Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Ministra Križaniča nepremičninski preblisk

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (11)

Strani: 1

anon-190414 sporočil: 709
[#564790] 16.08.09 23:26
Odgovori   +    0
Pa kva sam jokate. Zame pa za tiste, k nismo zaposlen za nedololčn čs je to famozn predlog. Edin to me skrbi, da bodo cene nehale padat, kar je pa brez veze. Cene so ble napihnene, pa je prou, da kej padejo.
anon-86342 sporočil: 288
[#564971] 17.08.09 09:50
Odgovori   +    1
Samo ko tako pomislim, ... bi država lahko zelo enostano rešila stanovanjski problem, če bi seveda za to bil interes.

Namesto da politiki tradicionalno obilno hranijo državni aparat, ki bo letos dobil 500 milijonov evrov več izplačanih plač kljub krizi stoletja kot lani bi jaz naredil sledeče:

A: Ukinil Virantovo reformo, če je vojna je vojna za vse. 500 mio evrov prihrankov.
B: Javni sektor posebno pa javno upravo rezal za 15%. Odvečni na trg delovne sile, višje subvencije za podjetništvo, etc. 500 mio evrov prihrankov.
C: Ustanovil državno podjetje, ki bi po prodajni ceni 900 € ob lastni ceni 800€ gradilo 80m2 velika stanovanja. 72k bi se lahko privošila vsaka mala družina pa še za živet bi imeli. S tiste pol milijarde prihrankov pri plačah javnem sektorju lahko vsako leto narediš 7800 stanovanj, več pa tudi ni novih mladih družin letno.

Pa še proračunska luknja bi iz stratosfere prišla blizu normalnih okvirov. Za celo milijardo evrov letno.

******* interesne skupine. In ja nepremičninarski mrhovinarji, verjamem da vam je moj predlog všeč :evil
RTM sporočil: 4.799
[#565137] 17.08.09 12:05 · odgovor na: anon-86342 (#564971)
Odgovori   +    0

bostjan1981 je napisal(a):
Samo ko tako pomislim, ... bi država lahko zelo enostano rešila stanovanjski problem, če bi seveda za to bil interes. Namesto da politiki tradicionalno obilno hranijo državni aparat, ki bo letos dobil 500 milijonov evrov več izplačanih plač kljub krizi stoletja kot lani bi jaz naredil sledeče: A: Ukinil Virantovo reformo, če je vojna je vojna za vse. 500 mio evrov prihrankov. B: Javni sektor posebno pa javno upravo rezal za 15%. Odvečni na trg delovne sile, višje subvencije za podjetništvo, etc. 500 mio evrov prihrankov. C: Ustanovil državno podjetje, ki bi po prodajni ceni 900 € ob lastni ceni 800€ gradilo 80m2 velika stanovanja. 72k bi se lahko privošila vsaka mala družina pa še za živet bi imeli. S tiste pol milijarde prihrankov pri plačah javnem sektorju lahko vsako leto narediš 7800 stanovanj, več pa tudi ni novih mladih družin letno. Pa še proračunska luknja bi iz stratosfere prišla blizu normalnih okvirov. Za celo milijardo evrov letno. ******* interesne skupine. In ja nepremičninarski mrhovinarji, verjamem da vam je moj predlog všeč :evil
ideja (Ukinil Virantovo reformo) je zrela vsaj za nobelovo nagrado!

naj si vsak 150.000 birokrat etc. sam naštima plačo po svoji volji in želji.
anon-105453 sporočil: 96
[#565348] 17.08.09 16:01
Odgovori   +    0
daljše odlaganje dna krize in cen stanovanj(z državnimi ukrepi) boljše za kupce ker bodo s tem cene še nižje ko bo dno prišlo. ČAKANJE je mati modrosti v tem primeru.

Strani: 1