Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Boj za preživetje enostarševskih družin

Strani: 1

anon-36653 sporočil: 702
[#425951] 09.02.09 08:59
Odgovori   +    0
koliko je prikritih enostarševskih družin zaradi prejemanja pomoči,
naj se tudi ugotovi tudi to
poznam kar nekaj primerkov, ki so "ločeni" samo na papirju zato, da so deležni čimveč različnih subvencij in pomoči...v resnici pa živijo skupaj!?
anon-184515 sporočil: 930
[#425971] 09.02.09 09:10
Odgovori   +    0
okoli 1200 evrov na mesec neto pa sploh ni malo! obstaja nešteto družin, kjer oče in mati delata pa manj zasluzita na mesec!
anon-6533 sporočil: 5.777
[#426662] 09.02.09 21:03
Odgovori   +    1
... Štiri petine otrok je bilo dodeljenih v skrbništvo materam, 11,7 odstotka obema staršema, 6,2 odstotka očetom, potrjujejo podatki statističnega urada ....
Navedene številke kažejo, da smo še vedno banana država, kjer se že po defaultu dodeljujejo otroci mamam, čeprav so mnoge zblojene, živčno bolane, labilne in frigidne ženske, ki mislijo, da so na svetu zato, da jih moški svet fehta za jebeni fuk na mesec. Še raje pa bi tudi tega vtaknile pod rubriko glavobol. Veliko njih je v zadnjem štadiju "potrebe po rojevanju" moške potrebovalo le zaradi sperme(nekaj podobnega je izjavil moški srednjih let v neki oddaji o partnerskih odnosih na Discovery)potem pa nasrkajo otroci, ki so medij za prepucavanje partnerjev.
anon-6533 sporočil: 5.777
[#426764] 10.02.09 04:28 · odgovor na: (#426758)
Odgovori   +    0

velikidrobizek je napisal(a):

Pavel,

če se že organizira tečaj dojenja, bi se bodoči starši (vsaj takrat) udeležili kakšnega tečaja o starševstvu. Bilo bi  koristno že prej, ker morda bi pa kdo od njiju "izstopil" iz tega vlaka in prihranil morebitno trpljenje otroku/om.
Dogodki, ki privedejo do ohladitev odnosov med staršema, do razkola celotne družine, do osebnega prepucavanja kaj si en starš misli o drugemu točno sedaj, pa smu tega ni (z)mogel dopovedati v vseh teh letih sobivanja,  razkrijejo prave osebnosti in zrelosti dveh odraslih, ki se jima reče mama in ata. Ki služita kot  pomožni opori oz. palici otroku, da "shodi"  v svet. Ampak onadva se vedeta, kot da sta bog in batina.

Veš, veliko se omenja odgovornost. Pozablja se pa na avtoriteto. Meni je všeč ta razlika. Navajam primer Luksemburga.

Na začetku je starševska avtoriteta.
"1. Kaj pomeni pojem „starševska odgovornost“ v praksi? Katere so pravice in obveznosti nosilca starševske odgovornosti?
S terminološkega stališča se v Velikem vojvodstvu Luksemburg bolj uporablja izraz „starševska avtoriteta“ kot „starševska odgovornost“. Gre za skupek pravic in obveznosti, ki jih zakon priznava staršem v zvezi z osebo in imetjem njihovih vzdrževanih mladoletnih otrok, da bi tako lahko izpolnjevali svoje naloge varstva, vzgoje in preživljanja.

Starševska avtoriteta pripada staršem, zato da poskrbijo za otrokovo varnost, zdravje in nravnost. Njihova pravica in dolžnost do otroka sta njegovo varstvo, nadzor in vzgoja. Starševska avtoriteta ni absolutna in neomejena pravica staršev. Izvrševati se mora v korist otroka."

Ko se starša ločita, prevzameta starševsko odgovornost po nalogu sodišča.

"4. Kako se določijo načini izvrševanja starševske odgovornosti v prihodnosti, če se starša ločita ali razideta?
Pri sporazumni ločitvi se lahko starša sporazumno odločita za skupno varstvo in vzgojo. Pri vseh drugih oblikah ločitve starševsko avtoriteto izvršuje tisti od staršev, ki mu je sodišče dodelilo varstvo in vzgojo otroka.

Razen v izjemnih in težkih okoliščinah luksemburška sodišča pogosto dodelijo varstvo in vzgojo otroka materi,
zlasti če gre za zelo majhnega otroka. Starš, kateremu otrok ni bil dodeljen, ima pravico do obiskov in nadzora.


Če sta bila varstvo in vzgoja otroka dodeljena tretji osebi, oče in mati še naprej izvajata druge pravice starševske avtoritete. Vendar pa lahko sodišče, ko imenuje tretjo osebo za začasnega skrbnika, odloči, da mora ta tretja oseba zahtevati začetek skrbništva."
http://ec.europa.eu/civiljustice/parental_resp/p arental_resp_lux_sl.htm



Še posebej bi poudarila ta stavek Starševska avtoriteta ni absolutna in neomejena pravica staršev. Izvrševati se mora v korist otroka. Včasih kar ne morem dojeti, da veliko ljudi misli, da so otroci njihova last in da lahko potem lahko z njimi počnejo kar se jim zahoče.
Še komentar glede take pa take babe, dodaj še drugič kakšno slikovito opazko o decu. Kriva sta oba. Drugače pa, saj se družinam ni treba ločiti, da se vidijo in da jih drugi vidijo razgaljene. (Ne)opazimo vse vrste koktajlov - odnosov. Vsak ima, kar si je izbral in to bo imel toliko časa, dokler bo sam hotel.


 
Sem prebral in sevda tudi opazil, da si si izbrala Luxemburg, kjer tudi piše, da
Razen v izjemnih in težkih okoliščinah luksemburška sodišča pogosto dodelijo varstvo in vzgojo otroka materi.

Sem pa preveril tudi za druge države, za katere prevodi že obstojijo in glej, za veliko večino to ni tako eksplicitno napisano. In se bom vedno potegoval za   Če sodišče odloči, da je otrok v skupnem varstvu in vzgoji obeh staršev... ker menim, da bi ta pravica morala že od začetka(razen za res majhne otroke)izhajati  iz te predpostavke. Prosim te, navedi mi dejstva, ki govorijo v prid poveličevanja mamine vlogi nasproti očetovi?

Da sem pisal o ženskah, je pravzaprav jasno, ker sem heteroseksualno usmerjen moški in sem pripombo navedel zaradi tega, ker menim, da bi se moralo v 21 stoletju izhajati iz enakosti tudi v skrbništvu. Drugače imaš seveda prav, da je "beda" porazdeljena. Sebe štejem na pozitivno stran, kar sem seveda dokazoval že v prvem zakonu in je tudi jasno, kakšne odnose s sinovoma imam in kako skrbim za otroke sedaj.

Če sem pa dobro razumel vlogo dojenja, mi je pa resnično žal, da nam to ni namenjeno po genetski zasnovi, mi pa ni bilo težko to delati in uživati, ko je bila na vrsti "flaška".
Starševska pravica, ki jo ženske razumete "defacto" kot svojo, ko pride do ločitev, velikokrat ostaja in je vir izsiljevanja in negiranja moške vloge kot enake vloge pri "starševski avtoriteti ali starševki odgovornosti".
anon-175587 sporočil: 1.149
[#426829] 10.02.09 08:06 · odgovor na: anon-6533 (#426764)
Odgovori   +    0
Pavel, absolutno se strinjam s teboj. Banana republika Slovenija in banana sodstvo  v primerih ločitve skoraj večinoma prisodijo otroka materam, čeprav so psihiči, zblojene, nevrotične in tako ali drugače nesposobne za samostojno življenje. Cilj ženske je predvsem dobiti spermo in otroka, ki je potem sredstvo za izsiljevanje moških in sredstvo za prevalitev lastne zblojenosti, nesposobnosti in duševnih bolezni na moške. Vse bolj opažam, da gre pri mnogih ženskah za hudo preračunljivost, ki bi jo lahko imenovali tudi prostitucija, saj s seksom in posledicami(otroci) dosežejo, da se kot pijavke prilepijo na moške in jih materialno in psihično izčrpavajo vse življenje!
anon-166829 sporočil: 5.290
[#427061] 10.02.09 11:19 · odgovor na: anon-6533 (#426662)
Odgovori   +    0

pavel je napisal(a):
... Štiri petine otrok je bilo dodeljenih v skrbništvo materam, 11,7 odstotka obema staršema, 6,2 odstotka očetom, potrjujejo podatki statističnega urada ....
Navedene številke kažejo, da smo še vedno banana država, kjer se že po defaultu dodeljujejo otroci mamam, čeprav so mnoge zblojene, živčno bolane, labilne in frigidne ženske, ki mislijo, da so na svetu zato, da jih moški svet fehta za jebeni fuk na mesec. Še raje pa bi tudi tega vtaknile pod rubriko glavobol. Veliko njih je v zadnjem štadiju "potrebe po rojevanju" moške potrebovalo le zaradi sperme(nekaj podobnega je izjavil moški srednjih let v neki oddaji o partnerskih odnosih na Discovery)potem pa nasrkajo otroci, ki so medij za prepucavanje partnerjev.
Pavel, če moraš moledovati za fuk, potem s teboj nekaj ni v redu. Ljudje se lapega samo veselimo, ne zavračamo ga. Zavračamo pa vse, kar nas ne zadovolji in nas ponižuje. Nekateri moški znate sklatiti spolnost z nebeškega užitka na tak nivo.

Sodno dodeljevanje otroka materi ali očetu je na nivoju izpred štiridesetih let. Včasih to ni bilo avtomatično, pač pa so res gledali na interese otroka. Danes je otrok zapostavljen, nihče ne pomisli nanj. Dandanes je pomembno, da se vodi bitka za otroka tako, da zmaga en od staršev, ne otrokov interes. In res je, praviloma je to mati, velikokrat tudi v škodo otroka.
anon-6533 sporočil: 5.777
[#427138] 10.02.09 12:08 · odgovor na: anon-166829 (#427061)
Odgovori   +    0

Pia je napisal(a):

Pavel, če moraš moledovati za fuk, potem s teboj nekaj ni v redu. Ljudje se lapega samo veselimo, ne zavračamo ga. Zavračamo pa vse, kar nas ne zadovolji in nas ponižuje. Nekateri moški znate sklatiti spolnost z nebeškega užitka na tak nivo.

Sodno dodeljevanje otroka materi ali očetu je na nivoju izpred štiridesetih let. Včasih to ni bilo avtomatično, pač pa so res gledali na interese otroka. Danes je otrok zapostavljen, nihče ne pomisli nanj. Dandanes je pomembno, da se vodi bitka za otroka tako, da zmaga en od staršev, ne otrokov interes. In res je, praviloma je to mati, velikokrat tudi v škodo otroka.
 Pia, ne bluzi. pisal sem o problemih katere sem dal skozi. Sem  v tretje vezan in imam z vsemi otroke. Zato je malo tistih, ki bi mi lahko resnično povedali kaj več, ker pač izkušenj s tem nimajo. Podobno o fuku. Tisto o nebesih je pa za bogove. Zaenkrat smo na zemlji. Tisti, ki me poznajo, pa zelo dobro vedo, kako zgleda pri meni to področje.
Drug odstavek pa potrjuje moje razmišljanje.
anon-166829 sporočil: 5.290
[#427539] 10.02.09 17:03 · odgovor na: anon-6533 (#427138)
Odgovori   +    0

pavel je napisal(a):

 Pia, ne bluzi. pisal sem o problemih katere sem dal skozi. Sem  v tretje vezan in imam z vsemi otroke. Zato je malo tistih, ki bi mi lahko resnično povedali kaj več, ker pač izkušenj s tem nimajo. Podobno o fuku. Tisto o nebesih je pa za bogove. Zaenkrat smo na zemlji. Tisti, ki me poznajo, pa zelo dobro vedo, kako zgleda pri meni to področje.
Drug odstavek pa potrjuje moje razmišljanje.

Seveda se motiš. Če si že dvakrat naredil isto napako, jo lahko tudi v tretje, četrto in peto. Skratka, nekateri se iz lastnih napak nikoli nič ne naučijo, so pa sposobni pridigati drugim.

Ti nisi ženska, da bi lahko vedel kako ženske razmišljajo. Očitno pa te tudi ne zanima toliko, da bi se o tem podučil.
Jaz poznam nebesa, vem kje so in kako jih lahko najdem. Treba je znati živeti tudi med nebom in zemljo. Ne se samo skrivati pod zemljo in misliti, da je že življenje na zemlji prezahtevno.

Sploh pa me tvoje seksualno življenje niti malo ne zanima, bi pa moralo tebe. Na tvojem mestu bi skrbno preučila, kaj mi kdo pove. Govorila sem z mnogimi ženskami o tej temi, zato dobro vem kaj govorim. Vedno in povsod, pa bom tudi zagovarjala tiste Moške, ki so pripravljeni skrbeti za svoje otroke. In verjemi ni jih malo, ki vzorno skrbijo za otroke, ne samo svoje, pač pa tudi za otroke drugih. Njim gre vse moje spoštovanje, ne pa nekomu, ki joka, da mu ženska ne da. Tak je zame šleva, ker se ne upa vzeti toliko v roke, da bi ugotovili zakaj.
anon-6533 sporočil: 5.777
[#427724] 10.02.09 22:29 · odgovor na: anon-166829 (#427539)
Odgovori   +    0

Pia je napisal(a):


Seveda se motiš. Če si že dvakrat naredil isto napako, jo lahko tudi v tretje, četrto in peto. Skratka, nekateri se iz lastnih napak nikoli nič ne naučijo, so pa sposobni pridigati drugim.

Ti nisi ženska, da bi lahko vedel kako ženske razmišljajo. Očitno pa te tudi ne zanima toliko, da bi se o tem podučil.
Jaz poznam nebesa, vem kje so in kako jih lahko najdem. Treba je znati živeti tudi med nebom in zemljo. Ne se samo skrivati pod zemljo in misliti, da je že življenje na zemlji prezahtevno.

Sploh pa me tvoje seksualno življenje niti malo ne zanima, bi pa moralo tebe. Na tvojem mestu bi skrbno preučila, kaj mi kdo pove. Govorila sem z mnogimi ženskami o tej temi, zato dobro vem kaj govorim. Vedno in povsod, pa bom tudi zagovarjala tiste Moške, ki so pripravljeni skrbeti za svoje otroke. In verjemi ni jih malo, ki vzorno skrbijo za otroke, ne samo svoje, pač pa tudi za otroke drugih. Njim gre vse moje spoštovanje, ne pa nekomu, ki joka, da mu ženska ne da. Tak je zame šleva, ker se ne upa vzeti toliko v roke, da bi ugotovili zakaj.
 
Pia nimaš pojma. Od kod tebi ideja, da sem pisal o svojem sexualnem življenju? Navedi mi prosim stavek. Če ti dobro veš, kaj govoriš, boš to pravgotovo vedela, mar ne? jaz sem samo razmišljal o pravicah, ki jih imamo in so še vedno le pravice "na papirju" ne pa v realnosti-na sodišču.
Imam 5 otrok in mi je čisto kul, da s tremi ženami. Z vsemi imam odlične odnose in skrbim za njih, tako kot je treba.
Glede doldajanja pa bi ti lahko napisal knjigo, ker o tem nimaš pojma. Ti lahko pišeš in bluziš o tem, jaz sem to živel. Dokler mi ni dojadilo in se posvetil eni osebi.
Dig it?
P.s. Ne bluzi o skrbi in ne obtožuj, ker streljaš v prazno in imam občutek, da si zblojena feministka, ki meni, da je na moški strani vse delo, da se tebi potem odprejo nebeške planjave. Poznam veliko žensk, ki so te planjave znale odpirati skupaj z menoj. Ponavadi takim ženskam v tej zblojeni domačiji ni sojeno lepo ime, meni pa sedejo, ker vedo za kaj se gre in si ta užitek tudi znajo vzeti.
anon-166829 sporočil: 5.290
[#427811] 11.02.09 00:35 · odgovor na: anon-6533 (#427724)
Odgovori   +    0

pavel je napisal(a):
... Štiri petine otrok je bilo dodeljenih v skrbništvo materam, 11,7 odstotka obema staršema, 6,2 odstotka očetom, potrjujejo podatki statističnega urada ....
Navedene številke kažejo, da smo še vedno banana država, kjer se že po defaultu dodeljujejo otroci mamam, čeprav so mnoge zblojene, živčno bolane, labilne in frigidne ženske, ki mislijo, da so na svetu zato, da jih moški svet fehta za jebeni fuk na mesec. Še raje pa bi tudi tega vtaknile pod rubriko glavobol. Veliko njih je v zadnjem štadiju "potrebe po rojevanju" moške potrebovalo le zaradi sperme(nekaj podobnega je izjavil moški srednjih let v neki oddaji o partnerskih odnosih na Discovery)potem pa nasrkajo otroci, ki so medij za prepucavanje partnerjev.

pavel je napisal(a):

 Pia nimaš pojma. Od kod tebi ideja, da sem pisal o svojem sexualnem življenju? Navedi mi prosim stavek. Če ti dobro veš, kaj govoriš, boš to pravgotovo vedela, mar ne? jaz sem samo razmišljal o pravicah, ki jih imamo in so še vedno le pravice "na papirju" ne pa v realnosti-na sodišču.
Imam 5 otrok in mi je čisto kul, da s tremi ženami. Z vsemi imam odlične odnose in skrbim za njih, tako kot je treba.
Glede doldajanja pa bi ti lahko napisal knjigo, ker o tem nimaš pojma. Ti lahko pišeš in bluziš o tem, jaz sem to živel. Dokler mi ni dojadilo in se posvetil eni osebi.
Dig it?
P.s. Ne bluzi o skrbi in ne obtožuj, ker streljaš v prazno in imam občutek, da si zblojena feministka, ki meni, da je na moški strani vse delo, da se tebi potem odprejo nebeške planjave. Poznam veliko žensk, ki so te planjave znale odpirati skupaj z menoj. Ponavadi takim ženskam v tej zblojeni domačiji ni sojeno lepo ime, meni pa sedejo, ker vedo za kaj se gre in si ta užitek tudi znajo vzeti.
Ti si pisal o moških, ki fehtajo za fuk, ne jaz. Zadnja tvoja misel, da so poročene ženske profesionalne prodajalke ljubezni, je pa zopet ena tvojih bizarnih trditev.

Res si vzoren mož, če si se predajal užitkom z vsemi, samo s svojimi ženami ne. Nazadnje si pa še eno od njih naredil za profesionalko. To so tvoje besede, ne moje. 

Moj moški pomiva posodo, previja otroke, mi prinese zajtrk v posteljo in ponosen je na to, jaz pa nanj. Ne bi ga zamenjala za nobenega, sploh pa ne za nikogar, ki se širokousti, kako dober je.
anon-158636 sporočil: 367
[#427814] 11.02.09 00:41 · odgovor na: anon-166829 (#427811)
Odgovori   +    0

Pia je napisal(a):

Moj moški pomiva posodo, previja otroke, mi prinese zajtrk v posteljo in ponosen je na to, jaz pa nanj. Ne bi ga zamenjala za nobenega, sploh pa ne za nikogar, ki se širokousti, kako dober je.
 Napisano ob 00:35 ;-)
anon-6533 sporočil: 5.777
[#428043] 11.02.09 10:13 · odgovor na: (#428016)
Odgovori   +    0

velikidrobizek je napisal(a):

 Pavel,
sem našla na tej strani   en prerez za l.2006; toliko za predstavo

Glej rubriko:
4.23 Razveze zakonskih zvez po številu vzdrževanih otrok in trajanju zakonske zveze, 2006

(Za izven zakonske zveze pa podatka nisem našla, pa tudi dvomim, da bi ga kje na enem kupu...)
 Hvala grande picolina. zelo zanimivo.:--=)))
anon-166829 sporočil: 5.290
[#428187] 11.02.09 12:18 · odgovor na: anon-158636 (#427814)
Odgovori   +    0

syos je napisal(a):

 Napisano ob 00:35 ;-)
 
Točno.

Do treh in nekaj sem bila na netu, malo po peti, pa sem zopet začela delati. Delam, ko se mi ljubi in ko imam inspiracijo. Temu jaz pravim svoboda. Ne pa kot nekateri mezdni delavci, ki morajo hoditi v službo točno ob določeni uri  in zase kljub temu trdijo, da so svobodni.

Še kaj?
anon-34800 sporočil: 369
[#428821] 12.02.09 07:54 · odgovor na: anon-166829 (#428187)
Odgovori   +    0

Pia je napisal(a):

 
Točno.

Do treh in nekaj sem bila na netu, malo po peti, pa sem zopet začela delati. Delam, ko se mi ljubi in ko imam inspiracijo. Temu jaz pravim svoboda. Ne pa kot nekateri mezdni delavci, ki morajo hoditi v službo točno ob določeni uri  in zase kljub temu trdijo, da so svobodni.

Še kaj?
Podnevi raje spiš, da ti ni treba previjati otroka... Madonca, ti si dobra mati!...
Predvidevam, da je tvoj moški mezdni delavec, saj veš, tisti, ki jih preziraš...
anon-166829 sporočil: 5.290
[#429037] 12.02.09 10:55 · odgovor na: anon-34800 (#428821)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-166829 12.02.2009 10:56

goldy509 je napisal(a):

Podnevi raje spiš, da ti ni treba previjati otroka... Madonca, ti si dobra mati!...
Predvidevam, da je tvoj moški mezdni delavec, saj veš, tisti, ki jih preziraš...

Nikogar ne sovražim!

Danes sem se že vrnila iz Benetk, kaj si pa ti počel?

Med mezdnimi delavci so tudi odlični ljudje, a se ne hvalijo, da so svobodni. Svoboda, sploh veš kaj je to?

Pozimi, si večkrat vzamem čas za partijo taroka, remija, bridža, kanaste, briškole, trešeta, kifamene, ki se zavlečejo pozno v noč. Poskusi kdaj, morda boš potem kaj manj nasajen, pa še spomin si bistriš s tem.

Strani: 1