Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Ne za mlade, za stare je treba začeti graditi nova stanovanja

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (5)

Strani: 1

anon-184695 sporočil: 392
[#606225] 12.10.09 06:20
Odgovori   +    0
Pa tudi Slovenskim žepom.
MF-302701 sporočil: 449
[#606595] 12.10.09 13:01 · odgovor na: anon-184695 (#606225)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: MF-302701 12.10.2009 13:02

Sc0ut1 je napisal(a):
Pa tudi Slovenskim žepom.
 
Napačno razmišljanje. Slovenski žep je enak kot nemški, francoski ali bilo kateri drugi. Nakup nepremičnin, tu se ne gre za množični nakup nacije, nepremičnino ne kupi vsak ki se mu sprdne, nepremičnino kupi samo tisti ki ima malo večja muda, mislim pogumnosti, koliko toliko sigurne prihodke ( seveda, dovolj visoke ) in tisti ki ga ne cenca in pametuje: ali se splača nakup, ali bojo padle cene itd. Odločiti se moraš in to je to. Statistika zadnjih 50 let ( v svetovnem merilu ) govori v prid nepremičninam kot ena od najbolj varnih in sigurnih naložb, zakaj tokrat bi bilo drugače? Moj nasvet: KUPI NEPREMIČNINO ZDAJ, NE KO BO PREPOZNO IN CENA VIŠJA, kajti v vsakem primeru velja da: NEPREMIČNINO SE ZMERAJ SPLAČA KUPITI. Seveda: ne za vsako ceno, zato pejdimo v lov za ugodne nepremičnine ki se ponujajo na trgu in kupimo od tistega ki se mu mudi s prodajo, ne pa od tistega ki stanuje v njej in še posebej je to edina nepremičnina ki jo poseduje, kajti takšen prodajalec vam nikoli ne bo znižal ceno za recimo 15-20%. Na trgu je malo nepremičnin ki so zelo ugodne, ampak pravi kupec poišče to pravo in se odloči za nakup, ga ne cenca in ne pametuje češ, cene bojo še padle. Na trgu je takšna situacija da počasi zmanjkuje teh pravih ugodnih nepremičnin, in ko se bo to spucalo ( verjetno že spomladi ) cene se bojo dviignile spet za 20% gor. Dogajanje na trgu z nepremičninami spremljam aktivno in tako kot je zdaj, prav kmalu se bo zgodil boom: povpraševanje bo večje kot ponudba in vsi vemo kaj sledi potem. Prej ali slej se bo začelo, zato pogumneži in tisti ki imate jajca gremo naprej, kupujmo.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#606614] 12.10.09 13:22 · odgovor na: MF-302701 (#606595)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):

 
Napačno razmišljanje. Slovenski žep je enak kot nemški, francoski ali bilo kateri drugi. 
 Tako je! Vsi so najverjetneje sešiti na Kitajskem. 
0703Boski sporočil: 2.154
[#606619] 12.10.09 13:25 · odgovor na: MF-302701 (#606595)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):

 
Napačno razmišljanje. Slovenski žep je enak kot nemški, francoski ali bilo kateri drugi. Nakup nepremičnin, tu se ne gre za množični nakup nacije, nepremičnino ne kupi vsak ki se mu sprdne, nepremičnino kupi samo tisti ki ima malo večja muda, mislim pogumnosti, koliko toliko sigurne prihodke ( seveda, dovolj visoke ) in tisti ki ga ne cenca in pametuje: ali se splača nakup, ali bojo padle cene itd. Odločiti se moraš in to je to. Statistika zadnjih 50 let ( v svetovnem merilu ) govori v prid nepremičninam kot ena od najbolj varnih in sigurnih naložb, zakaj tokrat bi bilo drugače? Moj nasvet: KUPI NEPREMIČNINO ZDAJ, NE KO BO PREPOZNO IN CENA VIŠJA, kajti v vsakem primeru velja da: NEPREMIČNINO SE ZMERAJ SPLAČA KUPITI. Seveda: ne za vsako ceno, zato pejdimo v lov za ugodne nepremičnine ki se ponujajo na trgu in kupimo od tistega ki se mu mudi s prodajo, ne pa od tistega ki stanuje v njej in še posebej je to edina nepremičnina ki jo poseduje, kajti takšen prodajalec vam nikoli ne bo znižal ceno za recimo 15-20%. Na trgu je malo nepremičnin ki so zelo ugodne, ampak pravi kupec poišče to pravo in se odloči za nakup, ga ne cenca in ne pametuje češ, cene bojo še padle. Na trgu je takšna situacija da počasi zmanjkuje teh pravih ugodnih nepremičnin, in ko se bo to spucalo ( verjetno že spomladi ) cene se bojo dviignile spet za 20% gor. Dogajanje na trgu z nepremičninami spremljam aktivno in tako kot je zdaj, prav kmalu se bo zgodil boom: povpraševanje bo večje kot ponudba in vsi vemo kaj sledi potem. Prej ali slej se bo začelo, zato pogumneži in tisti ki imate jajca gremo naprej, kupujmo.
 
pejd ti raje malo v šolo ŠE :)

jaz imam doma kokošja jajca, a ta tudi štejejo?
anon-34928 sporočil: 972
[#606646] 12.10.09 13:51 · odgovor na: MF-302701 (#606595)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):

 
Napačno razmišljanje. Slovenski žep je enak kot nemški, francoski ali bilo kateri drugi. Nakup nepremičnin, tu se ne gre za množični nakup nacije, nepremičnino ne kupi vsak ki se mu sprdne, nepremičnino kupi samo tisti ki ima malo večja muda, mislim pogumnosti, koliko toliko sigurne prihodke ( seveda, dovolj visoke ) in tisti ki ga ne cenca in pametuje: ali se splača nakup, ali bojo padle cene itd. Odločiti se moraš in to je to. Statistika zadnjih 50 let ( v svetovnem merilu ) govori v prid nepremičninam kot ena od najbolj varnih in sigurnih naložb, zakaj tokrat bi bilo drugače? Moj nasvet: KUPI NEPREMIČNINO ZDAJ, NE KO BO PREPOZNO IN CENA VIŠJA, kajti v vsakem primeru velja da: NEPREMIČNINO SE ZMERAJ SPLAČA KUPITI. Seveda: ne za vsako ceno, zato pejdimo v lov za ugodne nepremičnine ki se ponujajo na trgu in kupimo od tistega ki se mu mudi s prodajo, ne pa od tistega ki stanuje v njej in še posebej je to edina nepremičnina ki jo poseduje, kajti takšen prodajalec vam nikoli ne bo znižal ceno za recimo 15-20%. Na trgu je malo nepremičnin ki so zelo ugodne, ampak pravi kupec poišče to pravo in se odloči za nakup, ga ne cenca in ne pametuje češ, cene bojo še padle. Na trgu je takšna situacija da počasi zmanjkuje teh pravih ugodnih nepremičnin, in ko se bo to spucalo ( verjetno že spomladi ) cene se bojo dviignile spet za 20% gor. Dogajanje na trgu z nepremičninami spremljam aktivno in tako kot je zdaj, prav kmalu se bo zgodil boom: povpraševanje bo večje kot ponudba in vsi vemo kaj sledi potem. Prej ali slej se bo začelo, zato pogumneži in tisti ki imate jajca gremo naprej, kupujmo.
 
po prebranem sodeč, današnje nepremičninarje vodijo na izobraževanja tipa smiljan mori show v graz, kjer so pred dvorano parkirane črne limuzine :)
anon-106072 sporočil: 15
[#606664] 12.10.09 14:13 · odgovor na: MF-302701 (#606595)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-106072 12.10.2009 14:35
MF-ja bi nekaj čisto resno vprašal
Po vaše naj bi nepremičnine rasle s stopnjo 20% letno. Trenutno mirujejo oz. malenkost padajo, vendar bodo v bližnji prihodnosti nadomestile vse zamujeno. Hipotetično me zanima nepremičnina ocenjena na 100.000 eur, ki bi si jo recimo lahko privoščil. Čez pet (5) let bo po vaši oceni, ob predpostavki 20% rasti, vredna 100.000*1,2^5= cca. 250.000 eur, katere pa si takrat ob predpostavki rasti moje plače v skladu z inflacijo ne bom mogel več privoščiti.
Torej imate prav, kupiti moram sedaj, saj po preteku predpostavljenega obdobja ne bom mogel več izvesti nakupa.
Kar me zanima pa je, kdo bo kupil takrat ? Ps. S partnerico prihraniva nekje 2000 eur mesečno, pa lahko o stanovanju v Ljubljani trenutno le sanjam. Sicer pa mi mobilnost, ki jo daje najem trenutno zelo ustreza.
NimbusN sporočil: 228
[#606692] 12.10.09 14:49 · odgovor na: anon-106072 (#606664)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: NimbusN 12.10.2009 14:54

zmajer je napisal(a):

Kar me zanima pa je, kdo bo kupil takrat ? Ps. S partnerico prihraniva nekje 2000 eur mesečno, pa lahko o stanovanju v Ljubljani trenutno le sanjam. Sicer pa mi mobilnost, ki jo daje najem trenutno zelo ustreza.
Joj, blasfemija... :) Pa kako morata bit s partnerico tako neodgovorna, no. :) Če ze ne živita po sistemu "lastnina nepremičnine je znak, da nisi luzer", vsaj ne razglašajta tega naokoli, ker se zna piramidna shema podreti. Še posebej pa je mobilnost sila nerazumljiva beseda skupaj z oportunitetnimi stroški pa verjetno sploh nedo(u)/(je)mljiva. Da vaju ni sram, 2000 na mesec, pa ne kupita... Takšne takoj obdavčit, ker ne vlagajo v temelj slovenske gospodarske prihodnosti in konkurenčnosti - precenjene cegle, ki so dokazano generator povečevanja blaginje (tu je bistvo v (pre)visoki ceni ceglov) in vsem v interesu, še posebej zaradi podstati tehnološkemu in občemu napredku nacije... :D
anon-106072 sporočil: 15
[#606697] 12.10.09 14:58 · odgovor na: NimbusN (#606692)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-106072 12.10.2009 15:18
Po premisleku... mogoče sem s prihranki nekoliko pretiraval, vendar so blizu realnim. V prihodnosti pa pričakujem, da se bodo le ti še nekoliko zmanjšali s strani dohodka, fiksni stroški pri odhodkih pa še povečali, tako da bo realna slika precej slabša.
Pa vendar, cilj je (se ne mudi) nepremičnina kupljena/zgrajena brez oziroma z minimalnim kreditom (do 10 let, 1/3 prihodkov)
Še vedno pa me zanima MF-jeva računica, kdo bo po petih letih ob tej rasti kupoval in s tem zagotavljal prihodnjo rast?
lp
andrejcc sporočil: 2.665
[#606744] 12.10.09 15:32 · odgovor na: MF-302701 (#606595)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):

zato pogumneži in tisti ki imate jajca gremo naprej, kupujmo.
 --jao jao. nekateri se pa res nikoli nic ne naucite. potem bo pa jok in spet iskanje krivcev, kot da vas je kdo silil nastavljat jajca, da vam jih zmeckajo
anon-180535 sporočil: 1.169
[#606796] 12.10.09 16:22 · odgovor na: 0703Boski (#606619)
Odgovori   +    0

0703Boski je napisal(a):  jaz imam doma kokošja jajca, a ta tudi štejejo?
Tudi. Jajca so jajca,  za oplod , oplojena ali pa neoplojena,  tudi jajčniki so v redu.

PS .Kdor nima jajc, temu bo vrednost nepremičnine krepko padla.
JanezNovak131 sporočil: 1.102
[#606861] 12.10.09 17:49 · odgovor na: MF-302701 (#606595)
Odgovori   +    1

MF-302701 je napisal(a):

 
Napačno razmišljanje. Slovenski žep je enak kot nemški, francoski ali bilo kateri drugi. Nakup nepremičnin, tu se ne gre za množični nakup nacije, nepremičnino ne kupi vsak ki se mu sprdne, nepremičnino kupi samo tisti ki ima malo večja muda, mislim pogumnosti, koliko toliko sigurne prihodke ( seveda, dovolj visoke ) in tisti ki ga ne cenca in pametuje: ali se splača nakup, ali bojo padle cene itd. Odločiti se moraš in to je to. Statistika zadnjih 50 let ( v svetovnem merilu ) govori v prid nepremičninam kot ena od najbolj varnih in sigurnih naložb, zakaj tokrat bi bilo drugače? Moj nasvet: KUPI NEPREMIČNINO ZDAJ, NE KO BO PREPOZNO IN CENA VIŠJA, kajti v vsakem primeru velja da: NEPREMIČNINO SE ZMERAJ SPLAČA KUPITI. Seveda: ne za vsako ceno, zato pejdimo v lov za ugodne nepremičnine ki se ponujajo na trgu in kupimo od tistega ki se mu mudi s prodajo, ne pa od tistega ki stanuje v njej in še posebej je to edina nepremičnina ki jo poseduje, kajti takšen prodajalec vam nikoli ne bo znižal ceno za recimo 15-20%. Na trgu je malo nepremičnin ki so zelo ugodne, ampak pravi kupec poišče to pravo in se odloči za nakup, ga ne cenca in ne pametuje češ, cene bojo še padle. Na trgu je takšna situacija da počasi zmanjkuje teh pravih ugodnih nepremičnin, in ko se bo to spucalo ( verjetno že spomladi ) cene se bojo dviignile spet za 20% gor. Dogajanje na trgu z nepremičninami spremljam aktivno in tako kot je zdaj, prav kmalu se bo zgodil boom: povpraševanje bo večje kot ponudba in vsi vemo kaj sledi potem. Prej ali slej se bo začelo, zato pogumneži in tisti ki imate jajca gremo naprej, kupujmo.
 -> http://www.lunin.net...t6092.html< /a>
anon-113530 sporočil: 336
[#606864] 12.10.09 18:04 · odgovor na: anon-106072 (#606697)
Odgovori   +    0

zmajer je napisal(a):


Še vedno pa me zanima MF-jeva računica, kdo bo po petih letih ob tej rasti kupoval in s tem zagotavljal prihodnjo rast?
lp
 Lej, z lahkoto si bomo pošlihtal, in to najmanj z novogradnjo.
Dva jurčka daš v finanzas, letni donos je 800 procentov,
ma še za avto ostane, ....pa še babo loh peleš na Maldive:)
anon-152951 sporočil: 564
[#607648] 13.10.09 14:58
Odgovori   +    0
Ja saj penzionisti si lažje privoščijo stanovanje, kot pa mi kateri delamo, saj imajo večje penzije kot pa mi plače.
axocor sporočil: 79
[#607672] 13.10.09 15:11 · odgovor na: MF-302701 (#606595)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):

 
Seveda: ne za vsako ceno, zato pejdimo v lov za ugodne nepremičnine ki se ponujajo na trgu  
imam na muhi boljšo hišo v območju LPP že cca. 3 leta. bila je predraga. pred kratkim so začeli nižati ceno. to je bil znak za akcijo. sem se dogovoril še za izdaten dodatni popust; skupni diskont bo 30%.

seveda kupujem za gotovino.

lep dan vsem
JanezNovak131 sporočil: 1.102
[#607706] 13.10.09 15:38 · odgovor na: axocor (#607672)
Odgovori   +    0

axocor je napisal(a):

imam na muhi boljšo hišo v območju LPP že cca. 3 leta. bila je predraga. pred kratkim so začeli nižati ceno. to je bil znak za akcijo. sem se dogovoril še za izdaten dodatni popust; skupni diskont bo 30%.

seveda kupujem za gotovino.

lep dan vsem
 Si šel z MF-jem v LOV? ;)


Čestitke za pogum in uspešno transakcijo! 

Zanimivo je, da se večina tistih, ki ima gotovino kljub 30+% popustom še ne odloča za nakupe. Zakaj?
axocor sporočil: 79
[#607730] 13.10.09 16:10 · odgovor na: JanezNovak131 (#607706)
Odgovori   +    0

JanezNovak131 je napisal(a):

 Zanimivo je, da se večina tistih, ki ima gotovino kljub 30+% popustom še ne odloča za nakupe. Zakaj?
 Če rabiš pač kupiš, če spraviš ceno blizu  gradbene ;) in ti hiša ustreza.
Solidnih hiš je pač malo na trgu.


Pa tudi kvaliteta življenja je nekaj. Jaz osebno bi približno takšno hišo  za kako leto ali več najel  in še čakal ampak ga. žena je bila mojih nepremičninskih transakcij v zadnjih par letih že malo naveličana....
JanezNovak131 sporočil: 1.102
[#607746] 13.10.09 16:33 · odgovor na: axocor (#607730)
Odgovori   +    0
Odlično si opisal situacijo. 

Najbolj všeč mi je povezava ge. žene in kvalitete življenja v enem! odstavku ;) 

Tistih nekaj tisoč EUR (če bi bil npr. prodajalec prisiljen prodajati pod gradbeno ceno) sigurno ne odtehta "dviga kvalitete življenja"
anon-182910 sporočil: 1.666
[#607755] 13.10.09 16:53 · odgovor na: JanezNovak131 (#607706)
Odgovori   +    1

JanezNovak131 je napisal(a):

 Si šel z MF-jem v LOV? ;)


Čestitke za pogum in uspešno transakcijo! 

Zanimivo je, da se večina tistih, ki ima gotovino kljub 30+% popustom še ne odloča za nakupe. Zakaj?
 Premajhna jajca in premalo titana. :)

Strani: 1