Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Blejski otok do konca februarja zaprt

Strani: 1

anon-5472 sporočil: 117
[#45233] 05.02.07 15:18
Odgovori   +    0
Menda bo RKC v času, ko bo otok zaprt, od tam zabavala turiste z javnim glasbenim programom po željah. Blejski gostje in tudi domačini bodo lahko izbirali glasbo s seznama:
Money into Sin - Supersuckers
Money Talk - Pretenders
Money God - Big Pig
Money Eye - Corey Harris
Money Run - Bad Azz
Money now - Messy Marv
Money Move - Powerhouse
Moneybitch - Luke Slater
Money for nothing - Dire Straits
Money for Sex - Del tha Funkee Homosapiens
For the Money - True Mathematics
Money Game - Kit Kats
Money Love - Neneh Cherry
For Money - Papa Reu
Money and Sex - Alison Block
Money Money Money - Abba
Money Bag - Patto
Money Call - Riverside Drive
Money Song - Dean Martin
Money Day - The Pioneers
Money Box - John Mathias
Money to be - Michael McDeath
Money - Pink Floyd
Money Honey - Bay City Rollers ....
anon-58746 sporočil: 3.738
[#45255] 05.02.07 16:41
Odgovori   +    0
Vse skupaj je že ena velika farsa in sramota, za Bled, cerkev, turizem..... ravno tako kot turistična ponudba.. prireditve.....zabava..... in vedno iste face, ki krojijo usodo Bleda sebi v prid.
anon-48261 sporočil: 471
[#45265] 05.02.07 17:13
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-48261 05.02.2007 17:17
Dragi moji sovražniki Bleda in RKC.
Gospod Franklin Delano Roosevelt je napisal komentar na traparije, ki jih že več kot pol stoletja zganjate nad RKC, še preden smo se rodili.
Pravi pa takole: Bati se moramo sebe in ne drugih! Imel je prekleto prav in mu po vseh grozodejstvih ameriških in slovenskih oblastnikov, seveda verjamem tudi sam. Ker pa je Bled svetovno znan, objavljam njegovo misel v še nekaj jezikih: 


English - we have nothing to fear but fear itself
Basque - ez diogu ezeri beldurrik izan behar, beldurrari berari izan ezik
Bolognese - a n avän da èser spuré d ignínta, fòra che dla pòra
Brazilian Portuguese - não temos nada a temer, exceto o própio medo
Breton - rak mann n'hon eus ezhomm da gaout aon, nemet rak an aon e-unan
Calabrese - nun avimu nenti di cui avè paura tranni la paura stessa
Catalan - no hem de tenir por de res, tret de la pròpia por
Croatian - ničega se nemamo bojati osim nas samih
Danish - vi har ikke andet at frygte end frygten selv
Dutch - we hebben niets te vrezen dan het vrezen zelf
English - we have nothing to fear but fear itself
Esperanto - ni havas timon je nenio, krom la timo mem
Estonian - ainus, mida meil karta, on hirm ise
Finnish - meillä ei ole muuta pelättävää kuin itse pelko
Furlan - no vin nuje di chel vê pôre infûr de pôre stesse
Galician - non temos nada que temer, agás o propio medo
German - wir müssen nichts fürchten außer der Furcht selbst
Hungarian - semmitől nem kell félnünk, leszámítva magát a félelmet
Italian - non abbiamo niente di cui avere paura tranne la paura stessa
Judeo Spanish - no tenemos nada de ke espantarmos, sino del espanto mizmo
Latin - nihil nobis metuendum est, praeter metum ipsum
Latvian - mums nav no kā baidīties, izņemot pašas bailes
Leonese - nun hai nada de quéi tenere mieu menos de tenere mieu
Mudnés - an ghavàm gnìnta d'avêr pòra, fôra che'd la pòra
Norwegian - vi har intet å frykte, annet enn frykten selv
Papiamentu - nos no tin ku teme nada, solamente e miedu mes
Polish - nie mamy czego się bać, poza samym strachem
Portuguese - não temos nada a temer, excepto o própio medo
Roman - ´n c´ è d´ ave´ paura de gnente eccetto che de la paura
Spanish - no tenemos nada que temer, salvo el propio miedo
Swedish - vi har inget att frukta, utom fruktan själv
Umbro-Sabino - nun c'aimo gnente d'aì paura, tranne que ra paura istessa
Venetian - no gavémo da temer gnente, fora che ła nostra stésa paura
Welsh - nid oes gennym ddim i'w ofni namyn ofn ei hun
Zeneize - no gh'emmo ninte da aveighe poïa, feua che a poïa mæxima
anon-98937 sporočil: 55
[#45267] 05.02.07 17:16
Odgovori   +    0
Gorenci smo pac nekaj posebnega. Hocemo da je zaston, bog ne daj da bi morali v svoj "biznis" kaj investirati. Mi smo pac tako "pametni" da tukaj zivimo. MI SMO TU, DA DELAMO POSEL. Investira naj cerkev ali drzava. Najbolje da investirata oba.
Seveda, "ako prođe, prođe" (APP).
anon-5472 sporočil: 117
[#45281] 05.02.07 18:10 · odgovor na: anon-48261 (#45265)
Odgovori   +    0

Neugnani je napisal(a):
Dragi moji sovražniki Bleda in RKC.
Gospod Franklin Delano Roosevelt je napisal komentar na traparije, ki jih že več kot pol stoletja zganjate nad RKC, še preden smo se rodili.
Pravi pa takole: Bati se moramo sebe in ne drugih! Imel je prekleto prav in mu po vseh grozodejstvih ameriških in slovenskih oblastnikov, seveda verjamem tudi sam. Ker pa je Bled svetovno znan, objavljam njegovo misel v še nekaj jezikih: 
 Dragi moj Neugnani, si se kar sam ugnal !!
Niti citiranje v več kot 30 jezikih ti ni pomagalo, da bi razumel stavek, ki ga navajaš. Enkrat za vselej si zapomni. To kar navajaš se prevede: BATI NAM SE JE LE STRAHU SAMEGA. Torej je traparija tvoj prevod. In, pazi, izrekel si da verjameš v nekaj kar očitno ne poznaš po njegovem bistvu - in to je bistvo vere.
Upam, da s tem znanjem jezikov ne delaš v blejskem turizmu.
anon-5472 sporočil: 117
[#45283] 05.02.07 18:13
Odgovori   +    0
Neugnani je napisal(a):
Dragi moji sovražniki Bleda in RKC.
Gospod Franklin Delano Roosevelt je napisal komentar na traparije, ki jih že več kot pol stoletja zganjate nad RKC, še preden smo se rodili.
Pravi pa takole: Bati se moramo sebe in ne drugih! Imel je prekleto prav in mu po vseh grozodejstvih ameriških in slovenskih oblastnikov, seveda verjamem tudi sam. Ker pa je Bled svetovno znan, objavljam njegovo misel v še nekaj jezikih:

Dragi moj Neugnani, si se kar sam ugnal !!
Niti citiranje v več kot 30 jezikih ti ni pomagalo, da bi razumel stavek, ki ga navajaš. Enkrat za vselej si zapomni. To kar navajaš se prevede: BATI NAM SE JE LE STRAHU SAMEGA. Torej je traparija tvoj prevod. In, pazi, izrekel si da verjameš v nekaj kar očitno ne poznaš po njegovem bistvu - in to je bistvo vere.
Upam, da s tem znanjem jezikov ne delaš v blejskem turizmu.
deblo sporočil: 3.339
[#45289] 05.02.07 18:30
Odgovori   +    0
Cerkev na B. otoku naj prevzame v last in upravljanje Turistično društvo Bled, pa bo mir. Tale cerkveni kader se pa že malo pretirano napihuje!
anon-5853 sporočil: 55
[#45313] 05.02.07 19:51
Odgovori   +    0
Le kako naj človek verjame v vsemogočnost boga, če niti tega ni sposoben urediti, da bi opeke iz njegovega hrama ne padale na glave mimoidočih.
anon-15715 sporočil: 6.084
[#45314] 05.02.07 19:54 · odgovor na: anon-5853 (#45313)
Odgovori   +    0
Kako ni sposoben, a je komu padla ?

lp
anon-36971 sporočil: 8.543
[#45316] 05.02.07 19:56 · odgovor na: anon-5853 (#45313)
Odgovori   +    0

XTEHN1 je napisal(a):
Le kako naj človek verjame v vsemogočnost boga, če niti tega ni sposoben urediti, da bi opeke iz njegovega hrama ne padale na glave mimoidočih.
 
kdo pa pravi, da je v njegov interesu, da "opeke ne bi padale iz njegovega hrama"? vsaj domnevno :))
mimoidoci sporočil: 6.001
[#45319] 05.02.07 20:02 · odgovor na: anon-5853 (#45313)
Odgovori   +    0

XTEHN1 je napisal(a):
Le kako naj človek verjame v vsemogočnost boga, če niti tega ni sposoben urediti, da bi opeke iz njegovega hrama ne padale na glave mimoidočih.
 
Joj a veš da res.................., zadnje cajte........, ma se niti ne spomnem dobr......, se mi zdi da sem šu na nedelski izlet,........ na Bled.......se mi zdi.........
anon-17372 sporočil: 6.680
[#45320] 05.02.07 20:04 · odgovor na: mimoidoci (#45319)
Odgovori   +    0

mimoidoci je napisal(a):


Joj a veš da res.................., zadnje cajte........, ma se niti ne spomnem dobr......, se mi zdi da sem šu na nedelski izlet,........ na Bled.......se mi zdi.........

a nisi rekel, da gres na bohinj :)
anon-26398 sporočil: 186
[#45337] 05.02.07 21:30 · odgovor na: anon-48261 (#45265)
Odgovori   +    0

Neugnani je napisal(a):
Dragi moji sovražniki Bleda in RKC.
Gospod Franklin Delano Roosevelt je napisal komentar na traparije, ki jih že več kot pol stoletja zganjate nad RKC, še preden smo se rodili.
Pravi pa takole: Bati se moramo sebe in ne drugih!
Dragi Drago,

Sedaj ko nisi vec zupan, bi si lahko vzel cas za obisk kake osnovne sole, kjer bi se lahko od ucencev naucil vsaj osnove anglescine, namesto da mucis nas svojimi pateticnimi poskusi potvarjanja besed ljudi kot je FDR.

Poleg tega, se citat glasi:

I am certain that my fellow Americans expect that on my induction into the Presidency I will address them with a candor and a decision which the present situation of our people impel. This is preeminently the time to speak the truth, the whole truth, frankly and boldly. Nor need we shrink from honestly facing conditions in our country today. This great Nation will endure as it has endured, will revive and will prosper. So, first of all, let me assert my firm belief that the only thing we have to fear is fear itself —nameless, unreasoning, unjustified terror which paralyzes needed efforts to convert retreat into advance. In every dark hour of our national life a leadership of frankness and vigor has met with that understanding and support of the people themselves which is essential to victory. I am convinced that you will again give that support to leadership in these critical days.

in si torej se celo anglesko verzijo zaj***.
anon-49373 sporočil: 5.712
[#45355] 05.02.07 22:46 · odgovor na: anon-5853 (#45313)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-49373 05.02.2007 22:48
  pri pobiranju vstopnine ne izbiramo sredstva - ekonom 
anon-87805 sporočil: 1.008
[#45422] 06.02.07 07:58 · odgovor na: anon-15715 (#45314)
Odgovori   +    0

Dudek je napisal(a):
Kako ni sposoben, a je komu padla ?

lp

Padla je, padla opeka na glavo najprej našim sodiščem, ki so biser Slovenije kar tako podarili farjem. Potem je padla opeka na glavo prejšnji, sploh pa zdajšnj vladi, ki klečeplazno ponuja kleru tisto kar si želijo in še več. Ste si ogledali odnos blejskega farja do javnosti in njegovo odrivanje in pokrivanje kamere. Tako se obnašajo kriminalci, da se zakrivajo pred kamerami, ne pa kulturen, razgledan in bogaboječ fajmštr. Se mogoče boji, da bi ga katera prepoznala? Se zavedate v kakšno obdobje vstopamo? Kje bomo lahko hodili, kje se bomo lahko vsedli, v katero bolnico bomo smeli iti, kajti povsod so se že vrinili in kmalu bo vse njihovo.

Čakam še, da bo Bručan podelil koncesijo za ginekološko ambulanto farju(menda so tudi zdravniki). To bi bil pa višek!!

Strani: 1