Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Sosed sosedu volk

Strani: 1

anon-1670 sporočil: 14.712
[#51272] 20.02.07 05:49
Odgovori   +    0
Prokleti sosedje!
anon-4465 sporočil: 22
[#51295] 20.02.07 07:28
Odgovori   +    0
Žal moram ugotoviti, da na področju plačevanja davkov, še zelo daleč od Evrope in predvsem od Skandinavije, s katero bi se zelo radi primerjali. Pred kratkim, ko sem vprašal prijatelja iz Švedske, kaj naredi država, če ji prijaviš napačne podatke za odmero davka, me je pogledal, kot da sem padel iz lune. Niti na misel jim ne pride kaj takšnega. Tam vsak ve, kaj je dolžan državi. Sicer lahko kritizira višino davkov, vendar glede podatkov nihče niti ne pomisli, da bi državo "okoli prenašal". Pa še en zanimiv podatek - za Simiča - na netu si lahko vsak trenutek pogledaš koliko in za kaj si dolžan državi.

Torej dragi Slovenci - zavedati se je treba, da le pravilni podatki vodijo v pravičnost in sorazmernost davka.
Glede sosedov, pa samo to - prav je da so podatki javni - glede na to kakšni sosedje smo, bo država lahko tako največ prihranila za inšpekcije. Pa še k večji davčni zavesti bo morda pripomoglo.
anon-95734 sporočil: 13
[#51308] 20.02.07 07:49
Odgovori   +    0
Ali je res za državo zelo pomembno,da popisuje ali so bila zamenjana okna (lesena z lesenimi) obnovljena vodov.intalacja in podobno?Res pa zaradi teh vprašanj imajo davkoplačevalci tak odpor do tega popisovanja.
anon-47393 sporočil: 162
[#51315] 20.02.07 08:05 · odgovor na: anon-4465 (#51295)
Odgovori   +    0
Podobno je na japonskem, ker tudi tam nimajo miselnega vzorca "nategni državo".
anon-4465 sporočil: 22
[#51325] 20.02.07 08:30
Odgovori   +    0
Menim, da ne smemo gledat stvari preozko. Upam, da bodo zbrani podatki služili bolj za namene statistično znanstvenih raziskav npr. glede energetske potratnosti, ne pa za namene obdavčitve.
Sicer pa se strinjam, da je popis morda res preveč podroben.
Obstaja pa še ena bojazen - kaj bo s podatki, ko bodo zbrani. Če ne bo nihče skrbel za njihov vzdrževanje, si bo država privoščila res drag špas.
anon-17140 sporočil: 836
[#51334] 20.02.07 08:42
Odgovori   +    0
Mimogrede, na GoogleEarth je večina posnetkov dokaj starih, nekaj let ali celo več.

Nekateri si celo predstavljajo, da so ti posnetki v živo, kjer se avti premikajo po cestah ...preveč filmov.
anon-8257 sporočil: 45
[#51383] 20.02.07 09:52
Odgovori   +    0
Na vsak način je popis zastavljen neumno. Ni jasno kaj naj pomeni popis stvari, ki se lahko spremenijo od danes na jutri. Danes popisujejo, jutri pa si vgradim klimo. Ali to pomeni, da moram tečt na godetsko in prijavit klimo??? Ali pa mi klima crkne in si jo ne želim več pa jo odmontiram - ali moram tudi sporočit, da je nimam več??? Ali pa odklopim internet, ker ga ne želim več imeti - glede na to, da imam telefonske žice še vedno v stanovanju - ali pomeni da vseeno imam priključek? In še bi se našlo oslarij, ki jih popisujejo samo zato,da se imajo ljudje za kaj razburajti...
anon-57629 sporočil: 193
[#51386] 20.02.07 09:54 · odgovor na: anon-1670 (#51272)
Odgovori   +    0
Ha ha...
anon-20 sporočil: 73
[#51392] 20.02.07 10:05 · odgovor na: anon-8257 (#51383)
Odgovori   +    0

petrovec je napisal(a):
Na vsak način je popis zastavljen neumno. Ni jasno kaj naj pomeni popis stvari, ki se lahko spremenijo od danes na jutri. Danes popisujejo, jutri pa si vgradim klimo. Ali to pomeni, da moram tečt na godetsko in prijavit klimo??? Ali pa mi klima crkne in si jo ne želim več pa jo odmontiram - ali moram tudi sporočit, da je nimam več???

Kakorkoli se bizarno sliši, zakonska dikcija je res taka. Lastnik bo res dolžan prijavljati spremembe popisanih podatkov. Celo več, stvari, ki si jih doslej lahko počel brez geodeta, npr. postavil vrtno lopo, bodo odslej zahtevale geodetski elaborat.
anon-36971 sporočil: 8.543
[#51404] 20.02.07 10:16 · odgovor na: anon-4465 (#51295)
Odgovori   +    0

XMEST6 je napisal(a):
Žal moram ugotoviti, da na področju plačevanja davkov, še zelo daleč od Evrope in predvsem od Skandinavije, s katero bi se zelo radi primerjali. Pred kratkim, ko sem vprašal prijatelja iz Švedske, kaj naredi država, če ji prijaviš napačne podatke za odmero davka, me je pogledal, kot da sem padel iz lune. Niti na misel jim ne pride kaj takšnega. Tam vsak ve, kaj je dolžan državi . Sicer lahko kritizira višino davkov, vendar glede podatkov nihče niti ne pomisli, da bi državo "okoli prenašal". Pa še en zanimiv podatek - za Simiča - na netu si lahko vsak trenutek pogledaš koliko in za kaj si dolžan državi.

Torej dragi Slovenci - zavedati se je treba, da le pravilni podatki vodijo v pravičnost in sorazmernost davka.
Glede sosedov, pa samo to - prav je da so podatki javni - glede na to kakšni sosedje smo, bo država lahko tako največ prihranila za inšpekcije. Pa še k večji davčni zavesti bo morda pripomoglo.
takole, iz prvega pogleda: bi se strinjal, da se skandinavski politiki obnašajo (in služijo ljudstvu) popolnoma drugače, kot naši?
anon-75386 sporočil: 474
[#51410] 20.02.07 10:25
Odgovori   +    0
Popis je najbrž res štorast, a že davno nujen- ne zaradi davkov kar tako, ampak (če se bo zgodilo) predvsem zaradi obdavčenja praznih stanovanj, poslovnih prostorov, parcel,ki jih lastniki ne "polnijo" iz špekulantskih razlogov.Če bo seveda sploh uporabljen v ta namen.Čudno pa je, da o tem smotru ni dosti brati niti v F.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#51411] 20.02.07 10:28 · odgovor na: anon-75386 (#51410)
Odgovori   +    0
Tako tako!
anon-77743 sporočil: 186
[#51420] 20.02.07 10:44 · odgovor na: anon-36971 (#51404)
Odgovori   +    0
hehe, naši služijo sami/samo sebi.
anon-70323 sporočil: 13
[#51435] 20.02.07 10:58
Odgovori   +    0
Ni problem v sosed sosedu, čeprav je ta tema na tej geografski širini zelo aktualna. od poslovnega časnika bi pričakovalanalizo o tem, kar navaja petrovec. Naredite analizo, koliko ljudi bo okna menjala po popisu, ali je padel promet ponudnikom oken in klimatskih naprav... Kot poštenega državljana (v duhu tega, kar piše XMEST6) pa bom hotel prijaviti nova okna in klimo. Komu? Ministru za finance? :- ))) Dejansko pa me zanima samo ena stvar... ali so pri tej zadevi, ki ji ne odrekam pomena, imeli glavno besedo politiki ali strokovnjaki, ki se zdaj zvijajo pred mikrofoni
anon-626 sporočil: 280
[#51438] 20.02.07 11:01
Odgovori   +    0
No glede skandinanvcev sem že pisal da imajo tam mentaliteto da sploh ne razmišljajo v smeri kako državo "nategniti". Enini ki poizkušajo to narediti v skandinaviji so tisti iz porekla iz balkana!
blink sporočil: 3.523
[#51458] 20.02.07 11:18 · odgovor na: anon-4465 (#51295)
Odgovori   +    0

XMEST6 je napisal(a):
Žal moram ugotoviti, da na področju plačevanja davkov, še zelo daleč od Evrope in predvsem od Skandinavije, s katero bi se zelo radi primerjali. Pred kratkim, ko sem vprašal prijatelja iz Švedske, kaj naredi država, če ji prijaviš napačne podatke za odmero davka, me je pogledal, kot da sem padel iz lune. Niti na misel jim ne pride kaj takšnega. Tam vsak ve, kaj je dolžan državi. Sicer lahko kritizira višino davkov, vendar glede podatkov nihče niti ne pomisli, da bi državo "okoli prenašal". Pa še en zanimiv podatek - za Simiča - na netu si lahko vsak trenutek pogledaš koliko in za kaj si dolžan državi.

Torej dragi Slovenci - zavedati se je treba, da le pravilni podatki vodijo v pravičnost in sorazmernost davka.
Glede sosedov, pa samo to - prav je da so podatki javni - glede na to kakšni sosedje smo, bo država lahko tako največ prihranila za inšpekcije. Pa še k večji davčni zavesti bo morda pripomoglo.


Meni bi bilo tudi v redu, da videl koliko moram plačat DURSu, ne pa da se moram zajebavat s pošiljanjem podatkov ki naj bi jih oni že imeli. Po eni strani strašijo kako bodo dobili kontrolne podatke od vsepovsod, po drugi strani pa hočejo da jih sami vpisujemo.
anon-8818 sporočil: 54
[#51517] 20.02.07 12:13
Odgovori   +    0
Dejansko je najbolj noro to, da bodo vsi "znanstveniki, dacarji, nepremičninarji in ostali" v danem trenutku imeli najlepšo in zelo natančno podobo nepremičnin na dan D. Ker pa ni nikakršnih mehanizmov vzdrževanja oziroma ažuriranja te baze podatkov bo sčasoma postala še en zgodovinski dogodek - seveda kar drag.

Strani: 1