Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Janša ve, da bo zmagal

Strani: 1 2 3 4 5

anon-48472 sporočil: 994
[#315056] 12.09.08 10:47 · odgovor na: anon-76887 (#315049)
Odgovori   +    0
Ej a ni tukaj nobenega strokovnjaka za to področje (mislim zakonodajno). Po moje je uzakonjeno, da predsednik, da mandat stranki z največ glasovi, ki poizkuša sestaviti večinsko vlado, če mu to ne uspe (vlada pade v parlamentu, če nima večinske podpore) dobi mandat stranka z drugim najboljšim izidom. Prvo stranko se lahko preskoči  le, če se predsednik te stranke na sestanku s predsednikom odreče možnosti sestave vlade. Preedsednik se pa pred podelitvijo mandata sestane z voditelji vseh strank, ki so prišle v parlament.
anon-24762 sporočil: 776
[#315074] 12.09.08 10:55 · odgovor na: anon-48472 (#315056)
Odgovori   +    0

0126Marce je napisal(a):
Ej a ni tukaj nobenega strokovnjaka za to področje (mislim zakonodajno). Po moje je uzakonjeno, da predsednik, da mandat stranki z največ glasovi, ki poizkuša sestaviti večinsko vlado, če mu to ne uspe (vlada pade v parlamentu, če nima večinske podpore) dobi mandat stranka z drugim najboljšim izidom. Prvo stranko se lahko preskoči  le, če se predsednik te stranke na sestanku s predsednikom odreče možnosti sestave vlade. Preedsednik se pa pred podelitvijo mandata sestane z voditelji vseh strank, ki so prišle v parlament.
 
Glej tule , kaj pravi stroka. Je kar soglasna in s stališči, ki so v nasprotju s prepričanji levičarskih medijev.
anon-48472 sporočil: 994
[#315093] 12.09.08 11:05 · odgovor na: anon-24762 (#315074)
Odgovori   +    0
Saj to je nekaj takega kot sem napisal. Torej so zadeve bolj ali manj jasne, se mi pa dozdeva, da vsaka stran nekaj muti v zvezi s to podelitvijo mandata.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#315097] 12.09.08 11:07 · odgovor na: anon-76887 (#315049)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):


Demokracija bo vsekakor na preizkušnji :-/
 Eja, če Janša ne bo zmagal, to ne bo več prava demokracija.
anon-28836 sporočil: 3.657
[#315111] 12.09.08 11:15 · odgovor na: anon-24762 (#315074)
Odgovori   +    0

Kolya je napisal(a):

 
Glej tule , kaj pravi stroka. Je kar soglasna in s stališči, ki so v nasprotju s prepričanji levičarskih medijev.
 
V Srbiji redno preskakujejo Radikale z najvec glasov (dvakrat bolj ucinkovito sodstvo)!  Tudi na Zahodu (Belgija) se izbere mandatar, ki je sposoben ustanoviti vecinsko vlado.  Na Hrvaskem so bile spekulacije okrog leve vlade.  Pri nami je Ustava zdavnaj "izbrisana"...
anon-76887 sporočil: 18.121
[#315122] 12.09.08 11:19 · odgovor na: anon-35163 (#315097)
Odgovori   +    0

mataj je napisal(a):

Eja, če Janša ne bo zmagal, to ne bo več prava demokracija.

Če JJ izgubi, bomo še vedno imeli demokracijo.
Ne sodim v krog tistih, ki menijo, da nas bo KGB popeljal nazaj v samoupravni socializem diktature proletariata ;-)
Menim pa, da bo demokracija na preizkušnji, če JJ relativno zmaga, Turk pa podeli mandat KejĐiBijevcem.
anon-48472 sporočil: 994
[#315136] 12.09.08 11:31 · odgovor na: anon-76887 (#315122)
Odgovori   +    0
Meni se pa vse bolj zd,  JJ uporablja te razlage kot nek svoj izgovor, ker ve, da ne bo mandatar oz. da s takimi partnerskimi strankami kot jih ima ne more sestaviti večinske koalicije tudi, če zmaga. Po moje bo dejansko dosegel največ glasov ampak vlade ne bo mogel sestaviti in to ga muči zelo.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#315141] 12.09.08 11:34 · odgovor na: anon-76887 (#315122)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):


Če JJ izgubi, bomo še vedno imeli demokracijo.
Ne sodim v krog tistih, ki menijo, da nas bo KGB popeljal nazaj v samoupravni socializem diktature proletariata ;-)
Menim pa, da bo demokracija na preizkušnji, če JJ relativno zmaga, Turk pa podeli mandat KejĐiBijevcem.

 
Povolilne strankarske kravje kupčije so pač del igre. Tu je še vse odprto, možne so vse kombinacije.

Predsednik da mandat tistemu, za katerega oceni, da bo lahko sestavil vlado, ki jo bo potrdil parlament. Če prav vem, ima predsednik pri tem proste roke. Če njegova izbira mandatarja ni posrečena, parlament vlade pač ne bo potrdil. To je samo izguba časa in ne izguba demokracije.
anon-72895 sporočil: 1.580
[#315158] 12.09.08 11:43
Odgovori   +    0
JJ-zmago!
Kučan ima Turka v žepu kot zadnjega Jolyja!
anon-1670 sporočil: 14.712
[#315171] 12.09.08 11:50
Odgovori   +    1
Lopov, ki ga bodo Finci prejkoslej stlačili za rešetke!
anon-76887 sporočil: 18.121
[#315191] 12.09.08 12:10 · odgovor na: anon-35163 (#315141)
Odgovori   +    1

mataj je napisal(a):


Povolilne strankarske kravje kupčije so pač del igre. Tu je še vse odprto, možne so vse kombinacije.

Predsednik da mandat tistemu, za katerega oceni, da bo lahko sestavil vlado, ki jo bo potrdil parlament. Če prav vem, ima predsednik pri tem proste roke. Če njegova izbira mandatarja ni posrečena, parlament vlade pač ne bo potrdil. To je samo izguba časa in ne izguba demokracije.

Kaj bi se sprenevedali in skrivali za ocenami, prostimi rokami in podobnimi floskulami.

Situacija številka 1.
Predsednik države Lojze Peterle.
Pahor dobi relativno zmago na volitvah, Peterle podeli mandat Janši, ker "oceni", da bo lažje sestavil vlado.
Mataj, F21, N572:  buuuuuu!!!! Sramota!!!! Diktatura!

Situacija številka 2.
Predsednik države Danilo Turk.
Janša relativno zmaga na volitvah, Turk podeli mandat Pahorju, ker "oceni", da bo lažje sestavil vlado.
Mataj, F21, N572: Tako je edino pravilno, saj ima predsednik proste roke, da ne izgublja časa.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#315194] 12.09.08 12:12 · odgovor na: anon-48472 (#315136)
Odgovori   +    0

0126Marce je napisal(a):
Meni se pa vse bolj zd, JJ uporablja te razlage kot nek svoj izgovor, ker ve, da ne bo mandatar oz. da s takimi partnerskimi strankami kot jih ima ne more sestaviti večinske koalicije tudi, če zmaga. Po moje bo dejansko dosegel največ glasov ampak vlade ne bo mogel sestaviti in to ga muči zelo.

Ni nujno.
Desus mora v vlado (10%)
Kresalova mora v vlado (10%?)
SDS: 25%
Podpre ga še Jelinčič in uživa kot kulturni minister.
bc123a sporočil: 48.253
[#315203] 12.09.08 12:18 · odgovor na: anon-48472 (#315136)
Odgovori   +    1

0126Marce je napisal(a):
Meni se pa vse bolj zd, JJ uporablja te razlage kot nek svoj izgovor, ker ve, da ne bo mandatar oz. da s takimi partnerskimi strankami kot jih ima ne more sestaviti večinske koalicije tudi, če zmaga. Po moje bo dejansko dosegel največ glasov ampak vlade ne bo mogel sestaviti in to ga muči zelo.

To se naj pokaze v tem, da ne bo mogel sestaviti vlade, ne v tem, da Turk samovoljno rece "eh, oni itak ne bo mogel sestaviti vlade, dajmo kar levici". Ce turk da mandat levici, se bodo fantje seveda lepo dostojno in kulturno zmenili, in jansa bo pristal v opoziciji.

Dejstvo je, da ce bo jansa relativni zmagovalec, in dobi od turka mandat, bo lahko nascuval K, G in B da se med sabo pozrejo v konkurencnem boju. Ker verjetno treh ne bo rabil. In trojcka KGB ni nic bolj strah kot to, da bodo morali dajati konkurencne ponudbe na jansinem "razpisu". Skoraj ne verjamem da jansi ne bi uspelo sestaviti vlade v tem primeru.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#315204] 12.09.08 12:18 · odgovor na: anon-91864 (#315197)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-76887 12.09.2008 12:19

shaman je napisal(a):

Jahhh, Ness, odvisno pač kako nizko spustiš kriterije. Po moijh smo že zdaj tam. In ko se v sedlo zopet zavihtijo pravoverni bomo zdrsnili še globlje v živo blato skupnoskledarstava , uravnilovke in podobnih boljševiških sranj. LP shaman

Vse dokler ne bo prišlo spet do diktature proletariata v enostrankarskem sistemu, je in bo upanje ;-)

Ni hudič, da narod enkrat ne "shvati".
Saj poznaš tisto: pa ćak i plavuše su shvatile ;)
anon-35163 sporočil: 30.643
[#315222] 12.09.08 12:39 · odgovor na: anon-76887 (#315191)
Odgovori   +    1

0902ISXdX je napisal(a):


Kaj bi se sprenevedali in skrivali za ocenami, prostimi rokami in podobnimi floskulami.

Situacija številka 1.
Predsednik države Lojze Peterle.
Pahor dobi relativno zmago na volitvah, Peterle podeli mandat Janši, ker "oceni", da bo lažje sestavil vlado.
Mataj, F21, N572:  buuuuuu!!!! Sramota!!!! Diktatura!

Situacija številka 2.
Predsednik države Danilo Turk.
Janša relativno zmaga na volitvah, Turk podeli mandat Pahorju, ker "oceni", da bo lažje sestavil vlado.
Mataj, F21, N572: Tako je edino pravilno, saj ima predsednik proste roke, da ne izgublja časa.
Malo dopolnjeno

 
Situacija številka 1.
Predsednik države Lojze Peterle.
Pahor dobi relativno zmago na volitvah, Peterle podeli mandat Janši, ker "oceni", da bo lažje sestavil vlado.
Mataj, F21, N572:  buuuuuu!!!! Sramota!!!! Diktatura!
0902ISXdX, zbor za republiko, shaman, ipd: Tako je edino pravilno, saj ima predsednik proste roke, da ne izgublja časa.


Situacija številka 2.
Predsednik države Danilo Turk.
Janša relativno zmaga na volitvah, Turk podeli mandat Pahorju, ker "oceni", da bo lažje sestavil vlado.
Mataj, F21, N572: Tako je edino pravilno, saj ima predsednik proste roke, da ne izgublja časa.
0902ISXdX, zbor za republiko, shaman, ipd:  buuuuuu!!!! Sramota!!!! Diktatura!
anon-174145 sporočil: 78
[#315223] 12.09.08 12:44
Odgovori   +    0
Ljudje vidim da imate zelo razlicne poglede na dogajanja v Sloveniji o Janezu Jansi o Pahorju itd itd.
Moje mnenje je sledece !! Prihajam iz dveh najbolj rdecih mest v enem je celo Pahor doma vse vredu in prav Vsa cast Pahorju da se je prebil do vrha Slovenske politike verjetno je to kar velik napor.V njegovem domacem kraju in okolici ga za to do sedaj nagradijo na volitvah,ne glede nato,da gos. Pahor ne za Gorico in ne za Sempeter odkar je blizu oblasti ni naredil NIC niti toliko.da bi lahko vplival na svojega zupana da bi mu preplastil ulico v kateri zivi Ljudje to je totalno nesposoben clovek Tukaj in v okolici pa njegovi sosolci znajo povedati da razen govorancij v svojem zivljenju ni napravil nic.Sreco ima da so njegovi volilci ljudje iz juznih republik katerim je bivsa drzava dala vse od dela do stanovanja zato se enemu komunistu morajo zahvaliti.Zal mi je da moram to reci in napisati samo to so dejstva Pahorjevi strankarski kolegi koso Brulc kateri je obcino Nova Gorica spravil na boben Valencic apaticen do obcine vse mu vodi tajnik itd itd
bc123a sporočil: 48.253
[#315233] 12.09.08 12:52 · odgovor na: anon-174145 (#315223)
Odgovori   +    0

newtrans je napisal(a):
Ljudje vidim da imate zelo razlicne poglede na dogajanja v Sloveniji o Janezu Jansi o Pahorju itd itd. Moje mnenje je sledece !! Prihajam iz dveh najbolj rdecih mest v enem je celo Pahor doma vse vredu in prav Vsa cast Pahorju da se je prebil do vrha Slovenske politike verjetno je to kar velik napor.V njegovem domacem kraju in okolici ga za to do sedaj nagradijo na volitvah,ne glede nato,da gos. Pahor ne za Gorico in ne za Sempeter odkar je blizu oblasti ni naredil NIC niti toliko.da bi lahko vplival na svojega zupana da bi mu preplastil ulico v kateri zivi Ljudje to je totalno nesposoben clovek Tukaj in v okolici pa njegovi sosolci znajo povedati da razen govorancij v svojem zivljenju ni napravil nic.Sreco ima da so njegovi volilci ljudje iz juznih republik katerim je bivsa drzava dala vse od dela do stanovanja zato se enemu komunistu morajo zahvaliti.Zal mi je da moram to reci in napisati samo to so dejstva Pahorjevi strankarski kolegi koso Brulc kateri je obcino Nova Gorica spravil na boben Valencic apaticen do obcine vse mu vodi tajnik itd itd

O pahorju imam sedaj, ko sem to prebral, boljse mnenje, kot prej.

Se tega nam je treba - predsednik vlade, katerega kvalifikacije so, da najprej poskrbi za svojo vas, obcino ali ulico.

Sramota. Mogoce lahko drzavne volitve kar ukinemo, v parlamentu pa sedijo zupani? Pa vsak sebi iz proracuna da, kolikor rabi, in konec. A ne?
anon-48472 sporočil: 994
[#315238] 12.09.08 12:55 · odgovor na: bc123a (#315203)
Odgovori   +    0
Seveda, že prej sem napisal, da naj dobi mandat relatvivni zmagovalec in naj poizkuša sestaviti vlado. V drugem sporočilu pa sem govoril o escape klavzuli za JJ, če ugotovi, da ne more sestaviti vlade in se v pogovoru s predsednikom odpove vlogi mandatarja (okoli bo pa potem lahko govori, da je že pred volitvami opozarjal na to, da ne bo dobil mandata tudi, če zmaga - pa teorije o veliki zaroti ....).
anon-76887 sporočil: 18.121
[#315247] 12.09.08 13:04 · odgovor na: anon-35163 (#315222)
Odgovori   +    0

mataj je napisal(a):

Malo dopolnjeno


Situacija številka 1.
Predsednik države Lojze Peterle.
Pahor dobi relativno zmago na volitvah, Peterle podeli mandat Janši, ker "oceni", da bo lažje sestavil vlado.
Mataj, F21, N572: buuuuuu!!!! Sramota!!!! Diktatura!
0902ISXdX, zbor za republiko, shaman, ipd: Tako je edino pravilno, saj ima predsednik proste roke, da ne izgublja časa.


Situacija številka 2.
Predsednik države Danilo Turk.
Janša relativno zmaga na volitvah, Turk podeli mandat Pahorju, ker "oceni", da bo lažje sestavil vlado.
Mataj, F21, N572: Tako je edino pravilno, saj ima predsednik proste roke, da ne izgublja časa.
0902ISXdX, zbor za republiko, shaman, ipd: buuuuuu!!!! Sramota!!!! Diktatura!


Beden poskus, zelo beden.
Jaz, za razliko od tebe trdim, da naj mandat dobi relativni zmagovalec volitev.
Če je to Pahor, naj bo Pahor, če Janša pa naj bo Janša.
Če bi KGB objavili predvolilno koalicijo, potem ni dvoma, da bi bil mandatar iz vrst KGB (ali pa Janković press ;-)), če bi KGB zbral več poslanskih sedežev kot SDS.

Zato bi v prvi situaciji prav tako trdil, da je to sramota in diktatura.
Me pa zanima, kako boste vi reagirali, če bo Turk podelil mandat Janši, kot relativnemu zmagovalcu volitev :-))))
anon-35163 sporočil: 30.643
[#315248] 12.09.08 13:06 · odgovor na: anon-76887 (#315247)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):



Beden poskus, zelo beden.
Jaz, za razliko od tebe trdim, da naj mandat dobi relativni zmagovalec volitev.
Če je to Pahor, naj bo Pahor, če Janša pa naj bo Janša.
Če bi KGB objavili predvolilno koalicijo, potem ni dvoma, da bi bil mandatar iz vrst KGB (ali pa Janković press ;-)), če bi KGB zbral več poslanskih sedežev kot SDS.

Zato bi v prvi situaciji prav tako trdil, da je to sramota in diktatura.
Me pa zanima, kako boste vi reagirali, če bo Turk podelil mandat Janši, kot relativnemu zmagovalcu volitev :-))))
 
Aja, sem pozabil da si bakljonosec objektivnosti.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#315250] 12.09.08 13:09 · odgovor na: bc123a (#315203)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


To se naj pokaze v tem, da ne bo mogel sestaviti vlade, ne v tem, da Turk samovoljno rece "eh, oni itak ne bo mogel sestaviti vlade, dajmo kar levici". Ce turk da mandat levici, se bodo fantje seveda lepo dostojno in kulturno zmenili, in jansa bo pristal v opoziciji.

Dejstvo je, da ce bo jansa relativni zmagovalec, in dobi od turka mandat, bo lahko nascuval K, G in B da se med sabo pozrejo v konkurencnem boju. Ker verjetno treh ne bo rabil. In trojcka KGB ni nic bolj strah kot to, da bodo morali dajati konkurencne ponudbe na jansinem "razpisu". Skoraj ne verjamem da jansi ne bi uspelo sestaviti vlade v tem primeru.

In tega se zaveda tudi KKK, zato jaz močno dvomim, da bo JJ dobil možnost za sestavo vlade.
anon-105119 sporočil: 3.426
[#315257] 12.09.08 13:18
Odgovori   +    0
Razumi, če moreš razumeti:
Kdor kar naprej laže,
četudi zmaga,
je v sebi že izgubljen.

Stoyan Svet katedrala.si
anon-166829 sporočil: 5.290
[#315292] 12.09.08 13:45
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-166829 12.09.2008 13:46
 
Antikomunist, ki verjame v kumunistična gesla,
je kot gastronom, ki šteje kalorije
 ali kot tantrar, ki med seksom gleda na uro!


Noro geslo: »Ne obtožuj brez dokazov!«, je komunistična demagogija in popolnoma skregano z zdravo pametjo.

Če ti nekdo nekaj ukrade, te ustrahuje, izsiljuje si bednik, če to poveš! Če še poveš, da nimaš dokazov za to, si izdajalec! To pomeni, da je pri nas dovoljeno, krasti, izsiljevati, poneverjati... Bog ne daj, da bi o tem komu povedal. Kaj šele povedal javno v medijih! Ubogi obtoženi lahko pride ob dober glas!

»Ja ljudje, kaj si pa mislite, obtožati brez dokazov. To vendar ne gre.« tako trdijo komunisti, ki se bojijo kljub temu, da so si vse zakone napisali na roko tako, da nikomur ni možno dokazati ničesar.

Bolj se bojijo, da bi nekdo prišel ob dober glas, kot pa si želijo, da bi bil krivec pravnomočno obsojen.

Že filozof Nietzsche je v knjigi Volja do moči napisal: »Moč poneumlja. Prizadevanje za močjo nas je pripeljalo v norost. Noro je, da se preganja tisti, ki s prstom pokaža na krivico. Krivec pa ne.«

Kaj ni bolj res, da si podoben pedofilu, ki posiljuje svojo žrtev, kot pa čutečemu človeku, če ne poveš za to dejanje? Naši policaji, pa so si vedno znali umiti roke. Rekli so, da se v družino že ne bodo vtikali. A mi dobro vemo, da se največ hudodelstev, posilstev, tepeža, zgodi prav v družini.

In sedaj nam sporočajo: »V vlado se pa že ne bomo vtikali!« Mi pa dobro vemo, da se največ velikih kraj, podkupnin, sprenevedanj zgodi prav v vladi. Med ljudmi, ki imajo možnost za tako dejanje.

Morali so se vmešati tujci, da so nas opozorili, da se nekaj dogoaja in kam naj najprej pogledamo, da bomo našli krivca. In sedaj naši vladni politiki pravijo, da je bila blatena naša država. Od kdaj pa je predsednik vlade država?

Ko nekdo nekaj slabega stori, ga obdolžiš, kaj boš čakal, da te ubije. Če nekdo najde truplo, policaji gredo in raziščejo, kaj se je dogajalo, iščejo dokaze, da bi izvedeli kdo je to storil in bi storilca lahko obsodili. Ne čakajo, da jim bi nekdo dokaze prinesel.

Če imajo namig, da se v vladnih krogih sprejema podkupnina, bi morali storiti prav tako. Če kdo misli, da bo storilec prišel k njim in jim prinesel dokaze, se motijo. Dokaze najti so dolžni poiskati oni, policisti. Policija je dolžna skrbno preveriti vsako ovadbo. Tudi, če je osnovana samo na sumu. Kako bi lahko sicer sploh koga obsodili, nemogoče. Skoraj ni primera, ko bi nekdo prišel na dan z obtožbo in dokazi. Kako le? Kako pa naj pride do dokazov, če ni ravno sostorilec ali policaj?

V tujini, pa tudi pri nas, se vsi politiki obtožujejo med seboj, to je skoraj sinonim za politični boj. Obtožbe nihče ne jemlje preveč resno, saj se ve, da mu jih morajo šele dokazati. Kadar pa so obtožbe le prehude, obtoženi sproži tožbo, ki naj bi ga oprala vsake krivde in kaznovala tistega, ki je sprožil in prenašal neosnovane govorice. Obtoževalec točno ve, da je ne bo poceni odnesel, če za svoje trditve ne bo imel dokazov.

Pri nas pa vsi kričijo: »Nikogar se ne sme obtožiti brez dokazov.« Ni res! Nikogar se ne sme obsoditi brez dokazov. A od obtožbe ali ovadbe do obsodbe je še dolga, dolga in trnova pot. Pa vendarle sedaj vsi tulite, da bo človek ob dobro ime, če se ga bo obtožilo. Kako le? Saj vsi vemo, da nihče ni kriv brez obsodbe. In obsodba je tista, ki mora temeljiti na trdnih dokazih, ne obtožba. To je kratkomalo zavajanje tistih, ki se obtožb bojijo. Bojijo se, da bi obtožbe sprožile preiskavo in bi bili res lahko česa obsojeni. Zaradi tega se bojijo obtožb in trdijo, da že obdolžitev spravi človeka ob dobro ime.

To je bilo res nekoč, ko so brez obsodbe obtoženega ubili ali pahnili v politično in socialno osamo. Danes pa to ne bi smelo biti res. In v dobrih pravnih državah tudi ni. One imajo mehanizem za neupravičene obtožbe, ogromne odškodnine, ki jih neupravičeni obtoženec dobi. Da ne govorimo o odškodninah, ki jih dobi po nedolžnem obsojeni.

Ob vsej tej demagogiji pa v predvolilnih bojih vsi politiki kar tekmujejo med seboj, kdo bo koga oblatil. In časopisi veselo pišejo o tem. Blatenej pa niso obtožbe? Zanimiva logika!

Komunisti so svojo sprevrženo logiko ponavljali toliko časa, da so jo doumeli in sprejeli za svojo tudi najpametnejši. Z rajo ni problema, večina gre, kamor gre glavnina. Problem so tisti, ki razmišljajo s svojo glavo in to tudi povedo in pokažejo. Če človek dolgo poslus reklamo, si enkrat reče, da morda ni tako slabo in le poskusi. Če dovolj časa poslušaš eno in isto geslo, ki ga imajo vsi za svetega, ga nekega dne, ne da bi se tega prav zavedal, sprejmeš tudi sam.

Zato je najbolje, da se do resnice dokoplješ sam. Pozneje se ti te resnice razkrijejo ob branju knjig kot deja vu, ki se sprožajo en za drugim, kot orgazmi ženske v rokah Pravega Moškega.

Neitzsche je še napisal: » Moški najde izpolnitev le, če se odpove svojeglavosti in se preda nečemu onstran sebe. Kako veliki in velikodušni lahko postanemo, je odvisno od velikosti drugega, ki ga sprejmemo vase!«
najobj sporočil: 31.977
[#315311] 12.09.08 14:09 · odgovor na: (#315274)
Odgovori   +    0

dob je napisal(a):

 Sošolci vedo povedati, da je bil lizo in špeckahla!
 
... bo že držalo, da je to pač predpogoj... khmm... da ne bo zamere... velja za vse strani neba...
romy89 sporočil: 502
[#315315] 12.09.08 14:11 · odgovor na: bc123a (#315203)
Odgovori   +    1

bc123a je napisal(a):


To se naj pokaze v tem, da ne bo mogel sestaviti vlade, ne v tem, da Turk samovoljno rece "eh, oni itak ne bo mogel sestaviti vlade, dajmo kar levici". Ce turk da mandat levici, se bodo fantje seveda lepo dostojno in kulturno zmenili, in jansa bo pristal v opoziciji.

Dejstvo je, da ce bo jansa relativni zmagovalec, in dobi od turka mandat, bo lahko nascuval K, G in B da se med sabo pozrejo v konkurencnem boju. Ker verjetno treh ne bo rabil. In trojcka KGB ni nic bolj strah kot to, da bodo morali dajati konkurencne ponudbe na jansinem "razpisu". Skoraj ne verjamem da jansi ne bi uspelo sestaviti vlade v tem primeru.
 Fantje, en zelo pomemben moment ste spregledali. Türk si bolj, kot Kučanove šape, ki ga nežno boža po buči v znak odobravanja, želi še en mandat na mestu predsednika Butalistana.

In tega si v primeru enega močnega protikandidata, lahko zagotovi samo z glasovi tako desnih, kot levih volilcev. V primeru, da bo rezultat med SDS in SD tesen, bi ga mogoče še malo srbela njegova rdeča duša, v primeru kar lepe razlike v korist SDS, bo pa pragmatičen sto na uro. Ali bo pa čez štiri leta fasal zahvalo desne črede. Türk je marsofček, ni pa butast. Njegova ljubezen do KGB-ja, seže samo do prestola na katerem trenutno sedi.

LP, Romy
anon-112411 sporočil: 144
[#315331] 12.09.08 14:22
Odgovori   +    1
Janez JANŠA NE SME ZMAGATI. To je za dobro vseh živečih v Sloveniji.Ne želimo si več tega diktatorstva, enoumja, anarhije, vseh mogočih spletk, groženj, hinavstva, podtikanj. KONEC BALKANSKE VLADAVINE ZA JANŠO.
Dovolj časa je imel, da bi lahko vsaj eno dobro stvar v naši državi izpeljal in uresničil. Tako pa samno bla, bla, bla,....in za piko na i poleg vseh grehov, pricurlja najhujši. In ko sledimo tem dogodkom, nas je vsak dan bolj sram. Janez Janša pobere D.Mateja in gre na Finsko diktirat, kar zna. Je mislil, da se ga bodo ustrašili, če jim bo zagrozil , ne, ne, Janez Janša, tukaj pa se tvoj Balkan konča. Finci vedo kaj delajo, kaj govorijo. In vse dokaze in dokumente imajo, za razliko od tebe, ker si vajen da vse tvoje ovčke plešejo, kot ti žvižgaš. Tukaj tvoj nastop ni prav nič pomagal uničiti dokaze. Sicer pa smo vsega krivi Slovenci. Janša javno obsoja Slovence, ker smo
dovolili, da je pobral podkupnino več milijonov evrov.
In s tem, ko je JJ odšel na Finsko, je dokončno potrdil svojo krivdo, svojo umazano vpletenost v to "evropsko afero
leta". In dovolj imamo JJ in vse janševce in od njega postavljene podanike.
ČAS JE ZA SPREMEMBO.
Kdorkoli bo prevzel vodenje, oblast, vsak bo boljši kot pa to, kar imamo sedaj.
Če imamo radi sami sebe, res ne bomo dovolili, da nas še naprej maltretirajo sedanji oblastniki.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#315334] 12.09.08 14:25 · odgovor na: romy89 (#315315)
Odgovori   +    0

romy89 je napisal(a):

Fantje, en zelo pomemben moment ste spregledali. Türk si bolj, kot Kučanove šape, ki ga nežno boža po buči v znak odobravanja, želi še en mandat na mestu predsednika Butalistana.

In tega si v primeru enega močnega protikandidata, lahko zagotovi samo z glasovi tako desnih, kot levih volilcev. V primeru, da bo rezultat med SDS in SD tesen, bi ga mogoče še malo srbela njegova rdeča duša, v primeru kar lepe razlike v korist SDS, bo pa pragmatičen sto na uro. Ali bo pa čez štiri leta fasal zahvalo desne črede. Türk je marsofček, ni pa butast. Njegova ljubezen do KGB-ja, seže samo do prestola na katerem trenutno sedi.

LP, Romy

In kdo je Turku lahko bolj nevaren, kot JJ v opoziciji?
Afera s Patrijo se razčisti, JJ ne dokažejo ničesar, volilci ga na predsedniških volitvah 2012 nagradijo.

Pahor kot mandatar zaserje državo in kot luzer nima šans, da se poteguje za predsednika 2012.
JJ bo imel težko delo kot predsednik vlade, Pahor se bo naprej sončil v opoziciji in v Bruslju, leta 2012 pa bo lahko leporečil, Turka pa imajo že danes dovolj, saj je že doslej povečal število sladkornih bolnikov, pa je mandat šele začel....?

Ja, če v tej smeri razmišljamo, si Turk morda vseeno bolj želi, da JJ vlada še en mandat.
Verjetno že pripravlja sladkobni govor o demokraciji in vladavini prava, hkrati pa opravičilo za KKK press ;-)))
romy89 sporočil: 502
[#315350] 12.09.08 14:37 · odgovor na: anon-76887 (#315334)
Odgovori   +    0
Vidiš, da sva na isti liniji:)

Torej, če KPS pušne na volitvah, bo Pahor od Partije doživel vse tisto, kar je zadnjih 20 let za Janšo rezervirano. Raztrgali ga bodo na komadiče, da bo samo še PD. Tisti, ki ne vedo, kaj PD je, naj si pogledajo v Hanžkov Slovar žlahtnega slovenskega jezika. Še en plus pri celi zadevi, hehe.

LP, Romy 
anon-127452 sporočil: 2.567
[#315368] 12.09.08 14:59 · odgovor na: anon-164633 (#314485)
Odgovori   +    0

k24 je napisal(a):
Pa ne samo on, to ve tudi opozicija, zato si tako obupno prizadeva z ustvarjanjem afer. Koalicijo pa ne bo problem narediti.

Janša lahko dobi večino samo tako, da vzame v koalicijo Jelinčiča in Erjavca.

Bo potem še upal kaj reči o "komunističnih zločinih"?
bc123a sporočil: 48.253
[#315381] 12.09.08 15:12 · odgovor na: anon-127452 (#315368)
Odgovori   +    0

Valuk je napisal(a):


Janša lahko dobi večino samo tako, da vzame v koalicijo Jelinčiča in Erjavca.


Ah, ni nujno ... pahor se bo pred njim valjal kot potrebna levinja pred levom, ce jansa dobi mandat...

Strani: 1 2 3 4 5