Strani: 1

FIN-544124 sporočil: 2.781
[#3017966] 17.03.23 14:38
Odgovori   +    6
Hmmmm, na obali se tepejo za stare podrtije.

Lahko bi FURS-OVCI malo pogledali , kdo vse se tam tepe in jih vzeli pod lupo !!!
hostamox sporočil: 8.460
[#3017969] 17.03.23 14:45 · odgovor na: FIN-544124 (#3017966)
Odgovori   +    7
Ja to bi bilo zanimivo.
Verjetno bi se našlo marsikaj.
Dokazljivi prihodki pa to.
A bojo kot kangler vsi pridelali po 100ton buc na 20arih. ;).
trocki sporočil: 1.188
[#3017972] 17.03.23 15:25 · odgovor na: FIN-544124 (#3017966)
Odgovori   +    1
Saj piše: "Najboljša ponudnica je bila družba ITG v lasti lastnikov Avto Krke"
bigl sporočil: 18.363
[#3017992] 17.03.23 20:11
Odgovori   +    1
Lepa davčna osnova....Lep dan.

P.S.: Zakaj kupci niso racionalni? Jaz vem zakaj niso:-).
Polo83 sporočil: 1.174
[#3018021] 18.03.23 11:40 · odgovor na: bigl (#3017992)
Odgovori   +    1
če si racionalen greš pač v okolico Lendave ali Črnomelja
0531Zavar sporočil: 1.219
[#3018023] 18.03.23 13:27 · odgovor na: Polo83 (#3018021)
Odgovori   +    3
[Polo83]
če si racionalen greš pač v okolico Lendave ali Črnomelja
Odvisno od cilja; če je tvoj cilj dobiti lepo in poceni parcelo (hišo) za preživljanje starosti, potem imaš prav.
Če pa je tvoj cilj da kupiš nepremičnino, ki ji bo v 10 letih cena zrasla za dvakrat, potem je bolj racionalno da kupuješ hišo v Portorožu.
bigl sporočil: 18.363
[#3018026] 18.03.23 15:36 · odgovor na: 0531Zavar (#3018023)
Odgovori   +    7
[0531Zavar]
> [Polo83]
> če si racionalen greš pač v okolico Lendave ali Črnomelja

Odvisno od cilja; če je tvoj cilj dobiti lepo in poceni parcelo (hišo) za preživljanje starosti, potem imaš prav.
Če pa je tvoj cilj da kupiš nepremičnino, ki ji bo v 10 letih cena zrasla za dvakrat, potem je bolj racionalno da kupuješ hišo v Portorožu.
Ta 2x porast je že v tej ceni:-). Hint. Sicer pa malo čez mejo so lepše nepremičnine precej cenejše. Pa še meje ni več. Lep dan.
0531Zavar sporočil: 1.219
[#3018029] 18.03.23 16:25 · odgovor na: bigl (#3018026)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: 0531Zavar 18.03.2023 16:26
[bigl]
> [0531Zavar]
> > [Polo83]
> > če si racionalen greš pač v okolico Lendave ali Črnomelja
>
> Odvisno od cilja; če je tvoj cilj dobiti lepo in poceni parcelo (hišo) za preživljanje starosti, potem imaš prav.
> Če pa je tvoj cilj da kupiš nepremičnino, ki ji bo v 10 letih cena zrasla za dvakrat, potem je bolj racionalno da kupuješ hišo v Portorožu.

Ta 2x porast je že v tej ceni:-). Hint. Sicer pa malo čez mejo so lepše nepremičnine precej cenejše. Pa še meje ni več. Lep dan.

Dober dan voščim.
Saj to pa tudi jaz že ves čas pravim, samo se je traba naučiti nemški (sem si upal predvidevati da misliš na sevrno mejo) :)
FjodorKirilovic sporočil: 961
[#3018030] 18.03.23 19:21 · odgovor na: 0531Zavar (#3018029)
Odgovori   +    3
[0531Zavar]
> [bigl]
> > [0531Zavar]
> > > [Polo83]
> > > če si racionalen greš pač v okolico Lendave ali Črnomelja
> >
> > Odvisno od cilja; če je tvoj cilj dobiti lepo in poceni parcelo (hišo) za preživljanje starosti, potem imaš prav.
> > Če pa je tvoj cilj da kupiš nepremičnino, ki ji bo v 10 letih cena zrasla za dvakrat, potem je bolj racionalno da kupuješ hišo v Portorožu.
>
> Ta 2x porast je že v tej ceni:-). Hint. Sicer pa malo čez mejo so lepše nepremičnine precej cenejše. Pa še meje ni več. Lep dan.


Dober dan voščim.
Saj to pa tudi jaz že ves čas pravim, samo se je traba naučiti nemški (sem si upal predvidevati da misliš na sevrno mejo) :)
Pozabi nemščino. V Italiji in na Hrvaškem govorijo tudi angleško. Ponekod tudi Slovensko.
Pričakujem, da bodo tam cene rasle hitreje kot na slovenski obali.
Pa iz lLjubljane je Trst pol ure bližje kot črnomelj.
hostamox sporočil: 8.460
[#3018032] 18.03.23 19:44 · odgovor na: FjodorKirilovic (#3018030)
Odgovori   +    1
Ne vem koliko italjani govore angleško.
Ravno zadnjič sem govoril z mladim fantom, ki prodaja italjanske kmetijske stroje tudi v tujino. Sicer ne gre za miljonske zneske, a pravi da jim logistika in jezik še vedno sepata. :)
bigl sporočil: 18.363
[#3018033] 18.03.23 19:50 · odgovor na: 0531Zavar (#3018029)
Odgovori   +    1
[0531Zavar]
> [bigl]
> > [0531Zavar]
> > > [Polo83]
> > > če si racionalen greš pač v okolico Lendave ali Črnomelja
> >
> > Odvisno od cilja; če je tvoj cilj dobiti lepo in poceni parcelo (hišo) za preživljanje starosti, potem imaš prav.
> > Če pa je tvoj cilj da kupiš nepremičnino, ki ji bo v 10 letih cena zrasla za dvakrat, potem je bolj racionalno da kupuješ hišo v Portorožu.
>
> Ta 2x porast je že v tej ceni:-). Hint. Sicer pa malo čez mejo so lepše nepremičnine precej cenejše. Pa še meje ni več. Lep dan.


Dober dan voščim.
Saj to pa tudi jaz že ves čas pravim, samo se je traba naučiti nemški (sem si upal predvidevati da misliš na sevrno mejo) :)
Tudi to. Nemško znam, pa tudi hrvaško razumem:-). Lep dan.
FjodorKirilovic sporočil: 961
[#3018037] 18.03.23 21:18 · odgovor na: hostamox (#3018032)
Odgovori   +    3
[hostamox]
Ne vem koliko italjani govore angleško.
Ravno zadnjič sem govoril z mladim fantom, ki prodaja italjanske kmetijske stroje tudi v tujino. Sicer ne gre za miljonske zneske, a pravi da jim logistika in jezik še vedno sepata. :)
Ja, včasih se angleščina malo zatika, ampak saj za silo znam tudi italijansko in hrvaško, tako da bi se že zmenili. Je pa verjetno dobro imeti kakšnega lokalca za prijatelja, da ti pomaga pri birokratskih čarovnijah in drugih opravkih.

Sicer se je znanje angleščine v zadnjih 20-30 letih dramatično izboljšalo. Tudi v Sloveniji, seveda.

Včahih smo s Čehi (oz. vsemi Slovani) govorili vsak v svojem jeziku. S Francozi je bila sploh težava. Italijani so se vsaj trudili, pa jim ni uspevalo. Madžari, Slovaki, Dalmatinci, so bolj znali nemško. Rusi so govorili samo v cirilici itd. Obstajali so celo nizozemski upokojenci, ki niso govorili angleško.
Zdaj je po Evropi bistveno drugače.

Pred par dnevi sem srečal enega tipa, ki dela za multinacionalko, ki ima hčere tudi v Slovenij in Uzbekistanu.
Ima zahtevno nalogo, a je rekel, da mu gre v Sloveniji gladko, ker ima normalne sogovornike in mu je vse jasno.
Za Uzbekistan pa pravi, da sploh ne ve kako bi se lotil zadeve.
Tam mu ni jasno, kaj kdo dela, če pa že najde kopetentnega sogovornika, ta zna kvečjemu rusko.
0531Zavar sporočil: 1.219
[#3018061] 19.03.23 16:02 · odgovor na: FjodorKirilovic (#3018037)
Odgovori   +    3
[FjodorKirilovic]
> [hostamox]
> Ne vem koliko italjani govore angleško.
> Ravno zadnjič sem govoril z mladim fantom, ki prodaja italjanske kmetijske stroje tudi v tujino. Sicer ne gre za miljonske zneske, a pravi da jim logistika in jezik še vedno sepata. :)

Ja, včasih se angleščina malo zatika, ampak saj za silo znam tudi italijansko in hrvaško, tako da bi se že zmenili. Je pa verjetno dobro imeti kakšnega lokalca za prijatelja, da ti pomaga pri birokratskih čarovnijah in drugih opravkih.

Sicer se je znanje angleščine v zadnjih 20-30 letih dramatično izboljšalo. Tudi v Sloveniji, seveda.

Včahih smo s Čehi (oz. vsemi Slovani) govorili vsak v svojem jeziku. S Francozi je bila sploh težava. Italijani so se vsaj trudili, pa jim ni uspevalo. Madžari, Slovaki, Dalmatinci, so bolj znali nemško. Rusi so govorili samo v cirilici itd. Obstajali so celo nizozemski upokojenci, ki niso govorili angleško.
Zdaj je po Evropi bistveno drugače.

Pred par dnevi sem srečal enega tipa, ki dela za multinacionalko, ki ima hčere tudi v Slovenij in Uzbekistanu.
Ima zahtevno nalogo, a je rekel, da mu gre v Sloveniji gladko, ker ima normalne sogovornike in mu je vse jasno.
Za Uzbekistan pa pravi, da sploh ne ve kako bi se lotil zadeve.
Tam mu ni jasno, kaj kdo dela, če pa že najde kopetentnega sogovornika, ta zna kvečjemu rusko.
:)
Bad ingliš postaja uradno tudi offišel lengvič :)

Moje izkušnje so take, da Francozom čestitam. Pred 20 leti sem bil v Parizu in je bila grozljivka, ker praktično nihče ni znal angleško. Pred par leti sem bil ponovno tam, pa sploh ni bilo več problema, vsi znajo.
Nemci govorijo odlično angleško, prav tako Nizozemci, Danci, in ostali severnjaki.

Italjani so zgodba zase. Nikoli niso znali angleško, še danes ne znajo prav dobro, ampak z Italjanom se vedno nekako zmeniš (predvsem s pomočjo gestikulacij in ostale govorice telesa :)

Doli po balkanu Slovenci še vedno mislimo, da s svojo kvazi srbohrvaščino razturamo, v bistvu pa me je prav groza ko slišim to posliljvanje (zdaj že) dveh tujih jezikov.. S Hrvati se pogovarjam predvsem slovensko in od njih pričakujem, da govorijo hrvaško ( slabo mi je ko se nekateri Hrvati trudijo govoriti slovensko). S Srbi je druga zgodba, slovensko res težje razumejo, zato z mlajšo generacijo govorim angleško (starejši so se učili rusko in francosko, zato je bolje da uporabiš svoje srbo-hrvaške sposobnosti).
Na ruskem področju pa itak, da moraš znat rusko , o tem pa ni nobenega dvoma. Pred deset leti še Poljaki niso znali angleško.. prej rusko ali nemško.
FIN-467473 sporočil: 1.670
[#3018080] 20.03.23 02:22
Odgovori   +    0
Za to podrtijo nebi dal še enega centa,ker je samo podreti-dodaten strošek.
JaniL sporočil: 165
[#3018082] 20.03.23 06:19
Odgovori   +    0
Torej se od l. 2016 nihče več ni spomnil, da bi ponovno izvedel cenitev in vsaj malo bolj realno ceno postavil?
Ali je mogoče poanta s tako ceno kje drugje, da dobiš 100 dražiteljev, od tega jih verjetno 3/4 dejansko upa na ceno tam okrog začetne?
Kratkoročna vezava varščin, mogoče? :-)
AlesPer1 sporočil: 140
[#3018095] 20.03.23 09:27 · odgovor na: JaniL (#3018082)
Odgovori   +    1
Cenitev je dodaten strošek, čisto OK, da je ni bilo. Realna vrednost pa je bila dosežena na dražbi:)
najobj sporočil: 31.870
[#3018127] 20.03.23 15:28
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 20.03.2023 15:32
... Hiša trenutno ni v najboljšem stanju, potrebna je obnove. ...

... OK, če mene kdo kaj vpraša, je hišna številna številka edina stvar, ki bo z "obnovo" do tal porušene hiše ostala cela ...

P.S.: v članku nič ne piše, iz fotografij pa ni razvidno, zakaj se je prodaja zaradi pritožb zavlekla za skoraj šest let, verjetno pa je kupec z razlogi za pritožbe seznanjen ... khmm, da zaradi novih pritožb ne bo čakal še šest let, da na ruševinah začne graditi hišo, zaradi katere je v resnici hišno števiko sploh kupil ...

Strani: 1