Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Iransko samozavest krepimo tudi Slovenci

Strani: 1

anon-17914 sporočil: 66
[#60570] 18.03.07 23:03
Odgovori   +    0
"Se pa krepko občuti nestrpnost ali negotovost prebivalcev pred zahodnimi turisti. Tako se vam lahko zgodi, da vam v menjalnici ne bodo zamenjali denarja. Na cesti vas bodo lahko podili domov, pomahajo vam lahko tudi s kakšnim pipcem ..."

Ali je tale opis iz prve roke?
anon-17372 sporočil: 6.680
[#60575] 18.03.07 23:10
Odgovori   +    0
"Šla bi nekam, kjer še nisem bila. Recimo v Francosko Polinezijo, če bi mi potovanje plačal kdo drug . Zanima me, ali je takšen dopust res vreden svojega denarja."

svasta.
orbita sporočil: 214
[#60658] 19.03.07 08:14 · odgovor na: anon-17914 (#60570)
Odgovori   +    0
Se podpišem pod tole vprašanje tudi sam. Najine izkušnje so povsem drugačne!

m.
Tas sporočil: 483
[#60672] 19.03.07 08:24 · odgovor na: anon-17914 (#60570)
Odgovori   +    0
a se ne vidi?
Tas sporočil: 483
[#60675] 19.03.07 08:26 · odgovor na: orbita (#60658)
Odgovori   +    0
Ja, verjamem. Jaz sem bila tudi v Iranu, ker so mi vsi govorili, kako je tam sploh in oh... Pa žal ni bilo tako... Res je, da nisem šla s skupino, ampak sva potovala dva. Res je tudi, da se nisva najbolj držala vseh že raziskanih poti, ampak kljub temu... Lahko, da je tako zdaj zaradi politične situacije in da je bilo pred časom res dobro. Tanja
anon-17914 sporočil: 66
[#60808] 19.03.07 12:46 · odgovor na: Tas (#60675)
Odgovori   +    0
Kar težko verjamem, da se lahko stvari tako hitro zasukajo v napačno smer. Če si potovala brez skupine, je cela zadeva še toliko hujša. Sam sem imel povsem drugačne izkušnje in to po celotnem Iranu, potoval sem sam. Štala. 
anon-10743 sporočil: 2.011
[#60832] 19.03.07 13:40 · odgovor na: anon-17914 (#60808)
Odgovori   +    0

peerus1 je napisal(a):
Kar težko verjamem, da se lahko stvari tako hitro zasukajo v napačno smer. Če si potovala brez skupine, je cela zadeva še toliko hujša. Sam sem imel povsem drugačne izkušnje in to po celotnem Iranu, potoval sem sam. Štala.

V Iranu se nisem bil, a po moje je malo bebavo primerjati izkusnjo, ki jo dozivi zenska v taksni drzavi, z izkusnjo, ki jo dozivi moski.

Upam, tas, da si imela porocni list s sabo, ali pa kaj dobro ponarejenega?

Odkar sem videl slovenke v hot pants sredi keirouana (eno od 4 svetih mest, sicer v tuniziji) se pac ne cudim, ce katera jamra, da so pa "arabci neprijazni".
anon-6533 sporočil: 5.777
[#60836] 19.03.07 13:53 · odgovor na: anon-17372 (#60575)
Odgovori   +    0

gregor666 je napisal(a):
"Šla bi nekam, kjer še nisem bila. Recimo v Francosko Polinezijo, če bi mi potovanje plačal kdo drug . Zanima me, ali je takšen dopust res vreden svojega denarja."

svasta.

Ne svašta. Vzgoja. Socializem. Nič ni omenila, kaj bi dala za protivrednost? Že otroci to obvladajo, pa jih je potem skvaril socializem, da je to grdo.
anon-17914 sporočil: 66
[#60881] 19.03.07 14:34 · odgovor na: anon-10743 (#60832)
Odgovori   +    0
Iranci niso arabci!
anon-49373 sporočil: 5.712
[#60963] 19.03.07 17:40 · odgovor na: anon-17914 (#60570)
Odgovori   +    0
peerus  tudi na kaki dolenjski veselici al pa še bolj na štajerski, udeleženci  razkazujejo pipce in grozijo, da bodo vrgli čreva na ograjo.....
anon-10743 sporočil: 2.011
[#60985] 19.03.07 18:24 · odgovor na: anon-17914 (#60881)
Odgovori   +    0

peerus1 je napisal(a):
Iranci niso arabci!

Tunizijci (odkoder so moje reference) so.

Vsekakor nobeni zenski ne priporocam da se sama potika kjerkoli po muslimanskih drzavah in se potem cudi, kako da so domacini neprijazni. Neprijazni so do zensk, ki so ponekje vredne manj od psa ali goveda, kar ne pomeni, da so neprijazni sami po sebi.
anon-58562 sporočil: 3.316
[#61056] 19.03.07 22:37 · odgovor na: anon-10743 (#60985)
Odgovori   +    0

x0 je napisal(a):


Tunizijci (odkoder so moje reference) so.

Vsekakor nobeni zenski ne priporocam da se sama potika kjerkoli po muslimanskih drzavah in se potem cudi, kako da so domacini neprijazni. Neprijazni so do zensk, ki so ponekje vredne manj od psa ali goveda, kar ne pomeni, da so neprijazni sami po sebi.
 Iranci so praviloma izredno užaljeni, če jih boš enačil z arabci. Imajo namreč perzijske korenine.Jih je sicer zadela ta smotana islamska "revolucija" četrt stoletja nazaj, kar pa ne pomeni, da se vsi preveč strinjajo z njo. Še vedno kupujejo Coca Colo, pa tudi gledajo satelitsko TV, pa čeprav bolj na skrito. Kar pa ne pomeni, da bi odobravali, da jih "osvobodi" G.W. Bush.
anon-34828 sporočil: 71
[#61130] 20.03.07 07:41
Odgovori   +    0
Poznam kar nekaj ljudi, ki so bili že v Iranu. Med drugim dve punci, ki sta vsaka po svoje šle v Iran, ena se je celo odločila za nadaljevanje potovanje po Pakistanu. Nič od navedenega v članku mi nista ne onidve ne ostali, ki so tam bli, povedali. Baje, da je Iran noro dober, ljudje so zelo prijazni in odprti. Naj dodam, da je bila ena punca v Iranu leta 2004, druga pa je potovala po Iranu in Pakistanu leta 2002.
Mene tudi resno zanima, ali je ta članek napisan iz prve roke. LP
Tas sporočil: 483
[#61153] 20.03.07 08:21 · odgovor na: anon-34828 (#61130)
Odgovori   +    0

njamad je napisal(a):
Poznam kar nekaj ljudi, ki so bili že v Iranu. Med drugim dve punci, ki sta vsaka po svoje šle v Iran, ena se je celo odločila za nadaljevanje potovanje po Pakistanu. Nič od navedenega v članku mi nista ne onidve ne ostali, ki so tam bli, povedali. Baje, da je Iran noro dober, ljudje so zelo prijazni in odprti. Naj dodam, da je bila ena punca v Iranu leta 2004, druga pa je potovala po Iranu in Pakistanu leta 2002.
Mene tudi resno zanima, ali je ta članek napisan iz prve roke. LP
 
Oj,

iz Irana sem se vrnila prejšnji teden. Članek je torej napisan iz prve roke in - kot rečeno - drugi so Iran hvalili, tudi če so potovale same ženske. No, midva sva potovala ženska in moški in on je imel celo več težav in groženj kot jaz, ki so me na srečo ob vsaki drugi tegobi raje zignorirali. Najverjetneje na njihovo izražanje jeze predvsem vpliva trenutna politična situacija. To ugibam, glede na to, da Slovenci, ki so bili tam prej, govorijo o Iranu lepo. Po drugi strani pa sem v hotelu v Teheranu, kjer hranijo popotniške izkušnje, prebrala letošnjih precej slabih izkušenj, tudi o metanju kamenja. Vendar je res, a je ta potnik lahko tudi izzival. Sama zase vem, da sem se prilagodila in se oblekla po zadnji iranski modi:)) pa ni prav dosti pomagalo...
anon-49373 sporočil: 5.712
[#61174] 20.03.07 09:15 · odgovor na: Tas (#61153)
Odgovori   +    0

Tas je napisal(a):

 
Oj,

iz Irana sem se vrnila prejšnji teden. Članek je torej napisan iz prve roke in - kot rečeno - drugi so Iran hvalili, tudi če so potovale same ženske. No, midva sva potovala ženska in moški in on je imel celo več težav in groženj kot jaz, ki so me na srečo ob vsaki drugi tegobi raje zignorirali. Najverjetneje na njihovo izražanje jeze predvsem vpliva trenutna politična situacija. To ugibam, glede na to, da Slovenci, ki so bili tam prej, govorijo o Iranu lepo. Po drugi strani pa sem v hotelu v Teheranu, kjer hranijo popotniške izkušnje, prebrala letošnjih precej slabih izkušenj, tudi o metanju kamenja. Vendar je res, a je ta potnik lahko tudi izzival. Sama zase vem, da sem se prilagodila in se oblekla po zadnji iranski modi:)) pa ni prav dosti pomagalo...
 
za Xentipami vedno mečejo kamne vsepovsod po svetu 
anon-17914 sporočil: 66
[#61196] 20.03.07 09:57 · odgovor na: anon-49373 (#61174)
Odgovori   +    0
Tunizijci (odkoder so moje reference) so.

In kaj počnejo Tunizijci v debati o Iranu? Razen to, da si ti bil v Tuniziji in imaš verjetno občutek, da ker so pa itak vsi muslimani so vsi isto "sranje. Niso. Odnos do žensk v Tuniziji je precej bolj evropski, kot pa perzijski. 
   
anon-10743 sporočil: 2.011
[#61311] 20.03.07 14:41 · odgovor na: anon-17914 (#61196)
Odgovori   +    0

peerus1 je napisal(a):
Tunizijci (odkoder so moje reference) so.

In kaj počnejo Tunizijci v debati o Iranu? Razen to, da si ti bil v Tuniziji in imaš verjetno občutek, da ker so pa itak vsi muslimani so vsi isto "sranje. Niso. Odnos do žensk v Tuniziji je precej bolj evropski, kot pa perzijski.

Po moje se tistega, kar sem napisal pac ne da narobe razumeti. Nisem bil v iranu, sem bil v drugih muslimanskih drzavah (tunizija, indonezija, malezija), glede na obnasanje nekaterih kokosi v tuniziji si kar predstavljam, da lahko kaksna zaide v tezave tudi v iranu in da ne bodo krivi iranci, ampak ona. Ok?
anon-17914 sporočil: 66
[#61342] 20.03.07 15:55 · odgovor na: anon-10743 (#61311)
Odgovori   +    0
Ja, "kokoš" se nedvomno lahko znajde v težavah tudi v Iranu. Če ne upošteva pravil (dress code), morda celo v zelo hudih težavah. Tudi kakšna sex romanca z domačinom bi bila lahko huda jeba (precej hujša kot kje drugje). Za žensko, ki se zna prilagoditi osnovnim pravilom iranske družbe, pa ne bi smelo biti problema.
Poudaril bi, da je odnos do žensk povsem drugačen v Iranu od zgoraj naštetih držav. Obiskal sem vse in tisto kar sem videl je kot noč in dan. Jaz sem dobil občutek, da se Iranci do žena obnašajo zelo spoštljivo. Lahko, da se motim, a zame primerjava Irana z raznimi Egipti, Turčijami in Tunizijami ne zdrži. Tudi do moških je odnos povsem drugačen. 
anon-17372 sporočil: 6.680
[#61349] 20.03.07 16:03 · odgovor na: anon-17914 (#61342)
Odgovori   +    0

peerus1 je napisal(a):
Ja, "kokoš" se nedvomno lahko znajde v težavah tudi v Iranu. Če ne upošteva pravil (dress code), morda celo v zelo hudih težavah. Tudi kakšna sex romanca z domačinom bi bila lahko huda jeba (precej hujša kot kje drugje). Za žensko, ki se zna prilagoditi osnovnim pravilom iranske družbe, pa ne bi smelo biti problema.
Poudaril bi, da je odnos do žensk povsem drugačen v Iranu od zgoraj naštetih držav. Obiskal sem vse in tisto kar sem videl je kot noč in dan. Jaz sem dobil občutek, da se Iranci do žena obnašajo zelo spoštljivo. Lahko, da se motim, a zame primerjava Irana z raznimi Egipti, Turčijami in Tunizijami ne zdrži. Tudi do moških je odnos povsem drugačen.

vendar je mozno, da se je situacija v zadnjih dveh letih spremenila in je na povrsje udarilo marsikaj?
Tas sporočil: 483
[#61364] 20.03.07 16:42 · odgovor na: anon-10743 (#61311)
Odgovori   +    0
se povsem strinjam. če greš v iran, moraš spoštovati tudi dress code in tamkajšnje običaje. ne le, če si ženska, ampak tudi če si moški - ne smeš namreč gledati drugih žensk in "kokoši", razen svoje. bila pa sem tudi sama v več muslimanskih državah (med drugim del maroka, turčija s kurdistanom, na hitro qatar - doha in iran)... odnos je povsem drugačen... v iranu gre namreč za slab odnos do tujcev (v mojem primeru namreč tukaj niti ni toliko izstopal drugačen odnos do žensk), medtem ko v drugih državah nisem imela drugih težav kot recimo večja pozornost (razen v kurdistanu) do malih žeparjev. vendar to nima veze z islamom.
anon-116210 sporočil: 2
[#62037] 22.03.07 12:46
Odgovori   +    0
Tale članek tukaj govori neresnico!!! Pred kratkim sem potoval po Iranu in sem ga doživel v čistem nasprotju s tem člankom. Irančani so zelo gostoljubni do turistov in so daleč od nestrpnosti, kaj šele da bi ti mahali s pipcom...smešno!
Kar se tiče Slovenije, večina dobro ve kje smo, če pa slučajno kde ne ve, se pa hitro spomni ko mu omenimo bivšo Jugoslavijo. Ljudje npr. v Teheranu imajo večjo splošno razgledanost kot npr. ljudje v Berlinu.
Tako da tale članek absolutno ne drži!!!
LP, Emil
V Iranu(v Shirazu) sem po televiziji gledal program SLO2 in tudi veliko drugih tujih programov.
Tas sporočil: 483
[#62069] 22.03.07 13:52 · odgovor na: anon-116210 (#62037)
Odgovori   +    0
Emil, svaka čast, če si imel pozitivne izkušnje, samo ne govori, da lažem. me pa res zanima, kje si gledal SLO2 - uradno v hotelu tega gotovo ne smejo imeti.

veš, Emil, če ti mene obtožuješ, da pišem neresnice, ker sem imela slabe izkušnje, lahko jaz tebe povsem enostavno obtožim, da ti lažeš, ker pač pišeš o drugačnih izkušnjah, kot sem jih imela jaz. Poleg tega si ti lahko potoval prej klot februarja in marca, in verjetno si se držal drugih poti. V Teheranu pa si bil najbrž v severnem delu in si šel na jug, ki je malo bolj avtentičen, samo na hiter obisk? No, tudi v Shirazu imajo za tujce kakšne varovane in posebne hotele, v katerih si bil verjetno tudi ti!

Ja, pa grozili so mi z nožem (Qazvin), zasledovali so naju (tvoj priljubljeni Shiraz), niso želeli menjati denarja tam, kjer sicer menjajo, češ da sva Rusa, dobila sva krepak boks v ramo, okoli naju so se v Teheranu na južni avtobusni postaji zbirali in še bi lahko naštevala. pa rposim, ne mi z bedarijami, da sva midva izzivala, samo zato, ker si ti navdušen! Oblečena sva bila po pravilih, krepko sva se jih držala in ne - nisem potovala prvič v "eksotične" kraje.

Tanja Smrekar, nelažnivka.

Strani: 1