Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Bremena na nepremičnini

Strani: 1

anon-112568 sporočil: 74
[#56944] 08.03.07 07:51
Odgovori   +    0
Pozdravljeni!

Kot bodočega kupca nepremičnine me zanima sledeče: kako lahko ugotovim ali je nepremičnina, ki bi jo želel kupiti prosta bremen? So bremena edina past pri nakupu? Zakaj sploh kupiti nepremičnino prek nepremičninskega posrednika, ki si za to vzame provizijo? Ima kdo kak nasvet, kako bi lahko prišel do nekoliko cenejše nepremičnine? Pa ne mislim preko stanovanjskega sklada ali občinskega sklada? Hvala vam za odgovore.

LP, ME.
0715DOMIN sporočil: 59
[#57764] 09.03.07 22:48 · odgovor na: anon-112568 (#56944)
Odgovori   +    0
Bremena so praviloma zapisana v zemljiški knjigi, v listu C. Vse si lahko brezplačno ogledaš preko računalnikov na okrajnih sodiščih. Isto lahko storiš preko interneta, le da tu en vpogled stane 1,25 EUR. Za uradni izpisek iz zemljiške knjige se moraš seveda oglasiti pri referentih. Stanje zemljiške knjige ni vedno ažurno, zato je potrebna previdnost. Tu velja posebej omeniti evidentiranje etažne lastnine, kjer so stvari še vedno neurejene. V takih primerih ti je edino zagotovilo, da si kupil v redu stvar, veriga zemljiškoknjižnih listin (pogodb) v izvirnkih, z vsemi potrdili o plačilu davkov in overitvami. Če tega ni, oz. ima prodjalec samo kopije listin, ti nakup odsvetujem.

Nakup zemljišča je zopet druga zgodba. Od lokacijskih informacij, predkupnih upravičencev, namembnosti zemljišč, ipd.

Zaradi navedenega in še kar nekaj ostalih stvari je vendarle pametno, da se poslužiš pomoči agencije. Kaj vse mora agencija narediti si lahko prebereš v Zakonu o nepremičninskem posredovanju. Poleg tega imajo agencije v svoji ponudbi ponavadi kar nekaj nepremičnin in lahko že tam najdeš nekaj zase. Kako priti do poceni nepremičnine pa je seveda umetnost, ki dela nekatere ljudi hudičevo bogate.  

Če se odločaš za nakup kje na Gorenjskem, se oglasi. Vendar tu poceni nepremičnin skoraj ni.
anon-112568 sporočil: 74
[#58648] 13.03.07 08:26 · odgovor na: 0715DOMIN (#57764)
Odgovori   +    0
Najlepša hvala za odgovor! Kar nekaj časa je trajalo, ko pa je odgovor prišel je bil zelo izčrpen. Še nekaj me zanima. Katere zakonike je potrebno poznati, če sklepaš nepremičninski posel brez nepremičninskega posrednika? (Stvarnopravni zakonik, Zakon o ZK, še kaj?)

Hvala.

LP, M.
0227Lu1 sporočil: 286
[#58649] 13.03.07 08:37 · odgovor na: anon-112568 (#58648)
Odgovori   +    0

MarcoEuro je napisal(a):
Najlepša hvala za odgovor! Kar nekaj časa je trajalo, ko pa je odgovor prišel je bil zelo izčrpen. Še nekaj me zanima. Katere zakonike je potrebno poznati, če sklepaš nepremičninski posel brez nepremičninskega posrednika? (Stvarnopravni zakonik, Zakon o ZK, še kaj?)

Hvala.

LP, M.
 
Lahko pogledas se Zakon o notariatu, sicer pa ce delas posel preko nepremicninske agencije si zavarovan do 170.000 EUR,
lp
0715DOMIN sporočil: 59
[#60036] 15.03.07 23:35 · odgovor na: anon-112568 (#58648)
Odgovori   +    0
Zakonov je kar nekaj, zato je vprašanje, če se ti jih splača brati oz. študirati.  

Strani: 1