Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ličen: Žal, tudi država pristavi svoj lonček

Strani: 1

anon-110146 sporočil: 477
[#374894] 26.11.08 16:25
Odgovori   +    1
Kaj pa OBVEZNA vplačila zaposlenih v podjetje v obdobju ko podjetje slabo posluje, a to pa ne. Dobičke se pripisuje zaposlenim to bi delili, izgube se obeša na podjetje in naj jih krije firma sama, resnica je tudi to, da se je z enako ekipo zaposlenih ustvarila tudi izguba. Ko potem nekoga suneš v rit imaš pa mobing in še kaj na hrbtu.

Sprostimo tudi to zategnjeno politiko odpuščanja, da bodo tudi zaposleni nekoliko bolj motivirani, da si zadržijo zaposlitev. Kdo pri zdravi pameti je že sposobnega pridnega delavca v rit sunil, ko jih je že tako težko dobiti. Tega se bojijo samo glumci na plači. Večinoma pa samo čemijo in čakajo na plače, vedoč da so zaščiteni.

Kdo od delavcev vidi lastnike, ko si razbijajo glavo, koga briga od kod bo denar za plače, po šihtu jih zaboli k.. za izobraževanje, vse jim moraš organizirati in plačati s prstom pokazati pa še se jim ne ljubi, vsi bi samo dej dej in šeenkrat dej. Tisti, ki pa smatrajo da so tako prekleto sposobni za toliko boljšo plačo naj si pač odprejo svojo firmo in probajo kako to zgleda.

Kakšni dobički lepo vas prosim, tisti ki dobro delajo imajo dobre plače in dobre bonitete, ostali pa naj čemijo, če so čemeli prej naj še zdej zato jih tudi pri dobiču ne rabim zraven, ko jim je edini hobi kombinirat dopuste s prazniki in kdaj bo konec šihta.

Žal je v življenju tako, imeti veliko prostega časa in dobro plačo pač ne gre. Celo življenje samo čemet in čakat na neprofitno stanovanje, gledat TV, pljuckat pivo, hodit na dopust in izlete itd. pač ne gre. Lahko tudi tako, samo potem se moraš zavedati svoje finančne pozicije in ne posegati po mojem tošlu, ko ti tak način življenja finančno več ne znese. Preklet je treba migat in se odpovedat marsikateremu sončnemu dnevu, če hočeš imeti malenkost več kamoli za veliko več.

Malo za šalo malo za res,


Radnik.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#375044] 26.11.08 19:55
Odgovori   +    0
Spoštovana gospoda, očitno sta oba gluha za moje trditve, da predstavlja podlago za obvezno delitev dobička delavcem lahko samo delnica države.
To pa tudi pomeni, da ne more iti za delitev dela dobička lastikov konkretnega podjetja, pač pa za delitev dela davka na dobiček, ki ga konkretno podjetje že oddvaja državi.
Dividenda iz davka na dobiček vsem delavcem in vsem državljanom je pa tudi najboljša pomoč gospodarstvu, saj se na eni strani poveča povpraševanje na trgu zaradi povečanja kupne moči prebivalstva, po drugi strani pa odpadejo tudi vse potrebe po povečevanju plač zaradi inflacije, kar je za podjetja najpomembnejše.
Prosim, prekinita svojo gluhost, ali pa jo utemeljita z argumenti proti moji trditvi.

S spoštovanjem
Stane Sevčnikar
anon-79735 sporočil: 16.531
[#375529] 27.11.08 10:38 · odgovor na: anon-110146 (#374894)
Odgovori   +    0

tomi2007 je napisal(a):

Malo za šalo malo za res,

Radnik.
Vidiš, ti za hec, jaz za res, minister Gregor pa nič :)

Strani: 1