Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Fakin bo krčil pravice za bogatejše zdravstvo

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.405
[#427769] 10.02.09 23:10
Odgovori   +    0
Da bodo lahko plačevali 18.000 EUR plače barabinom zdravniškim, bodo sedaj stisnili vse zaposlene. Temu se v pravnih državah (kar Slovenija očitno ni) reče kriminal, klientalizem in korupcija. Velja pa za skrajno zavrženo dejanje. Pri nas se pa takšnim ploska.
babi2 sporočil: 3.480
[#427775] 10.02.09 23:13
Odgovori   +    1
Prvo se naj g. Fakin in g. Miklavčič lotita zdravstvenih ustanov, postavita normative dela, uprave le-teh spremeniti organizacijo dela, izločiti visoke marže pri posrednikih za zdravila, sanitetni material...najbolje bi bilo nabavljati to direktno preko centralne lekarne ali podobno. Vsi posredniki živijo na veliki nogi, kradejo čas zdravnikom in posredno pacientom, preveč jih je in imajo previsoke marže. Toda to je že poseg v lobije in najlažje je vzeti množici, ki dela in plačuje prispevke, bolnim, ki si ne bodo upali na bolniško....Upam, da bodo predstavniki na skupščini dobro zastopali navadne ljudi, ki jim država samo jemlje in ne sprejeli predlaganih ukrepov, naj gospodje začnejo z reformami v zdravstvu...samo zagristi se je treba v to, kar si dolga leta nihče ne upa. Če so si BOGOVI v belem izborili plače, naj še delajo tako, da je bodo vredni...vsak cent šteje.
anon-190916 sporočil: 561
[#427800] 10.02.09 23:59
Odgovori   +    0
Kljub vsem zaželenim ukrepom pa pri ZZZS ostaja dejstvo, da je to zavarovalniški monopol v državni lasti in kot tak v sebi nima vgrajenjene težnje k gospodarnem trošenju virov. Zdravniški in farmacevtski lobi zato nima težkega dela pri uveljavljanju njihovih interesov na račun državne zavarovalnice. Edina terapija je odpiranje zavarovalniškega trga za zasebne zdravstvene zavarovalnice, katerim bo ZZZS le eden izmed konkurentov. V Nemčiji boljše razmerje med ceno in kvaliteto zdravstvenih storitev dosegajo predvsem z obstojem več kot sto različnih zasebnih zdravstvenih zavarovalnic. Te so sposobne doseči bistveno boljše pogoje tako pri zdravnikih kot pri farmacevtih. Ponudbo in primerjavo premij najdemo tukaj: www.krankenkassentar...assenliste
vizavi sporočil: 1.309
[#427831] 11.02.09 03:51
Odgovori   +    0
Koga stisniti za vrat? Fakina. On odloča kolk nas je lahko bolanih. Več v preventivo, več v zobe, v socializmu smo mel več od zavarovanja, zdaj so nam nemci pa avstrijci za zgled.
Tudi tu velja: enota 1 patria.
Ampak Fakin se ne upa navzgor pritisnt, raj kolo voz. Od njega ne bomo mel zavarovanci nič al pa minus.
hansi sporočil: 862
[#427843] 11.02.09 07:06
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: hansi 11.02.2009 07:10
Se je kdo vprašal, kakšni so stroški poslovanja zavoda? Ta državni zavod (drugi niso izjema) nima interesa poiskati notranjih rezerv. Vsak(a) uradnik(ca) v tej ustanovi želi svojo pisarno, da drugi nebi videli njegovega nedela. V službi se učijo, pišejo seminarske, diplomske naloge, da bodo z višjo izobrazbo lahko imeli še višjo plačo za svoje nedelo. Najprej je potrebno pomesti pred svojim pragom. Zavod bi lahko deloval tudi z precej manj zaposlenimi ljudmi, v manjših zgradbah (lahko oddajo del obstoječih v najem). Zavod potrebuje menedžerja, ki bo najprej optimiral stroške njihovega poslovanja in ne zdravnika-menedžerja, ki išče dodatne prihodke pri zavarovancih. Prvi varčevalni ukrep je torej potrebno izvesti na ZZZS.
skopusnik sporočil: 1.052
[#427848] 11.02.09 07:13 · odgovor na: hansi (#427843)
Odgovori   +    0
Bistveni žakelj brez dna je naše zdravstvo. Potrebno bi ga bilo v celoti razformirat, to pa je delo, vredno samega Herkula, ko je počistil Avgijev hlev.
anon-148804 sporočil: 1.218
[#427853] 11.02.09 07:33 · odgovor na: hansi (#427843)
Odgovori   +    1

ssmola je napisal(a):
.... Prvi varčevalni ukrep je torej potrebno izvesti na ZZZS.
 
turkda sporočil: 1.906
[#427859] 11.02.09 07:39
Odgovori   +    1
Banda javno-finančna!!!
anon-171201 sporočil: 121
[#427901] 11.02.09 08:37
Odgovori   +    0
G FAKIN
Sem čisto en navaden "penzelj",ki brez vas nič ne more.A bili ste včasih zraven zato zdaj nič ne morete.Vsi boste kradli nam.Vse kar je že napisano tudi drži. Kaj pa pregled stroškov ,ki vam jih bolnice, Z D zaračunavajo po pacientu.Bil sem na očesni tri dni -vse vrhunsko in dober izhod zame.Ko pa mi dajo račun-glej,pregled srca.Nikoli in nikdar noben ni meni pregledoval srca.Vi ste to plačali.Kaj šele če pomislim,koliko zavojev,injekcij in drugega materiala konča kdo ve kje in kako.Ali pa je stokrat preplačano,kot pri mesarjih-I. II. vrsta itd.Ne glede na to ,jaz sem "penzelj",ki drek meša,ampak VI vse to veste,vsi.Na vso srečo pa ni nikogar,ki bi to znal izsledit.Kaj šele "ti-nam-opravijo",če človek ni pri zavesti ali malo pod vročino. VI to veste.Samo vsak minister ,ki se je lotil svojega klana-dobi odpustnico.V glavnem nas ne bi bilo potrebno imeti strahu,a nas je.Kmalu bomo imeli en večji poseg v družini,pa bom spet malo kasnejše analize potem naredil.Hvala internetu,da kje lahko povemo svoje zgode in nezgode .Vsaj tu lahko upam,na ha.ha;Pravico!
anon-18790 sporočil: 289
[#427961] 11.02.09 09:23
Odgovori   +    0
za začetek bi bilo dovolj, da se preveri, koliko je bilo dejansko narjenega in koliko zaračunanega zavarovalnici. ne da te zobar, ki dela na koncesijo pošlje na privat rentgen, ki ga plačaš iz svojega žepa, potem pa na račun zavarovalnici piše slikanje tolko eur.....
anon-178775 sporočil: 2.193
[#428033] 11.02.09 10:09
Odgovori   +    0
Kaj pa to? Pri 58 letih sem imel operacijo na debelem črevesu, po 5 mesecih so miodrezali še nogo in sem šel po 5 mesecih bolniške delat (prostovoljno). Sosed si je pri 34 letih zlomil nogo in je že tri leta na bolniški. Zraven seveda dela na črno in ne plačuje davkov. Ali bi lahko zavod kaj prihrani oz. država zaslužila?
anon-129959 sporočil: 13.643
[#428221] 11.02.09 12:36
Odgovori   +    0
KRPA & ZAKRPA ? _ _ _ khm, kako bi že rekel njun "filmski prijatelj" Soprano ? _ _ _ ;-)))
anon-129959 sporočil: 13.643
[#428276] 11.02.09 13:14 · odgovor na: anon-171201 (#427901)
Odgovori   +    0
PRAVIŠ, DA FAKINI IN PODOBNI KRADEJO ? _ _ _ jah, tudi jaz imam takšen "občutek" !! _ _ _ ;-))
bigl sporočil: 18.363
[#428299] 11.02.09 13:41 · odgovor na: anon-171201 (#427901)
Odgovori   +    0

gorencelj je napisal(a):
G FAKIN Sem čisto en navaden "penzelj",ki brez vas nič ne more.A bili ste včasih zraven zato zdaj nič ne morete.Vsi boste kradli nam.Vse kar je že napisano tudi drži. Kaj pa pregled stroškov ,ki vam jih bolnice, Z D zaračunavajo po pacientu.Bil sem na očesni tri dni -vse vrhunsko in dober izhod zame.Ko pa mi dajo račun-glej,pregled srca.Nikoli in nikdar noben ni meni pregledoval srca.Vi ste to plačali.Kaj šele če pomislim,koliko zavojev,injekcij in drugega materiala konča kdo ve kje in kako.Ali pa je stokrat preplačano,kot pri mesarjih-I. II. vrsta itd.Ne glede na to ,jaz sem "penzelj",ki drek meša,ampak VI vse to veste,vsi.Na vso srečo pa ni nikogar,ki bi to znal izsledit.Kaj šele "ti-nam-opravijo",če človek ni pri zavesti ali malo pod vročino. VI to veste.Samo vsak minister ,ki se je lotil svojega klana-dobi odpustnico.V glavnem nas ne bi bilo potrebno imeti strahu,a nas je.Kmalu bomo imeli en večji poseg v družini,pa bom spet malo kasnejše analize potem naredil.Hvala internetu,da kje lahko povemo svoje zgode in nezgode .Vsaj tu lahko upam,na ha.ha;Pravico!
 Tale primer bi moral biti za zdr. zbornico, pa še za koga.  Rešujejo vam oke, zaračunajo srce. In to uradni javni ?medicinski supermarket. Kaj šele zaračunava  zdraviška malo prodaja in obrtniki, pa lahko samo ugibamo. 
Oo zdravilih sploh ne začenjam. Lep dan.
anon-129959 sporočil: 13.643
[#428314] 11.02.09 13:52 · odgovor na: bigl (#428299)
Odgovori   +    0
kuga ( črna? ) sta že vidva za en (sch.) "tandem" ? _ _ _ : "Dr.Je kyll & mr. Hyde " ? _ _ _ ( "brcni & zbeži"? ;-)))
anon-129959 sporočil: 13.643
[#428376] 11.02.09 14:30 · odgovor na: bigl (#428299)
Odgovori   +    0
btw., zakaj jih pa ti sam ne prijaviš ?_ _ _ in še : zakaj nisi pred (parimi) leti ti sam prijavil tistih " tvojih " ( sebi podrejenih ! ) zdravnikov-ic, ki so ( pod tvojo taktirko ali pa vsaj pri/ob tvoji vednosti ) v odpustna pisma hospitalizacij pisale ( "evidentirale" ) goljufije, laži in pa sodnomedicinske poneverbe ? _ _ _

 ...namreč, kar se Janezki ( Lavre(a)ti ) & Micike v "našem" zdravstvu v zdr. praksi & za prof. "paravani" naučijo ali pa vidijo ( krasti, lagati, goljufati, itd.,ipd. ) - vse to potem, razno razni Janezi dr. in Micone dr. kasneje v samostojnem zdr. poklicu v RS, verjetno tudi zelo "dobro" ( & naučeno/"ponotranjeno"/indoktrinirano ) obvladajo !!! _ _ _ se ti ne zdi ? _ _ _

še kej?
bigl sporočil: 18.363
[#428394] 11.02.09 14:46 · odgovor na: anon-129959 (#428376)
Odgovori   +    0

cinq je napisal(a):
btw., zakaj jih pa ti sam ne prijaviš ?_ _ _ in še : zakaj nisi pred (parimi) leti ti sam prijavil tistih " tvojih " ( sebi podrejenih ! ) zdravnikov-ic, ki so ( pod tvojo taktirko ali pa vsaj pri/ob tvoji vednosti ) v odpustna pisma hospitalizacij pisale ( "evidentirale" ) goljufije, laži in pa sodnomedicinske poneverbe ? _ _ _

 ...namreč, kar se Janezki ( Lavre(a)ti ) & Micike v "našem" zdravstvu v zdr. praksi & za prof. "paravani" naučijo ali pa vidijo ( krasti, lagati, goljufati, itd.,ipd. ) - vse to potem, razno razni Janezi dr. in Micone dr. kasneje v samostojnem zdr. poklicu v RS, verjetno tudi zelo "dobro" ( & naučeno/"ponotranjeno"/indoktrinirano ) obvladajo !!! _ _ _ se ti ne zdi ? _ _ _

še kej?
 Ti pa si navalil. Zgrešen naslov. Lep dan.
anon-129959 sporočil: 13.643
[#428462] 11.02.09 15:50 · odgovor na: bigl (#428394)
Odgovori   +    0
nič bat !! _ _ _ sej ni uradno ! _ _ _ ;-))
anon-129959 sporočil: 13.643
[#428957] 12.02.09 10:04 · odgovor na: hansi (#427843)
Odgovori   +    0

ssmola je napisal(a):
Se je kdo vprašal, kakšni so stroški poslovanja zavoda? Ta državni zavod (drugi niso izjema) nima interesa poiskati notranjih rezerv. Vsak(a) uradnik(ca) v tej ustanovi želi svojo pisarno, da drugi nebi videli njegovega nedela. V službi se učijo, pišejo seminarske, diplomske naloge, da bodo z višjo izobrazbo lahko imeli še višjo plačo za svoje nedelo. Najprej je potrebno pomesti pred svojim pragom. Zavod bi lahko deloval tudi z precej manj zaposlenimi ljudmi, v manjših zgradbah (lahko oddajo del obstoječih v najem). Zavod potrebuje menedžerja, ki bo najprej optimiral stroške njihovega poslovanja in ne zdravnika-menedžerja, ki išče dodatne prihodke pri zavarovancih. Prvi varčevalni ukrep je torej potrebno izvesti na ZZZS.
 pozabil si povedati, v kakšnih zgradbah delujejo & "delujejo" tile ZZZS-ovci ( t.im. zdravniki & Co ) ; najdražji marmor = njihov "emblem" _ _ _

"legenda" (Z)ZZS :

ZZZS = marmorirana fasada
 ZZS = pozlačena fasada
--------------------------------------
  RS = ?
hansi sporočil: 862
[#429232] 12.02.09 13:56
Odgovori   +    0
ZZZS bi moral vsaj enkrat letno poslati zavarovancem izpis škod - stroškov, ki so jih zdravstvene organizacije (tudi privatni zdravniki in zobozdravniki) zaračunale zavodu. Sem prepričan, da bi bil prihranek velik, ker bi zavarovanci videli, če so zdravstvene organizacije zaračunavale preveč in goljufe prijavili.

Strani: 1