Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dobro je vedeti: Javnost zemljiške knjige

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (5)

Strani: 1 2

anon-1670 sporočil: 14.712
[#638798] 24.11.09 07:32 · odgovor na: philips (#638563)
Odgovori   +    0

philips je napisal(a):

 Ja, pa še z Kučanom ma veze, tko da ga ne izzivat!!
 
Po moje ma še več veze z janšo saj ima do nakladanja janševcev mnogo večjo toleranco.

Itak pa mi ni jasno, zakaj mu je treba z nekim moderiranjem uničevati dober ugled in zgubljati živce saj ne bo nikoli dosegel, da bomo v današnjih časih, kar vsi pisali tako kot si bo nekdo želel.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#638805] 24.11.09 07:43 · odgovor na: anon-184678 (#638722)
Odgovori   +    0

bojanvod je napisal(a):
Drugače pa- -srbska delniška knjiga je brezplačna in javna.
lp
bv
 In to se mi zdi še najbolj tragično, da nas pravi balkanci sedaj učijo poštenega trgovanja in preglednosti ter kaj pomeni enak dostop do informacij za vse.

Škoda edino, ker kolikor vem za Beograjsko borzo še ni na voljo internetnega trgovanja in so povrhu še precej visoke provizije.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#638813] 24.11.09 07:59 · odgovor na: crt (#638793)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):


nacelen si predvsem v tem, da skozi vrsto tem vedno zagovarjas kot nekaj baje splosno pomembnega, pravega in pravicnega tisto, kar pase tebi osebno. kar je iste vrste nateg kot recimo "nacionalni interes". tako da si res kot po meri za slovensko okolje.

ce mislis, da smo srote, bavcarje in par sto tisoc nategnjenih delnicarjev doziveli zato, ker so bile delniske knjige sicer javne, ne pa brezplacne, drugace pa jih ne bi doziveli, potem hm. kaj naj ti recem. americani bi rekli: i have a bridge in brooklyn to sell you. zelim ti veliko srece, ker je ta ob takem razmisljanju se edina zaveznica.
 Če bi bile delniške knjige brezplačno dostopne vsem bi prav vsi s tem pridobili(ne le jaz)-izgubili bi le tisti, ki dostop do teh informacij imajo že danes in bi s tem izgubili določeno nepošteno prednost pred nami malimi delničarji.

Podobno debato sva imela tudi pri globini, ki je koristna za vse in vsaj meni ta podatek pomaga pri trgovanju-ti si bil pa enako kot pri brezplačni delniški knjigi bolj kot ne proti.

Imejmo pošteno pregledno borzo za vse(tudi za mikro delničarje) ali pa jo ukinimo in potem trgujte poznavalci med sabo na sivem trgu brez mikro delničarjev(ovc za striženje).

Če bi bila delniška knjiga dejansko dostopna vsem upam staviti, da bi bilo nategnjenih manj in ker bi bila dejanja barab na očeh stotisočev bi bilo barabij zagotovo manj in vsaj kakšna bi bila tudi sankcionirana.
crt sporočil: 27.428
[#638825] 24.11.09 08:23 · odgovor na: anon-1670 (#638813)
Odgovori   +    0

Maj je napisal(a):
Podobno debato sva imela tudi pri globini, ki je koristna za vse in vsaj meni ta podatek pomaga pri trgovanju-ti si bil pa enako kot pri brezplačni delniški knjigi bolj kot ne proti.

Imejmo pošteno pregledno borzo za vse(tudi za mikro delničarje) ali pa jo ukinimo in potem trgujte poznavalci med sabo na sivem trgu brez mikro delničarjev(ovc za striženje).

Če bi bila delniška knjiga dejansko dostopna vsem upam staviti, da bi bilo nategnjenih manj in ker bi bila dejanja barab na očeh stotisočev bi bilo barabij zagotovo manj in vsaj kakšna bi bila tudi sankcionirana.

tako kot glede brezplacnosti delniskih knjig kot glede dostopa do globine trdim predvsem to, da so pricakovanja o tem, kako da potem se ti pa pokaze marija, daaaaalec daaaaalec pretirana.

komur ni po vseh letih javnega (in brezplacnega :) porocanja o pakiranju, parkiranju in okoliritivzepanju delnic kapnilo, kaj se dogaja - je zelo bizarno pricakovati, da ce bi imel delnisko knjigo, potem mu pa bi.

kako se dejansko obnasa masa delnicarjev, si lahko preberes recimo v tadejevih porocilih o stevilu delnicarjev pri klinicno mrtvih podjetijh. pa ko si ze pri tem, ga lahko se vprasas, kolko placuje letno za delniske knjige. :)

ni je vecje ovce, kot jo znajo ljudje narediti kar sami iz sebe. in zelo jalovo jih je prepricevati, naj to ne bodo. ker sicer baje v besedah zelijo, da ne bi bili, v dejanjih pa si zelo prizadevajo, da bi. pa so potem zraven se slabe volje, ce jih pri tem motis.

have fun, meni se ne da vec.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#638875] 24.11.09 09:23 · odgovor na: crt (#638825)
Odgovori   +    0
Vsaka dodatna informacija je koristna.

Dobiš košček tu, košček tam in na koncu se to pri uspehu lepo pozna.

Nedostopna delniška knjiga za male delničarje je zelo nepoštena zadeva in upam, da bo država na moj predlog(ki ga boste upam, da v čimvečjem številu podprli), tukaj naredila red.

Ali naj bo dostopna vsem ali pa nikomur.

Dostopna delniška knjiga bi hitro pokazala tudi ljudi, ki zlorabljajo notranje informacije in še marsikaj drugega.

Seveda bo večina še vedno ostala ovc ampak informacije bomo pa imeli na voljo vsi in kdor bo hotel si bo lahko sam pomagal, ne pa tako kot sedaj, ko smo praktično odvisni samo od Tadejevih informacij.

Tadej sicer ni mikro delničar ampak, če bi vse informacije o delniških knjigah dobival po uradni ceni, ki jo postavlja kdd, bi še on bankrotiral-verjetno jih veliko večino dobi po vezah.

Vsekakor pa predlagam, da Finace uvedejo nekaj simboličnih nagrad(ki bi jih podeljevali mesečno in potem izmed vseh teh še letno) za najkoristnejše forumaše, da bodo takšni kot je Tadej dobili vsaj kakšno uradno pohvalo.

Povrhu bi pa forum s tem vsaj malenkost izboljšali saj bi se morda zaradi kakšne take nagrade pojavil še kak Tadej 2, 3,...
andrejcc sporočil: 2.665
[#638899] 24.11.09 09:42 · odgovor na: (#638548)
Odgovori   +    0

erektil je napisal(a):
Patetično, nesramno....
 --a to opisujes svoje poste v tej temi

Strani: 1 2