Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Javni sektor VS Zasebni sektor

Strani: 1

anon-165329 sporočil: 15
[#674462] 07.01.10 14:19
Odgovori   +    0
Pozdravljeni,

Kot bodočega iskalca zaposlitve me zanimajo negativne in pozitivne strani enega in drugega sektorja, seveda nekatere vem, vendar če še enkrat slišim prav nič ne škodi.

Lp
bc123a sporočil: 48.253
[#674480] 07.01.10 14:33 · odgovor na: (#674475)
Odgovori   +    0
[gsavli]
> [Zefslo]
> Pozdravljeni,
>
> Kot bodočega iskalca zaposlitve me zanimajo negativne in pozitivne strani enega in drugega sektorja, seveda nekatere vem, vendar če še enkrat slišim prav nič ne škodi.
>
> Lp

JS:
+
- relativno sigurna služba (če dobiš za nedoločen čas si ponavadi zmagal, seveda do nadaljnega).
- plača v recesiji dobra napram RS, zaradi inercije (glej na JS kot na največjo čezoceanko pri manevriranju) kar daljše obdobje.

-
- če si za določen čas znaš bit bolj bogi kot v RS (realnem sektorju), ker boš verjetno strokovno nazadoval.
- slabša plača v konjukturi (trenutno neaktualno, ampak za naprej razmišljaj tudi o tem, posebej v povezavi s prejšnjo točko).
- rigiden sistem napredovanja
- z izjemami polno omejitev pri delu in osebnem razvoju.


Sicer pa je vse odvisno od tvoje izobrazbe, izkušenj in osebnostnih značilnosti - če imaš papir levega faksa in si drgač nesamostojen, neiniciativen, je JS zakon, če znaš dosti, si samostojen in opravilno popolnoma sposoben, se JSju na daleč izogni.
Predvidevam, daimaš izobrazbo, ki omogoča zaposlitev v in izven JS, ker to sprašuješ.
Se mogoce tale pogled (ne da se mi se enkrat, samo link bom dal)

forum.finance.si/?m=...736&single

Dalec najboljsa je zaposlitev v paradrzavnem sektorju.
anon-119197 sporočil: 9.214
[#674483] 07.01.10 14:34 · odgovor na: (#674475)
Odgovori   +    0
Meni se zdi, da se heca.

Strani: 1