Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Makedonija: Zdaj prihaja naš čas

Strani: 1

anon-28836 sporočil: 3.657
[#38582] 17.01.07 01:21 · odgovor na: anon-91864 (#38532)
Odgovori   +    0
Bravo Darko! 

Naucil si anonimneza vsaj delati presledke v tekstu.  S tem bo pocasi skrajsal ponavljajoce se prispevke o Marsovcih.

LP MMM

P.S.  Bold je ze prej znal uporabljati!
anon-1670 sporočil: 14.712
[#38594] 17.01.07 02:45
Odgovori   +    0
Shaman zakaj se ne izseliš v Makedonijo, če je tako oh in sploh.

Še bolje pa, da se izseliš na Kosovo ali pa še bolje kar v Albanijo, kjer je praktično ničelna stopnja davka, ker itak vsi vse delajo na črno.

Lp
anon-9939 sporočil: 17.846
[#38616] 17.01.07 08:16 · odgovor na: anon-91864 (#38611)
Odgovori   +    0
Shaman, kritiziraš "marsovce" a iz tvojega pisanja veje sam egalitarizem, da bog varuj. Nismo enaki. Pred zakonom že, a sicer ne. To, da v Sloveniji ni navade, da se zaslužnim dvigujejo spomeniki (razen Cankarjem in Prešernom) prej priča o stanju duha kot o čemerkoli drugem.

Kakor koli, če česar primanjkuje v Sloveniji je to "glamour", je to "zvezdništvo" (od tog egalitarizem, saj se vsak dosežek takoj potlači v drek vsakodnevnih majhnih dosežkov, češ "saj to zna vsak študent"). Ali, če kdo predlaga kakšen dober projekt se takoj postavi vprašanje "ok, kdo bo pa zdaj to naredil", kakor da sem in tja ravno ta namen (to narediti) nima že predlagatelj sam.

Od tod tudi vsa sranja okrog tki. "javnega naročanja" itn. Še daleč, daleč bo treba potovati, da bi se prispelo v deželo brez zavisti, brez, če hočeš, marsovskega kompleksa.

Zatorej, če kritiziraš osebe, ki na svojem področju dela zagotovo so nekaj naredili in so znani (da jih ti, anonimous ignoramus ne poznaš je prej tvoj lasten problem) jih vsaj kritiziraj za zadeve, ki so JIH storili.

Lep dan še naprej!

D.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#38640] 17.01.07 09:08 · odgovor na: anon-91864 (#38634)
Odgovori   +    0
Vidiš kako diskusija lepo teče, kot reka. In se le da marsikaj novega naučiti. Tole z editiranjem teksta je le morda prva reč.

A zagotovo ne zadnja.

Denimo, v preizkus tvojih tez ti ponujam misel, da tudi pri pojmu "biti znan" obstaja stopnjevitost. Nekdo je "znan" le v lastni družini. Nekdo v soseščini in morda še v delovni skupini. Nekdo v krajevni skupnosti i/ali celotnem podjetju in še kaki drugi skupini sošolcev, itn.

To, da je kdo znan dobremu delu Slovenk in Slovencev (npr. MM) je pomembno v svetovnih razmerjih toliko kolikor je pač pomembna Slovenija. Jasno je, da je lažje postati znan s kakim destruktivnim dejanjem (npr. kdo ni slišal za Tima McVeigha ali za Osamo Bin Ladna?).

S konstruktivnimi ali kreativnimi na drugačen način (zakaj sta oba, tako Tim McVeigh in Bin Laden zagotovo bila izjemno kreativna v destrukciji) je drgače, saj uspeh enega je danes zelo odvisen od sodelovanja širše množice.

In, če naj bo EDEN znan in uspešen je skoraj nujno, da je pri njegovem uspehu sodelovalo kar precej drugih, manj znanih. Ja, ta del uspeha enega jim pritiče, toda to še ni razlog za zvezdništvo množice (egalitarizem, ker zvezdništvo množice je oxymoron, ki se ga da izenačiti le s tem, da pač potem NIHČE ne iztopa).

Če naj bo družba uspešna naj ima zvezde in vzore. Naj se mladi imajo na koga navezati, naj imajo vzore ne le pri TV zvezdah in BB debilih, temveč pri (domačih in tujih) znanstvenikih, inženirjih, uspešnih podjetnikih, ZAGNANIH oseb, ki ne jebejo živo silo, ki jim na vsakem koraku pač meče polena pod noge.

Ajt.

D.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#38662] 17.01.07 09:35 · odgovor na: anon-91864 (#38646)
Odgovori   +    0
Vsak se "zoper nerazumevanje okolja" bojuje na svoj lasten način. Nekdo tako, da to okolje skuša poučevati (kar je velikokrat metanje biserov pred svinje, toda nikoli povsem zaman), nekdo tako, da se z okoljem skrega, nekdo tako, da zgolj molči in dela svoje in se z okoljem niti ne ukvarja. Nekdo pa na vsa tri načina (in še na kakšen), pač odvisno od časa.

Toda, konkretnega S56A-jevega obnašanja in pisanja nisem imel namena komentirat.

Gre zgolj za to, da so moje pripombe in dognanja moja osebna, ki temeljijo pač na 16-letnem bivanju v Sloveniji med Slovenci (in Slovenkami.. :), ter na tem, da imam TO možnost primerjati z drugimi okolji, ki se NE BOJIJO tujega uspeha in se ga ne sramujejo (ja, to je prava beseda) pohvaliti, povzdigniti in na tak način pokazati, da "med nami" so ljudje in osebe, ki so, torej, posebni v tem, da so predvsem drugačni. Drugačni v kreativnosti.

Nazaj k slovenskemu egalitarizmu. Mar ni viden povsod? Od izbrisanih, od Strojanov, od tlačenja zvezd v blato (ja, tudi Boscarola bi potlačili, če bi še dlje in več govoril), od tega, da je celo gradbena zakonodaja takšna, da ti nek lokalni debil predpisuje obliko, naklon in barvo strehe (da bodo ja hiše kar se da čim bolj podobne druga drugi), itn.

Zoper to ni zdravila. Vsaj ne hitrega in vsaj ne tako učinkovitega, kot bi si kdo želel.

Eno je zamenjati družbeno-politični sistem (socializem-komunizem za kapitalizem), drugo pa je egalitarizem dvigniti na tisto raven, da se dojame, da ni sramota in ni izguba dostojanstva pohvaliti in nagraditi uspešnost (če le gre za uspešnost in ne le za navadno grebatorstvo).

Mah, še preveč sem pisal.

D.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#38732] 17.01.07 10:36 · odgovor na: anon-91864 (#38706)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-9939 17.01.2007 10:37
O vsem se, torej, strinjava, razen, da zame "to" (ta egalitarizem) ni podaljšanje komunizma ali socializma.

Enačenje slovenskega (endemičnega?!) egalitarizma z komunizmom ustvari izjemno popačeno sliko, saj se ima občutek, da se zoper egalitarizem lahko uporabijo enake metode in sredstva "boja" kot se je uporabil zoper komunizem.

NIČ BOLJ napačnega nebi bilo, kot, če se bi sklepalo tako.

RAVNO ZATO ne uspe klasična slovenska delitev na leve in desne preseči zatohlost egalitarizma v katerega sta potopljeni OBE polovici volilnega telesa.

Desna (domnevno protikomunistično ali domnevno klerikalna oz. post-domobranska) stran skuša s klasičnim antikomunizmom utemeljevati "svoj prav". Toda, antikomunizem je orodje za bojevanje zoper komunizem, ne pa zoper egalitarizem, za katerega sem zatrdil, da je DRUGAČEN. Le v določenih pojavnih oblikah podoben socializmu - komunizmu, toda vsebinsko drugačen.

Obratno, leva (domnevno liberalna, v slovenskih okoliščinah to navadno pomeni protiklerikalna in post-partizanska) stran pa "svoj prav" utemeljuje LE na NOBu (torej narodni osvoboditvi in združitvi) in na podmeni, da pač "tadesnim" enostavno ni za zaupati, če še šakom in kapom mečejo denar in nepremičnine cerkvi.

Evola, to je slika slovenskega političnega prostora. Ne eni ne drugi nista zagovorniki OSVOBODITVE kreativnih potencialov posameznika.

Za "povprečnega slovenca" je višek svobode, če lahko prečka cesto na rdeči luči, če lahko zataji kakšen prihodek pred davkarijo, če naredi kako črno gradnjo (do pridobitve hišne številke je še upošteval gradbeno zakonodajo, kasneje ko jebe, zato smo tudi fasali ta neumni popis nepremičnin), če, torej, pravzaprav na drobno krši zakone (mimogrede, Strojanom pa zavida, ko počno enako in vsakodnevno in se ne zmenijo ne za kastrirano policijo ne za impotentna sodišča).

RESNIČNA SVOBODA pa je v glavi. Ko človek preišče "kaj vse bi lahko storil a nisem" in se niti za hip ne vpraša, da so omejitve bile za kreativno udejstvovanje le v njegovi lastni glavi.

Da ne bom (zopet) predolg. Ja, okolje bolj utesnjuje kot zakoni in to je tisto kar egalitarizem (raz)loči od komunizma.

Kako pa razpiti odpor in zavračanje okolja pa je cela znanost. Žal pa je Slovenija s izbrisom in v Ambrusu pokazala urbi & orbi, da tudi uradništvo boleha z enako egalitaristično miselnostjo kot navadni slovenski redneck.

Le, da so v ZDA rednecki pravioma predmet posmeha, pri nas pa so mainstream.

D.
anon-28836 sporočil: 3.657
[#38751] 17.01.07 11:03 · odgovor na: anon-9939 (#38732)
Odgovori   +    0
LP Shaman LP Shaman, jaz z veseljem spajkam elektronska vezja toda v zivljenju sem sse dokoncal magisterij znanosti, vse raziskave za doktorat, a pred tem bil tehnicni direktor racunalniskega podjetja z 2.000 ljudi. 

Malo li je?  Nije srpski cutati (oba citata sta v izvirniku).

Ostaj mi anonimen...

LP MMM S56A
ALKOkola sporočil: 310
[#38786] 17.01.07 11:33
Odgovori   +    0
Samo kako hitro bo prišel ta vaš čas, to je vprašanje!?!
anon-109545 sporočil: 1
[#38800] 17.01.07 12:09
Odgovori   +    0
Vi samo volite Janšo in Bajuka i boste vidli kam bomo prišli... V srednji vek, kjer so bosta fevdalca Janša in Bajuk, mi pa kmetje! No saj že je tako...Meni tudi ni jasno kako lahko Makedonija živi z 12% davkom, naša "razvita" in "ekonomsko močna" Slovenija pa ne more z 20% davkom! No pa smo res Slovenci kmetje, saj nas lahko vsi zavajajo in izkoriščajo! Sramota!
anon-107039 sporočil: 40
[#38860] 17.01.07 14:21 · odgovor na: anon-9939 (#38662)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):

Gre zgolj za to, da so moje pripombe in dognanja moja osebna, ki temeljijo pač na 16-letnem bivanju v Sloveniji med Slovenci (in Slovenkami.. :), ter na tem, da imam TO možnost primerjati z drugimi okolji, ki se NE BOJIJO tujega uspeha in se ga ne sramujejo (ja, to je prava beseda) pohvaliti, povzdigniti in na tak način pokazati, da "med nami" so ljudje in osebe, ki so, torej, posebni v tem, da so predvsem drugačni. Drugačni v kreativnosti.

Nazaj k slovenskemu egalitarizmu. Mar ni viden povsod? Od izbrisanih, od Strojanov, od tlačenja zvezd v blato (ja, tudi Boscarola bi potlačili, če bi še dlje in več govoril), od tega, da je celo gradbena zakonodaja takšna, da ti nek lokalni debil predpisuje obliko, naklon in barvo strehe (da bodo ja hiše kar se da čim bolj podobne druga drugi), itn.

D.
 Kdo v Sloveniji se sramuje tujega uspeha? Jaz recimo, vedno povem svojim kolegom, kaj vse slovenska pamet in podjetnost ponuja svetu, od Boscarolovih letal do Akrapovičevih izpušnih cevi, briških vin, kraškega pršuta, lipicancev in zdraviliškega turizma, kolesarjem prijazno Prekmurje in dolenjsko gostoljubnost, kanček alpskega sveta s skakalnico velikanko, pa še delček morja in dostop iz Ljubljane do vseh krajev v manj kot dveh urah. Žalosti me, da sploh kdo lahko prodaja po svetu ideje o egoizmu (egalitarizem =nazor, da so ljudje enaki, enakopravni) Slovencev, saj poznam veliko tujcev, ki se jim je Slovenija priljubila prav zradi občutka domačnosti.  Tudi izbrisani in cigani so največkrat sami krivi za svoje trenutno socialno stanje, res pa je, da bi bilo tu potrebno preveriti vsak primer posebej. Kar pa se tiče krajinskega urejanja, je pa po mojem Slovenija  ena od držav, kjer so dovoljene prav vse neumnosti v arhitekturi, namesto, da bi ohranili tradicionalno obliko gradbeništva  z vsemi inovacijami, ki jih za sab prinaša napredek. Za konec, sem proti egalitarizmu, ampak naj vsak dobi toliko kot naredi, vendar pa tako velika skupnost kot je država potrebuje določena sredstva za delovanje, zato naj vsak tudi prispeva procentualno enako v državno malho (EDS = 14%). Seveda bo za skupni žakelj to kdaj premalo, ampak naj najprej sebi ukinejo vse bonuse, potem pa še davkoplačevalcem.

Tale je pa že predolga, B
anon-9939 sporočil: 17.846
[#38863] 17.01.07 14:26 · odgovor na: anon-107039 (#38860)
Odgovori   +    0
Zares si pokazal, da nisi dojel kaj sem imel v mislih, ko sem omenjal "egalitarizem". Povsem jasno je, da smo vsi pred zakonom enaki. A se tukaj tudi vsa enakost neha.

Nismo enaki niti po premoženju, niti po sposobnostih, niti po sorodstvenih ali prijateljskih vezah, nismo enaki tudi po višini, teži, barvi las, številki čevlja, itn, itn.

Vse to po vem si "nismo enaki" nas naredi enkratne in neponovljive ter v večji in manjši meri izstopajoče iz množice povprečja (ja, pa čeprav vsak s svojo različnostjo sodeluje pri izdelavi "povprečja").

Tisto čemur je treba nasprotovati je ukalupljenost ne pa enakost pred zakonom.

LP
D.
XVISO sporočil: 1.518
[#38881] 17.01.07 15:00
Odgovori   +    0
Pero222 si moreš mislit idioti od Dancev imajo celo 25% stopnjo, kakšni kreteni, kako zaostali,... Ti pero si res mentalno prizadet.
anon-107039 sporočil: 40
[#38909] 17.01.07 15:41 · odgovor na: anon-9939 (#38863)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-107039 17.01.2007 15:43

0219K21 je napisal(a):
Zares si pokazal, da nisi dojel kaj sem imel v mislih, ko sem omenjal "egalitarizem". Povsem jasno je, da smo vsi pred zakonom enaki. A se tukaj tudi vsa enakost neha.

Nismo enaki niti po premoženju, niti po sposobnostih, niti po sorodstvenih ali prijateljskih vezah, nismo enaki tudi po višini, teži, barvi las, številki čevlja, itn, itn.

Vse to po vem si "nismo enaki" nas naredi enkratne in neponovljive ter v večji in manjši meri izstopajoče iz množice povprečja (ja, pa čeprav vsak s svojo različnostjo sodeluje pri izdelavi "povprečja").

Tisto čemur je treba nasprotovati je ukalupljenost ne pa enakost pred zakonom.

LP
D.
 
Težko dojamem, če se ne ujema s tekstom. A potem si mislil egalitarizem, da smo vsi enako proti izbrisanim in ciganom, ali da smo vsi cigani in izbrisani. Pa še nekaj, tudi pred zakonom nismo vsi enaki. Ko mene ustavi policaj, mi napiše mandatko in če jo ne plačam, mi odtrgajo od dohodka, pri ciganih pa tega ni, saj kljub temu, da imajo dohodek (socilano pomoč) se jim to ne šteje za dohodek. Potem naj jim dajo hrano in obleka namesto denarja, to je pomoč, ne pa denar.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#38919] 17.01.07 15:51 · odgovor na: anon-107039 (#38909)
Odgovori   +    0
Enakost pred zakonom je točno to. Pred zakonom. Ne obstaja "trojček", npr, ti, Strojani in zakon, kjer boš ti kazal prstom na Strojane, ko zakon po tvoji laični presoji česa naredi, ne naredi ali izpusti. In obratno, skrbeti moraš za to, da je tvoje početje v skladu z zakonom.

D.
anon-85410 sporočil: 86
[#38971] 17.01.07 17:14
Odgovori   +    0
Ja gospoda draga mi imamo pa aparat kateri je podoben nemškemu samo,da je nemcev 80 milionov,nas pa usrana dva,ali nek se živi "otmeno",hvala mi smo poden se pa kurčimo na vsakem koraku,podrl se bomo pa doma kot stara gajba.Važno,da na zunaj dobro izgleda.Smo kot embalaža slabega izdelka.
anon-86118 sporočil: 11
[#38993] 17.01.07 18:11
Odgovori   +    0
Tovariša Shaman in Pero222 kar izvolita v Makedonijo in invenstirajta tam. Še bolje tja se preselita in zaprosta za državljanstvo. Pa bosta videla!!!! Lani jeseni sem bil v Makedoniji, ko sem zvedel za njihov družbeni bruto prirastek me je skoraj kap. Oni enostavno nič ne delajo. Investicijo so samo tuje in še to navidezne-cilj nekaj investirat zadevo izmovzat in zbežat. Podkupovanje na vsakem koraku. Mafija da ne govorim. Dobiš kar hočeš in za nizko ceno. Davka skoraj nihče ne odvaja. Privat trgovina na črno /uradno vse prodaja davka pa državi ne odvaja. Z znižanjem davka bo tako saj nekaj pricurjalo v državni proračun. Zdravstvo in pokojninko reformo si enostavno ne znajo predstavljati, ker tega tam skoraj ni. ITD.......Da ne dovgovezim Ljudje pojdite malo ven pa boste videli, da pri nas vendarle ni vse zanič, kot to nekateri pišete.
anon-13926 sporočil: 639
[#38998] 17.01.07 18:41 · odgovor na: anon-86118 (#38993)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-13926 17.01.2007 18:44
Ne sekiraj se. Shamanu so marsovci ugrabili ženo, sedaj pa ves paranoičen sedi za računalnikom in na dan napiše za tanjšo knjigo identičnih prispevkov o marsovcih in njihovi deželi Butalistan. Z drugimi besedami, shamanovih komentarjev ni treba brati, saj že vnaprej veš, da pač zopet napoveduje vojno Marsu (včasih za hec pogledam v kateri vrstici se prvič pojavi marsovec). On bo pomoje videl in slišal marsovce tudi ko si bo zatisnil oči in ušesa.

Na tem mestu se shamanu tudi že vnaprej zahvaljujem za eno zvezdico in etiketo marsovec iz butalistana (upam, da ti vsaj to daje neko zadovoljstvo :=) ).
anon-36971 sporočil: 8.543
[#39005] 17.01.07 19:09 · odgovor na: anon-13926 (#38998)
Odgovori   +    0

0731SM1 je napisal(a):
Ne sekiraj se. Shamanu so marsovci ugrabili ženo , sedaj pa ves paranoičen sedi za računalnikom in na dan napiše za tanjšo knjigo identičnih prispevkov o marsovcih in njihovi deželi Butalistan. Z drugimi besedami, shamanovih komentarjev ni treba brati, saj že vnaprej veš, da pač zopet napoveduje vojno Marsu (včasih za hec pogledam v kateri vrstici se prvič pojavi marsovec). On bo pomoje videl in slišal marsovce tudi ko si bo zatisnil oči in ušesa.

Na tem mestu se shamanu tudi že vnaprej zahvaljujem za eno zvezdico in etiketo marsovec iz butalistana (upam, da ti vsaj to daje neko zadovoljstvo :=) ).
koliko zahtevajo, da mu je ne vrnejo nazaj?
anon-106422 sporočil: 139
[#39006] 17.01.07 19:11 · odgovor na: anon-9939 (#38732)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):

Kako pa razpiti odpor in zavračanje okolja pa je cela znanost. Žal pa je Slovenija s izbrisom in v Ambrusu pokazala urbi & orbi, da tudi uradništvo boleha z enako egalitaristično miselnostjo kot navadni slovenski redneck.

Le, da so v ZDA rednecki pravioma predmet posmeha, pri nas pa so mainstream.

D.
Zakaj meniš, da so stereotipni uradniki v ZDA predmet posmeha, pri nas pa ta isti "ta glavni"? Me res zanima, kdo se upa v Ameriki zajebavti z IRS !
anon-53484 sporočil: 29
[#39027] 17.01.07 21:25
Odgovori   +    0
brez dela ni jela
anon-13926 sporočil: 639
[#39188] 18.01.07 10:34 · odgovor na: anon-91864 (#39008)
Odgovori   +    0
Jaz gotovo nisem rekel, da je vse krasno v tej državi. Samo komentiram tvojo obsedenost z marsovčki. Meni se zdijo npr. enako škodljivi tudi klerikalci, pa še kdo bi se našel. Da ne bo pomote: velikokrat se strinjam s tabo, samo mi gre pa na k**** eno zagrenjeno udrihanje po neki kvazi-skupini in miselnost, da če bi le-te postavili pred steno, bi pa doživeli Shamanovo utopijo.

P.S.: Gre ti na bolje. Marsovci šele v 14. vrstici :D
anon-28836 sporočil: 3.657
[#39453] 18.01.07 21:13 · odgovor na: anon-91864 (#39285)
Odgovori   +    0
: Pubeci - na forumu figurira recimo 500 tem, jaz berem 20, oglašam se pa v zvezi z recimo tremi vsbinskim skupinami. Logično je, da se vam potem zdi, da težim vedno na iste teme.

Vedno ponavljas deformacijo druzbe v socijalizmu, ki se, zal, ne da otpraviti cez nocc.  Lepo bi bilo, ce bi se razvila v Skandinavski model cez kaksne tri generacije.  Edino upam, da ne bo isla po nasilni Ameriski poti...

LP MMM

Strani: 1