Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Gradbeno dovoljenje

Strani: 1

anon-45881 sporočil: 7.327
[#52450] 22.02.07 08:29
Odgovori   +    0
Privilegij pridobivanja gradbenega dovoljenja imajo vse etnične skupine razen ene. Ti ne potrebujejo niti strip variante...
anon-71240 sporočil: 354
[#53006] 23.02.07 09:46
Odgovori   +    0
"Po vloženi prošnji za gradbeno dovoljenje upravni organ ugotovi, ali je nameravana gradnja v skladu z izvedbenim prostorskim aktom."
Napišite še, kdo "ugotovitve upravnega organa" nadzira!? V praksi ugotavljamo, da ugotovitve upravnih organov glede skladnosti z izvedbenim prostorskim aktom velikokrat niso pravilne!! Zato imamo gradnjo ob ulici Za gradom v Ljubljani, kakršna je - po določilih prostorskih aktov večkrat presega dopustno, pa ima kljub temu gradbeno dovoljenje!!
shamo sporočil: 90
[#53379] 24.02.07 00:22
Odgovori   +    0
rad bi zgradil 4 nadstropno hišo. Kaj naredim prej?
a) kupim parcelo in upam, da mi izdajo gradbeno dovoljenje za gradnjo na njej
b) vložim zahtevo za gradbeno dovoljenje na parceli, ki je še nisem kupil.. je to sploh mogoče?
c) preverim skladnost predvidene gradnje s prostorskim aktom (je pisan tako, da ga lahko razume laik?) in tvegam, ali mi lokalna mafija odobri gradnjo
anon-89 sporočil: 10.178
[#53381] 24.02.07 00:45 · odgovor na: shamo (#53379)
Odgovori   +    0

shamo je napisal(a):
rad bi zgradil 4 nadstropno hišo. Kaj naredim prej? a) kupim parcelo in upam, da mi izdajo gradbeno dovoljenje za gradnjo na njej b) vložim zahtevo za gradbeno dovoljenje na parceli, ki je še nisem kupil.. je to sploh mogoče? c) preverim skladnost predvidene gradnje s prostorskim aktom (je pisan tako, da ga lahko razume laik?) in tvegam, ali mi lokalna mafija odobri gradnjo
 
predlagam, da namesto gradnje 4 nadstropne hiše spiješ pivo in greš spat.
0227Lu1 sporočil: 286
[#53431] 24.02.07 13:08 · odgovor na: anon-71240 (#53006)
Odgovori   +    0

MaLip je napisal(a):
"Po vloženi prošnji za gradbeno dovoljenje upravni organ ugotovi, ali je nameravana gradnja v skladu z izvedbenim prostorskim aktom."
Napišite še, kdo "ugotovitve upravnega organa" nadzira!? V praksi ugotavljamo, da ugotovitve upravnih organov glede skladnosti z izvedbenim prostorskim aktom velikokrat niso pravilne!! Zato imamo gradnjo ob ulici Za gradom v Ljubljani, kakršna je - po določilih prostorskih aktov večkrat presega dopustno, pa ima kljub temu gradbeno dovoljenje!!
 "ugotovitve upravnega organa" nadzira KORUPCIJA

Strani: 1