Zasebnost

Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Slovenci za volanom - nestrpni in nesamokritični

Strani: 1 2

anon-157995 sporočil: 481
[#2279113] 27.11.13 07:46
Odgovori   +    7
Mogoče ne vozim po istih cestah ampak meni se zdijo slovenski vozniki zelo prijazni..
Nikoli ni problema, da se mi kdo nebi odstopil prednosti če je gost promet in se je težje vključiti v promet.....
Res, da srečaš kakega "kretena" ampak je to ZELO redko..
anon-35375 sporočil: 68
[#2279121] 27.11.13 08:03 · odgovor na: (#2279085)
Odgovori   +    6
[alek14]
...Po drugi strani pa Slovenci nismo prav posebno bistri ljudje (mednarodne študije kažejo, da je povprečni IQ v SLO 90).
Povezavo prosim, tega kljub vsemu ne verjamem.
anon-255637 sporočil: 1.284
[#2279125] 27.11.13 08:12
Odgovori   +    14
"Balkanca prepoznas na cesti-ti kaze pest in v bolnisnici-te napizdi ze ob sprejemu."
anon-302297 sporočil: 339
[#2279128] 27.11.13 08:14 · odgovor na: anon-35375 (#2279121)
Odgovori   +    19
[tkuh]
> [alek14]
> ...Po drugi strani pa Slovenci nismo prav posebno bistri ljudje (mednarodne študije kažejo, da je povprečni IQ v SLO 90).

Povezavo prosim, tega kljub vsemu ne verjamem.
Poglej rezultate volitev ....IQ 90 je precej optimistična številka.

No, pa o vožnji...Jaz sem prijazna, odstopam prednost, vidim druge ne samo sebe, ne telefoniram, ne divjam, sem poskočna-ne spim na semaforjih/križiščih....ga kdaj tudi pobiksam takrat se nasmehnem in opravičim. Sem pa tudi sila nestrpna, ker mi gre gredo sebične gnide za volani močno na jetra.
anon-35375 sporočil: 68
[#2279146] 27.11.13 08:38 · odgovor na: (#2279124)
Odgovori   +    3
[alek14]
> [tkuh]
> > [alek14]
> > ...Po drugi strani pa Slovenci nismo prav posebno bistri ljudje (mednarodne študije kažejo, da je povprečni IQ v SLO 90).
>
> Povezavo prosim, tega kljub vsemu ne verjamem.

en.wikipedia.org/wik...of_Nations

Evo povezave.
...
Hvala za povezavo, vendar se s tezo še vedno ne strinjam. Vpliv genov na IQ je v tezi precej precenjen.

Primer: Češka.
Po padcu komunizma se jim je BDP zagotovo precej dvignil do danes. So v tem času zamenjali ljudstvo, da imajo sedaj večji IQ? Nova rojstva v zadnjih 20 letih, ki večinoma še nič ne prispevajo k BDP, ker ti večinoma še ne delajo, ter odhod upokojencev v večnost, takega premika ne moreta upravičiti. Bo le malo več kot to.
Ob debatah o vzgoji otrok večkrat slišim, da na osebnost odraslega vplivajo geni tretjina, vzgoja tretjina in okolica tretjina. Žal ti ne morem navesti povezave na raziskavo, ki bi to potrjevala, čeprav verjetno celo obstaja, mi je pa po občutku mnogo bližje resnici.
Teza na povezavi mi žal malo diši v smeri po razmišljanju o arijski rasi...
anon-191845 sporočil: 961
[#2279149] 27.11.13 08:38
Odgovori   +    14
čas vnosa: 27.11.13 07:50
naša kultura vožnje se ustvarja šele zadnjih 30let z povsem napačnimi prijemi države (da ne bo pomote - DRŽAVE). sami zakoni, nova pravila in še ne vem kaj. naredil sem izpit pred 25 leti, pa do danes nisem šel še niti enkrat skozi prometne znake, da bi si osvežil spomin, da ne govorim kako se pelje v krožišču, kako se vključevati v promet. vse skupaj delamo tako da gospe večkrat iz strahu počakajo da jim ne bomo razbili avta ali jih nadrli, čeprav so moški in dostavni kombiji pravi strah in trepet naših cest. si se davnega leta 1992 pripeljal iz Nemčije in potem šel na naše avtoceste do Kopra in si imel občutek da pelješ v smrt. HVALA da sem živ prišel na destinacijo.vmes se je zgodilo še veliko drugih reči. danes bi naprimer potrebovali v Sloveniji daljinca s katerim bi vsem cepcem izklopili meglenke spredaj in zadaj ko jih ne rabimo, avtomatsko bi avti morali po pasu po katerem peljemo dati smerokaz zadnjih 50m, če je na semaforju RDEČA luč bi se morali avti na voznem pasu avtomatsko ustavljat, ko stojimo pred rdečo lučjo bi morali potegniti ročno ne pa da nas cepci slepijo v nočnem času z krvavo rdečo svetlobo, da smo potem razkurjeni kot biki v areni in varnostna razdalju je še vedno tabu tema, alkohol ne sodi za volan, redno servisiranje avtomobilov ( so dobri tako privat kot pooblaščeni in ravno tako zanič) in še kaj se najde. odraz ankete je dober približek stanja na naših cestah. ko so nam tako za zgled Nemci naj povem da oni vozijo že cca.120 let in da se njihovo združenje zelo trudi informirat voznike tako po radiju kot prikazu na televiziji. jaz pri nas bolj malo vidim kaj od tega.
sem in nisem dober voznik, ker tudi pri meni niha razpoloženje.

SREČNO VOŽNJO SLOVENIJA.
anon-251880 sporočil: 6.972
[#2279155] 27.11.13 08:43
Odgovori   +    15
Ne gre za kulturo vožnje, to se že zgodi, da ti kdo odstopi prednost, ali te spusti v križišču iz ene strani na drugo, oja se najdejo biseri.

Mene moti in ta kategorija je po moje kriva za rahle nalete in trke "mobitelarji"
Prov zanalašč se včasih ustavim pri kakšnem vrtu in opazujem starše, gre v avto se usede in že tipka, ko dobi zvezo z eno roko šalta v rikverc, skoraj napamet vozi, potem z eno roko popravlja volan in šalta in naprej veselo klepeta se reži ali razburja odvisno s kom ima jutranjo konferenco med vožnjo.

Potem jih gledam starše,ki pridejo popoldne v šolo po nadabudne brezvoljne otroke, ja klepetajo v avtu, spelje in še klepeta pride do križišča s prednostno cesto se rine na drugo stran, vse z eno roko,ker z drugo drži mobilca pred gobcem, pol pa jasno "bum tresk", višek je pa to, da "mobitelar" skoč ven in nič krivega nadere, da je nekulturen, da nima pojma o vožnji, da ni uvideven.

No potem pristopim k oškodovancu in mu naglas ponudim pričanja,ker je povzročitelj govoril med vožnjo, pol je šele sranje , da ni res ,ha, ha, ha, vsi pogovori se beležijo,pol je za eno štengo nižje , itak odiddem.

Tako ,ko opazujem bi rekel, da vsak tretji ob konicah ali zjutraj,ko je še temno in zvečer, da govori po mobilcu.

Policija je imela včasih opazovalce na cesti, sedaj, ga ne vidiš nikjer v Ljubljani, in prav ti so se včasih postavili na "pravo mesto in kasirali"
anon-251880 sporočil: 6.972
[#2279178] 27.11.13 09:18 · odgovor na: (#2279157)
Odgovori   +    7
[kajulci]
V člankih je veliko govora o nestrpnosti slovenskih voznikov, vendar je jaz ne opažam, razen v izjemno redkih primerih. In kako konkretno naj bi se ta nestrpnost kazala?
Jaz kot voznik opažan tole:
- skoraj nihče ne zna voziti v krožiščih, pa četudi zna, se jih boji ko hudič križa
- na semaforju velik procent voznikov ne opazi zelene luči, še večji procent ne opazi zelene puščice za zavijanje desno, še večji problem pa je, ker tisti za njimi pohlevno čakajo, kdaj bo zeleno luč opazil, namesto da bi mu potrobili
- v gostem prometu ženske praktično ne spuščajo vozil iz stranskih na glavne ceste, če se hočeš vriniti pred njih, ti na vse pretege to poskušajo preprečiti, za razliko od moških, ki normalno spuščajo pred sebe avto
- najbolj objestni udeleženci prometa so kolesarji in kar po tekočem traku izsiljujejo nesreče, pri nas pa imamo zgrešeno zakonodajo, da je voznik avtomatsko kriv, izključno in samo iz razloga, ker je v prometu močnejši udeleženec
- pešci enako kot kolesarji se zaradi neumne zakonodaje, po kateri v primeru nesreče nikakor ne morejo biti krivi, v prometu počutijo preveč zakonsko zaščitene, hkrati pa se ne zavedajo, da jim zakon prav nič ne koristi, v kolikor bodo povoženi. Posledično na prehodu za pešce kar butnejo na cesto v naletu, mnogokrat kar direkt pred avto
- marsikdo ne pozna pomena zadnje meglenke
- po večini ne znajo prehitevati in prehitevati začnejo precej stran od spredaj vozečega pri prenizki hitrosti, zaradi tega prehitevanje traja bistveno predolgo, tudi uporaba prestav pri prehitevanju jim je po večini španska vas. Pri prehitevanju so še najboljši in najvarnješi objestni mladci v malo boljših vozilih
- pogosta objestnost pri parkiranju v smislu, da zasedejo dva parkirna prostora, sploh pri blokih, kjer parking ni narisan, tam je zasedanje dveh parkirnih mest stalnica. Druge razlage kot objestnost ne vidim, ker če imaš malo soli v glavi veš, da je parkiranje velik problem, ker je parkingov premalo in če parkiraš daleč stran od enega in drugega vozila, potem se tvoji možgani brez pretiranega razmišljanja zavedajo, da si ravnokar zajebal enega voznika, ki zaradi tvoje objestnosti ne bo mogel parkirati. Občasno kakšnega takega voznika vljudno naprosim, če lahko avto preparkira in reakcije so naslednje: moški (ne stari) se takoj usedejo v avto in preparkirajo, ženske me ali napizdijo in se obnašajo skrajno užaljeno in/ali vzvišeno, potem pa jih zaradi mojega vztrajanja rata sram in preparkirajo, stari moški fašejo živčni zlom in me začnejo žaliti in po večini z roko nakazujejo, da me bodo udarili, čeprav se me udariti ne upajo, preparkirajo pa tudi ne, rezen v izjemno redkih primerih
- o vožnji po prehitevalnem pasu pa nima smisla debatirati, vojna je bila že davno izgubljena


Kot pešec opažan naslednje:
- totalno objestne kolesarje vedno in povsod in mnogokrat me prešine bokokletna misel, da tale bi si pa zaslužil, da ga avto zbije
- ženske ne ustavljajo na prehodih za pešce
- mlade ženske, punce, v zelo velikem procentu visijo na telefonih prislonjenih na rame, ali pa ga držijo z roko na nek štorast način, da jim nekako omejuje spremljati promet in so predvsem na krožiščih zaradi tega smrtno nevarne in silijo vse ostale, da so ekstra previdni - kot peška ta pojav zelo pogosto opažam


Ti si napisal cel spekter felerjev.
Ampak kaj je tukaj grozljivo, da je tega na vsakem metru, da ne nakazujejo, da ne speljejo, ne gleda ne levo ne desno, kar rine, da kolesarji te presenetijo po napačni strani vožnje.
Skratka ves čas se moraš aktivno "boriti" s tistimi, ki ne vozijo po pravilih in ugibati ali bo zavil ali ne, ker ne nakazuje, pol gledaš kako veselo čveka po mobilcu in ti zapelje iz stranske ceste direktno na levo stran čez tri pasove, tudi to.


Pol pa zaznanih 8000 kupljenih voznišk, koliko jih je šele z juga priglašenih na slovensko vozniško, in koliko jih je še neodkritih.


Ampak kontrole policije ali redarstva, kot, da jih ni.
Če gre patrulja samo en kilometer sigurno najde prekrškarja, pa koliko zakasirajo, pa koliko je to denarja na mesec, veliko , potem bi Virant komot rekel financarju, ej kolega poglej koliko je policija kasirala ta mesec, kje je denar za plače, ker roko na srce, biti policist s 600 do 700 € na mesec to pa je nedostojno, zoto raje ne gleda po cesti in tudi policist telefonira in se reži v mobilca.
anon-191845 sporočil: 961
[#2279183] 27.11.13 09:23 · odgovor na: anon-191845 (#2279149)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 27.11.13 08:57
naša kultura vožnje se ustvarja šele zadnjih 30let z povsem napačnimi prijemi države (da ne bo pomote - DRŽAVE). sami zakoni, nova pravila in še ne vem kaj. naredil sem izpit pred 25 leti, pa do danes nisem šel še niti enkrat skozi prometne znake, da bi si osvežil spomin, da ne govorim kako se pelje v krožišču, kako se vključevati v promet. vse skupaj delamo tako da gospe večkrat iz strahu počakajo da jim ne bomo razbili avta ali jih nadrli, čeprav so moški in dostavni kombiji pravi strah in trepet naših cest. si se davnega leta 1992 pripeljal iz Nemčije in potem šel na naše avtoceste do Kopra in si imel občutek da pelješ v smrt. HVALA da sem živ prišel na destinacijo.vmes se je zgodilo še veliko drugih reči. danes bi naprimer potrebovali v Sloveniji daljinca s katerim bi vsem cepcem izklopili meglenke spredaj in zadaj ko jih ne rabimo, avtomatsko bi avti morali po pasu po katerem peljemo dati smerokaz zadnjih 50m, če je na semaforju RDEČA luč bi se morali avti na voznem pasu avtomatsko ustavljat, ko stojimo pred rdečo lučjo bi morali potegniti ročno ne pa da nas cepci slepijo v nočnem času z krvavo rdečo svetlobo, da smo potem razkurjeni kot biki v areni in varnostna razdalju je še vedno tabu tema, alkohol ne sodi za volan, redno servisiranje avtomobilov ( so dobri tako privat kot pooblaščeni in ravno tako zanič) in še kaj se najde. odraz ankete je dober približek stanja na naših cestah. ko so nam tako za zgled Nemci naj povem da oni vozijo že cca.120 let in da se njihovo združenje zelo trudi informirat voznike tako po radiju kot prikazu na televiziji. jaz pri nas bolj malo vidim kaj od tega.
sem in nisem dober voznik, ker tudi pri meni niha razpoloženje.

SREČNO VOŽNJO SLOVENIJA.

pozabil sem: vsi ki se jim dokaže da so kupili vozniški izpit jim dati prepoved opravljanja izpita 36mesecev plus kazen. za tiste ki pa takoj prinesejo izpit in povedo kdo so bili še akterji zraven pa 12mescev prepovedi delati novega plus družbeno koristno delo.
Veselo2012 sporočil: 474
[#2279192] 27.11.13 09:31
Odgovori   +    4
in folk nima pojma kaj je intervencijski prostor oz. intervencijska pot in vsi čudno gledajo kaj so tiste rumene črte. Smo narod nepismencev na več področjih.
anon-247964 sporočil: 6.948
[#2279217] 27.11.13 09:58
Odgovori   +    10
Zakaj bi bilo v prometu drugače kot drugje? Gre za stanje duha v družbi.
simonagruden sporočil: 630
[#2279236] 27.11.13 10:19 · odgovor na: anon-247964 (#2279217)
Odgovori   +    13
[kugy]
Zakaj bi bilo v prometu drugače kot drugje? Gre za stanje duha v družbi.
Točno tko. Recimo .... pizdi folk čez stanje v državi, pa to kolk se pokrade ... potem pa iz službe odnese recimo en pok A4 papirja, ker ga je v domačem tiskalniku zmanjkalo (hahah, pa danes glih nimam cajt it v štacuno po novga) ali pa post-it blokec, ker to je pa tolk drago, ampak je pa fajn met doma. In ko jih na to opozoriš ti zabrusijo, da si pikolovski in da to pa res ni tolk denarja, da bi ga firma pogrešala. :) Samokritičnost pač. :) Isto je v prometu ... vsi pametni glede drugih, ampak sami pa vse nardijo prav.
anon-168749 sporočil: 1.495
[#2279328] 27.11.13 11:46 · odgovor na: (#2279199)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 27.11.13 10:09
:-)
anon-245953 sporočil: 539
[#2279372] 27.11.13 12:15
Odgovori   +    4
Ta članek najverjetneje kaže na to, da želi vlada spet povečati kazni za prometne prekrške.

Pepelka rabi zlate čeveljčke.
anon-198506 sporočil: 41
[#2279378] 27.11.13 12:18 · odgovor na: (#2279157)
Odgovori   +    2
Precej podobno ugotavljam sam. Najbolj objestni vozniki so ženskega spola. Pravilno parkirati ne zna več skoraj nihče. Kjer je potrebno bočno parkiranje je procent pravilno parkiranih avtomobilov praktično zanemarljiv.

Katastrofa je tudi okrog uporabe opreme v avtomobilu. Pri nas sem npr. moral pošteno pop*, da so ženske začele uporabljati vgrajeno napravo za prostoročno telefoniranje. Razlog za neuporabo je bil izključno lenoba. Očitno je izjemno težko pogledati v kratka navodila in prebrati kodo za parjenje telefona.
anon-324824 sporočil: 16
[#2279447] 27.11.13 13:12
Odgovori   +    1
čas vnosa: 27.11.13 12:09
Še ena potencialna zlata jama za naše vrle inkasante policiste: V primeru, da vas poslikajo in se ob tem prijazno ne nasmehnete, dobite dodatno kazen zaradi grde grimase.
chef sporočil: 2.986
[#2279460] 27.11.13 13:25 · odgovor na: anon-198506 (#2279378)
Odgovori   +    5
[Clueless]
Katastrofa je tudi okrog uporabe opreme v avtomobilu. Pri nas sem npr. moral pošteno pop*, da so ženske začele uporabljati vgrajeno napravo za prostoročno telefoniranje. Razlog za neuporabo je bil izključno lenoba. Očitno je izjemno težko pogledati v kratka navodila in prebrati kodo za parjenje telefona.
Naprava za prostoročno telefoniranje je čisti pesek v oči, saj glavni problem teleforniranja med vožnjo sploh niso roke, pač pa glava (ki je pač pri temi pogovora, ne pa pri dogajanju na cesti). Če bi bila težava v rokah, bi lahko prepovedali tudi hranjenje, pitje, kajenje in gladenje sopotničinega kolena med vožnjo pa ga ne.
najobj sporočil: 31.948
[#2279463] 27.11.13 13:27
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 27.11.2013 13:28
... Anketiranci so pretekli teden pogosto opažali voznike, ki vozijo prepočasi, ne vklapljajo smernikov in se vedejo neumno. ...

... ja, kar pa je dokaj normalno za voznike, ki imajo med vožnjo v eni roki telefon in ki jim potem zaradi pomanjkanja večjega števila rok slednjih zmanjka za vse, kar je za normalno vožnjo sicer potrebno narediti in kar je ob za človeka običajnih dveh rokah tudi možno narediti ...
najobj sporočil: 31.948
[#2279468] 27.11.13 13:35 · odgovor na: chef (#2279460)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 27.11.2013 13:37
[chef]
> [Clueless]
> Katastrofa je tudi okrog uporabe opreme v avtomobilu. Pri nas sem npr. moral pošteno pop*, da so ženske začele uporabljati vgrajeno napravo za prostoročno telefoniranje. Razlog za neuporabo je bil izključno lenoba. Očitno je izjemno težko pogledati v kratka navodila in prebrati kodo za parjenje telefona.
Naprava za prostoročno telefoniranje je čisti pesek v oči, saj glavni problem teleforniranja med vožnjo sploh niso roke, pač pa glava (ki je pač pri temi pogovora, ne pa pri dogajanju na cesti). Če bi bila težava v rokah, bi lahko prepovedali tudi hranjenje, pitje, kajenje in gladenje sopotničinega kolena med vožnjo pa ga ne.
... ja, ker je običajno dovolj, da smernik samo pogledaš in se on potem kar sam vklopi ... khmm, in nekaj podobnega velja tudi za prestavno ročico, se razume ...

P.S.: brez glave si itak niti vozniškega izpita ne moreš kupit ...
chef sporočil: 2.986
[#2279521] 27.11.13 14:22 · odgovor na: najobj (#2279468)
Odgovori   +    2
Probaj to počet s sendvičem v roki, isti k. je. ;) Še enkrat, glavni problem telefoniranja med vožnjo je ta, da nisi pri stvari (večinoma torej pri vožnji, nekateri pa pač pri pogovoru in je isti nesmisel). Lahko pa narediš preprost poskus in se vozi 20 minut medtem ko prostoročno telefoniraš, potem pa obnovi vse, kar si registriral med vožnjo, kje si vozil, kje si stal pri rdeči, katero spodnje perilo reklamira vogal tivolske in gosposvetske...
najobj sporočil: 31.948
[#2279555] 27.11.13 14:42 · odgovor na: chef (#2279521)
Odgovori   +    1
[chef]
Probaj to počet s sendvičem v roki, isti k. je. ;) Še enkrat, glavni problem telefoniranja med vožnjo je ta, da nisi pri stvari (večinoma torej pri vožnji, nekateri pa pač pri pogovoru in je isti nesmisel). Lahko pa narediš preprost poskus in se vozi 20 minut medtem ko prostoročno telefoniraš, potem pa obnovi vse, kar si registriral med vožnjo, kje si vozil, kje si stal pri rdeči, katero spodnje perilo reklamira vogal tivolske in gosposvetske...
... ja, saj zato pa sem zgoraj napisal, da si brez glave niti vozniškega izpita ne moreš kupit ... evo, in ko si bodo ljudje brez ene roke lahko kupili vozniški izpit, ti bom verjel, da je ena roka za vožnjo čisto dovolj ...

P.S.: avto je za vozit, ne pa za jest ...
chef sporočil: 2.986
[#2279561] 27.11.13 14:48 · odgovor na: najobj (#2279555)
Odgovori   +    0
Ja, in za telefoniranje obišči govorilnico ;) Ko imaš enkrat avtomatika, je življenje lepše ;)
simonagruden sporočil: 630
[#2279566] 27.11.13 14:52
Odgovori   +    1
True story ... Zadnjič se peljem s trolo in vzporedno pelje nek drug avtobus ... voznik je imel na volanu časopis, ki ga je prebiral medtem, ko smo se (sicer počasi, zaradi gužve) premikali naprej. Vsake toliko časa je malo gor pogledal, pa na semafor itd. ampak dejansko je med vožnjo bral časopis. Da ne začnem o tem koliko žensk si zjutraj na semaforjih ureja make-up.
najobj sporočil: 31.948
[#2279571] 27.11.13 14:57 · odgovor na: chef (#2279561)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 27.11.2013 14:59
[chef]
Ja, in za telefoniranje obišči govorilnico ;) Ko imaš enkrat avtomatika, je življenje lepše ;)
... alzo, na zdravniškem pregledu invalid brez ene roke zdravniku lepo reče, da si bo kupil avtomatika in dobi zdravniško potrdilo ... khmm, in ker ima glavo, si lahko potem kupi vozniški izpit in je problem rešen ...

P.S.: jaz bi raje hodil peš, kot pa vozil avtomatika ...
najobj sporočil: 31.948
[#2279576] 27.11.13 15:04 · odgovor na: (#2279124)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 27.11.2013 15:11
[alek14]
> [tkuh]
> > [alek14]
> > ...Po drugi strani pa Slovenci nismo prav posebno bistri ljudje (mednarodne študije kažejo, da je povprečni IQ v SLO 90).
>
> Povezavo prosim, tega kljub vsemu ne verjamem.
en.wikipedia.org/wik...of_Nations

Evo povezave.


Če malo premislim je kar nekaj indikatorjev, da v SLO niso ravno brihte:

- odločitve vlade
- odločitve volivcev
- odločitve vodstev podjetij
- nizka efektivna izobrazba - visoki nazivi
- odločitve sodstva
...
... čuj, ta povezava kaže, da je avtor tote "znanstvene" raziskave en zajeban rasist in čisto nič drugega ...

P.S.: Lynn Vanhanen je "znanstveno" dokazal, da je cela črna rasa na nivoju malo bolj pametnih imbecilov ...
tasilo sporočil: 9.830
[#2279954] 27.11.13 23:35 · odgovor na: anon-247964 (#2279217)
Odgovori   +    2
[kugy]
Zakaj bi bilo v prometu drugače kot drugje? Gre za stanje duha v družbi.
Res je. Glej, tole sem zapisal pred šestimi leti: forum.finance.si/?m=...297&single Danes ni nič dosti drugače.
anon-297617 sporočil: 34
[#2280042] 28.11.13 08:55 · odgovor na: (#2280024)
Odgovori   +    3
Sem mislil včeraj napisati, da malo preveč posplošujete. Potem sem pa empirično testiral. Tri od petih voznic (ne bom navajal spola) so med vožnjo telefonirale. Test je bil opravljen med prečkanjem Dunajske ceste.
Sredinec sporočil: 204
[#2280114] 28.11.13 10:02 · odgovor na: anon-297617 (#2280042)
Odgovori   +    3
[džems]
Sem mislil včeraj napisati, da malo preveč posplošujete. Potem sem pa empirično testiral. Tri od petih voznic (ne bom navajal spola) so med vožnjo telefonirale. Test je bil opravljen med prečkanjem Dunajske ceste.
Zelo korektno, da nisi navedel spola voznic, ki so telefonirale, hehe...
najobj sporočil: 31.948
[#2280115] 28.11.13 10:04 · odgovor na: (#2279635)
Odgovori   +    0
[alek14]
> [najobj]
> > [alek14]
> > > [tkuh]
> > > > [alek14]
> > > > ...Po drugi strani pa Slovenci nismo prav posebno bistri ljudje (mednarodne študije kažejo, da je povprečni IQ v SLO 90).
> > >
> > > Povezavo prosim, tega kljub vsemu ne verjamem.
> > en.wikipedia.org/wik...of_Nations
> >
> > Evo povezave.

> >
> > Če malo premislim je kar nekaj indikatorjev, da v SLO niso ravno brihte:
> >
> > - odločitve vlade
> > - odločitve volivcev
> > - odločitve vodstev podjetij
> > - nizka efektivna izobrazba - visoki nazivi
> > - odločitve sodstva
> > ...
> ... čuj, ta povezava kaže, da je avtor tote "znanstvene" raziskave en zajeban rasist in čisto nič drugega ...
>
> P.S.: Lynn Vanhanen je "znanstveno" dokazal, da je cela črna rasa na nivoju malo bolj pametnih imbecilov ...
Morda je rasist, vednar se njegovi izsledki lepo ujemajo z intelektualnimi dosežki narodov. S tega stališča je SLO še precenjena. :) In če je rasist, potem je gotovo Kitajec ali Japo. Kavkazijci smo bolj povprečni. :)

Glej še:
forum.finance.si/?m=...630&single
... ja, sploh ker so Kitajci znani po svojih intelektualnih dosežkih v kopiranju vsega živega, da o intelektualnih dosežkih onih mongoloidov ali kako se že imenujejo prebivalci njihove severne sosede Mongolije niti ne govorim ...

P.S.: meni je najbolj hecno, ko kakšno Delo na osnovi vzorca kakšnih 100 ljudi svečano objavi, kaj misli slovenski narod ... khmm, in potem tukaj na Financah celi forum takoj skoči v luft, češ da oni komunajzarji spet nekaj prirerajo in ponarejajo ... evo, zdaj pa mene zanima vzorec za toto silno "raziskavo pameti" za kakšno Ekvatorialno Gvinejo ali Čad, če že glih vseh Korejcev nista mogla "raziskati" ...
najobj sporočil: 31.948
[#2280119] 28.11.13 10:09 · odgovor na: Sredinec (#2280114)
Odgovori   +    0
[Sredinec]
> [džems]
> Sem mislil včeraj napisati, da malo preveč posplošujete. Potem sem pa empirično testiral. Tri od petih voznic (ne bom navajal spola) so med vožnjo telefonirale. Test je bil opravljen med prečkanjem Dunajske ceste.
Zelo korektno, da nisi navedel spola voznic, ki so telefonirale, hehe...
... ja, ker bi ga vsaj tri od petih tukaj prisotnih voznic ženskega spola za njegov moški šovinizem upravičeno zminusarile ...

Strani: 1 2