Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Intraday trading

Strani: 1

anon-214372 sporočil: 3.048
[#1809431] 07.09.12 16:53
Odgovori   +    0
Z 70% verjetnostno mi uspe napovedati, ali bo določen indeks danes plus ali minus, recimo eno uro pred odprtjem trga.

Imam pa dva problema. Eden je, da za konkretni indeks ni CFD-jev in mi ostane samo cel portfelj za nakup/prodajo. Drugi je, da seveda nisem edini s tem rezultatom in ob odprtju so cene navadno že precej v smer kamor kaže rezultat tudi meni.

Z zneski s katerimi se igram, postane tako misija vnovčiti to napoved nemogoče. Del mi pobere začetna cena, del razlika v ceni in velik del provizija (če kupim celotni indeks).

ETF-ji so ampak premalo likvidni. Futures-i so ampak imajo svoje življenje, ki samo od daleč spremljajo indeks s takimi nihanji, da so preveč špekulativni.

Kakšna ideja?
anon-54454 sporočil: 4.098
[#1809433] 07.09.12 16:55 · odgovor na: anon-214372 (#1809431)
Odgovori   +    0
[naporen]
Z 70% verjetnostno mi uspe napovedati, ali bo določen indeks danes plus ali minus, recimo eno uro pred odprtjem trga.

Imam pa dva problema. Eden je, da za konkretni indeks ni CFD-jev in mi ostane samo cel portfelj za nakup/prodajo. Drugi je, da seveda nisem edini s tem rezultatom in ob odprtju so cene navadno že precej v smer kamor kaže rezultat tudi meni.

Z zneski s katerimi se igram, postane tako misija vnovčiti to napoved nemogoče. Del mi pobere začetna cena, del razlika v ceni in velik del provizija (če kupim celotni indeks).

ETF-ji so ampak premalo likvidni. Futures-i so ampak imajo svoje življenje, ki samo od daleč spremljajo indeks s takimi nihanji, da so preveč špekulativni.

Kakšna ideja?
Ce to 70% verjetnost napoves prepozno, ne razumem v cem je tvoj point.
anon-214372 sporočil: 3.048
[#1809505] 07.09.12 18:14 · odgovor na: anon-54454 (#1809433)
Odgovori   +    0
[tmatej]
> [naporen]
> Z 70% verjetnostno mi uspe napovedati, ali bo določen indeks danes plus ali minus, recimo eno uro pred odprtjem trga.
>
> Imam pa dva problema. Eden je, da za konkretni indeks ni CFD-jev in mi ostane samo cel portfelj za nakup/prodajo. Drugi je, da seveda nisem edini s tem rezultatom in ob odprtju so cene navadno že precej v smer kamor kaže rezultat tudi meni.
>
> Z zneski s katerimi se igram, postane tako misija vnovčiti to napoved nemogoče. Del mi pobere začetna cena, del razlika v ceni in velik del provizija (če kupim celotni indeks).
>
> ETF-ji so ampak premalo likvidni. Futures-i so ampak imajo svoje življenje, ki samo od daleč spremljajo indeks s takimi nihanji, da so preveč špekulativni.
>
> Kakšna ideja?

Ce to 70% verjetnost napoves prepozno, ne razumem v cem je tvoj point.
Za delnice ni prepozno. Ampak ker je delnic v indeksu veliko (na indeks pa ne morem staviti), je strošek provizij previsok. Razumeš?
anon-54454 sporočil: 4.098
[#1809523] 07.09.12 18:47 · odgovor na: anon-214372 (#1809505)
Odgovori   +    0
[naporen]
Za delnice ni prepozno. Ampak ker je delnic v indeksu veliko (na indeks pa ne morem staviti), je strošek provizij previsok. Razumeš?

Kako se pa index poveca, ne da bi se povisala cena delnic?
Nisem siguren, da se da te tvoje teorije kakorkoli spraviti v denar.
anon-214372 sporočil: 3.048
[#1809552] 07.09.12 19:19 · odgovor na: anon-54454 (#1809523)
Odgovori   +    1
[tmatej]
> [naporen]

> Za delnice ni prepozno. Ampak ker je delnic v indeksu veliko (na indeks pa ne morem staviti), je strošek provizij previsok. Razumeš?


Kako se pa index poveca, ne da bi se povisala cena delnic?
Nisem siguren, da se da te tvoje teorije kakorkoli spraviti v denar.
Saj se indeks poveča.

Ampak recimo da ima indeks trideset delnic. To je 30x provizija. Če jih ima pa 300 pa 300x provizija. In če jih je 300 in obstaja minimalna provizija, recimo 20 za nakup in prodajo, je to 40 za eno delnico. 40 x 300 = 12000. Ker je to intraday, so razlike majhne, npr. 1%. Za provizijo pokrit bi moral torej igrati z 120 kEUR (z 10x vzvodom).

Zato pa sprašujem za kakšno idejo...
hostamox sporočil: 8.460
[#1809633] 07.09.12 20:59 · odgovor na: anon-214372 (#1809552)
Odgovori   +    2
[naporen]
> [tmatej]
> > [naporen]
>
> > Za delnice ni prepozno. Ampak ker je delnic v indeksu veliko (na indeks pa ne morem staviti), je strošek provizij previsok. Razumeš?
>
>
> Kako se pa index poveca, ne da bi se povisala cena delnic?
> Nisem siguren, da se da te tvoje teorije kakorkoli spraviti v denar.

Saj se indeks poveča.

Ampak recimo da ima indeks trideset delnic. To je 30x provizija. Če jih ima pa 300 pa 300x provizija. In če jih je 300 in obstaja minimalna provizija, recimo 20 za nakup in prodajo, je to 40 za eno delnico. 40 x 300 = 12000. Ker je to intraday, so razlike majhne, npr. 1%. Za provizijo pokrit bi moral torej igrati z 120 kEUR (z 10x vzvodom).

Zato pa sprašujem za kakšno idejo...
Pa si sprobal vsaj na demu- da tole prinaša denar na daljši rok.

-poišči drug trg

-pridi do 1oo k€


ETF

Ali pa na dan ko bo šel inedx dol trejdaš-delnice ki so v down trednu
Na dan ko gre gor pa delnice, ki so v uptrendu- mogoče bi šlo.
anon-214372 sporočil: 3.048
[#1809647] 07.09.12 21:32 · odgovor na: hostamox (#1809633)
Odgovori   +    0
[hostamox]
> [naporen]
> > [tmatej]
> > > [naporen]
> >
> > > Za delnice ni prepozno. Ampak ker je delnic v indeksu veliko (na indeks pa ne morem staviti), je strošek provizij previsok. Razumeš?
> >
> >
> > Kako se pa index poveca, ne da bi se povisala cena delnic?
> > Nisem siguren, da se da te tvoje teorije kakorkoli spraviti v denar.
>
> Saj se indeks poveča.
>
> Ampak recimo da ima indeks trideset delnic. To je 30x provizija. Če jih ima pa 300 pa 300x provizija. In če jih je 300 in obstaja minimalna provizija, recimo 20 za nakup in prodajo, je to 40 za eno delnico. 40 x 300 = 12000. Ker je to intraday, so razlike majhne, npr. 1%. Za provizijo pokrit bi moral torej igrati z 120 kEUR (z 10x vzvodom).
>
> Zato pa sprašujem za kakšno idejo...

Pa si sprobal vsaj na demu- da tole prinaša denar na daljši rok.

-poišči drug trg

-pridi do 1oo k€


ETF

Ali pa na dan ko bo šel inedx dol trejdaš-delnice ki so v down trednu
Na dan ko gre gor pa delnice, ki so v uptrendu- mogoče bi šlo.
Ja na demu sem probaval in je zaradi provizij pozitivna nula. Mogoče res ta ideja da še za posamezne delnice spremljam trend, bom probal, hvala.

Strani: 1