Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: CHF

Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 32

anon-105255 sporočil: 3.738
[#845079] 20.06.10 19:23 · odgovor na: anon-9304 (#844662)
Odgovori   +    1
Hipotetično: č boš končal v bankrotu, boš potem tu pisal, da te banka ni opozorila, da morda kredita ne boš odplačal in bo vse šlo?
hostamox sporočil: 8.460
[#845258] 21.06.10 01:33 · odgovor na: anon-182910 (#845072)
Odgovori   +    1
[Dthor]
> [rantlo]
>
> Žal so nas banke v času najetja posojila premalo opozarjale na valutno tveganje, nihče ni predvidel tako hude krize.


Čakaj malo no .... mislim, to je pa že preveč. A te naj banka tudi opozarja da je seks brez kondoma z amsterdamskimi kurbami tvegano početje, ker lahko zboliš za aidsom in ti bodo stroški zdravljenja zrastli tako visoko da ne boš mogel odplačevati kredita za nepremičnino ?
Kot imaš kurb več vrst, tudi vsako podjetje ne more biti banka. (banka so take bolj high kurbe, ker rabiš kar nekja kapitala za zagon )
Če gre Janez na banko in vidi na okencu nalepljeno, banka ima dovoljenje za opravljenje storitev od države (ali nekaj podobnega) in za depozite vam jamči država, si misli, tle je vse dobro regulirano in vzame kredit v CHF, saj kaj pa more bit narobe, kakih 10% gor ali dol mogoče že več pa ne, saj banka deluje na podlagi nekih pravil in ne bo dopustila, da gre vse v maloro, pa še država jo dobro nadzira.
Tudi v lekarni ti ne dajo zdravil na recept brez podpisanega recepta zdravnika. Lekarnarjem samo po sebi bi bilo vseeno kaj prodajo, glavno da se proda, ampak je zakonodaja taka da se ne more. Zato ni tole zgornje razmišljanje od rantla ravno neumesno
anon-182910 sporočil: 1.666
[#845288] 21.06.10 06:25 · odgovor na: hostamox (#845258)
Odgovori   +    4
[hostamox]

Kot imaš kurb več vrst, tudi vsako podjetje ne more biti banka. (banka so take bolj high kurbe, ker rabiš kar nekja kapitala za zagon )
Če gre Janez na banko in vidi na okencu nalepljeno, banka ima dovoljenje za opravljenje storitev od države (ali nekaj podobnega) in za depozite vam jamči država, si misli, tle je vse dobro regulirano in vzame kredit v CHF, saj kaj pa more bit narobe, kakih 10% gor ali dol mogoče že več pa ne, saj banka deluje na podlagi nekih pravil in ne bo dopustila, da gre vse v maloro, pa še država jo dobro nadzira.
Eno je kaj si janezek misli, dugo je kaj pravijo in garantirajo nalepke, tretje je kaj je naloga in dolžnost banke, nekaj čisto desetega pa je kaj bi janezek rad potem, ko se je že zajebal. In ker je janezek odraščal v komunajzerski državi, ki je to še danes, seveda pričakuje, tako kot vsak pravi slovencelj, da mu bo mama država vedno in vsepovsod pomagala iz dreka v katerega je stopil (saj če stopiš v drek je vedno nekdo drug kriv). Pri tem pa ne opazi da je mama država skupaj z njim že do vratu v dreku. In namesto da bi si pomagal sam .... veselo stoji v dreku in pizdi da ga mama ne potegne ven.

Jebat ga, vsaka lekcija nekaj stane. Včasih tudi prihranke in hišo.
bc123a sporočil: 48.253
[#845316] 21.06.10 07:28 · odgovor na: hostamox (#845258)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: bc123a 21.06.2010 07:29
[hostamox]
Tudi v lekarni ti ne dajo zdravil na recept brez podpisanega recepta zdravnika.
Komot pa lahko kupis v trgovini skropivo, ga zamesas celi druzini v kosilo in greste vsi rakom zvizgat.

Se vedno pogresam odgovor, kako da ljudem ni kapnilo, da zaradi preproste valutne operacije niso nic bolj kreditno sposobni. Ze zdavnaj smo tu na forumu razlagali, kaksni so sprejemljivi zneski kreditov, in smo vedno dobili v glavo "ja, bo pa treba malo manj zapravljat na dopustu, pa si boste lahko privoscili nepremicnino".

Ce kreditojemalce v CHF ze sedaj stiskajo obroki, to pomeni da ni problem samo gibanje CHF, ampak absolutno nora visina anuitete glede na visino in strukturo dohodkov. Kot sem ze N krat omenil: tisti, ki spraska vse dohodke zato, da odplacuje anuiteto, ne more pa si privosciti morja/dopusta, in majhnih in vecjih luksuzov v zivljenju, dela financni samomor. Ker to pomeni, da nima absolutno nobenega bufferja, ce se mu financna situacija poslabsa, in tocno to gledamo sedaj pri marsikaterem kreditojemalcu. Tisti "vecji in manjsi luksuzi" poleg kredita sluzijo temu, da se jim lahko odpoves, ce ti zaskripa, ce pa je tvoj budget na odhodni strani sestavljen iz samih nujnih stvari + anuitete, pa to pomeni da ti prihodna stran nikakor ne sme pasti. Kar je utopicno pri 20 in 30letnih kreditih.

Silver lining: Se dobro sicer da je kriza prisla tako zgodaj, kaj bi bilo, ce bi ljudem zacelo skripati po tistem, ko so odplacali ze polovico kredita kredita, in bi takrat banke plenile stanovanja, ljudje pa v letih, ko so ze prestari za izgradnjo zivljenja iz nule?

Sicer pa mislim, da je rast CHF en manjsih problemov, kar je toliko bolj grozljvo. Imamo veliko populacijo ljudi, ki se prav zares organsko ne zaveda, da imajo prihodnjih 30 let prihodkov ze porabljenih in da bodo stari 50, 60 let, preden se bodo tega resili, denar pa gre za nepremicnine, izgrajene iz "sodobnih" materialov, kjer bo ze po 10 letih treba morda velikanska vlaganja, da bodo sploh se primerne za zivljenja.

Zivim v bloku, katerega obnova se po malem koncuje (30 let je star), ne boste verjeli kaksen problem je folku iztisniti 2 EUR/m2 povrsine/mesec. Pa je blok enostavno grajen, sam beton, zelo malo gnijocih ali rjavecih stvari.

In ce potem pomislim, da so nekateri placeval 3000 EUR/m2 za nova stanovanja v blokih, ki jih bo treba vzdrzevati se na precej drazji nacin... boy, they're fucked.
hostamox sporočil: 8.460
[#845402] 21.06.10 08:53 · odgovor na: bc123a (#845316)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: hostamox 21.06.2010 09:02
[bc123a]
> [hostamox]
> Tudi v lekarni ti ne dajo zdravil na recept brez podpisanega recepta zdravnika.

Komot pa lahko kupis v trgovini skropivo, ga zamesas celi druzini v kosilo in greste vsi rakom zvizgat.
Ne tudi to ni tako enostavno zadnje par let : ) za nakup škropiv kot jih omenjaš, rabiš posebno izkaznico, ki jo pridobiš na cca 10-15 urnem tečaju, le tega pa moraš obnavljat na vsake 5 let mislim.

Dejstvo je, da je ekonomsko znanje v SLo slabo, kar se imamo prav gotovo zahvaliti ex-komunizmu in nenazadnje tudi šolstvu, izobraževalnem sistemu in zato lahko vsak mirne duše pizdi čez banke in državo ker ga puščajo v dreku, pač se bomo naučili pravil ekonomije on the hard way.

Sicer pa komaj čakam,da še malo bolj zagusti, da ljudem prekipi pa da vržejo kako vlado in vidjo da njihova socialna(skupnoskledarska) država ni glih to, kar država naj bi bila.
bc123a sporočil: 48.253
[#845420] 21.06.10 09:06 · odgovor na: hostamox (#845402)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bc123a 21.06.2010 09:07
[hostamox]
Dejstvo je, da je ekonomsko znanje v SLo slabo, kar se imamo prav gotovo zahvaliti ex-komunizmu in nenazadnje tudi šolstvu, izobraževalnem sistemu in zato lahko vsak mirne duše pizdi čez banke in državo ker ga puščajo v dreku, pač se bomo naučili pravil ekonomije on the hard way.
Po mojih izkusnjah osnovnih ekonomskih zakonitosti ljudje nocejo sprejeti, pa tudi ce jim jih pripovedujes zastonj - zato ker jim kazejo sliko, ki je nocejo videti. Solstvo tu prakticno tezko kaj spremeni.

Hvala bogu za ta forum, je se vsa zgodovina prepricevanj gor, kjer je lepo dokumentirano, kako je sla logika pri kreditih, nepremicninah in drugih ekonomskih in financnih kategorijah (skladi, delnice, ponzijeve sheme...).
hostamox sporočil: 8.460
[#845447] 21.06.10 09:18 · odgovor na: bc123a (#845420)
Odgovori   +    2
Star slovenski pregovor pravi

Starga konja orat učit je težko.

Tako da će vidiš, da ljudje ne dojamejo jih pać pustiš v njihovem prepričanju nima smisla zgubljat ćasa, slej ko prej pridejo po nasvet, samo takrat je ponavadi že prepozno, za kaj pametnega ukrenit.
anon-162131 sporočil: 2.080
[#845757] 21.06.10 13:13 · odgovor na: bc123a (#845316)
Odgovori   +    2
Ravno tu je težava, sodoben človek je totalno nerazgledan in nima pojma o osnovah. Zna vse o najnovejšem iphonu, sanja pa se mu ne, da ima fasada iz plošč, obešena na železje, knauf stena, odprt balkon, stiropor-akrilna fasada ob prometnici 10 let roka uporabe ali manj, on pa jo bo plačeval še 20 let po njeni zamenjavi. Ljudje so teleta, ne ovce...
anon-169928 sporočil: 296
[#845957] 21.06.10 16:09 · odgovor na: anon-162131 (#845757)
Odgovori   +    2
No, zdaj pa nisem čisto prepričan ali sem prav zasledil nekje za si kredit vzel v Hypo banki ali ne ... pa vendar mislim da si ga ...

Skratka, če imaš željo, ti lahko dokažem, da si bil opozorjen na valutno tveganje, z njim si bil seznanjen, in si tudi podpisal CHF izjavo, na kateri so jasna opozorila kaj je to valutno tveganje in kakšne težave/ugodnosti prinaša ob določenem tečaju švicarskega franka.

Kjer osebno vidim problem je točno v tem kar je bc123a napisal ... ker kreditojemalci niso bili sposobni vzeti kredita v EUR, v CHF se jim je pa zaradi takratne situacije to lepo izšlo, je danes slika povsem zrcalna. In vse slabši so kazalci ...

lpg
anon-162131 sporočil: 2.080
[#846068] 21.06.10 18:00 · odgovor na: anon-169928 (#845957)
Odgovori   +    1
Ne, nikakršnega kredita nimam niti ga nikoli nisem imel.
anon-72566 sporočil: 3.465
[#846116] 21.06.10 18:45 · odgovor na: anon-162131 (#846068)
Odgovori   +    1
no in medtem ko tole ugotavljate spet lokalni vrh 1.3707
anon-72566 sporočil: 3.465
[#846173] 21.06.10 19:33 · odgovor na: anon-72566 (#846116)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-72566 21.06.2010 19:40
prebili 1.369. Skodozelen gor ali dol
anon-187574 sporočil: 49
[#846227] 21.06.10 20:21 · odgovor na: anon-169928 (#845957)
Odgovori   +    1
Sej pravi problem ni valutno nihanje, vsakomur je verjetno jasno da valute nihajo in s tem višina mesečnega obroka. Vsak ima tudi verjetno dovolj rezerve, da kljub rasti CHFja lahko vsaj do neke mere (v mojem primeru recimo 1.20 ali 1.10) brez problema plačuje mesečne obroke.

Pravi problem je strah pred propadom evra kot valute. Tam bi se stvari grdo končale pri naših CHF kreditih. Samo nihanje tudi začasno do 1:1 ne vsaj meni osebno ne predstavlja konec sveta.

Sicer pa kljub tako visokem franku (kar sicer trenutno pomeni bistveno manj odplačane glavnice) sam mesečni obrok npr. pri meni še vedno dokaj ugoden. Skoraj isti kot pri samem štartu pred petimi leti.
anon-169928 sporočil: 296
[#846574] 22.06.10 08:16 · odgovor na: anon-187574 (#846227)
Odgovori   +    0
Sry zima, pisal sem Rantlu, pa sem citiral tebe :(
anon-72566 sporočil: 3.465
[#846799] 22.06.10 10:39 · odgovor na: anon-72566 (#846173)
Odgovori   +    1
1.362
anon-115204 sporočil: 58
[#846803] 22.06.10 10:41 · odgovor na: anon-9304 (#844662)
Odgovori   +    3

Žal so nas banke v času najetja posojila premalo opozarjale na valutno tveganje, nihče ni predvidel tako hude krize. Krediti v CHF so bili v letih 2005, 2006, 2007 bistveno bolj dostopni. Sam osebno sem v času najetja kredita pogledal tečaj za 10 let nazaj in ugotovil, da je bila najvišja vrednost 1,44, kar se mi je zdelo še sprejemljivo. Kljub temu sem se tudi sam opekel, saj nisem pričakoval, da bo tečaj CHF tako močno narastel. In če bi še enkrat jemal kredit, ga ne bi nikoli več vzel v tuji valuti. Veliko k dvigu tečaja prispevajo tudi špekulativni nakupi, ki pričakujejo rast valute CHF.
V začetku leta 2007 sem vzel tri kredite v CHF z zastavo delnic - sem se precej hudo igral, vendar od teh delnic ni bil odvisen ne moj finančni položaj in predvsem ne prihodnost moje družine. Toliko pameti sem v tistem evforičnem vzdušju, ki je vladalo na borzi in nepremičninskem trge po nekem čudežnem spletu okoliščin še imel, da se nisem igral z lastno nepremičnino in prihranki čeprav sem dobil tudi takšne ponudbe. Jeseni, po končanem kockanju (tako sedaj gledam na tisto obdobje) sem kredit vrnil na VELIIIIKO začudenje osebe, ki je bila odgovorna za moj kredit, v stilu češ a sem res dobro premislil, ko pa se kredit v CHF ''TAAAAKOOO'' splača. Ko sem ga vprašal o možnih problemih zaradi visokega tečaja EVRA in možnih problemih v ZDA (takrat se je že pisalo o nepremičninskem balonu), mi ni znal odgovoriti.Nekaj mojih sodelavcev je v tistem času vzelo kar obsežne kredite in ko jih sedaj pogledam se mi smilijo (ne morem jim biti škodoželjen, ker mi pred oči pridejo slike njihovih otrok brez strehe nad glavo), ker so na kocko postavili prihodnost svojih družin. V glavnem nekako sem uspel obvladati svoj POHLEP, ki bo na žalost začel tudi v Sloveniji spravljat ljudi na cesto. Krive niso banke, ker so v dokumentaciji (vsaj v mojem primeru je bilo tako) lepo spisale določene alineje glede možnosti valutnih tveganj, kriv je POHLEP po življenju nad svojimi zmožnostmi.


Upam, da bo te krize že enkrat konec in da bodo ljudje lahko normalno zaživeli.
Tudi tukaj ne želim biti škodoželjen, toda krize ne bo konec (najbolj vesel bom, če me bo kdo čez dve leti citiral in mi to pomolil pod nos na tem forumu in me obdelal) vendar SESUVA se ''zahodni'' model življenja. Kateri model ga bo zamenjal nimam pojma.
Tako da samo srečno in upam, da se bo čimveč CHF kreditojemalcev srečno prebilo skozi to 20-30 letno obdobje.
blink sporočil: 3.523
[#846809] 22.06.10 10:43 · odgovor na: anon-72566 (#846173)
Odgovori   +    0
[bondy]
prebili 1.369. Skodozelen gor ali dol
Ima povsem odprto pot v globel.
blink sporočil: 3.523
[#846820] 22.06.10 10:51 · odgovor na: anon-115204 (#846803)
Odgovori   +    1
[bingobongo]
>
> Žal so nas banke v času najetja posojila premalo opozarjale na valutno tveganje, nihče ni predvidel tako hude krize. Krediti v CHF so bili v letih 2005, 2006, 2007 bistveno bolj dostopni. Sam osebno sem v času najetja kredita pogledal tečaj za 10 let nazaj in ugotovil, da je bila najvišja vrednost 1,44, kar se mi je zdelo še sprejemljivo. Kljub temu sem se tudi sam opekel, saj nisem pričakoval, da bo tečaj CHF tako močno narastel. In če bi še enkrat jemal kredit, ga ne bi nikoli več vzel v tuji valuti. Veliko k dvigu tečaja prispevajo tudi špekulativni nakupi, ki pričakujejo rast valute CHF.
>

V začetku leta 2007 sem vzel tri kredite v CHF z zastavo delnic - sem se precej hudo igral, vendar od teh delnic ni bil odvisen ne moj finančni položaj in predvsem ne prihodnost moje družine. Toliko pameti sem v tistem evforičnem vzdušju, ki je vladalo na borzi in nepremičninskem trge po nekem čudežnem spletu okoliščin še imel, da se nisem igral z lastno nepremičnino in prihranki čeprav sem dobil tudi takšne ponudbe. Jeseni, po končanem kockanju (tako sedaj gledam na tisto obdobje) sem kredit vrnil na VELIIIIKO začudenje osebe, ki je bila odgovorna za moj kredit, v stilu češ a sem res dobro premislil, ko pa se kredit v CHF ''TAAAAKOOO'' splača. Ko sem ga vprašal o možnih problemih zaradi visokega tečaja EVRA in možnih problemih v ZDA (takrat se je že pisalo o nepremičninskem balonu), mi ni znal odgovoriti.Nekaj mojih sodelavcev je v tistem času vzelo kar obsežne kredite in ko jih sedaj pogledam se mi smilijo (ne morem jim biti škodoželjen, ker mi pred oči pridejo slike njihovih otrok brez strehe nad glavo), ker so na kocko postavili prihodnost svojih družin. V glavnem nekako sem uspel obvladati svoj POHLEP, ki bo na žalost začel tudi v Sloveniji spravljat ljudi na cesto. Krive niso banke, ker so v dokumentaciji (vsaj v mojem primeru je bilo tako) lepo spisale določene alineje glede možnosti valutnih tveganj, kriv je POHLEP po življenju nad svojimi zmožnostmi.


>
> Upam, da bo te krize že enkrat konec in da bodo ljudje lahko normalno zaživeli.

Tudi tukaj ne želim biti škodoželjen, toda krize ne bo konec (najbolj vesel bom, če me bo kdo čez dve leti citiral in mi to pomolil pod nos na tem forumu in me obdelal) vendar SESUVA se ''zahodni'' model življenja. Kateri model ga bo zamenjal nimam pojma.
Tako da samo srečno in upam, da se bo čimveč CHF kreditojemalcev srečno prebilo skozi to 20-30 letno obdobje.
Kar je zate sesuvanje je za nekoga drugega dobiček. Ne dogaja se nič takega kar se ni že prej, vse je OK.
anon-9304 sporočil: 914
[#846834] 22.06.10 10:58 · odgovor na: anon-115204 (#846803)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-9304 22.06.2010 11:07
Ko sem zamenjal valuto, so tudi mene na banki začudeno gledali, češ da je to naredilo malo posojilojemalcev. Če bi poslušal mnenje ter ali štirih bančnikov, s katerimi sem se posvetoval, bi še vedno imel kredit v CHF.

Tudi v času najemanja kredita bi lahko vzel kredit v EUR, pa ga pač nisem. To je bila moja osebna odločitev, tudi morebitna izguba nekaj EUR. Bančniki so mi pač svetovali, da je kredit v CHF bolj ugoden in sam sem jim verjel. Tudi razne finačne priloge in ugledni finačni časopisi so pisali o tem, da so krediti v CHF bolj ugodni, kar so dokazovali z izračuni. Še enkrat poudarjam, da je bila odločitev za tveganje moja in posledice tudi.

Vsekakor je bila nakup stanovanja modra odločitev, rajši plačujem 150,00 EUR mesečno več (kot za najemnino), pa vsaj vem, da je stanovanje moje. Prav tako me ne zanima, če bo vrednost stanovanju še padla, saj ga imam zato, da živim v njem, ne pa za to, da bi kaj zaslužil. In upam, da kdo na forumu ne misli sedaj, da živim preko svojih zmožnosti. Čeprav mi je žal, da sem nekaj let živel v najemu in vrgel denar v nič.
anon-72566 sporočil: 3.465
[#846857] 22.06.10 11:22 · odgovor na: anon-9304 (#846834)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-72566 22.06.2010 11:24
[rantlo]
Ko sem zamenjal valuto, so tudi mene na banki začudeno gledali, češ da je to naredilo malo posojilojemalcev. Če bi poslušal mnenje ter ali štirih bančnikov, s katerimi sem se posvetoval, bi še vedno imel kredit v CHF.

Tudi v času najemanja kredita bi lahko vzel kredit v EUR, pa ga pač nisem. To je bila moja osebna odločitev, tudi morebitna izguba nekaj EUR. Bančniki so mi pač svetovali, da je kredit v CHF bolj ugoden in sam sem jim verjel. Tudi razne finačne priloge in ugledni finačni časopisi so pisali o tem, da so krediti v CHF bolj ugodni, kar so dokazovali z izračuni. Še enkrat poudarjam, da je bila odločitev za tveganje moja in posledice tudi.

Vsekakor je bila nakup stanovanja modra odločitev, rajši plačujem 150,00 EUR mesečno več (kot za najemnino), pa vsaj vem, da je stanovanje moje. Prav tako me ne zanima, če bo vrednost stanovanju še padla, saj ga imam zato, da živim v njem, ne pa za to, da bi kaj zaslužil. In upam, da kdo na forumu ne misli sedaj, da živim preko svojih zmožnosti. Čeprav mi je žal, da sem nekaj let živel v najemu in vrgel denar v nič.
To, da ljudje zal poslusajo bancnike, ki že vedo, kaj je za njih dobro, je stalnica pri nas. Si kdaj morda se vprasal kako je ce gres kupovati avtomobil in bi prodajalca vprasal kateri avtomobil se po njegovem mnenju splaca kupiti... Jasno da ti bo prodal tistega kjer najvec dobi. Tako je tudi tukaj

Kar se tice cen nepremicnin. Še precej bo padlo. Pocakaj da zacnejo povecevati obrestne mere... Pravkar 1.3614
bc123a sporočil: 48.253
[#846879] 22.06.10 11:32 · odgovor na: anon-9304 (#846834)
Odgovori   +    1
[rantlo]
Vsekakor je bila nakup stanovanja modra odločitev, rajši plačujem 150,00 EUR mesečno več (kot za najemnino), pa vsaj vem, da je stanovanje moje. Prav tako me ne zanima, če bo vrednost stanovanju še padla, saj ga imam zato, da živim v njem, ne pa za to, da bi kaj zaslužil. In upam, da kdo na forumu ne misli sedaj, da živim preko svojih zmožnosti. Čeprav mi je žal, da sem nekaj let živel v najemu in vrgel denar v nič.
Dokler je financna konstrukcija nakupa nepremicnine vzdrzna, ni nic narobe z nakupom (tudi cisto na vrhu - ceprav si s tem zelo zmanjsas mobilnost, kar pa za slovence ponavadi sploh ni faktor).
anon-72566 sporočil: 3.465
[#846889] 22.06.10 11:36 · odgovor na: bc123a (#846879)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [rantlo]
> Vsekakor je bila nakup stanovanja modra odločitev, rajši plačujem 150,00 EUR mesečno več (kot za najemnino), pa vsaj vem, da je stanovanje moje. Prav tako me ne zanima, če bo vrednost stanovanju še padla, saj ga imam zato, da živim v njem, ne pa za to, da bi kaj zaslužil. In upam, da kdo na forumu ne misli sedaj, da živim preko svojih zmožnosti. Čeprav mi je žal, da sem nekaj let živel v najemu in vrgel denar v nič.

Dokler je financna konstrukcija nakupa nepremicnine vzdrzna, ni nic narobe z nakupom (tudi cisto na vrhu - ceprav si s tem zelo zmanjsas mobilnost, kar pa za slovence ponavadi sploh ni faktor).
Ja za slovence velja najprej stalca pol pa kravca ;)
blink sporočil: 3.523
[#846892] 22.06.10 11:39 · odgovor na: anon-9304 (#846834)
Odgovori   +    0
[rantlo]
Ko sem zamenjal valuto, so tudi mene na banki začudeno gledali, češ da je to naredilo malo posojilojemalcev. Če bi poslušal mnenje ter ali štirih bančnikov, s katerimi sem se posvetoval, bi še vedno imel kredit v CHF.
Pomoje bo večina zapaničarila, ko bo prispevek o tem na Tedniku in se bo npr. EURCHF zasidral na nivojih 1.0 - 1.45 (kar pomeni da so vsi v minusu) za nadaljnih _ _ _ let.
anon-72566 sporočil: 3.465
[#847230] 22.06.10 15:13 · odgovor na: blink (#846892)
Odgovori   +    0
1,3592
anon-9304 sporočil: 914
[#847321] 22.06.10 16:15 · odgovor na: anon-72566 (#847230)
Odgovori   +    0
Bondy, 1,3604. Malo si izgubil.
www.forexnews.com/
anon-72566 sporočil: 3.465
[#848510] 23.06.10 17:58 · odgovor na: anon-9304 (#847321)
Odgovori   +    0
Kaj se je zgodilo?! 1.3542?!
anon-9304 sporočil: 914
[#848800] 24.06.10 06:56 · odgovor na: anon-72566 (#848510)
Odgovori   +    0
Nič, tečaj je nazaj na 1.3615.
anon-197621 sporočil: 75
[#849854] 25.06.10 11:06 · odgovor na: anon-9304 (#848800)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-197621 25.06.2010 11:07
1.3515
anon-72566 sporočil: 3.465
[#850621] 27.06.10 21:21 · odgovor na: anon-197621 (#849854)
Odgovori   +    0
Tole je pa res ze precej motece. Kdaj pa ljudje vecinoma placujejo obroke kredita? 1.ega v mesecu? V petek sem videl da je celo prislo do 1.347?!
anon-72566 sporočil: 3.465
[#850919] 28.06.10 09:31 · odgovor na: anon-72566 (#850621)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-72566 28.06.2010 09:47
Ali ima kdo podatek koliko je teh kreditov sploh v CHF. Nekje sem prebral 8%, vendar se mi to zdi nekoliko malo. Mnenja? (Pravkar nov rekord 1,3462)

Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 32