Zasebnost

Strani: 1

0426Evrok sporočil: 47
[#3049081] 11:27
Odgovori   +    1
Se dotaknem samo dobička podjetja, ker ga avtor omenja in na tem temelji stališče, da gre za uspešno podjetje.
Lahko da se motim, je le minilo nekaj časa, ampak se mi zdi, da sem prvi članek o tem podjetju komentiral. Kolikor se spomnim, je bilo iz finančnih podatkov razbrati, da so dobiček dosegli zaradi trgovanja z naložbenimi segmenti, najverjetneje kriptovalutami, za kar imajo razvita orodja.
Zato se mi pojavi vprašanje. Kako uspešno in s kakšno dodano vrednostjo, resnično uspejo prodati svoje strokovno znanje? Verjamem da ga imajo veliko, ampak, koliko je na trgu res vredno? Če sodimo po bilancah iz leta 2022 (kriza na kriptotrgu) in 2023 (oživljanje kriptotrga) je razlika v ceni, ki jo dosežejo izključno s prodajo storitev, bore mala, jim pa vsekakor privoščim, da je oz. bo, čim večja.
slovenecnb1 sporočil: 5.942
[#3049082] 11:35 · odgovor na: 0426Evrok (#3049081)
Odgovori   +    0
[0426Evrok]
Se dotaknem samo dobička podjetja, ker ga avtor omenja in na tem temelji stališče, da gre za uspešno podjetje.
Lahko da se motim, je le minilo nekaj časa, ampak se mi zdi, da sem prvi članek o tem podjetju komentiral. Kolikor se spomnim, je bilo iz finančnih podatkov razbrati, da so dobiček dosegli zaradi trgovanja z naložbenimi segmenti, najverjetneje kriptovalutami, za kar imajo razvita orodja.
Zato se mi pojavi vprašanje. Kako uspešno in s kakšno dodano vrednostjo, resnično uspejo prodati svoje strokovno znanje? Verjamem da ga imajo veliko, ampak, koliko je na trgu res vredno? Če sodimo po bilancah iz leta 2022 (kriza na kriptotrgu) in 2023 (oživljanje kriptotrga) je razlika v ceni, ki jo dosežejo izključno s prodajo storitev, bore mala, jim pa vsekakor privoščim, da je oz. bo, čim večja.
Sej pianta je v tem da si tok smart da obvladaš to kar je aktualno
0426Evrok sporočil: 47
[#3049083] 11:59 · odgovor na: slovenecnb1 (#3049082)
Odgovori   +    2
Vsekakor obvladajo to, kjer se da zaslužiti denar. Temu ne oporekam in ne nasprotujem. Naj le bodo čim bolj uspešni.

Moje pisanje je bilo zgolj v smeri realne vrednosti njihovi storitev na trgu, ki jih omenja članek:

˝Kako ljubljanski matematiki jezdijo na valu potreb po pametnih IT-rešitvah
Med naročniki podjetja Acex so predvsem hitro rastoča tuja podjetja s področij financ, IT in spletnih tehnologij in energetike, ki imajo zagonska sredstva, ne pa dovolj lastnih zmogljivosti in znanja za razvoj rešitev.˝

Ker oni so v bistvu dve podjetji v enem. Eno prodaja storitve, drugo se pa ukvarja z unovčevanjem dobičkov na račun analitičnih orodij na naložbenih trgih (predvsem kripto) + po novem naložbe finančnih viškov. Članek pa je sestavljen tako, da brez podrobnega pregleda daje občutek, da tak donos ustvarijo zgolj s prodajo storitev končnim kupcem/podjetjem. Predvidevam, da ta storitev ni ekstremno cenjena (da bi zagotavljala ekstra dobičke), zato pa vsaj svojo sposobnost unovčijo tam, kjer jo lahko in modro nalagajo zaslužena sredstva za prihodnost.

Strani: 1