Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Dobro je vedeti: Kaj je lokacijska informacija?

Strani: 1

anon-20973 sporočil: 25
[#42872] 29.01.07 15:30
Odgovori   +    0
In koliko EUR je ena točka?
Vinci sporočil: 5.933
[#42880] 29.01.07 15:53 · odgovor na: anon-20973 (#42872)
Odgovori   +    0
Se mi zdi, da sem plačal cca. 18 EUR, tako da je ena točka 0,07 EUR.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#42959] 29.01.07 21:07 · odgovor na: (#42954)
Odgovori   +    0
Mislim, da poenostavljaš..

Lokacijska informacija je le to, informacija. Vsakdo, ki gradi ve, da je gradnja investicija kot vsaka druga in da je pri investicijah venomer prisotno tveganje, da ne uspe.

Investitor ter zlasti podjetje, ki ga investitor pooblasti, da pridobi ustrezna soglasja (inženiring podjetje, ki ni nujno enako projektant) pač mora vedeti, da vsako soglasje ima neko "vrednost". Soglasje, če lahko onemogoči projekt zagotovo ima tudi tržno vrednost. Zatorej pri iskanju soglasij ni treba riniti glavo skozi steno temveč doseči s soglasjedajalcem pač soglasje.

D.
anon-28453 sporočil: 5
[#43005] 30.01.07 07:15 · odgovor na: anon-9939 (#42959)
Odgovori   +    0
Mislim, da ima "dob" kar prav. Lokacijske informacije so večinoma pomankljive, kar je posledica slabo pripravljenih prostorskih aktov. Večinoma gre itak za zelo stare dokumente, saj po novi zakonodaji iz leta 2003 še nobeni izmed občin ni uspelo pripraviti nič. So pa spremembe že na vidiku. Prihaja novi zakon o prostorskem načrtovanju in novela zakona o graditvi objektov. In prvi bo lokacijsko informacijo ukinil.
anon-39471 sporočil: 3.127
[#43150] 30.01.07 12:20 · odgovor na: (#43130)
Odgovori   +    0

dob je napisal(a):
Ko bi le bilo tako! Pa ni."Riniti z glavo skozi steno" je kategorija, ki ni pravna.
Zakon DOLOČA, kako mora biti sestavljena dokumentacija (idejna zasnova) ki jo projektant priloži k vlogi za dodelitev projektnih pogojev. Soglasodajalec mu PREDPIŠE POGOJE, ki jih projektant upošteva (dolžan jih je upoštevati - tu ni debate!!!). Projekt narediš po teh pogojih in ga vložiš za soglasje. Če ne dobiš soglasja k projektu, ni gradbenega dovoljenja. Kje je tu "z glavo skozi zid?!"
Še enkrat: k dopolnilu k Zakonu o graditvi objektov, se je zavlekel člen, po katerem ti soglasodajalec lahko odreče dodelitev projektnih pogojev, ČEPRAV lokacijska informacija jasno veleva, da se na tej in tej parceli sme graditi. Površina je JASNO DEFINIRANA  v prostorskem aktu kot zazidljiva za določen program (RECIMO: stanovanjsko območje, poslovno, mešano ipd.). Tu ni prostora za ali-ali. Je, ali pa ni.
Če bodo lokacijsko informacijo ukinili, bodo s tem projektantu vzeli edini papir, ki ga ščiti pred investitorji in ki mu zdaj omogoča, da se nanj sklicuje, ko Investitorju interpretira prostorski akt (lokacijska informacija je samo izvleček). Svetuje, ali se na njegovi parceli sme graditi in kaj se sme graditi, skladno s PUP-om, in je seveda za to kar reče, tudi odgovoren.

Slovenska zakonodaja je eno samo sito! Sestavljajo jo totalni bebci, ki nikdar ne odgovarjajo za nesmisle, ki jih pišejo.
 
Ker se trenutno ravno ukvarjam s pridobivanjem gradbenega dovoljenja zase, mislim da gre stvar tako, da najprej dvigneš lokacijsko informacijo, ki ima veljavnost najmanj 6 mesecev. V tem času te nobeden ne more zajebavat, ker lahko potem tožiš občino da te je zavedla z napačnimi podatki iz lokacijske informacije. Kolikor jaz gledam na to zadevo, je lokacijska informacija zaščita prevsem za investitorja.
Glede projektnih pogojev, nekateri soglasodajalci ti jih predpišejo in od teh moraš potem tudi prosit soglasje, nekateri pa jih ne predpišejo, se pravi da nimajo posebnih zahtev in jih tudi ne rabiš prosit za soglasje. Vsak soglasodajalec ti je projektne pogoje ali pa soglasje dolžan po ZGO predložiti v 15 dneh od vloge (obvezno moraš imeti potrdilo o priporočeni pošiljki), če ne se lahko v vlogi za gradbeno dovoljenje sklicuješ na to da soglasodajalec nima posebnih pogojev oz. da soglaša s projektno rešitvijo.
anon-95335 sporočil: 2
[#43227] 30.01.07 15:12 · odgovor na: anon-39471 (#43150)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-95335 30.01.2007 15:18
Tisto, kar sem napisal, sem sam doživel, ne govorim kar nekaj tjavendan!
 Kar poglej v  ZGO-1-UPB1, z dne 21.09.2004, 50. čl. odstavek (5), pa boš videl, na kaj se sklicuje soglasodajalec, ko ti odreče izdajo projektnih pogojev!
Pa se lahko jebeš...
Res je, kar praviš, da se je dolžan soglasodajalec odzvati v predpisanem roku, toda v mojem primeru se je odzval z ODLOČBO, v kateri citira 5 odstavek 50-tega člena. po katerem mi lahko odreče izdajo projektnih pogojev. In mi jih je gladko odrekel! S tem je bilo tudi projektiranja konec.
Se opravičujem za spremembo nick-a, Dob in Singsing sta ista oseba. Morda je to le vizija, kje bom končal, če se bom držal zakonodaje).

Strani: 1