Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: stanovanje stanovanjskega sklada-ali imam šanso

Strani: 1

anon-68658 sporočil: 32
[#31840] 29.12.06 09:56
Odgovori   +    0
Sem varčevalec VSS 2000 smo štiričlanska družina z enim nepreskrbljenim otrokom nismo v nobeni prioritetni kategoriji (mlada družina,invalidi itd) zanima me ali imamo šanso, za nakup stanovanja v ljubljani ki ga je razpisal stanovanjski sklad.
To me zanima zato da vidim če se splača oddati prijavo in plačati 3000 eur.
lep pozdrav!
anon-87375 sporočil: 30
[#31864] 29.12.06 10:31 · odgovor na: anon-68658 (#31840)
Odgovori   +    0
Če je nepreskrbljeni otrok star do 18 let oz. do 26 let, če se redno šola, potem ste v drugi prednostni kategoriji, kot ne-mlada družina (točka 6.B na prijavi). Hkrati je tudi varčevanje v NSVS samo že prednostna kategorija. Sicer zadnja po vrsti, ampak boljše kot nič.

Plačilo za dokazilo o resnosti ponudbe je 3300 € in ne 3000 €, vrnjenega pa naj bi dobili najkasneje 28.2.2007. Meni se to ne zdi tako dolg rok, da se ne bi splačalo poskusiti, razen če imaste na voljo še kakšno rezervno opcijo in obstaja relativno velika verjetnost, da boste v teh slabih dveh mesecih kupili drugo nepremičnino in boste krvavo rabili ta denar.

Pa veliko sreče na razpisu!

P.S. Lani se je na razpis baje prijavilo cca. dvakrat toliko prosilcev kot je bilo stanovanj. Največ je bilo povpraševanja po garsonjerah in enosobnih stanovanjih, tako da sama presodi ali se vam splača ali ne.

Strani: 1