2 uri
SK Hynix prehitel Samsung in postal najvrednejše podjetje v Južni Koreji
2 uri
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
2 uri
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino
3 ure
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
3 ure
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
7 ur
Delnica NLB: zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
7 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
7 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
7 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
7 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni
7 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
7 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
13 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
13 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
14 ur
Najbolj brani članki danes
16 ur
Viva podkast Atopijski dermatitis: naporna in podcenjena bolezen (PRO)
17 ur
Darko Muženič naj bi jutri odšel z vrha NPU-ja, namesto njega prihaja Borut Franca
22 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
22 ur
Od pandemije do družbe utrujenosti: dosegli smo dobo, v kateri se izgublja človečnost
1 dan
Je britanski premier Starmer vendarle pripravljen odstopiti? 1

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg

Strani: 1 ... 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... 115

crt sporočil: 28.844
[#2851701] 19.06.20 08:47 · odgovor na: anon-154083 (#2851696)
Odgovori   +    1
[jani1974]
> []
> severni slovenci udarili znova - ordnung, disziplin und wtf

Na koncu bomo ugotovili, da je cela nemška državna bilanca sfejkana.
fural jo je kar en cas stric, znan po tem, da so ga dobili s kufrom denarja za strankin crni fond.
pirdih sporočil: 210
[#2851703] 19.06.20 08:54 · odgovor na: crt (#2851695)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: pirdih 19.06.2020 08:55
To sporočilo je izbrisal avtor (22.06.2020 14:43)
ljsefan sporočil: 803
[#2851763] 19.06.20 12:19 · odgovor na: crt (#2851688)
Odgovori   +    0
Čisti kazino že od KPMG milestona s konca aprila dalje. Meni so bile dovolj te ugotovitve, da sem takrat spokal kufre: www.wirecard.com/com...estigation

Pri vsem skupaj pa še najbolj bode v oči dejstvo, kako so z vmesnimi objavami zavajali javnost, da bo v KPMG reportu vse OK. Tečaj je šel takrat vse do 140.

ir.wirecard.com/webs...romID=5000

ir.wirecard.com/webs...romID=5000

Včeraj pa ja, atomska bomba še s strani EY. Trenutni tečaj danes samo še 20 i kusur, medtem ko so jutranji verniki na premarketu pred objavo informacije še včeraj plačevali po 108 EUR. Nepredstavljivo, da si nekdo dovoli takšno zavajanje javnosti in investitorjev na razvitem kapitalskem trgu v DAX kotaciji.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2851772] 19.06.20 13:03 · odgovor na: ljsefan (#2851763)
Odgovori   +    0
[ljsefan]
Trenutni tečaj danes samo še 20 i kusur,
Počasi bo za kupit.
ljsefan sporočil: 803
[#2851779] 19.06.20 13:22 · odgovor na: anon-154083 (#2851772)
Odgovori   +    0
Braun je malo prej odstopil. Zdaj pa potegni ročko na mašini, če hočeš :)
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2851812] 19.06.20 14:59 · odgovor na: ljsefan (#2851779)
Odgovori   +    0
[ljsefan]
Braun je malo prej odstopil. Zdaj pa potegni ročko na mašini, če hočeš :)
Tudi če res pogrešajo 1,9 milijarde, je to ta padec vrednosti na borzi že pokril.
Bolj me zanima, ali jih lahko zapustijo stranke oziroma celo kak regulator ustavi njihove transakcije/poslovanje.
anon-372348 sporočil: 115
[#2851825] 19.06.20 16:15 · odgovor na: anon-154083 (#2851772)
Odgovori   +    0
[jani1974]
> [ljsefan]
> Trenutni tečaj danes samo še 20 i kusur,

Počasi bo za kupit.

zamudu, je že 30...
ljsefan sporočil: 803
[#2851841] 19.06.20 18:11 · odgovor na: anon-154083 (#2851812)
Odgovori   +    0
[jani1974]
> [ljsefan]
> Braun je malo prej odstopil. Zdaj pa potegni ročko na mašini, če hočeš :)

Tudi če res pogrešajo 1,9 milijarde, je to ta padec vrednosti na borzi že pokril.
Bolj me zanima, ali jih lahko zapustijo stranke oziroma celo kak regulator ustavi njihove transakcije/poslovanje.
O tem se kar ugiba ja. Pa ne pozabi še na goro tožb, ki se bodo zdaj usule. Pa tudi še kak večji merd zna zdaj ven priletet iz omar po odstopu taglavnega prevaranta.

Ročko pa sicer še vedno lahko ugodno potegneš. Ob koncu dneva na Xetri samo za 25.82 :)
crt sporočil: 28.844
[#2851878] 19.06.20 22:06 · odgovor na: anon-154083 (#2851812)
Odgovori   +    1
*WIRECARD CUT TO JUNK BY MOODY'S; MAY BE CUT FURTHER

so helpful :)
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2851924] 20.06.20 07:46 · odgovor na: ljsefan (#2851841)
Odgovori   +    0
[ljsefan]
O tem se kar ugiba ja. Pa ne pozabi še na goro tožb, ki se bodo zdaj usule. Pa tudi še kak večji merd zna zdaj ven priletet iz omar po odstopu taglavnega prevaranta.
Za tožbe ne vem. Če je nekdo kupoval delnice pri P/E 35, potem težko reče, da ni vedel, da so delnice precenjene?

Kdo je bil prevarant, pa meni sicer še ni jasno - ali so pošiljali denar na Filipine pa so ga tam kradli, ali pa denarja niso pošiljali, pa je tam kar iz nič nastajal? Če je prvo, niso krivi, to drugo mi je pa tudi skrajno nenavadno v takšnem obsegu. In kakšen bi bil namen? Ker v bilanci lahko marsikaj potelovadiš, ne pa da rečeš imam keš, pa ga nimaš.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2851925] 20.06.20 07:49 · odgovor na: crt (#2851878)
Odgovori   +    0
[]
*WIRECARD CUT TO JUNK BY MOODY'S; MAY BE CUT FURTHER

so helpful :)
To je meni fascinantno. Kot recimo napovedi tistega našega Urada, ki vedno post festum ugotavlja, koliko bo BDP zrasel ali padel, ko se zgodi kaj dobrega ali kaj slabega. In to na decimalko natačno, potem pa čez en mesec cifre spet popravi. In ljudje vlečejo plače in se imajo za pomembne.
Kot vremenarji pred 20 leti, ko so vse še peš ugotavljali.
crt sporočil: 28.844
[#2851944] 20.06.20 10:22 · odgovor na: crt (#2851878)
Odgovori   +    1
[]
*WIRECARD CUT TO JUNK BY MOODY'S; MAY BE CUT FURTHER

so helpful :)
ideja: kaj ce se bi zdruzili z deutsche bank
bobek13 sporočil: 4.301
[#2852051] 20.06.20 19:59 · odgovor na: crt (#2851944)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bobek13 20.06.2020 20:00
Kaj commerzbank so ze zdruzili z DB? Ce ne, se bo morala wirecard v vrsto postaviti?

:-)

LpA
crt sporočil: 28.844
[#2852058] 20.06.20 20:25 · odgovor na: bobek13 (#2852051)
Odgovori   +    0
nad to idejo so obupali eno leto nazaj, kot tudi nad zdruzitvijo z ubs... ampak saj verjetno bo to kot komet (ima nek obhodni cas in evo ga nazaj).
crt sporočil: 28.844
[#2852280] 21.06.20 21:59 · odgovor na: crt (#2852058)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 21.06.2020 22:41
Wirecard’s Braun forced to unwind shares pledged as collateral. Braun had funded his purchase of shares through a €150m margin loan that was secured by the value of the underlying stock. Wirecard’s shares plunged 72% last week triggering margin call.

Wirecard’s €1.9bn never entered Philippine financial system, bank governor says
crt sporočil: 28.844
[#2852281] 21.06.20 22:08 · odgovor na: crt (#2852280)
Odgovori   +    0
Israel has entered a second wave of coronavirus infections and, if it does not take immediate steps to bring numbers down, could in one month’s time face a thousand new cases a day and hundreds of deaths, a military body coordinating information on the pandemic has said. - Jerusalem Post
crt sporočil: 28.844
[#2852282] 21.06.20 22:10 · odgovor na: crt (#2852281)
Odgovori   +    0
After a huge surge in purchases, the Fed now owns just shy of 40% of long-dated US Treasuries.

sej bo slo...
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2852307] 22.06.20 07:45 · odgovor na: crt (#2852282)
Odgovori   +    0
[]
After a huge surge in purchases, the Fed now owns just shy of 40% of long-dated US Treasuries.
Jim jih Kitajci nazaj prodajajo?
crt sporočil: 28.844
[#2852309] 22.06.20 07:50 · odgovor na: anon-154083 (#2852307)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 22.06.2020 07:53
[jani1974]
> []
> After a huge surge in purchases, the Fed now owns just shy of 40% of long-dated US Treasuries.

Jim jih Kitajci nazaj prodajajo?
nekaj prodaje s strani tujih je bilo in je bil zanje narejen poseben repo program kot del zagotavljanja usd likvidnosti drugim - www.reuters.com/arti...SKBN21I1VS

predvsem pa je veliko emisije novega dolga, ki se potem hitro znajde pri fedu. ciljna kvota ni postavljena. v casu od srede marca se je sicer tempo zlagoma zmanjseval, vsekakor pa se vedno zelo obstaja.

to omenjeno 40% pa seveda ne gre gledati kot skok z nule, ker je kljub temu, da je tokrat sunek zelo velik, tudi rep ze kar dolg - themarketear.com/pos...cmKM_PEg6S
ljsefan sporočil: 803
[#2852312] 22.06.20 07:55 · odgovor na: anon-154083 (#2851924)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: ljsefan 22.06.2020 07:57
[jani1974]
> [ljsefan]
> O tem se kar ugiba ja. Pa ne pozabi še na goro tožb, ki se bodo zdaj usule. Pa tudi še kak večji merd zna zdaj ven priletet iz omar po odstopu taglavnega prevaranta.

Za tožbe ne vem. Če je nekdo kupoval delnice pri P/E 35, potem težko reče, da ni vedel, da so delnice precenjene?

Kdo je bil prevarant, pa meni sicer še ni jasno - ali so pošiljali denar na Filipine pa so ga tam kradli, ali pa denarja niso pošiljali, pa je tam kar iz nič nastajal? Če je prvo, niso krivi, to drugo mi je pa tudi skrajno nenavadno v takšnem obsegu. In kakšen bi bil namen? Ker v bilanci lahko marsikaj potelovadiš, ne pa da rečeš imam keš, pa ga nimaš.
Evola, nove "dobre" novice za lepši začetek tedna: de.reuters.com/artic...EKBN23T0HJ

Na premarketu trenutna vrednost 15 EUR i kusur :)
ljsefan sporočil: 803
[#2852317] 22.06.20 08:18 · odgovor na: ljsefan (#2852312)
Odgovori   +    0
[ljsefan]
> [jani1974]
> > [ljsefan]
> > O tem se kar ugiba ja. Pa ne pozabi še na goro tožb, ki se bodo zdaj usule. Pa tudi še kak večji merd zna zdaj ven priletet iz omar po odstopu taglavnega prevaranta.
>
> Za tožbe ne vem. Če je nekdo kupoval delnice pri P/E 35, potem težko reče, da ni vedel, da so delnice precenjene?
>
> Kdo je bil prevarant, pa meni sicer še ni jasno - ali so pošiljali denar na Filipine pa so ga tam kradli, ali pa denarja niso pošiljali, pa je tam kar iz nič nastajal? Če je prvo, niso krivi, to drugo mi je pa tudi skrajno nenavadno v takšnem obsegu. In kakšen bi bil namen? Ker v bilanci lahko marsikaj potelovadiš, ne pa da rečeš imam keš, pa ga nimaš.

Evola, nove "dobre" novice za lepši začetek tedna: de.reuters.com/artic...EKBN23T0HJ

Na premarketu trenutna vrednost 15 EUR i kusur :)
Ah, zgleda da samo še 10 i kusur ... Bomo vidli, kje bo na Xetri odprlo.
crt sporočil: 28.844
[#2852319] 22.06.20 08:25 · odgovor na: crt (#2852309)
Odgovori   +    1
glede usd likvidnosti pozor nordea - e-markets.nordea.com...-lock-down
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2852479] 23.06.20 02:02 · odgovor na: (#2852065)
Odgovori   +    0
To niso tako enostavne in lahke zadeve, ki bi se reševale čez noč in na horuk.....
crt sporočil: 28.844
[#2852647] 23.06.20 21:36 · odgovor na: crt (#2852319)
Odgovori   +    0
A fund manager whose biggest short was Wirecard says he is the most bullish toward stocks since 2009

www.marketwatch.com/...2020-06-19
ljsefan sporočil: 803
[#2852660] 23.06.20 22:32 · odgovor na: crt (#2852647)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: ljsefan 23.06.2020 22:36
Itak. Sej si je dost buferja ustvaru na WDIju, da lahk zdej brezskrbno gembla dalje.

Na konc bo še ta povezan z Maretom Braunom :D Mu je sprot serveru informacije o internih mutkah. Poj so si pa dečki lepo mau potalal :D
crt sporočil: 28.844
[#2852890] 25.06.20 07:33 · odgovor na: crt (#2852647)
Odgovori   +    1
The U.S. had its largest single day total of new covid-19 cases on wednesday with over 36,000. The previous high was april 25 with 24,203.- cgtn
Pa sporočil: 122
[#2852892] 25.06.20 08:02 · odgovor na: crt (#2852890)
Odgovori   +    0
[]
The U.S. had its largest single day total of new covid-19 cases on wednesday with over 36,000. The previous high was april 25 with 24,203.- cgtn
Kakšno je tvoje mnenje, glede drevesa (ko corona drugič udari). Pa tvoje DANAŠNJE mnenje o Wirecardu. Bi bilo za kupit (long)? Hvala.
crt sporočil: 28.844
[#2852894] 25.06.20 08:25 · odgovor na: Pa (#2852892)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 25.06.2020 08:54
[Pa]
Kakšno je tvoje mnenje, glede drevesa (ko corona drugič udari). Pa tvoje DANAŠNJE mnenje o Wirecardu. Bi bilo za kupit (long)? Hvala.
drevo bo seveda znova obrodilo, ce ne drugega, je volilno leto. je pa lahko riziko nenadnega vakuuma (kot ze parkrat videno) v situaciji, ko je trg ziher, da bo drevo cez 5 sekund, nakar zaradi drugacnega tempa politicnega procesa pride v 5 urah in vmes je cela stala.

glede wirecarda se drzim tega, da kjer so bilancni misteriji ali celo direktne malverzacije / prevare, je to cisti loto in downside target je 0. to je seveda lahko zelo stvar cloveka (tvoje ne/ljubezni do rizika oziroma tega, kaksne limite si postavljas).

sicer se tukaj po moje v nadaljevanju zgodi to, da se vkljuci "nacionalni ponos" (ki je zgodbo zagnojil ze doslej - zaradi tega se je tako vlekla do tocke eksplozije) in firma nekako obstane, vendar vprasanje, s kaksnim lastnistvom in kaksno usodo starih delnic.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2852896] 25.06.20 08:28 · odgovor na: crt (#2852890)
Odgovori   +    0
Na Worldometer so mal druhe stevilke, apr25 je blo 35K vceraj pa 38K...

Kakorkoli ze, ne cuje se ravno vzpodbudno... :-/

LpA
crt sporočil: 28.844
[#2852897] 25.06.20 08:31 · odgovor na: bobek13 (#2852896)
Odgovori   +    0
po moje je tvoja cifra prava, komentar pa tudi.

themarketear.com/pos...cNx8BusXks

Strani: 1 ... 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... 115


vm-kiva