Zasebnost
25 min
(fotoreportaža) Tako Plastika Skaza učinkovitost proizvodnje povečuje z digitalizacijo in industrijo 4.0
59 min
Bliža se največji izvozni dogodek v Sloveniji; kdo bo tudi tam?
4 ure
Spletni pogovor s šefom Hidrie: Kako zelo hudo je v avtoindustriji?
4 ure
Nemška avtoindustrija se trese, v kakšnem stanju so slovenski avtomobilisti
10 ur
Na Brniku sprejeli milijontega potnika letos
11 ur
Evropska avtomobilska industrija v dilemi v pogledih na prihodnost 1
11 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Višja predplačila evropskih podpor za kmete 1
16 ur
RAZKRIVAMO Kako daleč je projekt stomilijonske investicije v protonsko zdravljenje raka 3
16 ur
Bloomberg: Volkswagen bi lahko odpustil 15 tisoč ljudi 9
17 ur
Praznik evropskega transporta v Hannovru, Kitajci pa za ovinkom
17 ur
China’s Grip on Rare Earths Undercuts Projects From US to Japan
19 ur
Sloveniji zelena luč Bruslja za izplačilo 257 milijonov evrov iz mehanizma za okrevanje 1
19 ur
Stéphane Séjourné je nov francoski kandidat za evropskega komisarja 4
19 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
19 ur
Ali lahko na račun pri digitalni banki dobim pokojnino in koliko stanejo storitve za upokojence? 3
20 ur
Kako kupcem dati razlog, da se odločijo prav za našo blagovno znamko?
20 ur
Eles sporoča Petrolu: Nismo mi odgovorni za pravilnost obračunavanja omrežnine 6
21 ur
Verica Trstenjak dobila visoko nadzorno funkcijo pri ECB 1
22 ur
Francoski kandidat za komisarja Breton odstopil zaradi spora z von der Leynovo 12

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Svetovalnica: Kaj storiti z zlatom?

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Borza (1)

Strani: 1 2 3

anon-197765 sporočil: 6.444
[#1362550] 20.09.11 11:43
Odgovori   +    6
Tole pa je udarec za nasprotnike zlata.
anon-185670 sporočil: 1.356
[#1362574] 20.09.11 11:54 · odgovor na: anon-197765 (#1362550)
Odgovori   +    5
[Jackk]
Tole pa je udarec za nasprotnike zlata.
he, he - poznam par takih "nasprotnikov", ki se nam kao "zlatoljubcem" ne smejejo več tako porogljivo, ker so letos končno spoznali, da je s tem monetarnim sistemom res neki hudo narobe in si končno kupili prve kilce pleha....
fakinx01 sporočil: 263
[#1362601] 20.09.11 12:07 · odgovor na: anon-197765 (#1362550)
Odgovori   +    3
Jaz bi kupil.... Pa še vedno malo cincam! Čakam trenutek s ceno 1.200 €/oz! Včeraj je že skoooooraj, pa ni ratalo. Morda danes...
bigl sporočil: 18.363
[#1362602] 20.09.11 12:08 · odgovor na: (#1362585)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: bigl 20.09.2011 12:10
[rename]
> [wood]
> > [Jackk]
> > Tole pa je udarec za nasprotnike zlata.
>
> he, he - poznam par takih "nasprotnikov", ki se nam kao "zlatoljubcem" ne smejejo več tako porogljivo, ker so letos končno spoznali, da je s tem monetarnim sistemom res neki hudo narobe in si končno kupili prve kilce pleha....

Zakaj pa?
Če si kupoval po 1000 in potem "včeraj" prodal za 2000, se ti lahko smeji.
V kolikor pa imaš še vedno kilo na zalogi pa še nisi zaslužil ničesar.
Dvomim pa, da boš kaj bolj mirno spal od mene, če bo prišlo do situacije, ko bo zlato postalo plačilno sredstvo in enota mere kalašnikov ali ribja konzerva.

P: kupoval sem gozdove, ko sem skeširal delnice.
Pametno. Pazi na podlubnike, lubadarje & co. Imajo apetit:-). Mogoče celo kje najdeš zlato žilo. Lep dan.
anon-93850 sporočil: 970
[#1362617] 20.09.11 12:13 · odgovor na: bigl (#1362602)
Odgovori   +    15
[bigl]
> [rename]
> P: kupoval sem gozdove, ko sem skeširal delnice.

Pametno. Pazi na podlubnike, lubadarje & co. Imajo apetit:-). Mogoče celo kje najdeš zlato žilo. Lep dan.
za takšne, ki ne skrbijo za svoje gozdove, zelo radi poskrbijo sosedje
enako velja tudi pri ženskah
anon-257280 sporočil: 571
[#1362618] 20.09.11 12:13
Odgovori   +    4
Ha ha ha... končno odkrita informacija in ne zavajanje javnosti! Ko valute propadejo bo zlato poskočilo v neskončnost!!!
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1362621] 20.09.11 12:15
Odgovori   +    1
Dober nasvet.
Prilagam link...za bc-ja (če bo slučajno prebral) :)
news.goldseek.com/Go...458604.php
(spodnja slika kaže nakupe CB, zgornja pa geografske nakupe)
najobj sporočil: 32.182
[#1362628] 20.09.11 12:16 · odgovor na: anon-185670 (#1362574)
Odgovori   +    8
[wood]
> [Jackk]
> Tole pa je udarec za nasprotnike zlata.

he, he - poznam par takih "nasprotnikov", ki se nam kao "zlatoljubcem" ne smejejo več tako porogljivo, ker so letos končno spoznali, da je s tem monetarnim sistemom res neki hudo narobe in si končno kupili prve kilce pleha....

... čuj, v čem je finta, če daš za kilo kruha kilo zlata ali pa kilo potiskanega papirja ? ... jebiga, kruh je kruh ...
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1362643] 20.09.11 12:20 · odgovor na: (#1362585)
Odgovori   +    2
[rename]
Zakaj pa?
Če si kupoval po 1000 in potem "včeraj" prodal za 2000, se ti lahko smeji.
V kolikor pa imaš še vedno kilo na zalogi pa še nisi zaslužil ničesar.

:)
če si kupil po 1000 in prodal po 2000 in držiš papir...si še tisto, kar si imel na dolgi rok popu**...
če si kupil po 1000 in je sedaj vredno 2000 in prodaš za nekaj, kar rabiš, ali investiraš v nekaj produktivnega, je to OK
če si kupil po 1000 in je sedaj vredno 2000 in ne prodaš, ker nimaš nobene potrebe/želje/ideje nisi ničesar izgubil, maš pa možnost to zamenjat, če te kaj prešine

zahodnjaki so v par generacijah izgubili smisel za kmečko logiko
anon-185670 sporočil: 1.356
[#1362646] 20.09.11 12:22 · odgovor na: (#1362585)
Odgovori   +    3
[rename]
> [wood]
> > [Jackk]
> > Tole pa je udarec za nasprotnike zlata.
>
> he, he - poznam par takih "nasprotnikov", ki se nam kao "zlatoljubcem" ne smejejo več tako porogljivo, ker so letos končno spoznali, da je s tem monetarnim sistemom res neki hudo narobe in si končno kupili prve kilce pleha....

Zakaj pa?
Če si kupoval po 1000 in potem "včeraj" prodal za 2000, se ti lahko smeji.
V kolikor pa imaš še vedno kilo na zalogi pa še nisi zaslužil ničesar.
Dvomim pa, da boš kaj bolj mirno spal od mene, če bo prišlo do situacije, ko bo zlato postalo plačilno sredstvo in enota mere kalašnikov ali ribja konzerva.

P: kupoval sem gozdove, ko sem skeširal delnice.
nč bat, jest ninam kot dojenček - če se mi zahoče oz. če imam potrebo, lahko danes v roku 1h dobim keš za ves svoj pleh in to v različnih državah sveta. Ne vem pa, kdo bo pripravljen tako hitro keširati za tvoje gozdove - da o prepisih, davkih itd. formalnostih ne govorimo.
Drgač pa je imet svoj gozd še vedno velika prednost, kot pa imeti npr. veliko zalogo ceglov - v gozdu se vedno najde veliko uporabnega lesa, gozdnih jagod, svežega mesa divjačine, da o svežem zraku ne govorimo itd.
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1362647] 20.09.11 12:23 · odgovor na: najobj (#1362628)
Odgovori   +    6
[najobj]
> [wood]
> > [Jackk]
> > Tole pa je udarec za nasprotnike zlata.
>
> he, he - poznam par takih "nasprotnikov", ki se nam kao "zlatoljubcem" ne smejejo več tako porogljivo, ker so letos končno spoznali, da je s tem monetarnim sistemom res neki hudo narobe in si končno kupili prve kilce pleha....


... čuj, v čem je finta, če daš za kilo kruha kilo zlata ali pa kilo potiskanega papirja ? ... jebiga, kruh je kruh ...
Vprašaj prebivalce Zimbabweja...za 0,3g/dan Au je bla družina sita...za 3 kile zimbabwejskih triljonov so stradali... :)
premza sporočil: 4.276
[#1362648] 20.09.11 12:23
Odgovori   +    19
Zadnja sprememba: premza 20.09.2011 12:29
Tale članek je pa ena navadna verska pridiga. Govori o tem, da se zlato splača kupiti (ne glede na ceno) in da se ga ne splača prodati (spet ne glede na ceno).

Super finančni nasvet, ni kaj.

Svoje ugotovitve utemeljuje z...
Razlika med sedaj in letom 2008 je v tem, da so takrat države v smislu javnih dolgov še imele nekaj manevrskega prostora
...pri tem pa pozabi, da je razlika tudi v tem, da je bilo takrat zlato 800$ danes pa je dvakrat dražje.
Avtorja bi na tem mestu tudi vprašal kaj se bo zgodilo, ko bo državam res zmanjkalo maneverskega prostora?

Pa ne se trudit me napadat in v karkoli prepričevat. Ne vem kam bo šla cena zlata, vem le, da tega tudi vi ne veste.
anon-175174 sporočil: 2.360
[#1362649] 20.09.11 12:23 · odgovor na: najobj (#1362628)
Odgovori   +    4
[najobj]
> [wood]
> > [Jackk]
> > Tole pa je udarec za nasprotnike zlata.
>
> he, he - poznam par takih "nasprotnikov", ki se nam kao "zlatoljubcem" ne smejejo več tako porogljivo, ker so letos končno spoznali, da je s tem monetarnim sistemom res neki hudo narobe in si končno kupili prve kilce pleha....


... čuj, v čem je finta, če daš za kilo kruha kilo zlata ali pa kilo potiskanega papirja ? ... jebiga, kruh je kruh ...
Res je. Kruh je kruh. Je pa skoraj neskončno bolj enostavno potiskati en kamion papirja kot pa izkopati en kamion zlata. Za povrhu pa še. Papir raste na(v) drevesih, če uporabim prastaro modrost, da denar ne raste na drevju, zlato pak ne. :)
anon-185670 sporočil: 1.356
[#1362650] 20.09.11 12:24 · odgovor na: najobj (#1362628)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [wood]
> > [Jackk]
> > Tole pa je udarec za nasprotnike zlata.
>
> he, he - poznam par takih "nasprotnikov", ki se nam kao "zlatoljubcem" ne smejejo več tako porogljivo, ker so letos končno spoznali, da je s tem monetarnim sistemom res neki hudo narobe in si končno kupili prve kilce pleha....


... čuj, v čem je finta, če daš za kilo kruha kilo zlata ali pa kilo potiskanega papirja ? ... jebiga, kruh je kruh ...
čuj, finta je v OŠ matematiki, ki jo nekateri še vedno ne obvladate....
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1362654] 20.09.11 12:25 · odgovor na: (#1362619)
Odgovori   +    2
[rename]

Iz njih bom pašteto delal in skupaj s hranilnimi koreninicami (in divjimi svinjami) prodajal wood-u. Če bo imel prvovrstno zlato, ne zgolj papirček, da je lastnik zlata :-)))
LOL
torej papir no good, kovina good?
anon-185670 sporočil: 1.356
[#1362664] 20.09.11 12:30 · odgovor na: (#1362619)
Odgovori   +    2
>
> Pametno. Pazi na podlubnike, lubadarje & co. Imajo apetit:-). Mogoče celo kje najdeš zlato žilo. Lep dan.

Iz njih bom pašteto delal in skupaj s hranilnimi koreninicami (in divjimi svinjami) prodajal wood-u. Če bo imel prvovrstno zlato, ne zgolj papirček, da je lastnik zlata :-)))
no, pol smo pa zmejeni za blagovno menjavo, da ne bomo lačni (ampak samo za svinje al pa Bambija boš dal, ker trave in paštet ne jem) - seveda bom menjal to sveže meso samo za lesketajoče se palčke in cekine (nimam nč papirja) !
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1362665] 20.09.11 12:30 · odgovor na: (#1362655)
Odgovori   +    3
[rename]
> [wood]
> > [najobj]
> > > [wood]
> > > > [Jackk]
> > > > Tole pa je udarec za nasprotnike zlata.
> > >
> > > he, he - poznam par takih "nasprotnikov", ki se nam kao "zlatoljubcem" ne smejejo več tako porogljivo, ker so letos končno spoznali, da je s tem monetarnim sistemom res neki hudo narobe in si končno kupili prve kilce pleha....
> >
> >
> > ... čuj, v čem je finta, če daš za kilo kruha kilo zlata ali pa kilo potiskanega papirja ? ... jebiga, kruh je kruh ...
>
> čuj, finta je v OŠ matematiki, ki jo nekateri še vedno ne obvladate....

čuj, je zlato že doseglo vrednost, kot jo je imelo 1980? :-)
Ne, ni še doseglo te vrednosti. Doseglo (in preseglo) je zgolj nominalno vrednost v FIAT, pa še to ne če gledamo uraden CPI, kje je pa šele neuraden (Shadowstats)...
link: news.goldseek.com/Go...466572.php
anon-185670 sporočil: 1.356
[#1362676] 20.09.11 12:34 · odgovor na: anon-226010 (#1362665)
Odgovori   +    3
>
> čuj, je zlato že doseglo vrednost, kot jo je imelo 1980? :-)

Ne, ni še doseglo te vrednosti. Doseglo (in preseglo) je zgolj nominalno vrednost v FIAT, pa še to ne če gledamo uraden CPI, kje je pa šele neuraden (Shadowstats)...
link: news.goldseek.com/Go...466572.php
thnx - ampak ne vem, če te bo možakar kapiral.....:-)
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1362683] 20.09.11 12:37 · odgovor na: anon-185670 (#1362676)
Odgovori   +    2
[wood]
> >
> > čuj, je zlato že doseglo vrednost, kot jo je imelo 1980? :-)
>
> Ne, ni še doseglo te vrednosti. Doseglo (in preseglo) je zgolj nominalno vrednost v FIAT, pa še to ne če gledamo uraden CPI, kje je pa šele neuraden (Shadowstats)...
> link: news.goldseek.com/Go...466572.php

thnx - ampak ne vem, če te bo možakar kapiral.....:-)
ni blema...bo kapiral, samo "uradno" tega ne bo povedal :)
najobj sporočil: 32.182
[#1362693] 20.09.11 12:42 · odgovor na: anon-226010 (#1362647)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 20.09.2011 12:44
[jesterjay]
> [najobj]
> > [wood]
> > > [Jackk]
> > > Tole pa je udarec za nasprotnike zlata.
> >
> > he, he - poznam par takih "nasprotnikov", ki se nam kao "zlatoljubcem" ne smejejo več tako porogljivo, ker so letos končno spoznali, da je s tem monetarnim sistemom res neki hudo narobe in si končno kupili prve kilce pleha....
>
>
> ... čuj, v čem je finta, če daš za kilo kruha kilo zlata ali pa kilo potiskanega papirja ? ... jebiga, kruh je kruh ...
Vprašaj prebivalce Zimbabweja...za 0,3g/dan Au je bla družina sita...za 3 kile zimbabwejskih triljonov so stradali... :)

... hahaha ... saj sem vedel, kakšni bodo odzivi, zato pa sem zdaj boldal tisto, kar je najpomembnejše in česar pri totem tvojem Zimbabweju ni bilo ...

... ja, ker oni majster namreč predpostavlja, da bo šel celotni(!) svetovni monetarni sistem v kurac in potem tudi zlato ne bo več tisto, kar danes je ...

... khmm, priznam pa, da si jaz ne znam predstavljati niti enega niti drugega, zato pa malo provociram ...
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1362718] 20.09.11 12:57 · odgovor na: najobj (#1362693)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [jesterjay]
> > [najobj]
> > > [wood]
> > > > [Jackk]
> > > > Tole pa je udarec za nasprotnike zlata.
> > >
> > > he, he - poznam par takih "nasprotnikov", ki se nam kao "zlatoljubcem" ne smejejo več tako porogljivo, ker so letos končno spoznali, da je s tem monetarnim sistemom res neki hudo narobe in si končno kupili prve kilce pleha....
> >
> >
> > ... čuj, v čem je finta, če daš za kilo kruha kilo zlata ali pa kilo potiskanega papirja ? ... jebiga, kruh je kruh ...

> Vprašaj prebivalce Zimbabweja...za 0,3g/dan Au je bla družina sita...za 3 kile zimbabwejskih triljonov so stradali... :)


... hahaha ... saj sem vedel, kakšni bodo odzivi, zato pa sem zdaj boldal tisto, kar je najpomembnejše in česar pri totem tvojem Zimbabweju ni bilo ...

... ja, ker oni majster namreč predpostavlja, da bo šel celotni(!) svetovni monetarni sistem v kurac in potem tudi zlato ne bo več tisto, kar danes je ...

... khmm, priznam pa, da si jaz ne znam predstavljati niti enega niti drugega, zato pa malo provociram ...
boldal si naknadno :)
jaz sem pa na praktičnem primeru pokazal odgovor na tvoje zavajajoče vprašanje (1kg papirja=1kg Au)
oni majster...(se bojim, da ima prav)...če se to zgodi, sigurno Au ne bo to, kar je danes - bo še precej VEČ (v vseh ozirih)
anon-251880 sporočil: 6.972
[#1362731] 20.09.11 13:04
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-251880 20.09.2011 13:11
Kaj storiti z zlatom?

Šparajte ga, da boste lahko za en zlatnik kupili hlebček kruha ali kilo krompirja.


Vrtim spomin nazaj, podoba paranoja:

čas certifikatov, čimprej prodajte nič ne bodo vredni čez čas
čas delnic kupujte,zaslužili boste, da vam ne bo potrebno nič več delati
čas "zlate mrzlice" kupujte zlato, zlatu ne pade vrednost, to je pa sedaj

Kaj je bilo s certifikati in delnicami? Kaj bo z zlatom čez čas?
bigl sporočil: 18.363
[#1362741] 20.09.11 13:09 · odgovor na: anon-185670 (#1362646)
Odgovori   +    2
[wood]
> [rename]
> > [wood]
> > > [Jackk]
> > > Tole pa je udarec za nasprotnike zlata.
> >
> > he, he - poznam par takih "nasprotnikov", ki se nam kao "zlatoljubcem" ne smejejo več tako porogljivo, ker so letos končno spoznali, da je s tem monetarnim sistemom res neki hudo narobe in si končno kupili prve kilce pleha....
>
> Zakaj pa?
> Če si kupoval po 1000 in potem "včeraj" prodal za 2000, se ti lahko smeji.
> V kolikor pa imaš še vedno kilo na zalogi pa še nisi zaslužil ničesar.
> Dvomim pa, da boš kaj bolj mirno spal od mene, če bo prišlo do situacije, ko bo zlato postalo plačilno sredstvo in enota mere kalašnikov ali ribja konzerva.
>
> P: kupoval sem gozdove, ko sem skeširal delnice.

nč bat, jest ninam kot dojenček - če se mi zahoče oz. če imam potrebo, lahko danes v roku 1h dobim keš za ves svoj pleh in to v različnih državah sveta. Ne vem pa, kdo bo pripravljen tako hitro keširati za tvoje gozdove - da o prepisih, davkih itd. formalnostih ne govorimo.
Drgač pa je imet svoj gozd še vedno velika prednost, kot pa imeti npr. veliko zalogo ceglov - v gozdu se vedno najde veliko uporabnega lesa, gozdnih jagod, svežega mesa divjačine, da o svežem zraku ne govorimo itd.
Ko se nehaš bat, nisi več pozoren in takrat se dogaja, da lahko prespiš, kot je večina krah v letu 2008:-). Lep dan.
P.S. vnovči kovino dokler ne zmanjka denarja:-).
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1362746] 20.09.11 13:10 · odgovor na: (#1362726)
Odgovori   +    0
[rename]
> [jesterjay]
> > [wood]
> > > >
> > > > čuj, je zlato že doseglo vrednost, kot jo je imelo 1980? :-)
> > >
> > > Ne, ni še doseglo te vrednosti. Doseglo (in preseglo) je zgolj nominalno vrednost v FIAT, pa še to ne če gledamo uraden CPI, kje je pa šele neuraden (Shadowstats)...
> > > link: news.goldseek.com/Go...466572.php
> >
> > thnx - ampak ne vem, če te bo možakar kapiral.....:-)
>
> ni blema...bo kapiral, samo "uradno" tega ne bo povedal :)

Kapiram, kapiram, brez skrbi :-)
Ampak ne vem, če sta vidva skapirala, da so vse to samo številke toliko časa, dokler tega ne skeširaš, oziroma moderneje - zmonetiziraš ;-)
Šele potem, ko boš dal zlato za Bambija (od mene ga ne dobiš ;-)), boš lahko računal, koliko si profitiral z naložbo v zlato.

Zato sem tudi napisal, da ne verjamem, da bosta mirno spala, če bo prišlo do tega.
no, lahko tudi tako na to gledaš...
torej, zaslužil si nekaj ŠELE, ko žanješ sadove zaslužka in ne takrat, ko šteješ papir
in ker vemo, da se razmerja stvari/Au gibljejo v nekih kanalih, ki ne rastejo exponentno (za razliko od FIAT, ki raste exponentno) bomo hranitelji kapitala v Au sigurno nekaj imeli od tega, hranitelji kapitala v papirju bojo pa "nagrajeni" z izgubo (na dolgi rok)
anon-185670 sporočil: 1.356
[#1362765] 20.09.11 13:18 · odgovor na: bigl (#1362741)
Odgovori   +    0

Ko se nehaš bat, nisi več pozoren in takrat se dogaja, da lahko prespiš, kot je večina krah v letu 2008:-). Lep dan.
P.S. vnovči kovino dokler ne zmanjka denarja:-).
hvala za dobre želje, ampak kje si pustil staro dobro kmečko logiko in malo zgodovine ?
Kako misliš, da lahko zmanjka denarja - dokler bodo ljudje tacali po tem planetu, bo več kot dovolj tudi denarja (kakorkoli se bo pač ta denar v bodočnosti imenoval - EURO2, Amero, Super Dolar bla, bla, bla) - tako, da se tudi takega pomanjkanja ne bojim....
bigl sporočil: 18.363
[#1362775] 20.09.11 13:22 · odgovor na: anon-226010 (#1362746)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: bigl 20.09.2011 13:26
[jesterjay]
> [rename]
> > [jesterjay]
> > > [wood]
> > > > >
> > > > > čuj, je zlato že doseglo vrednost, kot jo je imelo 1980? :-)
> > > >
> > > > Ne, ni še doseglo te vrednosti. Doseglo (in preseglo) je zgolj nominalno vrednost v FIAT, pa še to ne če gledamo uraden CPI, kje je pa šele neuraden (Shadowstats)...
> > > > link: news.goldseek.com/Go...466572.php
> > >
> > > thnx - ampak ne vem, če te bo možakar kapiral.....:-)
> >
> > ni blema...bo kapiral, samo "uradno" tega ne bo povedal :)
>
> Kapiram, kapiram, brez skrbi :-)
> Ampak ne vem, če sta vidva skapirala, da so vse to samo številke toliko časa, dokler tega ne skeširaš, oziroma moderneje - zmonetiziraš ;-)
> Šele potem, ko boš dal zlato za Bambija (od mene ga ne dobiš ;-)), boš lahko računal, koliko si profitiral z naložbo v zlato.
>
> Zato sem tudi napisal, da ne verjamem, da bosta mirno spala, če bo prišlo do tega.

no, lahko tudi tako na to gledaš...
torej, zaslužil si nekaj ŠELE, ko žanješ sadove zaslužka in ne takrat, ko šteješ papir
in ker vemo, da se razmerja stvari/Au gibljejo v nekih kanalih, ki ne rastejo exponentno (za razliko od FIAT, ki raste exponentno) bomo hranitelji kapitala v Au sigurno nekaj imeli od tega, hranitelji kapitala v papirju bojo pa "nagrajeni" z izgubo (na dolgi rok)
Hranitelja kapitala nista samo Au in shranjeni denar, hranitelj in oplojevalec kapitala je uspešno poslovanje. In iz tega več denarja. Obračanje kapitala v poslovne namene in ne njegovo strjevanje v domačijski ali državni zaklad. Z njim je veliko stroškov in še neproduktiven je povrh, čakajoč na Godota, da ga spremni v gibanje v upanju na večje donose. Lep dan.
anon-185670 sporočil: 1.356
[#1362795] 20.09.11 13:35 · odgovor na: bigl (#1362775)
Odgovori   +    3

Hranitelja kapitala nista samo Au in shranjeni denar, hranitelj in oplojevalec kapitala je uspešno poslovanje. In iz tega več denarja. Obračanje kapitala v poslovne namene in ne njegovo strjevanje v domačijski ali državni zaklad. Z njim je veliko stroškov in še neproduktiven je povrh, čakajoč na Godota, da ga spremni v gibanje v upanju na večje donose. Lep dan.
se strinjam - vendar nismo vsi deloholiki in megalomani, ki bi si za časa življenja radi ustvarili tovarniške hale, poslovne stavbe in ustanavljali podjetja na vseh celinah in se na ta račun šopirili po revijah alla Lady. Po določenem času zelo paše tudi izpreči vozove in lagodno uživati v brezdelju in trošenju predhodno zasluženih cekinov. Občasno pa tudi malo pomigati z možgani in svoj kapital premikati smeri, da se stara akumulacija ne bi prehitro stopila - če se pa vmes še poveča, bodo pa vnuki tolikanj bolj veseli večje zapuščine, ki jo bodo lahko potem sami spravili v poslovne namene, če bodo hoteli.
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1362805] 20.09.11 13:40 · odgovor na: bigl (#1362775)
Odgovori   +    0
[bigl]
> [jesterjay]
> > [rename]
> > > [jesterjay]
> > > > [wood]
> > > > > >
> > > > > > čuj, je zlato že doseglo vrednost, kot jo je imelo 1980? :-)
> > > > >
> > > > > Ne, ni še doseglo te vrednosti. Doseglo (in preseglo) je zgolj nominalno vrednost v FIAT, pa še to ne če gledamo uraden CPI, kje je pa šele neuraden (Shadowstats)...
> > > > > link: news.goldseek.com/Go...466572.php
> > > >
> > > > thnx - ampak ne vem, če te bo možakar kapiral.....:-)
> > >
> > > ni blema...bo kapiral, samo "uradno" tega ne bo povedal :)
> >
> > Kapiram, kapiram, brez skrbi :-)
> > Ampak ne vem, če sta vidva skapirala, da so vse to samo številke toliko časa, dokler tega ne skeširaš, oziroma moderneje - zmonetiziraš ;-)
> > Šele potem, ko boš dal zlato za Bambija (od mene ga ne dobiš ;-)), boš lahko računal, koliko si profitiral z naložbo v zlato.
> >
> > Zato sem tudi napisal, da ne verjamem, da bosta mirno spala, če bo prišlo do tega.
>
> no, lahko tudi tako na to gledaš...
> torej, zaslužil si nekaj ŠELE, ko žanješ sadove zaslužka in ne takrat, ko šteješ papir
> in ker vemo, da se razmerja stvari/Au gibljejo v nekih kanalih, ki ne rastejo exponentno (za razliko od FIAT, ki raste exponentno) bomo hranitelji kapitala v Au sigurno nekaj imeli od tega, hranitelji kapitala v papirju bojo pa "nagrajeni" z izgubo (na dolgi rok)

Hranitelja kapitala nista samo Au in shranjeni denar, hranitelj in oplojevalec kapitala je uspešno poslovanje. In iz tega več denarja. Obračanje kapitala v poslovne namene in ne njegovo strjevanje v domačijski ali državni zaklad. Z njim je veliko stroškov in še neproduktiven je povrh, čakajoč na Godota, da ga spremni v gibanje v upanju na večje donose. Lep dan.
vsekakor...si spregledal tale post?
forum.finance.si/?m=...643&single
anon-232734 sporočil: 4.441
[#1362814] 20.09.11 13:43
Odgovori   +    10
Neodvisni forumski analitiki za razliko od pisunskih novinarjev na financah svetujemo takojšnjo prodajo preden gre zlato na 200$. Razlog je, da so paničari naloudani, ostali pa izstopajo. Glede na to, da hiperinflacije ni na vidiku, prej deflacija, je zlato strong sell, Franklu pa neodvisni forumski analitiki svetujemo, da premisli o morebitnih kadrovskih spremembah ali je tole razumeti kot oglasno sporočilo - potem pa naj se tudi tako označi in navede sponzorja za take klamfe ala Smiljan Mori.
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1362821] 20.09.11 13:45 · odgovor na: anon-232734 (#1362814)
Odgovori   +    0
[slep]
Neodvisni forumski analitiki za razliko od pisunskih novinarjev na financah svetujemo takojšnjo prodajo preden gre zlato na 200$. Razlog je, da so paničari naloudani, ostali pa izstopajo. Glede na to, da hiperinflacije ni na vidiku, prej deflacija, je zlato strong sell, Franklu pa neodvisni forumski analitiki svetujemo, da premisli o morebitnih kadrovskih spremembah ali je tole razumeti kot oglasno sporočilo - potem pa naj se tudi tako označi in navede sponzorja za take klamfe ala Smiljan Mori.
ojej slepi...:)
beri (sj je kratko): www.zerohedge.com/ne...swiss-gold

Strani: 1 2 3