše potrebe in s tem bo pritisk na nižanje cen itd,povečano varčevanje,znižano trošenje logična posledica.Načeloma danes še nismo tako zelo daleč,a že projekcija prihodnosti(recimo Nippon kot poučen primer)je dovolj da se potegne ročna zavora.
In vse te neše pretekloletne fame o rasteh proti nebu postanejo iz te perspektive še toliko bolj izsiljene in povzročene z izdatno pomočjo številnih interesnih skupin.
Upajmo,da bo kaj iz tega pouka,ker z paradigmo kot jo imamo danes,kot družba ne bomo daleč prišli.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#642992] 28.11.09 12:46 · odgovor na: anon-17087 (#642977)
Odgovori   +    0
Rešitvi tega vozla sta dve:-ali da država ustvari pogoje, da se bodo mladi afriški, azijski mladi športniki, znanstveniki, umetniki, itd. priselili sem in nam popravili starostno strukturo in dali dodano vrednost, ki je sistem sam ne sproducira,, tega pa pri cenah 2k na kvadrat ne boš videl ob standau in plačah za mlade kot je recimo na Kitajskem, ker bodo šli raje tja, ker je boljša perspektiva za večino panog, razen če si goreče politično ozaveščen heheh.
-državljan v penziji reče državi jebi se ti za moj ddv in ostalo, izplačuj mi penzijo v indonezijo, tam bom vsaj lahko živel človeka vredno življenje v penziji in ne bom tle čakal, da me vsi grdo gledajo, dokler me ne pobere, ker jim zavzemam dragocen plac.
anon-188181 sporočil: 310
[#643272] 28.11.09 18:30 · odgovor na: JanezNovak131 (#642840)
Odgovori   +    0

JanezNovak131 je napisal(a):

 :)


Pritisk na zniževanje cen pa postaja iz dneva v dan bolj jasen.

Sem videl primer, ki mogoče pojasnjuje zakaj cene ne padajo prav hitro:
Zadnjič sem v trgovini gledal enega tipa, ki je dolgo tehtal in preračunaval ali si lahko privošči še konzervo z mletim mesom ali ne. No, na koncu je vrnil čokolado in si kupil tisto konzervo.  Naključje je  hotelo, da je imel avto parkiran blizu mojega - novi audi A4. 
Mogoče tista, da si slovenec kupi boljši avto od soseda, potem pa umre od lahkote, ni tako zelo neresnična.

Ista trma pa verjetno velja pri nepremičninah. Traja, preden ugotovijo, da so se zainvestirali.






kaj pa ce je mel zraven samo 5evrov ? zena je pa narocila konzervo, sam si je pa hotel kupit cokolado. pa je raje vrnil cokodalo, da ge zena ne strese. oh janezek moj, tipicen slovenclj si ti, kako sploh to opazis ? pa kaj ma ta primer veze z cenami nepremicnin. ce mene vprasas je ta slovenski fenomen  "z dobrim avtom in lakoto doma" bolj ko ne nastal za celjenje lastne bede oz. zavisti.

najboj precenjene se mi zdijo vrstne hise, potem stanovanja. kdor je pameten proda za znizano ceno, kot pa da caka na boljse case. predvsem so pod pritiskom podjetja z velikimi krediti in leasingi, ki jih vedno tezje odplacujejo. obeta se prava razprodaja  nekaterih zgresenih&nbs p;novogradenj.
anon-180535 sporočil: 1.169
[#643524] 29.11.09 12:37 · odgovor na: anon-188181 (#643272)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-180535 29.11.2009 12:58

Mmola je napisal(a): kaj pa ce je mel zraven samo 5evrov ?  zena je pa narocila konzervo , sam si je pa hotel kupit cokolado. pa je raje vrnil cokodalo, da ge zena ne strese. oh janezek moj, tipicen slovenclj si ti, kako sploh to opazis ? pa kaj ma ta primer veze z cenami nepremicnin . ce mene vprasas je ta slovenski fenomen  "z dobrim avtom in lakoto doma" bolj ko ne nastal za celjenje lastne bede oz. zavisti. .
 
Možnosti je res veliko,meni je enkrat zmanjkalo hrane za psa, pa sem potem v eni slabo založeni trgovinici zelo, zelo dolgo izbiral,da sem izbral najcenejše sardine, to je bilo tudi vse v košarici, potem pa sem opazil pomilujoč pogled ... 

Poznam pa primer, ko je žena napisala na listek, kaj je treba prinesti, pa je potem mož pri mesarju prebral 1lg govejega , za psa. ( za psa potem ni prinesel nič, napisano pa je bilo eno pod drugim, včasih so kakšne koščke dajali zastonj )

PS. Za PSA, bi si trgal od ust in stradal... za neke mrtve stvari pa ne.
JanezNovak131 sporočil: 1.102
[#643629] 29.11.09 17:30 · odgovor na: anon-188181 (#643272)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: JanezNovak131 29.11.2009 17:34

Glej, tvje "slovenclanje" je povsem nepotrebno.  Nekateri pač opazimo nenavadne ljudi, ki se čudno obnašajo. In se iz njihovih zgodb kaj naučimo. 


Za razliko od mnogih, ki se ne in se jim zdi 3200 EUR/m2 ok cena.  Še dobro, da so se banke vsaj malo streznile in zaostrile pogoje za samomorilske kredite.
anon-180535 sporočil: 1.169
[#643758] 29.11.09 21:15 · odgovor na: JanezNovak131 (#643629)
Odgovori   +    0
Če bi bil tipičen slovencelj, bi opazil samo avto zunaj ! 
Sem se pa enkrat peljall v novemu avtu na kredit, pa smo zaradi porabe bencina vozili po priporočilih in brez klime, šli smo vmes na sladoled, nakar se je odvila cela drama, ker si je kolega kupil kornet, njegova punca pa  cenejšo lučko.

PS. Na parkirišču pred trgovino, me je prejšnji mesec mati z dvema otrokoma prosila za 0.5 €, pa nisem imel in ji hočem dati  2 €, ko je rekla :"Joj ne, to je pa preveč !" Sem jo vprašal, zakaj pa potrebuje denar in mi reče :"Ja za kupit hrano v trgovini, denar dobim šele čez 2 dni "  Kako skromni so lahko nekateri.
anon-188181 sporočil: 310
[#643761] 29.11.09 21:24 · odgovor na: anon-180535 (#643758)
Odgovori   +    0

postrizenaribica je napisal(a):
Če bi bil tipičen slovencelj, bi opazil samo avto zunaj ! 
Sem se pa enkrat peljall v novemu avtu na kredit, pa smo zaradi porabe bencina vozili po priporočilih in brez klime, šli smo vmes na sladoled, nakar se je odvila cela drama, ker si je kolega kupil kornet, njegova punca pa  cenejšo lučko.

PS. Na parkirišču pred trgovino, me je prejšnji mesec mati z dvema otrokoma prosila za 0.5 €, pa nisem imel in ji hočem dati  2 €, ko je rekla :"Joj ne, to je pa preveč !" Sem jo vprašal, zakaj pa potrebuje denar in mi reče :"Ja za kupit hrano v trgovini, denar dobim šele čez 2 dni "  Kako skromni so lahko nekateri.
 
janez novak je tipicen slovenclj, a da ni ali kaj ?
anon-180535 sporočil: 1.169
[#643771] 29.11.09 21:48 · odgovor na: anon-188181 (#643761)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-180535 29.11.2009 21:53
Po imenu in priimku je. 
Men se zdijo smešni  stereotipi o Slovencih. Pa saj isto je po celemu svetu, kjerkoli so možnosti ,ljudje tekmujejo med sabo in se hočejo pokazati pred ostalimi, najprej z lepimi oblekami, pa z nakitom,če so pa možnosti pa še avto... potem pa še nepremičnine....

V toplih krajih, pred hotelom, je bil klošar, ki je žical, pa mu je kolega kar z balkona vrgel kavbojke, majico in sončna očala. Se je oni spodaj potem preoblekel in je bil glavni frajer 2 dni. 4 dan je bil pa že spet nazaj v stari obleki - izgleda da je imel takoj upad zaslužka :-)
bc123a sporočil: 48.253
[#643817] 29.11.09 22:52 · odgovor na: anon-180535 (#643758)
Odgovori   +    0

postrizenaribica je napisal(a):


PS. Na parkirišču pred trgovino, me je prejšnji mesec mati z dvema otrokoma prosila za 0.5 €, pa nisem imel in ji hočem dati  2 €, ko je rekla :"Joj ne, to je pa preveč !" Sem jo vprašal, zakaj pa potrebuje denar in mi reče :"Ja za kupit hrano v trgovini, denar dobim šele čez 2 dni "  Kako skromni so lahko nekateri.
Meni ni jasno, kaj pocnejo nase socialne sluzbe, da ob teh denarjih, ki gredo za socialo ljudje (upraviceno?) prosijo za denar za hrano?

Good grief, poznam pa ljudi ki ze 5 let zivijo od sociale in socialnih transferjev, in se zapravljajo denar.

A je to komu jasno?
anon-180535 sporočil: 1.169
[#643838] 29.11.09 23:42 · odgovor na: bc123a (#643817)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-180535 30.11.2009 00:05
Po mojem,je problem ker tisti, ki so delavni in skromni, veliko kasneje prosijo za pomoč , kot pa delomrzneži,"razvajenci",ki znajo izkoriščati na vse možne načine, sem že videl klošarja kupovat časopis, pa je pustil napitnino...
Kolegica se je poročila z Angležem, on je opravljal poštarski poklic, ona pa 4 ure tedensko, kar se mi zdi da je bil min.da sta izsilila  podporo od države, najbolj pa je zanimivo, da sta imela poleg svojega zdravstvenega zavarovanja  zavarovane tudi hišne ljibljence - 2 psa. Država je krila račune veterinarja !( v Angliji )
JanezNovak131 sporočil: 1.102
[#643980] 30.11.09 08:37 · odgovor na: bc123a (#643817)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Meni ni jasno, kaj pocnejo nase socialne sluzbe, da ob teh denarjih, ki gredo za socialo ljudje (upraviceno?) prosijo za denar za hrano?

Good grief, poznam pa ljudi ki ze 5 let zivijo od sociale in socialnih transferjev, in se zapravljajo denar.

A je to komu jasno?
 Ne.


Naša sociala je poden. Zadnjič sem bral eno raziskavo o poslovnih procesih centrov za socialno delo. Prav smešno je kako poskuša avtor prispevka skriti ugotovitev, da imajo vsaj 3krat preveč zaposlenih in da delajo ogromno napak.

V Sloveniji je ogromno free riderjev. Država pa še zdaj ne zna združit tri baze podatkov, da bi videla koliko izplačuje vsakemu posamezniku socialnih transferjev na mesec.

Strani: 1