Izbrani forum: Servis

Izbrana tema: Dvojno pošiljanje

Strani: 1

anon-35163 sporočil: 30.643
[#787669] 23.04.10 15:56
Odgovori   +    0
forum.finance.si/ind...660&single
forum.finance.si/ind...661&single

Na hitro sem dvakrat kliknil na "objava"- se pravi enkrat in preden se je stran zamenjala, še enkrat.
anon-166829 sporočil: 5.290
[#804695] 12.05.10 14:47 · odgovor na: anon-35163 (#787669)
Odgovori   +    3
In druga skrajnost, ki je zame idiotizem brez primere.
Nikoli ne pripravljam besedila vnaprej, saj nisem pisatelj, temveč debatnik na forumu.
Torej pišem, pišem in ko je že vse pripravljeno za pošiljanje, grem z miško slučajno mimo neke reklame, ta se odrola, in jaz podzavestno kliknem, predno sem štekala, da se je vmešala neka bedasta reklama.

Rezultat, izbrisano celotno sporočilo. Naj začnem od začetka? Ne da se mi, naj si folk misli kar hoče. Sem pa besna na te programerje, ki se sprehajajo ves dan po forumu in dajejo minuse, da raje ne opravijo svojega dela in vgradijo v program varnostno skripto, da v primero, če imaš odprto vpisno okno,ne moreš klikniti ničesar drugega, dokler vpisnega okna ne zapreš.

Simpel ko pasulj, znano že kaki dve desetletji, bi pa taka skripta prihranila kar nekaj živcev.

Vsaj neko delo naj naredijo kot se spodobi.

PS:

Tudi ocenjevanje je prav idiotsko.

Tale trenutek bom kritizirala samo interpretacijo ocen.

Vprašam znanca, s katerim sva že stara na forumu, ali se mu zdi tak način prikazovanja ocen dober. Strinjal se je, da je dober.

Potem sem mu predlagala, da pove kaj pomeni tale ocena [+7/11], koliko je to minusov in koliko plusov. In je ustrelil kot iz topa; ja sedem plusov in štirje minusi vendar.

Vprašala sem jih še nekaj, in odgovor je bil vedno isti. Pa ni točen.

Ocena, ki sem jo zapisala zgoraj pomeni, da je sedem plusov ostalo, dva plusa in dva minusa, pa sta se izničla. Torej pri enajstih ocenah, je moralo biti devet plusov in samo dva minusa, da je sedaj stanje še sedem plusov.

Bedasto do amena. Vredno razumevanja naših fenomenalnih borznih špekulantov.

Oni števila sicer poznajo, a razumejo jih prav nič ne.

To je nekoč Shabbe odlično napisal!
anon-35163 sporočil: 30.643
[#804776] 12.05.10 15:27 · odgovor na: anon-166829 (#804695)
Odgovori   +    1
Na "race condition" (en.wikipedia.org/wik..._condition ) je treba paziti samo v programu, medtem ko je v uporabniškem vmesniku to popolnoma sprejemljivo:

www.codinghorror.com...focus.html

Če se zaradi "race condition" zgodi kaka nesreča, je kriv programer. Če iz istega razloga uporabnik po nesreči kaj zbriše, je kriv uporabnik. Bi pač moral bolj paziti in imeti boljše reflekse.

Microsoft omenjeno pravilo prekršil šele par let nazaj, s tistimi oblački v desnem spodnjem kotu ekrana, pri Financah pa se ga zgleda še vedno držijo.

Sicer pa pomaga, če udariš Alt-Backspace.



Ne vem, kaj maš toliko za komplicirat okoli tistih plusov in minusov, saj je čisto enostavno. Plusi in minusi so podani v obliki [a/b], pri čemer je

a= p-m
b= p+m

p= število plusov
m= število minusov

Če rešimo zgornji sistem enačb na p in m dobimo

p=(a+b)/2
m= b-p

Vsak kmetavzar bi moral to obvladati.
anon-166829 sporočil: 5.290
[#804825] 12.05.10 15:58 · odgovor na: anon-35163 (#804776)
Odgovori   +    4
[mataj]
Na "race condition" (en.wikipedia.org/wik..._condition ) je treba paziti samo v programu, medtem ko je v uporabniškem vmesniku to popolnoma sprejemljivo:

www.codinghorror.com...focus.html

Če se zaradi "race condition" zgodi kaka nesreča, je kriv programer. Če iz istega razloga uporabnik po nesreči kaj zbriše, je kriv uporabnik. Bi pač moral bolj paziti in imeti boljše reflekse.

Microsoft omenjeno pravilo prekršil šele par let nazaj, s tistimi oblački v desnem spodnjem kotu ekrana, pri Financah pa se ga zgleda še vedno držijo.

Sicer pa pomaga, če udariš Alt-Backspace.



Ne vem, kaj maš toliko za komplicirat okoli tistih plusov in minusov, saj je čisto enostavno. Plusi in minusi so podani v obliki [a/b], pri čemer je

a= p-m
b= p+m

p= število plusov
m= število minusov

Če rešimo zgornji sistem enačb na p in m dobimo

p=(a+b)/2
m= b-p

Vsak kmetavzar bi moral to obvladati.
Ja zadeva je res enostavna in transparentna, če si ti moral do istih rezultatov, priti s pomočjo enačbe. To bi znal vsak mulo v prvem razredu.

Vsak odrasel forumaš, pa na prvo reče najbolj razumljivo trditev. Če je skupaj 11 glasov in je 7 plusov, je zadeva bila ocenjena s štirimi minusi.

Zakaj me to zanima?

Ker najbolj inteligentnim forumašem tvoj kristalno jasenm in enostaven izračun, ni prav nič razumljiv in vsakič svoje minuske vidijo kot veliko katastrofo, a jih je pol manj, kot mislijo oni. meni pa je tako ocenjevanje še bolj bedasto od ocenjevanja samega.

Kakšen kreten moraš biti, da enostavno zadevo zakompliciraš kolikor gre, potem pa še misliš, da si izumil nekaj fenomenalnega. Vsaka primerjava s slovensko politiko je prav dobrodošla.

Da se razumeva, nisem tebi rekla kreten, temveč tistim, ki dnevno take ničvredne, nekoristne, nelogične, zavajujoče metode izumljajo.

Zakaj bi zakomplicirali nekaj, kar zna vsak otrok povedati enostavno.

Začela sem na koncu, sedaj pa še začetek.

Ne zanima me, kaj in koliko se zadeva varnostne skripte odprtega vpisnega okna uporablja. Za moje pojme je bebec vsak, ki jo ne. Sploh pa, če imaš neko poslovno stran, kjer so sporočila osnovna zadeva strani, kar forum vsekakor je.

Če bi imeli Kitajci svoja naročila okna brez vgrajenih varnostnih skript, pred samodejnim zaklepanjem ali pa vsaj možnost ohranitve besedila v okencu, če se to zgodi, bi bili že davno brez vseh naročnikov.

Alt + Backspace zanesljivo ne pomaga.

Vse skupaj me spominja na tisto zadevo z Esc, ki jo je nekdo vprogramiral v svoj program kot potrditev, potem pa so se vsi programi sesuvali, ker nihče ni niti v sanjah pomislil na tak kretenizem.

Internet je zato, da ti zadeve olajša in ne zakomplicira, kot misliš ti.

Mataj, čestitam ti, za najvišjo možno oceno komplikatorja, ki jo je kdorkoli na tem forumu prejel od mene. Za las si prehitel Črta!
anon-35163 sporočil: 30.643
[#804857] 12.05.10 16:22 · odgovor na: anon-166829 (#804825)
Odgovori   +    0
[Pia]
Internet je zato, da ti zadeve olajša in ne zakomplicira, kot misliš ti.
Tu se motiš. Internet je zato, da zadeve zakomplicira. Če ne bi bilo tako, bi vsi ostali brez služb.

[Pia]
Mataj, čestitam ti, za najvišjo možno oceno komplikatorja, ki jo je kdorkoli na tem forumu prejel od mene. Za las si prehitel Črta!
Hvala za kompliment, ampak po mojem bi ga bolj zaslužil tisti, ki si je izmislil način prikazovanja plusov in minusov.
anon-166829 sporočil: 5.290
[#810301] 18.05.10 08:03 · odgovor na: anon-35163 (#804857)
Odgovori   +    2
[mataj]

Hvala za kompliment, ampak po mojem bi ga bolj zaslužil tisti, ki si je izmislil način prikazovanja plusov in minusov.
Tokrat Mataj se strinjam s teboj!

Zakaj enostavno, če se da komplicirano.

Si videl, da je Microsoft plačal 200 milijonov zaradi kršitve patentov podjetja VirnetX Holding, ki ga je tožilo leta 2007.

Misliš, da bi pri nas to komu uspelo? Na našem sodišču mislim, dobiti tožbo proti kakemu našemu monopolistu?
anon-193160 sporočil: 1.682
[#819175] 25.05.10 23:53 · odgovor na: anon-35163 (#804776)
Odgovori   +    0
[mataj]
Ne vem, kaj maš toliko za komplicirat okoli tistih plusov in minusov, saj je čisto enostavno. Plusi in minusi so podani v obliki [a/b], pri čemer je

a= p-m
b= p+m

p= število plusov
m= število minusov

Če rešimo zgornji sistem enačb na p in m dobimo

p=(a+b)/2
m= b-p

Vsak kmetavzar bi moral to obvladati.
Malo sem pozna, ampak tole si pa zakompliciral. Resda se mi ni sanjalo, da ljudem ti plusi in minusi niso jasni, samo, če pa so ti jasni, pa ne rabiš nobenih enačb, ker rezultat veš v trenutku, ko na pluse/minuse vržeš pogled. Preprosto: -5/9, in med 5 in 9 najdeš cifro na sredini poti = 7, torej sedem minusov in dva plusa. Če veš v čem je štos, nimaš kaj računat, zadostovat mora že pogled. Ista fora je pri pozitivnem ali negativnem izkupičku. To je isto, kot da bi moral računat 2 + 2, ko pa ti mora biti jasno že z bežnim pogledom. Ali pa se motim?

Strani: 1