Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Gradbinci so že v resnih finančnih težavah

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (12)

Strani: 1

vizavi sporočil: 1.309
[#590666] 22.09.09 00:52
Odgovori   +    1
Slovenija je majhna. Zaključena je študija prof.Lobnika, da smo tako ali drugače pozidali toliko kmetijske zemlje, da smo daleč zadaj po kmetijski površini na prebivalca (Evropa ca.2000 m2, mi 800 m2). Kaj naj tu gradbinci še počno. Saj to se je vedelo vnaprej, da se mora enkrat ustaviti. Pa še vedno rastejo industrijske cone. Gradbinci imajo možnosti le še v mestih, v višino, za koga, pa ni jasno. Nismo Hong Kong. Kdaj se bo razvoj Slovenije usmeril v izdelke višje vrednosti. Ne moremo se ves čas, pa še s tujimi poceni delavci iti ceste i pruge. Pa zadolževati. Naj grejo v tujino. Nekateri so to že pogruntali. Globe je velik.
sopranos sporočil: 11.406
[#590699] 22.09.09 06:43
Odgovori   +    0
Primer Vegrada nazorno kaže kakšno veliko uslugo jim je naredil Jankovič z odkupom stanovanj v Celovških dvorih po ceni 2.500 EUR/m2 oz. če računamo po Jankovičevo po 1.700 EUR/m2 + 20.000 EUR za parkirišče.

Čas je da se ljudje počasi streznijo in se sprijaznijo z dejstvom, da je bilo sicer lepo dokler je trajalo (za prodajalce), da pa so sedaj ti časi nepreklicno mimo. Jaz samo upam, da države takšno padanje cen ne bo odvrnilo od tega, da uvede davek na nepremičnine, ki bi še dodatno spodbujal ljudi, da bolj racionalno upravljajo s svojimi nepremičninami. Se pravi, da se ljudi z davki spodbudi, da nehajo sedeti na nezazidanem stavbnem zemljišču in da imajo prazna stanovanja.
anon-71539 sporočil: 420
[#590784] 22.09.09 08:50 · odgovor na: vizavi (#590666)
Odgovori   +    1

vizavi je napisal(a):
Slovenija je majhna. Zaključena je študija prof.Lobnika, da smo tako ali drugače pozidali toliko kmetijske zemlje, da smo daleč zadaj po kmetijski površini na prebivalca (Evropa ca.2000 m2, mi 800 m2). Kaj naj tu gradbinci še počno. Saj to se je vedelo vnaprej, da se mora enkrat ustaviti. Pa še vedno rastejo industrijske cone. Gradbinci imajo možnosti le še v mestih, v višino, za koga, pa ni jasno. Nismo Hong Kong. Kdaj se bo razvoj Slovenije usmeril v izdelke višje vrednosti. Ne moremo se ves čas, pa še s tujimi poceni delavci iti ceste i pruge. Pa zadolževati. Naj grejo v tujino. Nekateri so to že pogruntali. Globe je velik.
Nakladaš. Zazidane je 3% Slovenije (www.stat.si/PrikaziP...px?ID=977) Pejt na polje med Ljubljano, Šmarno goro in Vodicami. Tam je zemlje največ 5 cm v globino, kamenja je več kot zemlje, če tam kak kmet kaj profitabilnega posadi, sem jaz papež. Samo na tisti površini bi lahko postavili dve novi Ljubljani.

Strani: 1