Izbrani forum: Servis

Izbrana tema: kdo ali kaj je razkrilo moj e-mail

Strani: 1

anon-179576 sporočil: 125
[#823127] 29.05.10 20:21
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-179576 29.05.2010 20:27
Danes, ob 12h dopoldan sem v svoj poštni predal dobil e-mail z naslovom "Fwd: E-poštno pošiljanje: www.finance-on.net tiskanje". Poslan je bil OGROMNO število e-poštnih naslovov in to tako, da smo vsi prejemniki vidno navedeni.

Posledično ima sedaj moj e-poštni naslov OGROMNO število drugih uporabnikov in nekateri izmed njih mi že veselo pošiljajo oglasna sporočila in ostale neumnosti.

Vsebina sporočila je bila sledeča (čeprav v HTML kodi):
Nazaj k članku


________________________________________

Koment arjev: [168]

gov.si: Celotni Piranski zaliv je naš!

Ilinka Todorovski
vsi članki avtorja


16.1.09 10:20
dop. 16.1.09 12:08
Na spletni strani vladne agencije za okolje je dostopen atlas okolja, osnovni digitalni zemljevid Slovenije, po katerem je celotni Piranski zaliv slovenski



Ali je slovenska vlada načelna? To je vprašanje, ki so si ga včeraj zastavili na hrvaški televiziji, v oddaji Hrvaška v živo. Glavno sporočilo je bilo: medtem ko slovenska vlada Hrvaški očita prejudiciranje državne meje in risanje zemljevidov z določeno mejno črto tudi na območjih, ki veljajo za sporna, in ji zaradi tega celo zapira pot v Evropsko unijo, hkrati sama počne prav to: prejudicira potek meje s Hrvaško in riše sporne zemljevide.
Atlas okolja: Zaliv je naš!
Kot kronski dokaz je HTV objavila Atlas okolja, ki je dostopen na vladni spletni domeni gov.si, njegov skrbnik pa je Agencija RS za okolje (ARSO), ki sodi po ministrstvo za okolje in prostor (MOP). V Atlasu okolja ( tukaj [+]), ki omogoča dostop do okoljskih prostorskih vsebin najširšemu krogu uporabnikov, je dejansko nedvoumno vrisana državna meja tudi na odsekih, ki uradno veljajo za sporne in se državi o njih še nista sporazumeli.
Najbolj bode v oči, da je kot slovenski označen celoten Piranski zaliv, vse do savudrijske obale, označena pa je tudi meja slovenskih teritorialnih voda do stika z odprtim morjem.


Čigav je Piranski zaliv?
Kot je znano, Slovenija vztraja, da državna meja s Hrvaško poteka tam, kjer je potekala ob razpadu nekdanje skupne države 25. junija 1991. Tedaj je, kot dokazuje slovenska vlada, Slovenija nadzorovala celoten Piranski zaliv in imela neposreden stik z odprtim morje. Hrvaška pa trdi, da je bil nadzor deljen, da pa formalno meja ni bila začrtana, zato do nadaljnjega velja sredinska črta v Piranskem zalivu.
Sporazum Račan - Drnovšek iz leta 2001, ki ni bil nikoli uveljavljen, je predvidel kompromisno rešitev, po kateri bi približno tri četrtine zaliva pripadle Sloveniji, četrtina pa Hrvaški, pri čemer bi imela Slovenija po tako imenovanem dimniku neposreden dostop do odprtega morja.
Slovenska blokada Hrvaške
Decembra je Slovenija zablokirala hrvaška pogajanja z EU, ker so sestavni del pogajalskega gradiva tudi zemljevidi, v katerih je vrisana državna meja, denimo sredinska črta v Piranskem zalivu. Po besedni vojni zdaj v odnosih med državama vlada pat položaj.
ARSO: podatki so nesporni!
Z ARSO so nam odgovorili, da podatki niso sporni, saj so iz slovenskih uradnih evidenc, ki so nastale na podlagi okvirne vodne Direktive (WFD) ter geodetskih podatkov RS. Na zemljevidu je, kot pojasnjuje ARSO, prikazana meja katastrske občine Morje, ki je združena z državno mejo na kopnem. Na agenciji za okolje še poudarjajo, da je pomembno redno spremljati kakovost morja, k čemer jih zavezuje tako slovenska kot evropska zakonodaja.
MZZ: Meja še ni določena! Je samo začasna!
Na sedežu slovenske diplomacije pojasnjujejo, da so kartografski prikazi v uradnih gradivih organov RS pripravljeni na osnovi podlag Geodetske uprave RS. Glede na dejstvo, da meja med Republiko Slovenijo in Republiko Hrvaško na kopnem še ni sporazumno ugotovljena (njen natančen potek), na morju pa še ni določena, se državna meja RS prikazuje na osnovi podatkov katastra in registra prostorskih enot z dne 25. 6. 1991. Kot še poudarjajo na MZZ, pri zarisovanju južne meje na morju slovenski tozadevni akti upoštevajo navedeno izhodišče o nedoločenosti te meje in jo zato opredeljujejo kot začasno, do dokončnega dogovora.
Če odgovor MZZ poenostavimo, gre za to, da slovenski dokumenti nosijo oznako začasnosti, medtem, ko hrvaški dokumenti mejo na morju prikazujejo kot dejstvo, kar je bistveno pri opredelitvi, kaj je sporno in kaj je prejudiciranje.

------- KONEC SPOROČILA ---

Lahko nekdo prosim preveri, če je bilo moj poštni predal pridobljen na podlagi uporabniškega računa na finance.si, glede na to da je vseboval vaš članek?

Dopuščam seveda možnost, da nekdo preprosto spama na najbolj nehvaležen možen način in da je od vas pridobil le članek, ne pa tudi naslove.
anon-179576 sporočil: 125
[#823415] 30.05.10 11:16 · odgovor na: anon-179576 (#823127)
Odgovori   +    0
Sem še malo raziskoval zadevo in dejansko izgleda, da si je nekdo bolj sposodil vaš članek in z googla poslal zadevo (glede na IP poštnega strežnika, sklepam da Finance ne uporablja ameriških IPjev). Zadeva je bila rahlo zavajujoča, ker je na koncu na celoten spam odgovoril tudi nekdo z imenom, kot ga najdem na tem forumu (da ne izpostavljam).

Se opravičujem za zmedo. :)

Strani: 1