Zasebnost
9 ur
Najbolj brani članki danes
12 ur
Težave že na začetku: davkarije EU ne zmorejo učinkovito pošiljati podatkov o trgovanju prek spletnih platform
12 ur
Ministrstvo za okolje izdalo Darsu okoljevarstveno soglasje za širitev štajerske avtoceste pred Ljubljano
14 ur
Švica in prenova finančnega sistema po bančnem zlomu
14 ur
Danes se začenja Vinsko LENTanje pred Hišo Stare trte
16 ur
Mol sprožil spor zaradi ukrepov Hrvaške na trgu plina
17 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
18 ur
Narobe svet na slovenskem trgu stanovanj 5
19 ur
Pri mestnem in medkrajevnem javnem linijskem prevozu prepeljanih več potnikov kot leto prej
20 ur
Bodo banke v letu 2024 presegle rekordne poslovne dosežke prejšnjega leta?
20 ur
Povprečno mesečno bruto plačo, nižjo od slovenskega povprečja, prejelo 64 odstotkov zaposlenih
21 ur
Inšpektorat za delo preverja tudi, ali je zaposlenim prevroče 1
22 ur
AKOS pred počitnicami: tako lahko varno uporabljate mobilne telefone
1 dan
Najbolj brani članki danes
1 dan
Ženske za delo v oktobru lani neto zaslužile manj kot moški
1 dan
JEK 2: zakaj bi lahko bila ponudba Južne Koreje za gradnjo novega reaktorja v Krškem zelo zanimiva 3
2 dni
Elektro Ljubljana: dividenda bo štiri cente na delnico
2 dni
Cene industrijskih proizvodov pri proizvajalcih na mesečni ravni v povprečju nespremenjene
2 dni
Slovo Babiševe stranke je nov udarec liberalni Renew, ki v EP izgublja vlogo jezička na tehtnici 2
2 dni
Klemen Boštjančič za Politico: Lahko bi sodeloval s skrajno desnico Le Penove 13

Strani: 1

anon-1445 sporočil: 3.218
[#58721] 13.03.07 11:55
Odgovori   +    0
In za katero državo veljajo ta dejstva ? Za Slovenijo definitivno ne!
anon-10743 sporočil: 2.011
[#58771] 13.03.07 13:49
Odgovori   +    0
Ce dobro razumem:

- clanek svetuje, da naj se posamezniki lotevajo investiranja v nepremicnine
- clanek svetuje, da naj ob tem uporabijo 5x vzvod
- clanek pozablja povedati, da je dober razlog, zakaj obstajajo podjetja (omejitev odgovornosti/rizika, halo?!)
- clanek pozablja povedati, da se je obdobje nizkih obrestnih mer koncalo ali pa se koncuje

No, clanek je pozabil svetovati za dobro mero se da se vzame kredit v CHF ali pa v jenih...
shevchenko sporočil: 21.898
[#58823] 13.03.07 15:42 · odgovor na: anon-10743 (#58771)
Odgovori   +    0
Ja, ampak poglej, ravno ce se bo veliko ljudi odlocilo za investiranje v gradnjo nepremicnin, bo to cene dolgorocno pognalo dol. Tako da me iracionalnost tu ne moti prevec, dokler jo bodo placali drugi in ne jaz :)

Kako hudo bo, vidis po tem, da ti zna dandanes vsako tele razloziti, da se nedvomno bolj splaca vzeti kredit kot placevati najemnino (kao efekt metanja denarja stran), le redkokdo pa ti zna razloziti, kaj je to euribor/libor.

PS. Zakaj samo 5x vzvod, vzvod je lahko tudi 10x...po tem lahko vidiš, kako zelo trhel (soodvisen) je finančni sistem dandanes....v kolikor pride do krize/recesije, bo veliko institucij/ljudi bolela glava...
anon-10743 sporočil: 2.011
[#58828] 13.03.07 15:58 · odgovor na: shevchenko (#58823)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-10743 13.03.2007 16:00

shevchenko je napisal(a):
Ja, ampak poglej, ravno ce se bo veliko ljudi odlocilo za investiranje v gradnjo nepremicnin, bo to cene dolgorocno pognalo dol. Tako da me iracionalnost tu ne moti prevec, dokler jo bodo placali drugi in ne jaz :)

Kako hudo bo, vidis po tem, da ti zna dandanes vsako tele razloziti, da se nedvomno bolj splaca vzeti kredit kot placevati najemnino (kao efekt metanja denarja stran), le redkokdo pa ti zna razloziti, kaj je to euribor/libor.

PS. Zakaj samo 5x vzvod, vzvod je lahko tudi 10x...po tem lahko vidiš, kako zelo trhel (soodvisen) je finančni sistem dandanes....v kolikor pride do krize/recesije, bo veliko institucij/ljudi bolela glava...

Jah... Alo fantje, ze torek je, pa se noben uber-leveraged, carry-trade invested hedge fond ni propadel potem ko posojilodajalci v ZDA padajo kot domine.

Kaj je zdaj to, a sedaj bodo pa kar vlekli tole revscino v nedogled? :)

point je: zalostno je, da je v zadnjih 15 letih postalo noro ne-zakreditirati se do grla in da ostali izpadejo bedaki.

Nevarno je, da je v sloveniji to dojeto kot normalen razvoj kapitalizma, in ne kot hud odmik od sicersnje realnosti.

Jezi me, da padca se ni na vidiku.

No, neodgovorno od Financ je, da v sloveniji, kjer niti ne obstaja institut spodobnega osebnega bankrota ljudem svetujejo, naj sprejemajo taksne rizike (sponzor oglasa : vasa najblizja banka, ki vam z veseljem posodi CHF na Libor).

PS. Sicer zgodovina uci, da se po murphyu usuje tocno takrat, ko se zadnji skeptik skomigne z rokami "Ok, pa naj bo, ocitno bodo cene ostale na zgodovinsko visokih nivojih za vedno", ampak to trenutno nic ne pomaga...
anon-17372 sporočil: 6.680
[#58831] 13.03.07 16:09 · odgovor na: anon-10743 (#58828)
Odgovori   +    0

x0 je napisal(a):

Jezi me, da padca se ni na vidiku.
you dont say :)

ves kaj me zanima, kako izgleda tvoj portfelj.
anon-10743 sporočil: 2.011
[#58835] 13.03.07 16:19 · odgovor na: anon-17372 (#58831)
Odgovori   +    0

gregor666 je napisal(a):

you dont say :)

ves kaj me zanima, kako izgleda tvoj portfelj.


Vem da te razpizdi, kot lastnika nepremicnine ce si kdo to zazeli, a moj portfelj je blizu 0 (ce zaokrozimo na tisocice EUR), vecina prisluzenega denarja v zadnjih letih je sla v obnovo stanovanja. Ki ni moje.

Anyway, vceraj sem bral komentarje bralcev na bbc.co.uk ob zadnjem dvigu obrestnih mer Bank of England, in ne morem nic drugega, kot samo zmajati z glavo.

V glavnem tam obstajajo naslednje vrste komentatorjev z variacijami:

a) "prekleta drzava", kako naj druzina prezivi ob taksnem obroku hipoteke, z zeno imava majhnega otroka, raztrgala sva se za hipoteko da sva kupila precenjeno podrtijo, sedaj scijeva kri, jebo vas mater BoE... spustite ze te obrestne mere, da prezivim imam vse kartice maxed out... etc.
b) "pod torijci je bilo bolje"
c) "kul, bring em on", skrajni cas da nekdo sesuje to norijo z cenami stanovanj, pa sedaj rabis ze job ranga 100.000 GBP na leto da si privoscis stanoanje, se na vaseh so cene eksplodirale

Cist jasno je, da bo morebitni padec povzrocil mesarijo med posojilojemalci, ki so se pustili zvleci v igro napihovanja cen. Ampak, a naj zato se naprej pumpamo balon? Nekdo bo prej ali slej najebal, jaz pac upam da ne tisti, ki so ziveli skromno in si niso obesili kredita za vrat...
anon-105255 sporočil: 3.738
[#58845] 13.03.07 17:03 · odgovor na: anon-10743 (#58835)
Odgovori   +    0
Se strinjam, dodal bi da se bo tisto z osebnim bankrotom kmalu uredilo ker se bo to področje (končno) zakonsko uredilo.
In ja, v državi kjer sta dve besedi: nepremičnine in Balkan sinonima za lahek in enostaven zaslužek - zelo nevarna kombinacija.
anon-10743 sporočil: 2.011
[#58862] 13.03.07 18:55
Odgovori   +    0
Sedaj tudi vidim da je dejansko sponzor tega sporocila Volksbank.

Bodite fer, in zapisite zraven "oglasno sporocilo", kot nekdaj, ja?

PS. Verjetno je jasno, zakaj Volksbank reklamira taksne rizike v osebni reziji... potencialni investitor pac ne bo nikoli pobegnil iz njenih krempljev, razen s strikom.
crt sporočil: 27.398
[#58885] 13.03.07 20:20 · odgovor na: anon-10743 (#58835)
Odgovori   +    0

x0 je napisal(a):
Anyway, vceraj sem bral komentarje bralcev na bbc.co.uk ob zadnjem dvigu obrestnih mer Bank of England, in ne morem nic drugega, kot samo zmajati z glavo.
V glavnem tam obstajajo naslednje vrste komentatorjev z variacijami:
hm, what's the difference :)
(v primerjavi s slovenskimi reakcijami)
anon-10743 sporočil: 2.011
[#58903] 13.03.07 22:11 · odgovor na: crt (#58885)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):

hm, what's the difference :)
(v primerjavi s slovenskimi reakcijami)

Ni, to me je sokiralo. Halo, pa to je anglija, ki je prezivela Thatcherko... ik.
anon-10743 sporočil: 2.011
[#58904] 13.03.07 22:12 · odgovor na: anon-10743 (#58862)
Odgovori   +    0

x0 je napisal(a):
Sedaj tudi vidim da je dejansko sponzor tega sporocila Volksbank. Bodite fer, in zapisite zraven "oglasno sporocilo", kot nekdaj, ja? PS. Verjetno je jasno, zakaj Volksbank reklamira taksne rizike v osebni reziji... potencialni investitor pac ne bo nikoli pobegnil iz njenih krempljev, razen s strikom.

BTW - vprasanje za naivce, ki bi sledili temu clanku  ... a res zelite biti 3 mio EUR osebnega kredita v luknji !?

www.finance.si/177200
crt sporočil: 27.398
[#58995] 14.03.07 07:25 · odgovor na: anon-10743 (#58903)
Odgovori   +    0
so se odlocili, da je vec ne marajo... da zelijo biti bolj slovenski :)
anon-103544 sporočil: 13
[#59562] 15.03.07 09:18
Odgovori   +    0
Dejstva veljajo za SLovenijo definitivno...vendar v LJ pred 10 leti, v posavju pa še 2 leti nazaj...
Je pa res, da trenutno je tega bolj ko ne konec, ker
ljudje, ki so to delali imajo toliko velik kapital, da
se jim ne da več konkurirat.
Poznam pa enga mesarja hihi...
anon-10743 sporočil: 2.011
[#59570] 15.03.07 09:25 · odgovor na: anon-103544 (#59562)
Odgovori   +    0

1013Curci je napisal(a):
Dejstva veljajo za SLovenijo definitivno...vendar v LJ pred 10 leti, v posavju pa še 2 leti nazaj... Je pa res, da trenutno je tega bolj ko ne konec, ker ljudje, ki so to delali imajo toliko velik kapital, da se jim ne da več konkurirat. Poznam pa enga mesarja hihi...

Ce ne vidis, je clanek ravno o tem, kako to delas z izposojenim denarjem. Newsflash: ni nujno, da ima tisti, ki ga vidis zidati/kupovati veliko bajto, voziti novega mercedesa ali BMWja ali zreti v dragi restavraciji sploh kaj denarja pod palcem. Mantra zadnjih 4,5 let je KREDIT! LIZING! KREDIT! POCENI! (jos malo pa nestalo press)

Strani: 1