Zasebnost

Strani: 1

anon-29426 sporočil: 7
[#36340] 12.01.07 07:31
Odgovori   +    0
Kot dodatno pojasnilo: Življensko zavarovanje plačujem 6 let, po 51 EUR. Zadnje leto mi je zavarovalnica obračunala donos pod 2% na leto. Ko sem si naredil izračun koliko vplačujem mesečno sedaj in koliko bom dobil mesečne rente sem ugotovil da življensko zavarovanje vsekakor ni varčevanje ampak je samo zavarovanje. Tega se zavedajte! Vplačali boste namreč več, kot pa boste dobili ven, razen, če boste v pokoju živeli več kot 20 let ob predpostavki da ste bili denimo 25 let zavarovani.
Predlagam, da si naredite kalkulacijo, ki jo ponujana naša vodilna zavarovalnica na svojih WWW straneh.
XMAKO3 sporočil: 1
[#36466] 12.01.07 10:22
Odgovori   +    0
Se strinjam z Lukec1. Večje obresti dobiš na marsikateri banki če imaš varčevalni račun. Prednost tega računa je še da lahko prideš do denarja kadar koli - vsaj do večine denarja pri zavarovalnici pa šele po preteku obdobja za katero si sklenil življenjsko zavarovanje. Osebno sam varčujem v skladih, kjer so donosi višji.
anon-73965 sporočil: 9
[#36726] 12.01.07 19:19 · odgovor na: anon-29426 (#36340)
Odgovori   +    0
Lukec, saj ne gre celih 51eur v "fond" za rento. Tisti del, ki je namenjen zavarovanju skrbi za varnost in je placljiv. Sklepam da imas 100% zajemceno zavarovalno vsoto za primer smrti, docim sodobni prodkuti pa puscajo ta razpon med 30 in 200 %. Vecja fleksibilnost in polica ki je vezana na vzajemni sklad dolocenega ponudnika pa naredi nalozbo varno in teoreticno bolj donosno. Vsak posameznik ima svoje zahteve, pa vendarle - ce mislis da si prezavarovan je moje skromno mnenje tako da od viška ne boli glava docim od manjka pa!


In lep pozdrav


Matej Z.
prerok sporočil: 3.248
[#36929] 13.01.07 21:08 · odgovor na: XMAKO3 (#36466)
Odgovori   +    0
Mislim, da si zgrešil temo. Tema ni varčevanje ampak zavarovanje. Kateri sklad da upravičencu dogovorjeno zavarovalno vsoto v primeru smrti? Zavarovalnica da, tudi če je vrednost rentnega, ali varčevalnega, ali skladanega dela nula-komma-nula-josef.

Naučimo se vendar razlikovati zavarovanja od varčevanja.

Evo še disklejmer: sam imam solidno zavarovalno rentno polico. Če bom imel res veliko srečo in prijazno zavarovalnico, bom ob koncu zavarovalne dobe ven dobil nekaj % manj kot realno vrednost vplačanega (vsa inflacija zajeta). Pa se nič ne vznemirjam. Sem se pač zavaroval. Amen.
Varčujem pa s skladi, papirji, pa še kaj se najde.
jeanmark sporočil: 2.903
[#36934] 13.01.07 22:00 · odgovor na: prerok (#36929)
Odgovori   +    0

prerok je napisal(a):
Evo še disklejmer: sam imam solidno zavarovalno rentno polico. Če bom imel res veliko srečo in prijazno zavarovalnico, bom ob koncu zavarovalne dobe ven dobil nekaj % manj kot realno vrednost vplačanega (vsa inflacija zajeta). Pa se nič ne vznemirjam. Sem se pač zavaroval. Amen.
Varčujem pa s skladi, papirji, pa še kaj se najde.

Jaz imam tudi solidno zavarovalno polico. Nikoli ne bom dobil ve nič. Če bo prišlo do (ne)ljubega dogodka, bodo pokasirali moji bližnji. Če pa dočakam zavarovalno dobo, se bom pa lahko ponovno zavaroval.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#36939] 13.01.07 22:25 · odgovor na: jeanmark (#36934)
Odgovori   +    0
Kaj pa, če neljubi dogodek ni takšne narave, da bi kasirali bližnji temveč takšne, ki te priklene za voziček ali postljo?

Po moje je pametno pomisliti na vse možnosti. In se zavarovati življensko in nezgodno, pa še na takšen način, kjer se vsota ob doživetju izplača v enem kosu.

D.

p: imam
anon-49373 sporočil: 5.712
[#36942] 13.01.07 22:32
Odgovori   +    0
čez 15 let bodo tako vse te zbiralnice propadle, ker bodo od tajkunov okradene (vir: bbc maj 2006)
jeanmark sporočil: 2.903
[#36956] 14.01.07 00:40 · odgovor na: anon-9939 (#36939)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):
Kaj pa, če neljubi dogodek ni takšne narave, da bi kasirali bližnji temveč takšne, ki te priklene za voziček ali postljo?

Po moje je pametno pomisliti na vse možnosti. In se zavarovati življensko in nezgodno, pa še na takšen način, kjer se vsota ob doživetju izplača v enem kosu.



Za tiste primere imam pa še drugo.
To, če se ob doživetju izplača pač ni zavarovanje, ampak varčevanje, tipično v okviru zavarovanja dokaj bedno. No ja, s prihodom polic vezanih na sklade se je to malce spremenilo.

Bi pa težko rekel, da je tako za primer smrti, kot za primer invalidnosti, enaka zavarovalna vsota tista optimalna izbira. In potem še ista za dodatek k penziji (kar si večina predstavlja da bo počela z izplačilom ob doživetju).

Sicer pa, če bo vse po sreči, se bom kmalu ukvarjal z kind of izobraževanjem zavarovalničarjev :-))))
prerok sporočil: 3.248
[#37139] 14.01.07 22:21 · odgovor na: jeanmark (#36956)
Odgovori   +    0
Ja, sem hotel vzeti čisto zavarovanje, pa je za isto zavarovalno vsoto tako svinjsko dražje od teh raznih skladanih kombinacij, da sem pač pristal na varčevalni kombinaciji.
anon-109018 sporočil: 25
[#38749] 17.01.07 11:00
Odgovori   +    0
Itak da se ne splača, ker na koncu dobiš ven približno toliko kot si vplačal, samo da je to 20 let kasneje in je vredno pol manj (inflacija pa to), vmes imaš pa kao zavarovanje zastonj, ampak v bistvu, če vkalkuliraš inflacijo in nikakršne obresti je v bistvu ZELO drago. Edino korist tu ima zavarovalnica, ki jo na veliko kreditiraš. Splača se edino kakšno naložbeno življensko zavarovanje pa še to na maximalno 10 let, da lahko pol v primeru padca vrednosti sklada, podaljšaš in dvigneš denar kasneje ob bolj ugodnem tečaju. Če vzameš na več kot 10 let pa ti izplačajo da dan doživetja pa tudi če je takrat rekordno nizka vrednost sklada. Nekaj za razmislit ;)
anon-27449 sporočil: 1.610
[#38879] 17.01.07 14:55 · odgovor na: anon-109018 (#38749)
Odgovori   +    0

AtaStrumf je napisal(a):
Itak da se ne splača, ker na koncu dobiš ven približno toliko kot si vplačal, samo da je to 20 let kasneje in je vredno pol manj (inflacija pa to), vmes imaš pa kao zavarovanje zastonj, ampak v bistvu, če vkalkuliraš inflacijo in nikakršne obresti je v bistvu ZELO drago. Edino korist tu ima zavarovalnica, ki jo na veliko kreditiraš. Splača se edino kakšno naložbeno življensko zavarovanje pa še to na maximalno 10 let, da lahko pol v primeru padca vrednosti sklada, podaljšaš in dvigneš denar kasneje ob bolj ugodnem tečaju. Če vzameš na več kot 10 let pa ti izplačajo da dan doživetja pa tudi če je takrat rekordno nizka vrednost sklada. Nekaj za razmislit ;)
 
in to je za pop*... kaj bomo sedaj celo plačo dal v "plasmaje"... za na "stara" leta...  pa rente, pa zavarovanje, pa nezgodno, pa smrtno,...

Kaj pa življenje sedaj ..   CARPE DIEM ?

In če nas rukne na oni svet naj kasirajo najbližji ? Ja, fino.. ampak mene ne bo več :-)


Torej, "nalaganje" v meji normale...
anon-22320 sporočil: 3
[#39500] 18.01.07 23:39
Odgovori   +    0
Prednost življenskega zavarovanja (tudi lahko z možnostjo rentnega izplačila) je v tem, če gledaš bolj kot na sebe na svoje potomce v primeru predčasne smrti, saj zavarovalnica krije s celotno zavarovalno vsoto, ne glede na število vplačanih letnih premij. Pri varčevanju v skladu ali banki pa potomcem prepustiš le vplačane premije in dobiček.

Strani: 1