Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Prepovejte pogovor o recesiji, splača se

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (8)

Strani: 1

dani14 sporočil: 6.657
[#581487] 11.09.09 08:43
Odgovori   +    0
Nakup stanovanja letos je res znak varnosti zaposlitve :)))) Dimič nima ravno vseh pojmov v glavi razpucanih.
Gustl sporočil: 13.629
[#581516] 11.09.09 09:08 · odgovor na: dani14 (#581487)
Odgovori   +    0

dani14 je napisal(a):
Nakup stanovanja letos je res znak varnosti zaposlitve :)))) Dimič nima ravno vseh pojmov v glavi razpucanih.
 
Zakaj? Druga varianta je le še, da je to znak, da je kupec kamikaza.
dani14 sporočil: 6.657
[#581543] 11.09.09 09:35 · odgovor na: Gustl (#581516)
Odgovori   +    0
V znak varne zaposlitve bom odvrgel 20.000 €, ki me tiščijo. :)))
Gustl sporočil: 13.629
[#581617] 11.09.09 10:38 · odgovor na: dani14 (#581543)
Odgovori   +    0

dani14 je napisal(a):
V znak varne zaposlitve bom odvrgel 20.000 €, ki me tiščijo. :)))
 
Čak mal. Ali greš kupit flet in se zakreditirat, če pričakuješ, da boš v pol leta brez službe? Po mojem glih ne. Razen, če si kamikaza.
bc123a sporočil: 48.253
[#582763] 13.09.09 11:58 · odgovor na: Gustl (#581617)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a):

 
Čak mal. Ali greš kupit flet in se zakreditirat, če pričakuješ, da boš v pol leta brez službe? Po mojem glih ne. Razen, če si kamikaza.
Kaj je narobe s scenarijem, da so kamikaze? Plus da imajo "prijazno vzpodbujajocega" sefa?

Me zanima, ce bo tale sefe firmo rajsi pelal zugrund, ce bo prisel v zgubo (recesije se ni konec in firme imajo blazne likvidnostne probleme - ce se to zacne siriti kot domine bodo pametnjakovici kot ta sele videli kaj je to recesija), ali bo pa odpuscal ta iste delavce, ki so kupili stanovanja.
dani14 sporočil: 6.657
[#582767] 13.09.09 12:06 · odgovor na: bc123a (#582763)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Kaj je narobe s scenarijem, da so kamikaze? Plus da imajo "prijazno vzpodbujajocega" sefa?

Me zanima, ce bo tale sefe firmo rajsi pelal zugrund, ce bo prisel v zgubo (recesije se ni konec in firme imajo blazne likvidnostne probleme - ce se to zacne siriti kot domine bodo pametnjakovici kot ta sele videli kaj je to recesija), ali bo pa odpuscal ta iste delavce, ki so kupili stanovanja.
Odpuščati bo začel tisti kader, ki ni kupil stanovanja.
bc123a sporočil: 48.253
[#582777] 13.09.09 12:24 · odgovor na: dani14 (#582767)
Odgovori   +    0

dani14 je napisal(a):

Odpuščati bo začel tisti kader, ki ni kupil stanovanja.
 
Sloveeeenija, odkod lepote tvooooje..... za kozlat. potem se pa bunijo, da folk hoce samo papirje in se noben niti hudo ne trudi, da bi bil dober. Zakaj, ce je pa tvoj job odvisen od tega, kaksen bedak si.
Gustl sporočil: 13.629
[#582792] 13.09.09 12:58 · odgovor na: bc123a (#582777)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

 
Sloveeeenija, odkod lepote tvooooje..... za kozlat. potem se pa bunijo, da folk hoce samo papirje in se noben niti hudo ne trudi, da bi bil dober. Zakaj, ce je pa tvoj job odvisen od tega, kaksen bedak si.

 
LOL. Kaj je za kozlat? To, da ste brez poznavanja kakršnegakoli detajla ugotovili, da so kupci stanovanj iz članka kamikaze, da bo dotične podjetje odpuščalo in ko bo odpuščalo, bodo odpuščeni tisti delavci, ki niso kupili stanovanja?

:)

Pojdi še enkrat prebrat dialog in boš videl, da ste točno to naumili. Tko...iz lufta.
bc123a sporočil: 48.253
[#582794] 13.09.09 13:01 · odgovor na: Gustl (#582792)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a):

 
LOL. Kaj je za kozlat?
Kombinacija. Daj ponudi smiselno razlago ob kateri ne bo za kozlat?

jaz vidim tele moznosti

1) sefe je full of shit in bo odpustil tistega, ki ga bo pac moral, ce bo recesija hujsa
2) sefe bo odpustil samo tiste, ki niso kupili stanovanja, ne glede na uspesnost

obe sta za kozlat

pogojno se moznost 3

3) sefe ima kristalno kuglo

no, ta je pa za smejat.
Gustl sporočil: 13.629
[#582802] 13.09.09 13:14 · odgovor na: bc123a (#582794)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Kombinacija. Daj ponudi smiselno razlago ob kateri ne bo za kozlat?

jaz vidim tele moznosti

1) sefe je full of shit in bo odpustil tistega, ki ga bo pac moral, ce bo recesija hujsa
2) sefe bo odpustil samo tiste, ki niso kupili stanovanja, ne glede na uspesnost

obe sta za kozlat

pogojno se moznost 3

3) sefe ima kristalno kuglo

no, ta je pa za smejat.
 
4) Pojma nimam, kaj bo naredil, če bo šlo navzdol. Ker iz članka tega enostavno ne morem razbrat. Jaz pač nimam zadeve iz točke 3, se mi pa zdi, da imaš ti :)
bc123a sporočil: 48.253
[#582807] 13.09.09 13:31 · odgovor na: Gustl (#582802)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a):

 
4) Pojma nimam, kaj bo naredil, če bo šlo navzdol. Ker iz članka tega enostavno ne morem razbrat. Jaz pač nimam zadeve iz točke 3, se mi pa zdi, da imaš ti :)

A se ti ne zdi na splosno koristno ce upostevas tudi negativne scenarije?

ps. oprosti na smetenju, nedelja je :)
Gustl sporočil: 13.629
[#582815] 13.09.09 13:45 · odgovor na: bc123a (#582807)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


A se ti ne zdi na splosno koristno ce upostevas tudi negativne scenarije?

 

Zelo, osebno vedno najprej pogledam navzdol, preden se odločam, kako bom šel navzgor. Ampak iz članka pač ne moreš sklepat, da tega ne delajo tudi v tem podjetju.
anon-180418 sporočil: 301
[#582840] 13.09.09 15:35 · odgovor na: bc123a (#582794)
Odgovori   +    0
dej no, dej.

Dejmo se naslednjih nekaj let samo trest da bomo brez službe, ker je recesija... Kaj je vam?

Je recesija, ja. Dobro, a to pomeni, da je prepovedano živeti, ker nas je tako STRAH? Tisti, ki ga ni strah je pa tako ali tako bedak, al kaj?

No, prav. Strah nas je. In kaj bomo? Ne bomo kupovali stanovanj čeprav bi sem in tja kakšnega človek potreboval, ne bomo kupovali avta, ker nas je strah, jedli bomo manj, vse bo kar čakalo da pride nekdo in nas reši?

Strah nas naj bo, ker nas nihče ne rabi, če izgubimo trenutno službo, ker ne vemo kaj bo jutri (kakor da smo pa pred 5. leti vedeli?)...al kaj bi vi ? 

Nekateri so pač dojeli da je življenje dinamična zadeva in se ne nameravajo zaradi splošnih trendov bat, ker pač od tega ne bodo imeli ničesar. In možakar je pač to povedal na glas.No in zdej ga dejmo spljuvat ker je tak optimist, ker

MI pa vemo da bo propadel ker je kr neki optimističen, pa čeprav bo dobro in vestno delal....MI  vemo da je kriza in da v krizi NE MOREŠ uspet...  

Dejmo se bat...  bojo drugi prišli povedat ko se ne bo treba več.
bc123a sporočil: 48.253
[#582854] 13.09.09 15:49 · odgovor na: anon-180418 (#582840)
Odgovori   +    1

Maks2Melisa je napisal(a):
dej no, dej.

Dejmo se naslednjih nekaj let samo trest da bomo brez službe, ker je recesija... Kaj je vam?

Je recesija, ja. Dobro, a to pomeni, da je prepovedano živeti, ker nas je tako STRAH? Tisti, ki ga ni strah je pa tako ali tako bedak, al kaj?

No, prav. Strah nas je. In kaj bomo? Ne bomo kupovali stanovanj čeprav bi sem in tja kakšnega človek potreboval
Here we go again.

Prvic, si biased, ker si pravkar kupila (rahlo?) precenjeno hiso.

Ja, stanovanja sedaj clovek res ne kupuje, ker je neumno. Neumno je bilo ze nekaj let (tam od 2005 naprej), in neumno bo, dokler se ne materializira padec cen, ki bo stanovanja naredil dostopna.

Dostopnost stanovanj se da lepo izracunati, in to sem naredil v enem drugem threadu. Oglej si.

Slovencem za razliko od ljudi po zahodnem svetu manjka tocno to - rezervni scenariji za slab razvoj dogodkov. 45 let je ta populacija zivela v socializmu, kjer ni moglo iti nic narobe, oziroma ce je slo, je bila itak celotna drzava v istem zosu.

Taka mentaliteta se se naprej ohranja, ceprav je za ljudi vedno bolj skodljiva. Nakup stanovanja je tipicna zadeva. Ja, na zahodu ljudje POMISLIJO, kdaj se splaca stanovanja najeti in kdaj se ga splaca kupiti. V sloveniji pa je fetis nakupovanja stanovanj po norih cenah sklestila sele kriza.

Potem sluzbe za nedolocen cas. Spet fetis. Kao, ko imas sluzbo za nedolocen cas, imas garantirano placo od sedaj pa do vecnosti, po moznosti enako ali pa vecjo.

Trume ljudi (tekstilna industrija, sedaj mura, kmalu morda Prevent) bodo sokirane spoznale, da to ne drzi. Da ljudje se vedno sprejemajo taksne rizike je krivo predvsem to, da v sektorjih z visjimi  placami se ni bilo taksnih pizdarij, kot se ze ves cas dogajajo revezem na minimalcih. Ce se zacne (in prej ali slej se bo) razsuvati gradbenistvo, bodo tudi inzenirji in bolje placani kadri z grozo spoznavali to, da je treba racunati v zivljenju tudi na to, da izgubis sluzbo za nedolocen cas.

Kaj narediti? Jah, upostevati rizike, da se zgodijo nepredvidene stvari. Ne se zakreditirati vec kot za 1/3 neto place, ne zastavljati stvari, ki jim lahko mocneje pade vrednost v prihodnosti, in podobno.

Omenjeni gospod pravi, da je to neumno. Jaz pravim da je bedak on in upam da samo gobca, in da pri vodenju firme tudi uposteva kaksen safety margin.
anon-180418 sporočil: 301
[#582913] 13.09.09 18:51 · odgovor na: bc123a (#582854)
Odgovori   +    0
Pa kaj te moti moja situacija?

Ja, kupili smo krasno relativno staro montažno hiško sredi  (ups! na začetku) recesije.  

Z malo (skoraj nič) zemlje, majhno kvadraturo, ravno pravšnjo, brez odvečnih prostorov. Na odlični lokaciji v prihodnjih 20-30 letih. Rabili jo bomo ravno kakašnih 30 let. Za bivanje, ne preprodajo.

Kupili smo jo ker jo potrebujemo SEDAJ in ko jo ne bomo več rabili jo bomo prodali. Pričakujem da bo to čez 30 let. Kupili smo jo ker jo rabimo SEDAJ ne čez 20 let. Verjetno bo čez kakšno leto vredna manj, a je ne mislim prodajat, zato me to pravzaprav ne bo motilo.

Kupili smo jo BREZ kreditov.  Druge hiše nam v zadnjih 6 letih niso bile všeč in jih ne bi kupili tudi če bi bile cenejše.
anon-180418 sporočil: 301
[#582925] 13.09.09 19:12 · odgovor na: bc123a (#582854)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Here we go again.

Prvic, si biased, ker si pravkar kupila (rahlo?) precenjeno hiso.

Ja, stanovanja sedaj clovek res ne kupuje, ker je neumno. Neumno je bilo ze nekaj let (tam od 2005 naprej), in neumno bo, dokler se ne materializira padec cen, ki bo stanovanja naredil dostopna.

Dostopnost stanovanj se da lepo izracunati, in to sem naredil v enem drugem threadu. Oglej si.

Slovencem za razliko od ljudi po zahodnem svetu manjka tocno to - rezervni scenariji za slab razvoj dogodkov. 45 let je ta populacija zivela v socializmu, kjer ni moglo iti nic narobe, oziroma ce je slo, je bila itak celotna drzava v istem zosu.

Taka mentaliteta se se naprej ohranja, ceprav je za ljudi vedno bolj skodljiva. Nakup stanovanja je tipicna zadeva. Ja, na zahodu ljudje POMISLIJO, kdaj se splaca stanovanja najeti in kdaj se ga splaca kupiti. V sloveniji pa je fetis nakupovanja stanovanj po norih cenah sklestila sele kriza.

Potem sluzbe za nedolocen cas. Spet fetis. Kao, ko imas sluzbo za nedolocen cas, imas garantirano placo od sedaj pa do vecnosti, po moznosti enako ali pa vecjo.

Trume ljudi (tekstilna industrija, sedaj mura, kmalu morda Prevent) bodo sokirane spoznale, da to ne drzi. Da ljudje se vedno sprejemajo taksne rizike je krivo predvsem to, da v sektorjih z visjimi  placami se ni bilo taksnih pizdarij, kot se ze ves cas dogajajo revezem na minimalcih. Ce se zacne (in prej ali slej se bo) razsuvati gradbenistvo, bodo tudi inzenirji in bolje placani kadri z grozo spoznavali to, da je treba racunati v zivljenju tudi na to, da izgubis sluzbo za nedolocen cas.

Kaj narediti? Jah, upostevati rizike, da se zgodijo nepredvidene stvari. Ne se zakreditirati vec kot za 1/3 neto place, ne zastavljati stvari, ki jim lahko mocneje pade vrednost v prihodnosti, in podobno.

Omenjeni gospod pravi, da je to neumno. Jaz pravim da je bedak on in upam da samo gobca, in da pri vodenju firme tudi uposteva kaksen safety margin.
 
...glede služb za nedoločen čas....

Sigurno imajo nekateri ljudje to nesrečo da zaupajo samo tisti pogodbi na kateri piše "za nedoločen čas"...

Ne spadam mednje, ker sem doživela že vse živo " v živo"... Verjamem, da se da delati vse, če denar rabiš za preživetje in da ni pametno ostajati na istem delovnem mestu dlje kot 5 let. Toda to nima nikakršne veze s kupovanjem bivališča. Služba za nedoločen čas je kvečjemu breme za zaposlenega, ker mora odpoved oddati najmanj 3 mesece prej... v primeru da si zaposlen za določen čas oddideš, ko najdeš kaj boljšega ali zanimivejšega po datumu izteka pogodbe...
Verjetno je za koga služba za nedoločen čas  strašno pomembna zadeva pri nakupu prvega stanovanja. Vsi ostali nakupi pa so stvar drznosti in prihrankov.  Glavni problem je pravzaprav kako priti do zglednih prihrankov in v tej zgodbi ni delavcev, ki zaslužijo cca 500EUR/mesec.

Inženirji ne bodo imeli takih težav, če le niso totalni štori,  bolj me je strah za silne ekonomiste, finančnike ipd, ki so se nenormalno množili na ramah proizvodnje, inovativnosti... Bojim se da bo definitivno prej ali slej zmanjkalo podrejenih za silne šefiče, ki znajo dobro v dopoldanskem času brati "Delo"...
anon-105255 sporočil: 3.738
[#582966] 13.09.09 21:20 · odgovor na: anon-180418 (#582925)
Odgovori   +    0
Ti si živ dokaz, da baba pa dnar ne gresta preveč dobr vkup.
Pa še: res je ja, inžinerjem bo v prihodnosti v tej državi z rožcami postlano se govori že pomoje 20 let. Posebej burno je to zagovarjal en minister za visoko šolstvo sej veste kateri. No verjamem, da dokler bo kapitalizem in globalizacija v današnji obliki, bo to za vedno ostala prihodnost, ker je edina umetnost prodat in to prodat vsak dan več magari sredi recesije. Bolj nas lahko skrbi bližnja prihodnost, ki bo mogoče leva in to tako zelo leva, da bo kar joj.
Pa še neki vam ni jasno nacija zblojena: nepremičninski trg ne boste reševali na unih, ki nepremičnine imajo, oz. jih lahko kupijo kot ti recimo za gotovino in osrečijo prodajalca (ki mu je verjetno zrasel za 5 cm, ker je sklenil tako fantastično kupčijo glede na situacijo), temveč edino na tistih, ki je nimajo, ti pa nimajo navadno ne prihrankov niti niso preveč kreditno sposobni. To so predvsem mladi od 25-35 leta po šolanju. Generacija stara 40+ je tako že poskrbela oz. je kreditno še toliko bolj rizična, da lahko čaka edino na dediščino, vkolikor je niso že dobili. 
Gustl sporočil: 13.629
[#582980] 13.09.09 21:39 · odgovor na: anon-105255 (#582966)
Odgovori   +    0

sjeraj je napisal(a):
Ti si živ dokaz, da baba pa dnar ne gresta preveč dobr vkup.
 Ekhm, pa kaj je z vami folk. Brez kakršnihkoli pametnih podatkov ste sposobni ugotovit, da so naredili grozno bedarijo, ker so kupili hišo.

Pa od kod vam ta nadutost, da človeku, ki zaposluje 45 ljudi, rečete, da je bebec, če dviguje moralo v podjetju?
Da forumašico, ki si kupi hišo, določite za denarno nepismeno?

Pa WTF je z vami? Če so si zaželeli hiše, jo rabijo, so jo pač kupili - brez kredita. Oni zadovoljni, prodajalec zadovoljen. Verjetno bo hiši padla vrednost, ampak če se oni ne sekirajo, zakaj bi se vi? Saj pravi, da nameravajo notri živeti desetletja. Žal ne moremo biti vsi tako pametni, kot ste nekateri, da bi vedeli za naslednjih 30 let, kdaj bo najbolj priemren trenutek za nakup. In to seveda za vse, ker je jasno, da vsi kupijo na dnu in prodajo na vrhu. :)
anon-105255 sporočil: 3.738
[#582981] 13.09.09 21:47 · odgovor na: Gustl (#582980)
Odgovori   +    0
Gustl, tko enostavno pa tut ni. Sama tle flanca, da je preplačala in da bo precej izgubila ja? 
Unmu tipu pa sicer samo kapo dol, ker si v taki panogi kot je logistika upa bit optimist. 

U bistvu je glih obratno kot ugotavljaš, precej jih kupi na vrhu in proda na dnu (logično mar ne?) zato do takega pojava sploh pride...
bc123a sporočil: 48.253
[#583250] 14.09.09 09:54 · odgovor na: Gustl (#582980)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a):

 Ekhm, pa kaj je z vami folk. Brez kakršnihkoli pametnih podatkov ste sposobni ugotovit, da so naredili grozno bedarijo, ker so kupili hišo.

Pa od kod vam ta nadutost, da človeku, ki zaposluje 45 ljudi, rečete, da je bebec, če dviguje moralo v podjetju?
Da forumašico, ki si kupi hišo, določite za denarno nepismeno?

Ustavi konje, pardon, mnozino. Jaz sem rekel, da je pristranska, in to verjetno drzi, ker je vsak, ki je v nekaj zainvestiran, pac biased v tisto smer, podzavestno ali zavestno.

Glede gospoda iz firme. Lepo bi bilo, ce naredite se intervju z njim cez 6 mesecev in cez 12 mesecev.
anon-180418 sporočil: 301
[#583555] 14.09.09 14:44 · odgovor na: bc123a (#583250)
Odgovori   +    0
no, bc123a... dejmo malce analizirat tole:

...vsak ki je v nekaj  zainvestiran je pristranski...


TOREJ si ti nekam zainvestiran, ker si totalno pristranski... samo stokaš kako debili kupujejo nepremičnine v tem trenutku in s statistiko opletaš kot bi bila za vsakogar suho zlato...

TO mi ni všeč, ker VEM da je zadeva b.z. če gledamo konkretne ljudi. Statistično gledano ima vsaka ženska v SLO 2 otroka... a mislim da je velika razlika med tisto, ki je trenutno brez otrok in tako, ki vsako popoldne 5 otrok posede za kuhinjsko mizo...

Enako je tudi tu. Sicer obstaja nek trend, a vsak mora sam preračunat koliko je zanj VREDNA določena dobrina ne glede na to kaj pravi statistika. Debata tu nima nikakršne veze s tem kako se odločam privatno. Se pač odločam skupaj s tistimi , ki se jih to tiče.
Pristranska pa nisem, ker sem doživela že marsikaj (bila sem v vlogi študentke z malčkom in brez službe in krediti, bila tudi zaposlena v javni upravi, bila v gospodarstvu, z krediti, brez kreditov, kupila stanovanje, ko še ni bilo stampeda cen navzgor, kupila stanovanje, ko je že bil stampedo cen - seveda navzgor, imamo najemnike, živimo v lastni nepremičnini, najemamo tuje nepremičnine)......skratka vse živo sem že doživela in z lahkoto se vživim v vsako situacijo..

Dejstvo pa je da razmišljam o nepremičninah, pa čeprav se z njimi NIKAKOR ne preživljam...
Zaradi nakupa te hiše nisem pristranska, ker je nismo kupili kot investicijo in prosim da to že enkrat dojameš. Povsem vseeno mi je koliko je vredna danes ali pa čez leto.

 Nepremičnine me seveda zanimajo, so moj hobi, a nisem od prodaje, najema ali nakupa katerekoli kakorkoli odvisna, tako kot nisem odvisna od tega kako se giblje tečajnica delnic (jih pač imamo, a nismo od njih odvisni).

Lepo bi bilo če bi bilo vse kar imamo vedno več vredno, a ni vedno tako v vsakem trenutku.

S tem nimam težav, a kot sem že rekla za nepremičnine se zanimam strastno in z veliko ljubezni in pri tem nisem pristranska v smislu lastne situacije. Nimam občutka da smo kot družina neki hudi lastniki nepremičnin, prej bi rekla da imamo manj kot veliko ljudi ki jih poznam.
 
Vem, da je v Sloveniji trg nepremičnin nenormalen in to mi gre na jetra (mi je šlo vedno, ko nismo ničesar imeli in tudi sedaj). Torej bi lahko rekla da sem pristranska v smislu podpiranja ideje da  bi se morale cene sesuti. Pišem pa iz lastnih in iz izkušenj znancev, ker se mi zdi to zanimivo.  

Jasno da bi se lahko gnjavili in izsiljevali pri vsakem nakupu  in v vsakem trenutku dosegli najbolj ugodno ceno za vsak nakup. Mi smo pač kupili ne da bi preveč izsiljevali, dobili tisto kar smo želeli in smo še vedno prepričani da je bilo najcenejše od tistega kar se dobi na trgu nepremičnin na tej lokaciji. Seveda smo pri tem upoštevali tudi "na uč" oceno koliko je potrebno v vsakem primeru še vložiti in ugotovili da je ta hiša pravzaprav najcenejša.

Nihče ti ne brani da greš po vsak kg krompirja vse okoliške kmete povprašat, če ti ga prodajo za  50% nižjo ceno od cene v trgovini - porabiš kakšen deci bencina in kakšno urico do dve ... lahko pa greš v lokalno trgovino, kupiš krompir v 15 minutah in preostali čas služiš denar tako kot ga pač najbolje znaš.

Sigurno da mladi SO pripravljeni zidat, lovit najnižje cene, ker imajo občutek da bodo itak večno živeli in jim ni problem imet družino pri 40-ih... fora pa je, da enkrat, ko imaš nekaj denarja dojameš, da je LE denar- se pravi menjalno sredstvo za NEKAJ kar rabiš, pa če gre tu za trenutne potrebe ali neko varnost v prihodnosti.
 
O tem kaj se dogaja na nepremičninskem trgu pa je na tem mestu sigurno zanimiveje brati kako se konkretne zadeve odvijajo na trgu od branja statističnih podatkov.
 
Ne vem zakaj v tem času zastonjskih nepremičnin ni tu niti enega junaka, ki bi popisal svojo zgodbo..n.pr. kako je na pol zastonj kupil čudovito nepremičnino...konec koncev bi bilo to branje VELIKO bolj zanimivo od moje dogodivščine z nakupom hiše.
Glede na to, da vsi pričakujemo GRANDE padec me čudi da nikomur tukaj ni uspelo naleteti na dovolj prestrašenega prodajalca?

To, da berete oglase in telefonirate je premalo...

Veliko ljudi tukaj trobezlja o nekih ultra zastonj variantah sredi Ljubljane a ko pogledaš konkretno zadevo ugotoviš, da so stanovanja bodisi gradbeno problematična bodisi lastniško totalno zdrekana in bi moral biti res kamikaza da bi zadevo razrešil v nekem normalnem času...

Posebne koristi od denarja, ki leži na nekem računu ob tem da nimaš težav s prihodki tako NI.

Torej, če nisi v krizi se ne obnašaj kot bi bil.

In o tem možakar govori.

Lepo od njega, ker sem jamračev že pošteno sita.

Mi grenijo čas namenjen življenju.
bc123a sporočil: 48.253
[#583856] 14.09.09 23:14 · odgovor na: anon-180418 (#583555)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
no, bc123a... dejmo malce analizirat tole:

...vsak ki je v nekaj  zainvestiran je pristranski...


TOREJ si ti nekam zainvestiran, ker si totalno pristranski...

....
Sigh. ne vem zakaj mi na tako dolgo odgovarjas. Saj nisem mislil nic slabega. Imam tudi lastno izkusnjo - z nekaj trgovanja z delnicami hitro vidis lekcijo pristranskosti ... en dan si v neki delnici short, pa vidis vse samo crno, drug dan si long in vidis samo pozitivne strani...

to o pristranskosti je bilo napisano kot dejstvo, ne kot kritika, allright?

Kar se pa tice tega, kar pises naprej ... pa ... ne da se mi vec. Ne, ni zastonjskih nepremicnin. Ampak prodaja se pa tudi en velik nic, z redkimi izjemami. Glede na to, da je na trgu ogromno nove ponudbe, in prihaja na trg se 4000 stanovanj, ni treba biti genij, da vidis, kam bodo sle cene. In cene ze tja grejo, ce gledas statistiko.

Ampak nepremicnine ne skresirajo za 25% v enem dnevu, tako kot delnice (evo sedaj bo tycoon rekel, da to je pa prednost). Ne skresirajo zato, ker delnico lahko prodas v 2 sekundah in dogodki se ustrezno hitro odvijejo, ko zacne padati, bajte in stanovanja pa se prodajajo po mesece. In ce ljudje na borzah uvidijo svojo zmoto v nekaj dneh, rabijo za to lastniki nepremicnin mesece, ali pa celo leta.

Se enkrat, zadnjic. Na trgu na katerem ni prometa, enostavno NI merodajnih cen. Kapis? Cene obstajajo takrat, ko obstaja omembe vreden promet. Mnozica prodajalcev, ki prodaja po cenah, po katerih noben ne kupi, pac ni nobena orientacija za ceno nepremicnin.

In prosim,nehajte utrujati na forumu s tem "pokazi mi eno poceni nepremicnino". Jih ni, ker so privat prodajalci neracionalni, in ker institucionalni prodajalci na silo kazejo  pogumen obraz, medtem ko ze kakajo v hlace od skrbi, kako bodo odplacali kredite, ki se nabirajo in nabirajo, banke pa zgubljajo potrpljenje.

Tako kot si argumentirala ti to o cenah nepremicnin ... bi verjetno ti iz Titanika skocila med zadnjimi, saj dokler je igral orkester, ni bilo nic narobe, a ne?

Strani: 1