Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Petra bi vložila 180 tisočakov v stanovanje. Je to pametno?

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Moje finance (33)

Strani: 1 2

anon-246382 sporočil: 41
[#2566570] 03.12.15 14:44
Odgovori   +    2
pa vi nimate pojma.
letos sem kupil stanovanje na s.p.(s.p. dela skromen dobiček, tako da davka na dohodnino nimam) v Mariboru za 32.000 €, staro 10 let v centru Maribor. Najemnika sem dobil takoj za 270 €, se pravi letno 3240 €. V stanovanje sem takoj vložil 4000,00 za temeljito obnovo ter novo opremo, tako da stroškov v prihodnje ne bo več. Ker iščem dolgoročne najemnike računam da bodo ostali več let, saj imam z ostalimi takšne izkušnje. Pred tem je bilo stanovanje zasedeno 8 let.
se pravi za 36.000 € vložka bom letno dobil cca. 3.000 €, kredita nisem jemal. Investicija se mi povrne v 12 letih, pa ne spet jamrat to ni mogoče, mogoče ker to počnem že 10 let.
Pa si zračunajte kaj se splača Maribor ali Ljubljana. Vedno delate primerjave v Ljubljani kjer res ne pije vode in se stanovanje ne splača kupiti niti za sebe kaj šele za investicijo in to še na kredit, pravi strokovnjaki. Toliko o vaših izračunih.
anon-203080 sporočil: 1.088
[#2566571] 03.12.15 14:59
Odgovori   +    0
Je, če jih je dala pod vzglavnik!*(Merjotov apokrif)

*vzglavnik mora, seveda,biti v zgoraj omenjenem stanovanju.
anon-18898 sporočil: 1.048
[#2566574] 03.12.15 15:10 · odgovor na: anon-246382 (#2566570)
Odgovori   +    1
se strinjam V Ljubljani je nakup zgrešena investicija, Maribor pa kot ti praviš je ekonomsko dobičkonosna investicija...
sopranos sporočil: 11.405
[#2566582] 03.12.15 15:31 · odgovor na: anon-246382 (#2566570)
Odgovori   +    2
[FIN-310468]
pa vi nimate pojma.
letos sem kupil stanovanje na s.p.(s.p. dela skromen dobiček, tako da davka na dohodnino nimam) v Mariboru za 32.000 €, staro 10 let v centru Maribor. Najemnika sem dobil takoj za 270 €, se pravi letno 3240 €. V stanovanje sem takoj vložil 4000,00 za temeljito obnovo ter novo opremo, tako da stroškov v prihodnje ne bo več. Ker iščem dolgoročne najemnike računam da bodo ostali več let, saj imam z ostalimi takšne izkušnje. Pred tem je bilo stanovanje zasedeno 8 let.
se pravi za 36.000 € vložka bom letno dobil cca. 3.000 €, kredita nisem jemal. Investicija se mi povrne v 12 letih, pa ne spet jamrat to ni mogoče, mogoče ker to počnem že 10 let.
Pa si zračunajte kaj se splača Maribor ali Ljubljana. Vedno delate primerjave v Ljubljani kjer res ne pije vode in se stanovanje ne splača kupiti niti za sebe kaj šele za investicijo in to še na kredit, pravi strokovnjaki. Toliko o vaših izračunih.
Ja, tvoj primer pije vodo. Primer s stanovanjem v članku, ki bi se prodal za 180.000 EUR, pa ne. Je pa nekaj, Maribor je že tako v p****, da ljudje pač potrebujejo denar in vedo, da male luknje za 100.000 ne bodo prodali. V Ljubljani v tem smislu, zaradi množice iz javnega sektorja, državnih družb, turisto itd., krize ni. Zato si številni še vedno lahko privoščijo čakati nekaj let na kupca nepremičnine. Jaz še vedno trdim, da je pravi pokazatelj ekonomskega stanja v družbi in prave vrednosti nepremičnin, višina najemnin. Vse ostalo so anomalije na trgu,ki se slej kot prej razgalijo in vrnejo v tržno stanje.

V Ljubljani je stanje tako, da bodo kljubovali zakonitostim trga toliko časa, dokler si bo javna uprava lahko za svoje plače brez problemov izposojala denar v tujini. Nekatera podjetja se že selijo iz Ljubljane na periferijo, nekatera bodo to šele storila. V prenovljenem mestnem jedru in v okolici upravih stavb, se bodo vrednosti verjetno ohranjale, saj turisti so in nekaj uprave bomo vedno imel, tudi če se le-ta zmanjša. Medtem ko jaz ne vidim možnosti, da se ohranijo cene v ljubljanskih blokovskih naseljih. Tam so odmaknjeni od središča dogajanja, nič se ne vlaga, zadeve propadajo itd.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2566585] 03.12.15 15:38 · odgovor na: (#2566553)
Odgovori   +    0
[republican]
> [berneticd]
> in to zelo majhna....

Pred časom sem se pogovarjal z Londončanom o ceni slovenskih nepremičnin in ni mogel verjeti, kako smešno poceni so v primerjavi s cenami nepremičnin v Londonu. Monaco je pa še dražji od Londona. Slovenske nepremičnine so smešno poceni že v primerjavi z večino azijskih držav, kjer so bile včasih občutno cenejše od slovenskih.
Daj ne seri. Ne moreš primerjati LJ in Londona. LJ primerjaj s kakim manjšim angleškim mestom, kot je npr. Coventry, kjer povprečne samostojne hiše (s 3 spalnicami) stanejo, preračunano, večinoma od 200k do 400k EUR.

Naknadno si omenjal Turčijo, Tajsko itd. - bi morda postregel s kakim linkom, pa da vidimo točno kje si gledal te cene. Saj verjamem da v najbolj nobel četrtih Istanbula je kvadratni meter zelo drag, ampak....
sopranos sporočil: 11.405
[#2566586] 03.12.15 15:40 · odgovor na: (#2566580)
Odgovori   +    0
[republican]
> [0121ZA1]
> Uf pa veš kakšne plače so v London City

Na Kitajskem in Tajskem so plače (zaenkrat še) nižje kot v Sloveniji, nepremičnine pa dražje... Pa na Češkem recimo tudi. Še celo v Turčiji so nepremičnine dražje, kot v Sloveniji, čeprav so turške plače nižje od slovenskih. Naš problem je vse nižji standard, ne pa predrage nepremičnine.
Odvisno od lokacije. Na Kitajskem in Tajskem so cene prenapihnjene in bodo slej kot prej strmoglavile. Vprašanje ni če, ampak kdaj. Je pa v ekonomiji tudi precej psihologije. Na Tajske in Kitajskem še vedno prevladuje optimizem, v Sloveniji pa pesimizem. Žal v Sloveniji ne naredimo nič, da bi ljudem vzbudili optimizem. Vsak nov Mramorjev preblisk vzame nekaj optimizma stran.
sopranos sporočil: 11.405
[#2566589] 03.12.15 15:48 · odgovor na: anon-20668 (#2566585)
Odgovori   +    1
[matjazfinance]
> [republican]
> > [berneticd]
> > in to zelo majhna....
>
> Pred časom sem se pogovarjal z Londončanom o ceni slovenskih nepremičnin in ni mogel verjeti, kako smešno poceni so v primerjavi s cenami nepremičnin v Londonu. Monaco je pa še dražji od Londona. Slovenske nepremičnine so smešno poceni že v primerjavi z večino azijskih držav, kjer so bile včasih občutno cenejše od slovenskih.

Daj ne seri. Ne moreš primerjati LJ in Londona. LJ primerjaj s kakim manjšim angleškim mestom, kot je npr. Coventry, kjer povprečne samostojne hiše (s 3 spalnicami) stanejo, preračunano, večinoma od 200k do 400k EUR.

Naknadno si omenjal Turčijo, Tajsko itd. - bi morda postregel s kakim linkom, pa da vidimo točno kje si gledal te cene. Saj verjamem da v najbolj nobel četrtih Istanbula je kvadratni meter zelo drag, ampak....
Če gledaš strani v angleškem jeziku, ki so namenjene tujcem, potem so cene res astronomske. Medtem ko so cene na straneh v lokalnem jeziku nižje. Povprečje je tam seveda še vedno nižje. Je pa res, da se jim zaradi nizkih obremenitev plač, njihovi neto prihodki zelo, zelo višajo. In je v tem pogledu med njihovimi in slovenskimi neto plačami že zelo majhna razlika. So pa to še vedno družbe, kjer ni toliko sociale, zato je nepremičnina neke vrste pokojninska naložba.
xennon sporočil: 503
[#2566592] 03.12.15 16:01 · odgovor na: sopranos (#2566582)
Odgovori   +    1
[sopranos]>
Ja, tvoj primer pije vodo. Primer s stanovanjem v članku, ki bi se prodal za 180.000 EUR, pa ne. Je pa nekaj, Maribor je že tako v p****, da ljudje pač potrebujejo denar in vedo, da male luknje za 100.000 ne bodo prodali. V Ljubljani v tem smislu, zaradi množice iz javnega sektorja, državnih družb, turisto itd., krize ni. Zato si številni še vedno lahko privoščijo čakati nekaj let na kupca nepremičnine. Jaz še vedno trdim, da je pravi pokazatelj ekonomskega stanja v družbi in prave vrednosti nepremičnin, višina najemnin. Vse ostalo so anomalije na trgu,ki se slej kot prej razgalijo in vrnejo v tržno stanje.

V Ljubljani je stanje tako, da bodo kljubovali zakonitostim trga toliko časa, dokler si bo javna uprava lahko za svoje plače brez problemov izposojala denar v tujini. Nekatera podjetja se že selijo iz Ljubljane na periferijo, nekatera bodo to šele storila. V prenovljenem mestnem jedru in v okolici upravih stavb, se bodo vrednosti verjetno ohranjale, saj turisti so in nekaj uprave bomo vedno imel, tudi če se le-ta zmanjša. Medtem ko jaz ne vidim možnosti, da se ohranijo cene v ljubljanskih blokovskih naseljih. Tam so odmaknjeni od središča dogajanja, nič se ne vlaga, zadeve propadajo itd.

Številni si privoščijo čakati neaj let samo zato ker so stanovanja dobili (skoraj) zastonj (jazbinšek) in nič več. Če bi ga kupili po se jim ne bi splačalo čakati niti mesec dni!

Ampak da se vrnemo na izračun: nekak mi v izračunih v članku in komentarjih ne štima:
če odmislimo realnost predpostavk - Petra vendar vlaga le 20K eur svojega denarja (ne 180K!). po 20ih letih pa bo imela (naj bo brez dodatnih predpostavk) - 180K eur. Lahko tudi malo zmanjšamo - recimo 150K (če bo morala sama plačevati kredit in imela še kake dodatne stroške).
Proda stanovanje in to je to - veliko več bo imela kot pa če 20K da v banko.

Izračun je kmečki, ampak vseeno - kaj jaz tu ne vidim?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2566602] 03.12.15 16:43 · odgovor na: xennon (#2566592)
Odgovori   +    0
[xennon]
> [sopranos]>
> Ja, tvoj primer pije vodo. Primer s stanovanjem v članku, ki bi se prodal za 180.000 EUR, pa ne. Je pa nekaj, Maribor je že tako v p****, da ljudje pač potrebujejo denar in vedo, da male luknje za 100.000 ne bodo prodali. V Ljubljani v tem smislu, zaradi množice iz javnega sektorja, državnih družb, turisto itd., krize ni. Zato si številni še vedno lahko privoščijo čakati nekaj let na kupca nepremičnine. Jaz še vedno trdim, da je pravi pokazatelj ekonomskega stanja v družbi in prave vrednosti nepremičnin, višina najemnin. Vse ostalo so anomalije na trgu,ki se slej kot prej razgalijo in vrnejo v tržno stanje.
>
> V Ljubljani je stanje tako, da bodo kljubovali zakonitostim trga toliko časa, dokler si bo javna uprava lahko za svoje plače brez problemov izposojala denar v tujini. Nekatera podjetja se že selijo iz Ljubljane na periferijo, nekatera bodo to šele storila. V prenovljenem mestnem jedru in v okolici upravih stavb, se bodo vrednosti verjetno ohranjale, saj turisti so in nekaj uprave bomo vedno imel, tudi če se le-ta zmanjša. Medtem ko jaz ne vidim možnosti, da se ohranijo cene v ljubljanskih blokovskih naseljih. Tam so odmaknjeni od središča dogajanja, nič se ne vlaga, zadeve propadajo itd.


Številni si privoščijo čakati neaj let samo zato ker so stanovanja dobili (skoraj) zastonj (jazbinšek) in nič več. Če bi ga kupili po se jim ne bi splačalo čakati niti mesec dni!

Ampak da se vrnemo na izračun: nekak mi v izračunih v članku in komentarjih ne štima:
če odmislimo realnost predpostavk - Petra vendar vlaga le 20K eur svojega denarja (ne 180K!). po 20ih letih pa bo imela (naj bo brez dodatnih predpostavk) - 180K eur. Lahko tudi malo zmanjšamo - recimo 150K (če bo morala sama plačevati kredit in imela še kake dodatne stroške).
Proda stanovanje in to je to - veliko več bo imela kot pa če 20K da v banko.

Izračun je kmečki, ampak vseeno - kaj jaz tu ne vidim?
Teoretično je točno tako, saj to je bil namen te špekulacije. Dejstvo pa je, da bo obrok kredita presegal najemnino vsaj za 200 EUR. Če k temu prišteješ še vzdrževanje, davek ipd., in pa verjetnost da bo nepremičnina po 20 letih vredna manj kot sedaj, potem je lahko dejanski zaslužek bistveno manjši. Ne kaj dosti večji, kot če bi teh 20.000 pač dala na banko, in vse tisto, kar bo vlagala v kredit, vzdrževanje ipd. dodajala zraven naslednjih 20 let. (Je pa res, da so zdaj v banki takorekoč ničelne obresti, še 5 let nazaj je bila bančna vezava gotovo boljša alternativa najemu)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2566604] 03.12.15 16:50 · odgovor na: anon-246382 (#2566570)
Odgovori   +    1
[FIN-310468]
pa vi nimate pojma.
letos sem kupil stanovanje na s.p.(s.p. dela skromen dobiček, tako da davka na dohodnino nimam) v Mariboru za 32.000 €, staro 10 let v centru Maribor. Najemnika sem dobil takoj za 270 €, se pravi letno 3240 €. V stanovanje sem takoj vložil 4000,00 za temeljito obnovo ter novo opremo, tako da stroškov v prihodnje ne bo več. Ker iščem dolgoročne najemnike računam da bodo ostali več let, saj imam z ostalimi takšne izkušnje. Pred tem je bilo stanovanje zasedeno 8 let.
se pravi za 36.000 € vložka bom letno dobil cca. 3.000 €, kredita nisem jemal. Investicija se mi povrne v 12 letih, pa ne spet jamrat to ni mogoče, mogoče ker to počnem že 10 let.
Pa si zračunajte kaj se splača Maribor ali Ljubljana. Vedno delate primerjave v Ljubljani kjer res ne pije vode in se stanovanje ne splača kupiti niti za sebe kaj šele za investicijo in to še na kredit, pravi strokovnjaki. Toliko o vaših izračunih.
Bravo, je pa to kar uspeh dobiti takšnega (norega) najemnika. Nisi sicer napisal kako veliko je stanovanje, pač za 200 EUR dobiš enosobno stanovanje tudi v LJ.
anon-329788 sporočil: 2.321
[#2566610] 03.12.15 17:05 · odgovor na: anon-18898 (#2566527)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 03.12.15 13:38
Ne vem, no. Nedolgo nazaj sem se sprehajal po Parizu in gledal prekrasne stavbe stare nekaj stoletij. Če zadeve vzdržuješ, pač vrednost ohranjajo. Denarja in delnic pa ne moreš vzdrževati, nič ni odvisno od tebe, čista sreča.
anon-8475 sporočil: 219
[#2566616] 03.12.15 18:08 · odgovor na: (#2566590)
Odgovori   +    1
Lani sem bil prisoten pri celotnem procesu nakupa vrstne hiše na Tajskem in morda lahko poročam iz prve roke.
Nakup je zadeval vrstno hišo, na koncu vrste, zato ima okoli malce več zemlje, takole na oko kakšnih 150 m2 zelenice. Samo naselje je ograjeno in varovano z varnostniki 24/365. Hiša ima na zunanji strani kuhinjo (kupec jo opremi sam, po lastnih željah). V zgornjem nadstropju je glavna spalnica in dve otroški sobi, ter kopalnica z WC-jem. V pritličju je velika dnevna soba in še ena koplanica z WC-jem. Hiša je bila popolnoma nova in dokončana-pripravljena za vselitev. Mesto v katerem je to naselje je oddaljeno približno 50 km JV od Bangkoka, torej ni neka vukojebina.
Cena je bila lani avgusta (z vključenim popustom) 2.100.000B (tajskih Bahtov). Mislim, da je to zneslo lani približno 48.000€, je evro letos precej padel in bi bilo sedaj več. Sicer ne trdim, da si povprečna tajska družino z lahkoto privošči takšno hišo, je pa možno dobiti dolgoročne kredite za nakup (tudi več kot 30 let).
Hiša na sredini kareja s samo cca. 20 m2 travce je koštala 1.900.000B.
Pa še sladkorček. Podjetje-investitor, ki hiše prodaja prva tri leta krije vse stroške elektrike, vode in kanalščine, ter odvoza smeti (smeti odvažajo vsak dan).
LP
sopranos sporočil: 11.405
[#2566619] 03.12.15 18:39 · odgovor na: anon-8475 (#2566616)
Odgovori   +    0
[skrabam]
Lani sem bil prisoten pri celotnem procesu nakupa vrstne hiše na Tajskem in morda lahko poročam iz prve roke.
Nakup je zadeval vrstno hišo, na koncu vrste, zato ima okoli malce več zemlje, takole na oko kakšnih 150 m2 zelenice. Samo naselje je ograjeno in varovano z varnostniki 24/365. Hiša ima na zunanji strani kuhinjo (kupec jo opremi sam, po lastnih željah). V zgornjem nadstropju je glavna spalnica in dve otroški sobi, ter kopalnica z WC-jem. V pritličju je velika dnevna soba in še ena koplanica z WC-jem. Hiša je bila popolnoma nova in dokončana-pripravljena za vselitev. Mesto v katerem je to naselje je oddaljeno približno 50 km JV od Bangkoka, torej ni neka vukojebina.
Cena je bila lani avgusta (z vključenim popustom) 2.100.000B (tajskih Bahtov). Mislim, da je to zneslo lani približno 48.000€, je evro letos precej padel in bi bilo sedaj več. Sicer ne trdim, da si povprečna tajska družino z lahkoto privošči takšno hišo, je pa možno dobiti dolgoročne kredite za nakup (tudi več kot 30 let).
Hiša na sredini kareja s samo cca. 20 m2 travce je koštala 1.900.000B.
Pa še sladkorček. Podjetje-investitor, ki hiše prodaja prva tri leta krije vse stroške elektrike, vode in kanalščine, ter odvoza smeti (smeti odvažajo vsak dan).
LP
No, na Tajskem večin ljudi nima uradnih služb, zato je tudi zelo malo ljudi kreditno sposobnih. Kar jih rešuje je to, da si denar sposojajo na sivem trgu, pri sorodnikih, da imajo veliko otrok, ožjih sorodnikov, ki delajo v tujini in pošiljajo domov denar s katerim se plačuje kredite in seveda tujci, ki kupujejo nepremičnine za svoje tajske punce/žene ali zase v upanju, da bodo na Tajskem preživeli svoj pokoj. Tudi punce, ki delajo v določeni industriji lahko, če so malo iznajdljive zelo hitro naberejo dovolj denarja, da kupijo nepremičnino kar z gotovino.

Drugače se ogromno tujcev na Tajskem kar precej zajeba, ker ne razumejo, da tam zadeve potekajo precej drugače kot v EU. Razvit je Bangkok in jug, vse nad Bangkokom je revno.

Za Tajce imajo tudi posebne sheme s katero si lahko kupijo oz. postavijo hišo zelo poceni. A potem tega več let ne smejo prodati.

Se mi zdi, da je na Tajskem vse naravnano tako, da čim hitreje stisnejo čim več denarja od tujcev. Tako, da nekatere slečejo dobesedno do gat. Eni pač nočejo razumeti, da hoditi na Tajsko na "babe" in tam živeti ter služiti denar ni eno in isto. Še zlasti ne s kakšnimi bari, resorti in podobnimi zadevami. Tukaj ljudje vsako leto izgubijo na milijone EUR denarja.

Če so cene nepremičnin še razmeroma nizke, ter soliden avto, z ustreznim zavarovanjem lahko pride celo dražje kot v Sloveniji. Podobno je tudi z raznimi zdravstvenimi zavarovanji. Če hočeš na Tajskem imeti standard kot v Evropi (s tem, da imaš pač malo večjo in boljšo hišo) to vseeno ni tako poceni. Sem se na neki točki resno zanimal za to opcijo. In bolj kot sem računal in preračunaval, bolj sem prihajal do spoznanja, da je Tajska za tujca kar draga zadeva za življenje.
sopranos sporočil: 11.405
[#2566621] 03.12.15 18:55 · odgovor na: xennon (#2566592)
Odgovori   +    0
[xennon]
> [sopranos]>
> Ja, tvoj primer pije vodo. Primer s stanovanjem v članku, ki bi se prodal za 180.000 EUR, pa ne. Je pa nekaj, Maribor je že tako v p****, da ljudje pač potrebujejo denar in vedo, da male luknje za 100.000 ne bodo prodali. V Ljubljani v tem smislu, zaradi množice iz javnega sektorja, državnih družb, turisto itd., krize ni. Zato si številni še vedno lahko privoščijo čakati nekaj let na kupca nepremičnine. Jaz še vedno trdim, da je pravi pokazatelj ekonomskega stanja v družbi in prave vrednosti nepremičnin, višina najemnin. Vse ostalo so anomalije na trgu,ki se slej kot prej razgalijo in vrnejo v tržno stanje.
>
> V Ljubljani je stanje tako, da bodo kljubovali zakonitostim trga toliko časa, dokler si bo javna uprava lahko za svoje plače brez problemov izposojala denar v tujini. Nekatera podjetja se že selijo iz Ljubljane na periferijo, nekatera bodo to šele storila. V prenovljenem mestnem jedru in v okolici upravih stavb, se bodo vrednosti verjetno ohranjale, saj turisti so in nekaj uprave bomo vedno imel, tudi če se le-ta zmanjša. Medtem ko jaz ne vidim možnosti, da se ohranijo cene v ljubljanskih blokovskih naseljih. Tam so odmaknjeni od središča dogajanja, nič se ne vlaga, zadeve propadajo itd.


Številni si privoščijo čakati neaj let samo zato ker so stanovanja dobili (skoraj) zastonj (jazbinšek) in nič več. Če bi ga kupili po se jim ne bi splačalo čakati niti mesec dni!

Ampak da se vrnemo na izračun: nekak mi v izračunih v članku in komentarjih ne štima:
če odmislimo realnost predpostavk - Petra vendar vlaga le 20K eur svojega denarja (ne 180K!). po 20ih letih pa bo imela (naj bo brez dodatnih predpostavk) - 180K eur. Lahko tudi malo zmanjšamo - recimo 150K (če bo morala sama plačevati kredit in imela še kake dodatne stroške).
Proda stanovanje in to je to - veliko več bo imela kot pa če 20K da v banko.

Izračun je kmečki, ampak vseeno - kaj jaz tu ne vidim?
Problem te "Petre" je v tem, da ona računa na dolgoročni kredit za nakup nepremičnine s katerim si že v štartu ne poplača obroka kredita. Že ob idealnih pogojih, kot so predstavljeni v članku, zadeva ni ne vem kako privlačna. S tem, da ima veliko nevarnosti, če zadeve ne gredo po tako optimističnem scenariju. Recimo, da dobi manj denarja za najemnino, se ji celotna matematika takoj poslabša.Prav tako se ji podre zadeva, če ima stanovanje dalj časa prazno. Pričakovati je tudi, da se lahko davki na nepremičnine zvišajo in lahko, da se tega stroška ne bo dalo preleviti v višjo najemnino. Da se ji kar nepričakovanega zgodi, je lahko ogroženo tudi njeno sedanje stanovanje katerega lastnica je. Prav tako je stanovanje na takšnem trgu kot je slovenski dokaj nelikvidna investicija in lahko traja več mesecev ali celo nekaj let preden se zadeva proda oz. je potrebno ceno precej znižati in s tem mogoče še povečati izgubo.

Slovenija je trg, kjer je živeti od prodaje nadstandardnih storitev/izdelkov precej zahtevno, konkurenca je velika in velikokrat pomagajo kakšne veze oz. kakšna vezana trgovina.
hostamox sporočil: 8.460
[#2566638] 03.12.15 20:20 · odgovor na: (#2566590)
Odgovori   +    1
[republican]
> [matjazfinance]
> bi morda postregel s kakim linkom, pa da vidimo točno kje si gledal te cene. Saj verjamem da v najbolj nobel četrtih Istanbula je kvadratni meter zelo drag, ampak....

www.globalpropertygu...ter-prices

Primerjaj glavno mesto z glavnim mestom in vukojebino z vukojebino, ne pa glavno mesto Slovenije z vukojebino v Turčiji.
Po tej logiki bi lahko primerjal tudi cene v mestnih občinah po Sloveniji ali pa mesta občin- pa veš da to ne gre.

Strani: 1 2