Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Korak do samonapihljivih pnevmatik

Strani: 1

153 sporočil: 9.333
[#2479463] 02.12.14 20:19
Odgovori   +    1
Izjemno ! Pa le eno vprašanje:
bo miniaturna črpalka napolnila
prazno - (prej) predrto pnevmatiko ?

Sodražan
alfa55 sporočil: 2.730
[#2479582] 03.12.14 10:11
Odgovori   +    1
A ni Continental že patentiral "brezdušno" gumo, ki sploh ne rabi napihovanja...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2479655] 03.12.14 12:56 · odgovor na: 153 (#2479463)
Odgovori   +    2
[153]
Izjemno ! Pa le eno vprašanje:
bo miniaturna črpalka napolnila
prazno - (prej) predrto pnevmatiko ?

Sodražan
Pnizgauer držal napihnjeno gumo baje do 8 metkov...
bc123a sporočil: 48.253
[#2479721] 03.12.14 14:49 · odgovor na: (#2479712)
Odgovori   +    2
[valsidalado]
Mene osebno bolj zanima npr kako, prvič narediti perpetuum mobile, pravega, drugič pa, ali ga sploh zaupati čoveštvu
A to, da perpetuum mobile ni fizikalno mozen, to si pa spregledal?
153 sporočil: 9.333
[#2479735] 03.12.14 15:18 · odgovor na: (#2479686)
Odgovori   +    0
[alek14]
> [153]
> Izjemno ! Pa le eno vprašanje:
> bo miniaturna črpalka napolnila
> prazno - (prej) predrto pnevmatiko ?
>
> Sodražan

Ne.
Hvala, alek14, za odgovor; in kako
bi jo spet usposobil na vozljivo ?

Sodražan
bc123a sporočil: 48.253
[#2479742] 03.12.14 15:31 · odgovor na: (#2479729)
Odgovori   +    1
[valsidalado]
> [bc123a]
> > [valsidalado]
> > Mene osebno bolj zanima npr kako, prvič narediti perpetuum mobile, pravega, drugič pa, ali ga sploh zaupati čoveštvu
>
> A to, da perpetuum mobile ni fizikalno mozen, to si pa spregledal?

To je rekel Einstein pred sto leti. Problem je, da je bil en od dveh, ki naj bi sploh kaj razumel. No, pa da ne bi sedaj jaz tu kaj obljubljal. Malo se vseeno razglej, kaj vse se dogaja. Že skoraj sto let vedo, da atom ni videti tak, kot je upodobjen v Atomiumu,
Ne bluzi.

Perpetuum mobile ni mozen. Pa ne zato "ker je einstein tako rekel", ampak zato, ker bi moral krsiti prvi in/ali drugi zakon termodinamike - ta zakona pa so fiziki ze nestetokrat potrdili z eksperimenti.
153 sporočil: 9.333
[#2479746] 03.12.14 15:39 · odgovor na: (#2479660)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: 153 03.12.2014 15:41
[valsidalado]
> [153]
> Izjemno ! Pa le eno vprašanje:
> bo miniaturna črpalka napolnila
> prazno - (prej) predrto pnevmatiko ?
>
> Sodražan

Niti ni tako izjemno. Sodobna vojaška vozila imajo tak sistem že dolgo. Sedaj očitno prehaja pa v civilno rabo po zaslugi ugotovitev, da bi se dalo nekaj prihraniti. Na vojaških vozilih imaš nekaj podobnega, da ostanejo gume polne tudi, ko so prestreljene. Jasno pa, da jih moraš tudi zaflikati. Je pa fino, če neka tehnologija, ki je domena vojske, najde tudi uporabno vrednost v civilni sferi. Podobno, o čemer se niti ne razpravlja preveč, je pa to tisti pravi dosežek, po mojem, Boscarol želi letalstvo, ki je v domeni vojske, še vedno, približati javni sferi. To omenjam zato, ker ponavadi ne razpravljamo o povezavah vojska - civilna sfera ali pa država - civilna sfera, ko pač premalo razmišljamo o raznih sinergijah (ki jih pa ne znamo ustvariti, ker javnim interesom ne znamo podrediti vsega, tudi države in vojske, pačpapočnemo vse ravno obratno; recimo mi imamo javni kapital in denar po ustavi v lasti subjekta države, ni last družbe-subjekta-investitorice, ki je točno zato, ker je javni kapital po ustavi državni, tudi biti ne more, zaradi česar potem pa prihaja do konfliktov med državo in družbo oz. civilno sfero, ki bi se pa rada pravno vzpostavila in bi bila rada priznana; pa ji je to v ustavi kapitalsko in dokaj oblastno/vojaško oz. paranoidno/shizofreno preprečeno).
Je za nekatere večna in protislovna tema:
zasebni/javni/družbeni/državni...kapital
nekak� �na samonapihljiva guma, ki se lahko
vrti in vtika vsepovprek, z al'brez razuma ?
[:-) ! Sicer pa hvala za obširen odmev.

Sodražan
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2479756] 03.12.14 16:01 · odgovor na: (#2479753)
Odgovori   +    1
[valsidalado]
> [bc123a]
> Ne bluzi.
>
> Perpetuum mobile ni mozen. Pa ne zato "ker je einstein tako rekel", ampak zato, ker bi moral krsiti prvi in/ali drugi zakon termodinamike - ta zakona pa so fiziki ze nestetokrat potrdili z eksperimenti.
To me spominja na včerajšnjo debato na temo "ali je DDV strošek za podjetje". Tako kot je definiran DDV in ustrezna davčna zakonodaja, naj ne bi bil, in tako kot je definiran perpetuum mobile in ustrezna zakonodaja termodinamike, naj perpetuum mobile ne bi bil možen.
Ampak če na DDV pogledaš iz stališča, da ga mora podjetje kupcem zaračunati in dobiti plačano, potem stvari izgledajo takoj drugače. In čisto možno, da je treba tudi na fiziko samo pogledati z drugega zornega kota, pa bo revolucija tukaj.
bc123a sporočil: 48.253
[#2479829] 03.12.14 18:32 · odgovor na: (#2479753)
Odgovori   +    1
[valsidalado]
> > To je rekel Einstein pred sto leti. Problem je, da je bil en od dveh, ki naj bi sploh kaj razumel. No, pa da ne bi sedaj jaz tu kaj obljubljal. Malo se vseeno razglej, kaj vse se dogaja. Že skoraj sto let vedo, da atom ni videti tak, kot je upodobjen v Atomiumu,
>
> Ne bluzi.
>
> Perpetuum mobile ni mozen. Pa ne zato "ker je einstein tako rekel", ampak zato, ker bi moral krsiti prvi in/ali drugi zakon termodinamike - ta zakona pa so fiziki ze nestetokrat potrdili z eksperimenti.

Če bi se ti malo več zanimal za te zadeve, bi videl, da se te zakone da zaobiti. Tudi matematično, če se vpelje pojem sočasnost. Jasno je pa, da te zakone še vedeno in kar naprej - potrjujejo ... A' si ti prebral knjižico Kaos
Lej, ne bluzi. ok?

Strani: 1